Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, yorgos00 said:

Και εγώ κάπως έτσι... 

Με ποιο τρόπο πουλάτε τα παλιά; Αγγελία που; Εγώ δε πετυχαίνω τόσο καλές τιμές (πχ μέσω Facebook) Θέλω να πουλήσω ενα  s22+ που είναι σαν καινούριο. Επίσης ξέρετε κάποιο μεγάλο σκρουτζομάγαζο στην Αθήνα που να κάνει ανταλλαγές για να πάρεις καινούριο οπότε να γλυτώσεις το πούλημα; 

Ευχαριστώ 

με αγγελια ειτε εδω ειτε στο insomnia Οπου εχει δυνατο κομματι αγγελιων. Στο FB μπορεις να βρεις τα παντα απο ευρος τιμων απλα εγω προσωπικα δεν θα ρισκαρα συναλλαγη απο αποσταση εκει καθως ειμαι επαρχια. Αντιθετα εδω ή στο insomnia που ειμαστε μελη με πολλα χρονια και πολλες θετικες αξιολογησεις εχεις εμπιστοσυνη. Οποτε αν εισαι σε μεγαλη πολη οκ βαζεις και FB. Αν εισαι επαρχια ειναι πιο ευκολο στα φορουμ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά του s23 ultra αν δεν κάνει σε κάποιον κόπο μπορεί να μου πει αν η λειτουργία Bixby call λειτουργεί στην ελληνική γλώσσα;

Θέλω να το δουλεύω σαν τηλεφωνητή όταν με καλούν ωράριο που τα καταστήματα είναι κλειστά.

Επίσης είναι dual sim active η standby?

 

Και κάτι ακόμα είναι αν όταν μιλάς έχεις ταυτόχρονα δεδομένα ενεργά διότι μιλάω και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα anydesk.

Εχω το one plus 10 pro και μου φαίνεται δύσκολο να κάνω την αλλαγή καθώς είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θα ήθελα όμως σίγουρα καποιες λειτουργίες που ανέφερα για να κάνω την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά του s23 ultra αν δεν κάνει σε κάποιον κόπο μπορεί να μου πει αν η λειτουργία Bixby call λειτουργεί στην ελληνική γλώσσα;

Θέλω να το δουλεύω σαν τηλεφωνητή όταν με καλούν ωράριο που τα καταστήματα είναι κλειστά.

Επίσης είναι dual sim active η standby?

 

Και κάτι ακόμα είναι αν όταν μιλάς έχεις ταυτόχρονα δεδομένα ενεργά διότι μιλάω και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα anydesk.

Εχω το one plus 10 pro και μου φαίνεται δύσκολο να κάνω την αλλαγή καθώς είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θα ήθελα όμως σίγουρα καποιες λειτουργίες που ανέφερα για να κάνω την αλλαγη

Το bixbycall ειναι στα αγγλικά...οσον αφορά τα δεδομένα κατα την διάρκεια της κλήσης αυτό εχει να κάνει με το volte... επειδή κάνω παρόμοια χρήση,ναι υπάρχει αυτη6η επιλογή αρκεί να υπάρχει σήμα απο 2 γραμμές και πάνω 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις απαντήσεις σου

Θα ήταν πολύ ωραίο να είναι στα ελληνικά αλλά δυστηχως δεν το βλέπω να γίνεται σθντομα

Link to comment
Share on other sites

Το s20+ πάντως που έχω για δεύτερο πήρε σήμερα το update Ιουνίου που μάλλον δεν ήταν μόνο security patch καθώς είχε μέγεθος πάνω από 200mb. Εδώ ακόμη τίποτα...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θέλω να αγοράσω χώρο σε κάποιο cloud αποκλειστικα και μόνο για την αποθηκευση φωτογραφιων και βιντεο.

Ομως θέλω να επιλέγω εγω τι θα ανεβαινει εκει και αν σβηνω κάτι απ τη συλλογή του τηλεφωνου να μη σβήνει απο το cloud έτσι ώστε να απελευθερώνω χώρο απ το τηλέφωνο αλλά να μένει το αρχειο μου στο cloud.

Έχετε να προτείνεται κατι; Το google photos πληροί τα παραπάνω;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leon_G said:

Καλησπερα.

Θέλω να αγοράσω χώρο σε κάποιο cloud αποκλειστικα και μόνο για την αποθηκευση φωτογραφιων και βιντεο.

Ομως θέλω να επιλέγω εγω τι θα ανεβαινει εκει και αν σβηνω κάτι απ τη συλλογή του τηλεφωνου να μη σβήνει απο το cloud έτσι ώστε να απελευθερώνω χώρο απ το τηλέφωνο αλλά να μένει το αρχειο μου στο cloud.

Έχετε να προτείνεται κατι; Το google photos πληροί τα παραπάνω;

 

Αν θες να τα ανεβάζεις χειροκίνητα τότε οποιοδήποτε cloud... onedrive,google drive,mega κτλ

Εγω το εχω συνδέσει με το onedrive μέσω της συλλογής γιατί δουλεύει πολύ καλα... βέβαια δεν με ενδιαφέρει να κρατάω φωτογραφίες στο cloud και να μην τις εχω στο κινητό...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Αν θες να τα ανεβάζεις χειροκίνητα τότε οποιοδήποτε cloud... onedrive,google drive,mega κτλ

Εγω το εχω συνδέσει με το onedrive μέσω της συλλογής γιατί δουλεύει πολύ καλα... βέβαια δεν με ενδιαφέρει να κρατάω φωτογραφίες στο cloud και να μην τις εχω στο κινητό...

Στο gphotos μπορώ να ανεβάζω ότι θέλω; ή πρεπει να παω αποκλειστικά στο gdrive;

Γιατι ας πουμε εiχα και τη λυση του dropbox απλα μου αρεσε που ειδα σε εναν γνωστό οτι στο gphotos τα πετας μέσα και τα οργανωνεί μόνο του. Φυσικά σε εκείνον ότι σβησει από τη συλλογή σβήνει και απο το gphotos οποτε εμένα αν συμβαινει αυτό by default και δεν αλλαζει δεν με βολευει.

Επίσης, έπιανε και πάρα πολύ χώρο η εφαρμογή στο κινητό του. Εγω θέλω αν είναι να δω μια φώτο να την ανοίξει μέσω data εκείνη τη στιγμή και όχι να την κρατα στη μνήμη του τηλεφωνου δεσμεύοντας χώρο.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leon_G said:

Στο gphotos μπορώ να ανεβάζω ότι θέλω; ή πρεπει να παω αποκλειστικά στο gdrive;

Γιατι ας πουμε εiχα και τη λυση του dropbox απλα μου αρεσε που ειδα σε εναν γνωστό οτι στο gphotos τα πετας μέσα και τα οργανωνεί μόνο του. Φυσικά σε εκείνον ότι σβησει από τη συλλογή σβήνει και απο το gphotos οποτε εμένα αν συμβαινει αυτό by default και δεν αλλαζει δεν με βολευει.

Επίσης, έπιανε και πάρα πολύ χώρο η εφαρμογή στο κινητό του. Εγω θέλω αν είναι να δω μια φώτο να την ανοίξει μέσω data εκείνη τη στιγμή και όχι να την κρατα στη μνήμη του τηλεφωνου δεσμεύοντας χώρο.

Χρησιμοποιώ μερικά χρόνια το Google photos.. 

Έχω αυτόματο συγχρονισμό data/Wi-Fi. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή συλλογή του κινητού, η φωτογραφία μένει στο Google photos. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή Google photos, σβήνετε και από την συλλογή. 

Ότι σβήνεις από το Google photos πάει για ένα διάστημα στον κάδο, και μετά σβήνετε και από εκεί. 

Όσο καιρό (νομίζω 30 μέρες) είναι στον κάδο, μπορείς να τις επαναφέρεις. 

Η μετάβαση από την σταθερή αξία της Micro sd σε Cloud μου ήταν αρκετά δύσκολη. 

Τα είχα όλα (κάπου 20κ φωτογραφίες και video) τακτοποιημενα σε φακέλους, έριχνα την sd στην νέα συσκευή και όλα εντάξει. 

Τώρα που συνήθισα με το Google photos, δεν θα γυρνούσα σε sd. 

Σε ότι συσκευή και αν πάρω, μόνο βάζοντας το μεηλ μου όλες οι φωτογραφίες είναι εκεί. 

Έμαθα να κάνω αναζήτηση με ημερομηνίες,με πρόσωπα, και γράφοντας στην αναζήτηση. 

Δεν τα βρίσκει και όλα, αλλά κάνω δουλεία. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kountoura said:

Χρησιμοποιώ μερικά χρόνια το Google photos.. 

Έχω αυτόματο συγχρονισμό data/Wi-Fi. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή συλλογή του κινητού, η φωτογραφία μένει στο Google photos. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή Google photos, σβήνετε και από την συλλογή. 

Ότι σβήνεις από το Google photos πάει για ένα διάστημα στον κάδο, και μετά σβήνετε και από εκεί. 

Όσο καιρό (νομίζω 30 μέρες) είναι στον κάδο, μπορείς να τις επαναφέρεις. 

Η μετάβαση από την σταθερή αξία της Micro sd σε Cloud μου ήταν αρκετά δύσκολη. 

Τα είχα όλα (κάπου 20κ φωτογραφίες και video) τακτοποιημενα σε φακέλους, έριχνα την sd στην νέα συσκευή και όλα εντάξει. 

Τώρα που συνήθισα με το Google photos, δεν θα γυρνούσα σε sd. 

Σε ότι συσκευή και αν πάρω, μόνο βάζοντας το μεηλ μου όλες οι φωτογραφίες είναι εκεί. 

Έμαθα να κάνω αναζήτηση με ημερομηνίες,με πρόσωπα, και γράφοντας στην αναζήτηση. 

Δεν τα βρίσκει και όλα, αλλά κάνω δουλεία. 

εχεις αγορασει πλανο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Leon_G said:

Καλησπερα.

Θέλω να αγοράσω χώρο σε κάποιο cloud αποκλειστικα και μόνο για την αποθηκευση φωτογραφιων και βιντεο.

Ομως θέλω να επιλέγω εγω τι θα ανεβαινει εκει και αν σβηνω κάτι απ τη συλλογή του τηλεφωνου να μη σβήνει απο το cloud έτσι ώστε να απελευθερώνω χώρο απ το τηλέφωνο αλλά να μένει το αρχειο μου στο cloud.

Έχετε να προτείνεται κατι; Το google photos πληροί τα παραπάνω;

 

εγω εχω σωθει με το onedrive γιατι συγχρονιζει με τη συλλογη της Samsung και ετσι ειναι σα να τα εχεις στο κινητο, ενω διαβαζει αλμπουμς που το κανει ακομα καλυτερο κατι που δεν κανει η google.. 

ΕΠισης ο,τι σβηνεις απο συλλογη σβηνει και στο cloud κατι που με βολευει πολυ γιατι πολλες φορες τραβαω σαβουρα, ειτε στη δουλεια ειτε και σε βολτες οπου κραταω ελαχιστες φωτογραφιες απο οσες βγαζω και φυσικα βολευει πολυ να τις βλεπεις στη συλλογη, να σβηνεις και να σβηνουν και στο cloud. Τωρα αν κανεις ενα λαθος, μενουν στον καδο καποιο διαστημα αρα σωνεσαι..

επισης εχω παρει πλανο 6x1TB και εχω βαλει και σε αλλους 5...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kountoura said:

Χρησιμοποιώ μερικά χρόνια το Google photos.. 

Έχω αυτόματο συγχρονισμό data/Wi-Fi. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή συλλογή του κινητού, η φωτογραφία μένει στο Google photos. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή Google photos, σβήνετε και από την συλλογή. 

Ότι σβήνεις από το Google photos πάει για ένα διάστημα στον κάδο, και μετά σβήνετε και από εκεί. 

Όσο καιρό (νομίζω 30 μέρες) είναι στον κάδο, μπορείς να τις επαναφέρεις. 

Η μετάβαση από την σταθερή αξία της Micro sd σε Cloud μου ήταν αρκετά δύσκολη. 

Τα είχα όλα (κάπου 20κ φωτογραφίες και video) τακτοποιημενα σε φακέλους, έριχνα την sd στην νέα συσκευή και όλα εντάξει. 

Τώρα που συνήθισα με το Google photos, δεν θα γυρνούσα σε sd. 

Σε ότι συσκευή και αν πάρω, μόνο βάζοντας το μεηλ μου όλες οι φωτογραφίες είναι εκεί. 

Έμαθα να κάνω αναζήτηση με ημερομηνίες,με πρόσωπα, και γράφοντας στην αναζήτηση. 

Δεν τα βρίσκει και όλα, αλλά κάνω δουλεία. 

Και εγώ εδώ και 7 χρόνια αυτό χρησιμοποιώ έτσι όπως λέει ο φίλος. Απλά θα πρέπει να προσέξεις αυτό που λέει για το σβήσιμο. Στην ουσία για να σβήσεις κάτι από τη συλλογή αν είναι αυτόματος ο συγχρονισμός θα πρέπει να το κάνεις από Google Photos. Αυτό θα σε ωθήσει να χρησιμοποιείς αυτή την εφαρμογή για τη διαχείριση των φωτογραφιών με τα θετικά και τα αρνητικά που έχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, arma said:

Οι φωτό που ανεβαίνουν σε cloud έχουν την ίδια ποιότητα;

Εχεις επιλογή. Προφανώς εξαρτάται από τί χωρητικότητα έχεις και πόσο θες να κρατήσει. Μπες στο site της google και θα βρεις πληροφορίες για το τί περιέχει κάθε subscription και τις επιλογές που έχει

Link to comment
Share on other sites

Άργησε το update...

sent from my S23Ultra 12/512


Θέλω να πιστεύω πως μέχρι την Παρασκευή θα πατήσουν το κουμπί.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καθυστέρηση λόγω κάποιων προβλημάτων που δεν έχουν λυθεί ακόμα απ'ότι φαίνεται. Καλύτερα ν' αργήσει και να μην έχει προβλήματα παρά να τρέχουμε με κανένα battery drain.f4d1b88488259e5f026edd7b98ebcf97.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

εγω εχω σωθει με το onedrive γιατι συγχρονιζει με τη συλλογη της Samsung και ετσι ειναι σα να τα εχεις στο κινητο, ενω διαβαζει αλμπουμς που το κανει ακομα καλυτερο κατι που δεν κανει η google.. 

ΕΠισης ο,τι σβηνεις απο συλλογη σβηνει και στο cloud κατι που με βολευει πολυ γιατι πολλες φορες τραβαω σαβουρα, ειτε στη δουλεια ειτε και σε βολτες οπου κραταω ελαχιστες φωτογραφιες απο οσες βγαζω και φυσικα βολευει πολυ να τις βλεπεις στη συλλογη, να σβηνεις και να σβηνουν και στο cloud. Τωρα αν κανεις ενα λαθος, μενουν στον καδο καποιο διαστημα αρα σωνεσαι..

επισης εχω παρει πλανο 6x1TB και εχω βαλει και σε αλλους 5...

Εχεις κανει καποια ρυθμιση και σου σβηνουν στο cloud οταν σβηνεις απο τη συλλογη; Εμενα δεν σβηνουν. Το αντιθετο συμβαινει. Αυτος αλλωστες ειναι και ο ρολος του cloud. Χρονια χρησιμοποιω το one drive.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vastegial_74 said:

Εχεις κανει καποια ρυθμιση και σου σβηνουν στο cloud οταν σβηνεις απο τη συλλογη; Εμενα δεν σβηνουν. Το αντιθετο συμβαινει. Αυτος αλλωστες ειναι και ο ρολος του cloud. Χρονια χρησιμοποιω το one drive.

Κ εγώ την έχω πατήσει έτσι. Όταν σβήνω από την συλλογή σβηνει κ από το cloud. Δεν ξερω ποία ρύθμιση έχω επιλέξει κ όσες δοκιμές έχω κάνει δεν τα έχω καταφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, challenge143 said:

Κ εγώ την έχω πατήσει έτσι. Όταν σβήνω από την συλλογή σβηνει κ από το cloud. Δεν ξερω ποία ρύθμιση έχω επιλέξει κ όσες δοκιμές έχω κάνει δεν τα έχω καταφέρει. 

Αν εχεις επιλεξει να συγχρονιζει μονο με wifi και σβησεις μια φωτογραφια απο τη συλλογη προτου προλαβει να ολοκληρωθει ο συγχρονισμος λογικο ειναι να σβησει και απο το onedrive αν τη σβησεις απο τη συλλογη. Οταν εχει ολοκληρωθει το upload στο cloud δεν σβηνει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Εχεις κανει καποια ρυθμιση και σου σβηνουν στο cloud οταν σβηνεις απο τη συλλογη; Εμενα δεν σβηνουν. Το αντιθετο συμβαινει. Αυτος αλλωστες ειναι και ο ρολος του cloud. Χρονια χρησιμοποιω το one drive.

χρησιμοποιεις την συλλογη της Samsung με συγχρονισμο στο one drive και δε στα σβηνει? εγω ετσι το κανω και ο,τι σβηνω τα σβηνει και πανω. αν ειναι να μπαινω μεσα στην εφαρμογη με ο,τι σημαινει αυτο σε lag κτλ για να ξεδιαλεξω το χαος καλα κρασια. Εκτος αν βγαζεις λιγα. Εγω περα απο το οτι μπορει να βγαλω πολλες τα πιτσιρικια και να κρατησω πολυ λιγες γιατι εχω βαρεθει να μαζευω τα ιδια και τα ιδια, βγαζω και πολλες στη δουλεια οπου στελνω μεσω social. Αρα στις 100 θα σβησω τουλαχιστον τις 80.. οποτε με βολευει να σβηνω απο συλλογη και να σβηνει απο cloud.. 

ουτε καθομαι καθε μερα να κανω εκκαθαριση,. την κανω μια στο τοσο οπου μαζευεται πραμα..

απο εκει και περα ο,τι βολευει τον καθενα απλα προσωπικα επειδη δε θα σβησω κατι κατα λαθος, προτιμω να σβηνει ο,τι σβηνω και να επαναφερω ενα λαθος παρα να παλευω με την εφαρμογη που ειναι πιο αργο σα διαδικασια.. φυσικα αν γεμισει το κινητο εχει επιλογη να σβησεις τα παντα απο συσκευη και να μεινουν online οπως επισης το να κανεις και φακελοους στο cloud και να σβηνεις απο κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikos_Mpl said:

χρησιμοποιεις την συλλογη της Samsung με συγχρονισμο στο one drive και δε στα σβηνει? εγω ετσι το κανω και ο,τι σβηνω τα σβηνει και πανω. αν ειναι να μπαινω μεσα στην εφαρμογη με ο,τι σημαινει αυτο σε lag κτλ για να ξεδιαλεξω το χαος καλα κρασια. Εκτος αν βγαζεις λιγα. Εγω περα απο το οτι μπορει να βγαλω πολλες τα πιτσιρικια και να κρατησω πολυ λιγες γιατι εχω βαρεθει να μαζευω τα ιδια και τα ιδια, βγαζω και πολλες στη δουλεια οπου στελνω μεσω social. Αρα στις 100 θα σβησω τουλαχιστον τις 80.. οποτε με βολευει να σβηνω απο συλλογη και να σβηνει απο cloud.. 

ουτε καθομαι καθε μερα να κανω εκκαθαριση,. την κανω μια στο τοσο οπου μαζευεται πραμα..

απο εκει και περα ο,τι βολευει τον καθενα απλα προσωπικα επειδη δε θα σβησω κατι κατα λαθος, προτιμω να σβηνει ο,τι σβηνω και να επαναφερω ενα λαθος παρα να παλευω με την εφαρμογη που ειναι πιο αργο σα διαδικασια.. φυσικα αν γεμισει το κινητο εχει επιλογη να σβησεις τα παντα απο συσκευη και να μεινουν online οπως επισης το να κανεις και φακελοους στο cloud και να σβηνεις απο κινητο.

Ναι, όντως τα σβήνει. Το τσέκαρα τώρα που έχω λίγο χρόνο. Πώς είχα την εντύπωση πως τα κρατάει.... Μπερδεύτηκα μάλλον με το google photos. Ήμουν σίγουρος... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • New –  S23 & S23+
    • Blurry Camera pictures fix confirmed in upcoming MR v. WEB (FOTA targeted to the 19th June) among several other fixes

Αλλα απο οτι διαβασα παει για τελος Ιουνίου με αρχες Ιουλίου 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kountoura said:

Χρησιμοποιώ μερικά χρόνια το Google photos.. 

Έχω αυτόματο συγχρονισμό data/Wi-Fi. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή συλλογή του κινητού, η φωτογραφία μένει στο Google photos. 

Αν σβήσω φωτογραφία από την εφαρμογή Google photos, σβήνετε και από την συλλογή. 

Ότι σβήνεις από το Google photos πάει για ένα διάστημα στον κάδο, και μετά σβήνετε και από εκεί. 

Όσο καιρό (νομίζω 30 μέρες) είναι στον κάδο, μπορείς να τις επαναφέρεις. 

Η μετάβαση από την σταθερή αξία της Micro sd σε Cloud μου ήταν αρκετά δύσκολη. 

Τα είχα όλα (κάπου 20κ φωτογραφίες και video) τακτοποιημενα σε φακέλους, έριχνα την sd στην νέα συσκευή και όλα εντάξει. 

Τώρα που συνήθισα με το Google photos, δεν θα γυρνούσα σε sd. 

Σε ότι συσκευή και αν πάρω, μόνο βάζοντας το μεηλ μου όλες οι φωτογραφίες είναι εκεί. 

Έμαθα να κάνω αναζήτηση με ημερομηνίες,με πρόσωπα, και γράφοντας στην αναζήτηση. 

Δεν τα βρίσκει και όλα, αλλά κάνω δουλεία. 

Οκ. Σε ευχαριστω!

Μου κάνει αυτο πιστευω. Να σβηνω απο συλλογη αλλα να μην τις πειραζει στο cloud.

Τελευταια ερωτηση. Ειπες για 20k φωτογραφιες και βιντεο. Αυτές δεσμευουν χώρο απ την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου; 

Οταν εγκαθιστας δηλαδη την gphotos στο τηλεφωνο κατεβάζει όλες τις φωτογραφιες και στη ''Συλλογη'' του κινητού?

Ή ο,τι βρίσκεται στο gphotos μένει μονο εκει και είναι προσπελάσιμο μόνο μεσω data και απλα συμπληρώνεται με ότι φωτο/βιντεο τραβας απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...