Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα και απο εμενα. Κατοχος της συσκευης 1 εβδομαδα τωρα και γεματος αποριες. Θα ηθελα να βγαλω αυτες τις περιφημες αστροφωτογραφιες αλλα δεν το εχω  καταφερει ακομα. Μια βοηθεια σας παρακαλω οποιος γνωριζει. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Whitestone glass, αφήνει κάποια ελάχιστα κενά στις άκρες αλλά οκ αυτό. Στην κάτω μεριά μου έμεινε φουσκάλα, έβλεπα το βίντεο και μάλλον πέρασε χρόνος και έσφιξε η κόλλα. Έβαλα και το λαμπτήρα led και τέλος. Αφαιρείται εύκολα αν θελησω το τζαμάκι; Μήπως ξαναπροσπαθησω κάποια στιγμή μιας και που στη συσκευασία έχει 2 τζαμάκια

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dentaltech_13 said:

Έβαλα το Whitestone glass, αφήνει κάποια ελάχιστα κενά στις άκρες αλλά οκ αυτό. Στην κάτω μεριά μου έμεινε φουσκάλα, έβλεπα το βίντεο και μάλλον πέρασε χρόνος και έσφιξε η κόλλα. Έβαλα και το λαμπτήρα led και τέλος. Αφαιρείται εύκολα αν θελησω το τζαμάκι; Μήπως ξαναπροσπαθησω κάποια στιγμή μιας και που στη συσκευασία έχει 2 τζαμάκια

Σωστό που αφήνει κενά να μην έχεις πρόβλημα με καμία θήκη.. 

Η φουσκαλες συνήθως δημιουργούνται αν πέσει απότομα το τζάμι πριν ακουμπήσει καλά στην μέση της οθόνης η σταγόνα της κόλλας. 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ 🤔

Προσεκτικά από την μία γωνία και χωρίς βιασύνη αφαιρείτε εύκολα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω να ρωτήσω έχω τον φορτιστή EP-T4510 με το χοντρό καλώδιο από το S22 ultra. Κάνει για το S23 ultra ; Θέλω να πετύχω όσο γίνεται πιο γρήγορη φόρτιση. Στο S22 ultra φόρτιζε σε 1 ώρα και κάτι από 1-100%. Στο S23 ultra πόσο είναι ο αντίστοιχος χρόνος φόρτισης;; (Όπως καταλαβαίνετε δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου. Υπολογίζω Παρασκευή να το έχω)

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gthebest said:

Καλησπέρα σας. Θέλω να ρωτήσω έχω τον φορτιστή EP-T4510 με το χοντρό καλώδιο από το S22 ultra. Κάνει για το S23 ultra ; Θέλω να πετύχω όσο γίνεται πιο γρήγορη φόρτιση. Στο S22 ultra φόρτιζε σε 1 ώρα και κάτι από 1-100%. Στο S23 ultra πόσο είναι ο αντίστοιχος χρόνος φόρτισης;; (Όπως καταλαβαίνετε δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου. Υπολογίζω Παρασκευή να το έχω)

Κάνει ναι.

Την ίδια ώρα θα δεις στην φόρτιση, δεν κάνουν και μεγάλη διαφορά ο 25αρης με τον 45αρι. Μέχρι το 75% θα φορτίσει πιο γρήγορα με τον 45αρη, μετά περίπου το ρίχνουν στα ίδια επίπεδα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mivechris said:

Κάνει ναι.

Την ίδια ώρα θα δεις στην φόρτιση, δεν κάνουν και μεγάλη διαφορά ο 25αρης με τον 45αρι. Μέχρι το 75% θα φορτίσει πιο γρήγορα με τον 45αρη, μετά περίπου το ρίχνουν στα ίδια επίπεδα.

Υπάρχει κάποιος ανεξάρτητος φορτιστής άλλης εταιρείας που να φορτίζει ακόμη πιο γρήγορα ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karagalexk said:

Σαν να άργησε λίγο το update?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ωωω ναι...

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2023 at 5:17 ΜΜ, challenge143 said:

Νίκο η εφαρμογή messenge της Samsung είναι πολύ αναλυτική. Δεν πρόκειται να μπερδευτείς να κάνεις λάθος. Όταν επιλέγεις μια επαφή που δέχεται κ αυτή rcs στο γράφει μέσα στο πλαίσιο ενώ αν η επαφή δεν υποστηρίζει δεν στο γράφει κ το στέλνει με sms. Παραθέτω 2 φωτογραφίες να καταλάβεις τι εννοώ. Screenshot_20230528_180408_Messages.thumb.jpg.489b6a4fd2dce1ebceb71a68df7576bd.jpg

Screenshot_20230528_180422_Messages.jpg

Με google messages εστειλα ενα RCS σε ενα φιλο, το google messages μου εδειχνε οτι ειναι RCS. Μπαινω μετα απο Samsung messages και βλεπω οτι του εστειλα MMS. 
Οι ευκολιες του Android. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, karagalexk said:

Σαν να άργησε λίγο το update?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Σε παρακάτω άρθρο έλεγε για πιθανές ημερομηνίες, 29 Μαΐου ή σήμερα 5 Ιουνίου!

https://www.samnews24.com/2023/05/28/galaxy-s23-june-2023-camera-update-release-date-revealed/?fbclid=IwAR2MzaFsbH9wON3Gqvq3l-Jacafk06-7FMuwO5vg84APU_znSdgaiaKHRVc

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακάτω άρθρο έλεγε για πιθανές ημερομηνίες, 29 Μαΐου ή σήμερα 5 Ιουνίου!
https://www.samnews24.com/2023/05/28/galaxy-s23-june-2023-camera-update-release-date-revealed/?fbclid=IwAR2MzaFsbH9wON3Gqvq3l-Jacafk06-7FMuwO5vg84APU_znSdgaiaKHRVc
Όλα αυτά είναι εικασίες.... Δεν είναι επίσημα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, stamatis3133 said:

Με google messages εστειλα ενα RCS σε ενα φιλο, το google messages μου εδειχνε οτι ειναι RCS. Μπαινω μετα απο Samsung messages και βλεπω οτι του εστειλα MMS. 
Οι ευκολιες του Android. 

Το google messages δεν είναι βολικό...με το Samsung messages ξέρεις 100% αν ο άλλος έχει rcs

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Με google messages εστειλα ενα RCS σε ενα φιλο, το google messages μου εδειχνε οτι ειναι RCS. Μπαινω μετα απο Samsung messages και βλεπω οτι του εστειλα MMS. 
Οι ευκολιες του Android. 
Ναι επειδή το rcs μπορεί να είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημενο μόνο σε μια εφαρμογή, για αυτό δείχνει στην άλλη ότι έφυγε mms. Εγώ κατέληξα στην εφαρμογή της google για 2 λόγους. Για τα interactions στα μυνηματα και το ότι έχει Web interface και μπορείς να στείλεις μυνηματα rcs και από το υπολογιστή. Κατά τα άλλα θεωρώ την εφαρμογή της samsung ανώτερη.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως ενώ στης google σε κάποιες επαφές μου λέει rcs message στο κουτάκι που γράφω στης samsung δεν καταλαβαίνω ότι είναι rcs! έχω βάλει για χρώμα παλέτας πχ το πράσινο και όλα τα βελάκια φαίνονται πράσινα δεν έχει κανένα μπλε όταν είναι rcs όπως αναφέρθηκε παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμία βδομάδα παρατήρησα ένα περίεργο με το focus του 10x. Ενώ portrait εστιάζει κανονικά, landscape μόλις αλλάξω κάμερα και πάει να εστιάσει, θολώνει. Έκανα clear cache, επαναφορά κτλ, απενεργοποίησα το αυτόματη εναλλαγή φακού, αλλά καμία αλλαγή. Λέω να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση μήπως στρώσει, αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα hardware και δεν θα το γλυτώσω το σέρβις

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bromonano2 said:

Ναι επειδή το rcs μπορεί να είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημενο μόνο σε μια εφαρμογή, για αυτό δείχνει στην άλλη ότι έφυγε mms. Εγώ κατέληξα στην εφαρμογή της google για 2 λόγους. Για τα interactions στα μυνηματα και το ότι έχει Web interface και μπορείς να στείλεις μυνηματα rcs και από το υπολογιστή. Κατά τα άλλα θεωρώ την εφαρμογή της samsung ανώτερη.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Ανώτερη σε τι;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vastegial_74 said:

Ανώτερη σε τι;

Και μονο οτι μπορεις να στειλεις φωτογραφιες και βιντεο σε πληρη αναλυση σε σχεση με την εφαρμογη της google σημαινει οτι ειναι ανωτερη για μενα...επισης πολυ καλυτερο περιβαλλον 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bromonano2 said:

Integration με το one ui. Δεν παύει να είναι native εφαρμογή.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Επειδη ταιριαζει καλυτερα αισθητικα; σαν να λεμε οτι το native mail client ειναι καλυτερο απο το outlook.

6 minutes ago, arxontas2323 said:

Και μονο οτι μπορεις να στειλεις φωτογραφιες και βιντεο σε πληρη αναλυση σε σχεση με την εφαρμογη της google σημαινει οτι ειναι ανωτερη για μενα...επισης πολυ καλυτερο περιβαλλον 

Στελνεις ενα link απο το cloud και λυθηκε το προβλημα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vastegial_74 said:

Επειδη ταιριαζει καλυτερα αισθητικα; σαν να λεμε οτι το native mail client ειναι καλυτερο απο το outlook.

Στελνεις ενα link απο το cloud και λυθηκε το προβλημα. 

Kαι απο το quick share μπορεις αλλα ειναι μεγαλυτερη διαδικασια για ολους...ο καθενας οπως τον βολευει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Επειδη ταιριαζει καλυτερα αισθητικα; σαν να λεμε οτι το native mail client ειναι καλυτερο απο το outlook.

Στελνεις ενα link απο το cloud και λυθηκε το προβλημα. 

Γιατι, το outlook έχει ωραίο interface ?? 😛

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ας μας βοηθήσει με ενεργοποίηση rcs αν μπορρι

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bardull said:

Κάποιος ας μας βοηθήσει με ενεργοποίηση rcs αν μπορρι

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρυθμίσεις, συζητήσεις rcs , ενεργοποίηση rcs 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...