Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, kountoura said:

Υπάρχει. Έχω της Samsung. Πολύ καλός. https://www.skroutz.gr/s/23231414/Samsung-Φορτιστής-Αυτοκινήτου-Μαύρος-Γρήγορης-Φόρτισης-με-Θύρες-1xUSB-1xType-C-μαζί-με-Καλώδιο-type-C-EP-L5300XBEGEU.html

Δεν ξέρω αν περιλαμβάνει καλώδιο. 

Όταν τον είχα πάρει, ήταν σε κουτάκι μαζι με type c καλώδιο.. 

A, ωραιος και σε ωραια τιμη. Με τα 45w θα φορτιζει και laptop ευκολα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλώδιο μέσα το περιλαμβάνει, το λέει εξάλλου και στον τίτλο και στην περιγραφή και στην φωτογραφία! 😛
Το έχει και το eshop σε ακόμα καλύτερη τιμή (με δωρεάν έξοδα αποστολής αν πας ο ίδιος)!
Απλά επειδή το eshop δεν γράφει τίποτα στην περιγραφή, να πάρεις πρώτα ένα τηλέφωνο, ή έστω όταν έρθει δες το πρώτα και μετά πλήρωσε, αν και είμαι σίγουρος πως είναι ακριβώς η ίδια έκδοση με αυτή που δείχνει στο σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τεντυ μποις και το ξανά πήρα 🙂😀

Παροπλισα προς το παρόν το 14 προ Μαξ που τόσο με απογοήτευσε και ξαναδοκιμαζω .

Ελπίζω χωρίς χαζά θεματακια αυτή τη φορά. Μέχρι και παροχο άλλαξα να μην έχω θεματακια με εξυπνα μηνυματα .

So far so good! 

Θυμιστε μου κατι που αναφερθηκε πιο πισω. Αλλαζοντας σε Ουκρανία θα παιξει η ηχογράφηση αλλά τι δεν θα παίζει? 

Θυμάμαι που σε κάτι τέτοιες αλλαγές δεν έπαιζε πχ το Google pay κτλ

 

Επίσης σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην βάλω προστασία στην οθόνη. Να μείνω μόνο με θήκη.  Το έχει κάνει κανείς?  Δεν με νοιάζει τι θα γίνει αν πέσει αλλά μην γεμίσει γρατζουνιές. Υποτίθεται ότι έχει γυαλί τεχνολογίας αντε γειά... ισχύει όμως? 

Edited by stiflerakos

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τεντυ μποις και το ξανά πήρα
Παροπλισα προς το παρόν το 14 προ Μαξ που τόσο με απογοήτευσε και ξαναδοκιμαζω .
Ελπίζω χωρίς χαζά θεματακια αυτή τη φορά. Μέχρι και παροχο άλλαξα να μην έχω θεματακια με εξυπνα μηνυματα .
So far so good! 
Θυμιστε μου κατι που αναφερθηκε πιο πισω. Αλλαζοντας σε Ουκρανία θα παιξει η ηχογράφηση αλλά τι δεν θα παίζει? 
Θυμάμαι που σε κάτι τέτοιες αλλαγές δεν έπαιζε πχ το Google pay κτλ
 
Επίσης σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην βάλω προστασία στην οθόνη. Να μείνω μόνο με θήκη.  Το έχει κάνει κανείς?  Δεν με νοιάζει τι θα γίνει αν πέσει αλλά μην γεμίσει γρατζουνιές. Υποτίθεται ότι έχει γυαλί τεχνολογίας αντε γειά... ισχύει όμως? 
Θα γεμίσει αραχνιες..

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bromonano2 said:

Θα γεμίσει αραχνιες.. emoji16.png

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Μόνο με τον αέρα της ατμόσφαιρας θα γεμίσει αραχνιές. 

Έχω να δουλέψω γυμνή οθόνη από το Sony ericson p990. 😂

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Labroukos66 said:

Καλημέρες!!

Επειδή στο αντίστοιχο νημα δεν βρήκ καμμιά απάντηση,απευθύνομαι και εδω μήπως και ξερει καποιος να βοηθήσει...Αφορά το Samsung S10 Lite

Μετά την αναβάθμιση σε ui 5.1, προσπαθώ να κάνω clear cache αλλά δεν.. Τα βήματα που ακολουθώ είναι : Usb debugging on, συνδέω καλώδιο σε pc, κλείνω τηλέφωνο, συνδέω το καλώδιο, εμφανιζεται το εικονίδιο φόρτισης, πατάω volume up+power, και μόλις εμφανιστεί το Galaxy logo αφήνω το power... Δεν μου ανοίγει το recovery... Σκέψεις;;; 

Ευχαριστώ

Δεν χρειάζεται το debugging on. Απλά το κλείνεις τελείως. Πατάς το volume up+Bixby+power και το κουμπώνεις με το καλώδιο που το έχεις στο pc  ,μολις δει το logo αφηνεις το power και μπαίνει σε recovery

 

Edited by galactob
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω το S23 με τον φορτιστή του Note20 που είναι στα 25w. Έχω και τον φορτιστή του galaxy book2 που είναι στα 65w. Μπορώ να τον χρησιμοποιώ η θα βλαψω την μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, stiflerakos said:

Είμαι τεντυ μποις και το ξανά πήρα 🙂😀

Παροπλισα προς το παρόν το 14 προ Μαξ που τόσο με απογοήτευσε και ξαναδοκιμαζω .

Ελπίζω χωρίς χαζά θεματακια αυτή τη φορά. Μέχρι και παροχο άλλαξα να μην έχω θεματακια με εξυπνα μηνυματα .

So far so good! 

Θυμιστε μου κατι που αναφερθηκε πιο πισω. Αλλαζοντας σε Ουκρανία θα παιξει η ηχογράφηση αλλά τι δεν θα παίζει? 

Θυμάμαι που σε κάτι τέτοιες αλλαγές δεν έπαιζε πχ το Google pay κτλ

 

Επίσης σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην βάλω προστασία στην οθόνη. Να μείνω μόνο με θήκη.  Το έχει κάνει κανείς?  Δεν με νοιάζει τι θα γίνει αν πέσει αλλά μην γεμίσει γρατζουνιές. Υποτίθεται ότι έχει γυαλί τεχνολογίας αντε γειά... ισχύει όμως? 

καλως ηρθες και παλι!!βάλε το csc ilo για να έχεις ηχογράφηση,spam protection και θα σου λειπει μονο το spay που δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα....

Και το s22u και το s23u χωρίς προστασία τα έχω...τα προσέχω βέβαια...και κανένα πρόβλημα ως τώρα.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Fotios55 said:

Φορτίζω το S23 με τον φορτιστή του Note20 που είναι στα 25w. Έχω και τον φορτιστή του galaxy book2 που είναι στα 65w. Μπορώ να τον χρησιμοποιώ η θα βλαψω την μπαταρία; 

Κανένα θέμα! Συνεχίζεις έτσι....

Το μόνο επιβλαβές είναι αν έχεις ενεργή συνέχεια την επιλογή "πολύ γρήγορη φόρτιση" ή την "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση".

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες ψηνομαι πολυ να παρω το τηλεφωνο.δεν αλλαζω συχνα κινητα αλλα παντα ψωνιζω ναυαρχιδες.ειναι ενα ρισκο το μεγεθος..αλλα το κινητο που το επιασα εχει καλο grip και δεν "τρομαζει" το μεγεθος.

κανωντας ερευνα αγορας..ειδικα απο καταστηματα bestprice βρισκω εως και 200 ευρο χαμηλοτερη τιμη παντα για αγορα λιανικης απο τα καταστηματα στο skroutz.γιατι τοσο χααμηλη τιμη?? απ'οτι χωρες τα αγοραζουν αραγε..λετε να παιζει κανα θεμα συμβατοτητας με τα δικτυα η θα μπλεξω με συσκευη κλειδωμενη.

εχω μεγαλη απορια..

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέμα. Πρόσεχε όμως  να είναι ευρωπαϊκή (EU) συσκευή και να το πάρεις από κάποιο αξιόπιστο online μαγαζί 

Ξέρεις κάνεις τι κάνει το adaptive battery και πως δουλεύει? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MobilePerson said:

Δεν θα έχεις θέμα. Πρόσεχε όμως  να είναι ευρωπαϊκή (EU) συσκευή και να το πάρεις από κάποιο αξιόπιστο online μαγαζί 

Ξέρεις κάνεις τι κάνει το adaptive battery και πως δουλεύει? 

Δεν σου βαζω τι λεει η Samsung γιατι ειναι απο το Android 9 το feature. Σου δινω ενα προσφατο αρθρο
https://www.androidauthority.com/android-adaptive-battery-explained-3223097/

Εγω προσωπικα εχω παρατηρησει οτι με adaptive battery στο on μετα καποιες εβδομαδες δεν σου φορτιζει το κινητο στο max καποιες ωρες της ημερας ή το κανει πιο αργα.
Εγω προσωπικα ( 😄 ) το εχω κλειστο, δεν βλεπω καμια βελτιωση οπως επισης στο μυαλο μου ειναι αντιθετο απο το δογμα "μην ασχολεισαι, μην κλεινεις εφαρμογες, ασε το κινητο να κανει οτι χρειαζεται". 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, arxontas2323 said:

καλως ηρθες και παλι!!βάλε το csc ilo για να έχεις ηχογράφηση,spam protection και θα σου λειπει μονο το spay που δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα....

Και το s22u και το s23u χωρίς προστασία τα έχω...τα προσέχω βέβαια...και κανένα πρόβλημα ως τώρα.

To Samsung Health Monitor θα λειτουργεί μετά? 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ktikti said:

ρε μαγκες ψηνομαι πολυ να παρω το τηλεφωνο.δεν αλλαζω συχνα κινητα αλλα παντα ψωνιζω ναυαρχιδες.ειναι ενα ρισκο το μεγεθος..αλλα το κινητο που το επιασα εχει καλο grip και δεν "τρομαζει" το μεγεθος.

κανωντας ερευνα αγορας..ειδικα απο καταστηματα bestprice βρισκω εως και 200 ευρο χαμηλοτερη τιμη παντα για αγορα λιανικης απο τα καταστηματα στο skroutz.γιατι τοσο χααμηλη τιμη?? απ'οτι χωρες τα αγοραζουν αραγε..λετε να παιζει κανα θεμα συμβατοτητας με τα δικτυα η θα μπλεξω με συσκευη κλειδωμενη.

εχω μεγαλη απορια..

Σε Συσκευή σφραγισμένη EU δεν έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα συμβατότητας εγγύησης κτλ. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2023 at 7:46 ΜΜ, stiflerakos said:

Είμαι τεντυ μποις και το ξανά πήρα 🙂😀

Παροπλισα προς το παρόν το 14 προ Μαξ που τόσο με απογοήτευσε και ξαναδοκιμαζω .

Ελπίζω χωρίς χαζά θεματακια αυτή τη φορά. Μέχρι και παροχο άλλαξα να μην έχω θεματακια με εξυπνα μηνυματα .

So far so good! 

Θυμιστε μου κατι που αναφερθηκε πιο πισω. Αλλαζοντας σε Ουκρανία θα παιξει η ηχογράφηση αλλά τι δεν θα παίζει? 

Θυμάμαι που σε κάτι τέτοιες αλλαγές δεν έπαιζε πχ το Google pay κτλ

 

Επίσης σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην βάλω προστασία στην οθόνη. Να μείνω μόνο με θήκη.  Το έχει κάνει κανείς?  Δεν με νοιάζει τι θα γίνει αν πέσει αλλά μην γεμίσει γρατζουνιές. Υποτίθεται ότι έχει γυαλί τεχνολογίας αντε γειά... ισχύει όμως? 

Εγώ το έχω χωρίς καμία προστασία για πάνω από 1 μήνα και δεν έχει απολύτος τίποτα. Όταν το βάζω όμως σε τσαντάκι, για να έχω το κεφαλί μου ήσυχο το βάζω σε θήκη πορτοφόλι. Την ίδια τακτική έιχα και στο S21 το οποίο μετά απο 2 χρόνια πουλήθηκε με οθόνη σαν καινούρια!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για τους φίλους που ενδιαφέρονται για το Cube ACR. Έκανα απεγκατασταση την παλιά εφαρμογή. Έκανα εγκατάσταση την καινούργια από το site τους  και λειτουργεί  ακούγονται κανονικά και οι δυο συνομιλητές.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stiflerakos said:

To Samsung Health Monitor θα λειτουργεί μετά? 

Με csc THL λειτουργεί κανονικά η εγγραφή κλήσεων, το spam protection και όλες οι λειτουργίες του Samsung Health (ECG, αρτηριακή πίεση).

Δε λειτουργεί το Samsung Pay αλλά μικρό το κακό αφού λειτουργεί κανονικά το Google Wallet. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mips said:

Επανέρχομαι για τους φίλους που ενδιαφέρονται για το Cube ACR. Έκανα απεγκατασταση την παλιά εφαρμογή. Έκανα εγκατάσταση την καινούργια από το site τους  και λειτουργεί  ακούγονται κανονικά και οι δυο συνομιλητές.

Αν βάλεις bluetooth θα δεις ότι δε λειτουργεί. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, _NikitaS_ said:

Αν βάλεις bluetooth θα δεις ότι δε λειτουργεί. 

Συμφωνώ φίλε μου. Όμως δεν έγραψα ότι λειτουργεί με Bluetooth. Εξάλλου αυτή η εφαρμογή δεν έγραφε ποτέ με Bluetooth όσο καιρό την χρησιμοποιώ εγώ τουλάχιστον. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2023 at 2:17 ΜΜ, kountoura said:

Υπάρχει. Έχω της Samsung. Πολύ καλός. https://www.skroutz.gr/s/23231414/Samsung-Φορτιστής-Αυτοκινήτου-Μαύρος-Γρήγορης-Φόρτισης-με-Θύρες-1xUSB-1xType-C-μαζί-με-Καλώδιο-type-C-EP-L5300XBEGEU.html

Δεν ξέρω αν περιλαμβάνει καλώδιο. 

Όταν τον είχα πάρει, ήταν σε κουτάκι μαζι με type c καλώδιο.. 

σε 2 μαγαζια υπαρχει μονο ? γιατι ετσι?

Έχει καλώδιο μέσα το περιλαμβάνει, το λέει εξάλλου και στον τίτλο και στην περιγραφή και στην φωτογραφία!
Το έχει και το eshop σε ακόμα καλύτερη τιμή (με δωρεάν έξοδα αποστολής αν πας ο ίδιος)!
Απλά επειδή το eshop δεν γράφει τίποτα στην περιγραφή, να πάρεις πρώτα ένα τηλέφωνο, ή έστω όταν έρθει δες το πρώτα και μετά πλήρωσε, αν και είμαι σίγουρος πως είναι ακριβώς η ίδια έκδοση με αυτή που δείχνει στο σκρουτζ.
αυτό στο eshop στις φώτο εάν δεις λέει 25w όχι 45w!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

σε 2 μαγαζια υπαρχει μονο ? γιατι ετσι?

αυτό στο eshop στις φώτο εάν δεις λέει 25w όχι 45w!

Γιατί δεν κοιτάτε και στο Aliexpress?

 

https://www.aliexpress.com/item/1005004590770060.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.13d9750dr8GHGV&algo_pvid=6e49d648-c2b0-4fab-b7ef-ad5151b56a6e&algo_exp_id=6e49d648-c2b0-4fab-b7ef-ad5151b56a6e-1&pdp_npi=3%40dis!EUR!4.62!4.39!!!!!%40211bf49716832975825186877d07c1!12000029747501746!sea!GR!4073755236&curPageLogUid=5x0KjPlRPywN

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anergos13 said:

Με αυτη την τιμη , οι περισσότερες πιθανότητες....emoji204.pngemoji529.pngemoji529.png

Κάθε μέρα σχεδόν αγοράζω και κάτι από εκεί. Δεν έχω πέσει ποτέ σε κάτι περίεργο... Άσε που έρχονται πολύ νωρίτερα από ό,τι λέει...

Την προηγούμενη βδομάδα παρέλαβα γνήσιο φορτιστή 45W samsung με καλώδιο μέσα στην αυθεντική συσκευασία του. Τιμή: 16€

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ένταση του σήματος, δεν ξέρω εάν έχει σημασία, αλλά αντικατέστησα την SIM και μου φαίνεται λίγο καλύτερα.

Η SIM μου ήταν τουλάχιστον 8 ετών +

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...