Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, lef7 said:

 

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και την προτροπή. Πράγματι μετα από πίεση και αναμονή κατάφερα και πήρα τα 100 εκπτωση. Προπαρηγγειλα το πρασινο το οποιο δεν ειναι άμεσο διαθέσιμο, αλλά θα με ειδοποιήσουν όταν το έχουν.

Μου έστειλαν ήδη στο μειλ ενα κωδικό που θα χρησιμοποιήσω για το panda. Άπό την στιγμή που έχω τον κωδικό μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία άσχετα αν δεν έχω παραλάβει το κινητό;

Πάντως σήμερα δύο διαφορετικοί πωλητές από το Πλαίσιο μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον η έκπτωση των 100€ (ο πρώτος την πέρασε αλλά ποτέ δεν έστειλε email επιβεβαίωσης τπαραγγελίας και σε νέα τηλεφωνική επικοινωνία μου το ανέφερε και ακύρωσα την προπαραγγελία).

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τον ρώτησα για το mail προπαραγγελίας αλλά μ είπε ότι δεν στέλνουμε κάτι για την προπαραγγελία, απλα μ έδωσε τον κωδικό προπαραγγελίας και τον κωδικό για το Panda.

Μάλλον πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά διαθέσιμο από samsung.gr όλα τα χρώματα πλην του πράσινου.

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lef7 said:

Τον ρώτησα για το mail προπαραγγελίας αλλά μ είπε ότι δεν στέλνουμε κάτι για την προπαραγγελία, απλα μ έδωσε τον κωδικό προπαραγγελίας και τον κωδικό για το Panda.

Μάλλον πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ.

Σήμερα έγιναν αυτά; Σε εμένα δεν έδωσε κωδικό προπαραγγελίας μου είπε θα έρθει με email, μετά επικοινώνησα με το chat που δεν βρήκε καμία παραγγελία καταχωρημένη στα στοιχεία μου, ξαναπήρα πάλι τηλέφωνο βγήκε τυχαία ο πωλήτής που είχα μιλήσει το πρωί, μου είπε ότι δεν ισχύει ο κωδικός πλέον και με έψαχνε σε σταθερό αλλά δεν με βρήκε (η παραγγελία είχε καταχωρηθεί στο κινητό μου κατά τ' άλλα), "του είπα κάτι για τη μανούλα του" όπως είπε ο Ζουγανέλης σε μια ταινία του και η ζωή συνεχίζεται...

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

86283968_OrderConfirmationPDF_230216_164146_1.thumb.jpg.0166256d728dff977bd14a0b3d214168.jpg

9 minutes ago, sb68s said:

Σήμερα έγιναν αυτά; Σε εμένα δεν έδωσε κωδικό προπαραγγελίας μου είπε θα έρθει με email, μετά επικοινώνησα με το chat που δεν βρήκε καμία παραγγελία καταχωρημένη στα στοιχεία μου, ξαναπήρα πάλι τηλέφωνο βγήκε τυχαία ο πωλήτής που είχα μιλήσει το πρωί, μου είπε ότι δεν ισχύει ο κωδικός πλέον και με έψαχνε σε σταθερό αλλά δεν με βρήκε (η παραγγελία είχε καταχωρηθεί στο κινητό μου κατά τ' άλλα), "του είπα κάτι για τη μανούλα του" όπως είπε ο Ζουγανέλης σε μια ταινία του και η ζωή συνεχίζεται...

Όταν έκανα την τηλεφωνική παραγγελία από plaisio pro μου έστειλαν την παρακάτω φωτογραφία στο email την επόμενη στιγμή. Και αυτό έβαλα και στο samsung members στην αίτηση για το pandas

 

Edited by valium
Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά ο φίλος @Psycho13, χτύπησα το μαύρο από Samsung Με 10% έκπτωση,η παραγγελία ολοκληρώθκε κανονικά και τώρα φαίνεται εκτός αποθέματος. Επικοινώνησα μαζί τους, η παραγγελία έχει καταχωρηθεί αλλά δεν ξέρουν χρόνο παράδοσης (αδιάφορο μου είναι), όλα καλά.

Και πάλι τις ευχαριστίες μου στο μέλος @Psycho13

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, valium said:

86283968_OrderConfirmationPDF_230216_164146_1.thumb.jpg.0166256d728dff977bd14a0b3d214168.jpg

Όταν έκανα την τηλεφωνική παραγγελία από plaisio pro μου έστειλαν την παρακάτω φωτογραφία στο email την επόμενη στιγμή. Και αυτό έβαλα και στο samsung members στην αίτηση για το pandas

 

Πήρα τηλέφωνο το ζήτησα και μου το στείλανε, ακριβώς το ίδιο. Ευχαριστώ.

Σου είχανε στείλει και εσένα τον κωδικό για το Panda ή το πήρες από το samsung members?

 Με λίγα λόγια, εγώ που έχω τον κωδικό μπορώ να προχωρήσω;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lef7 said:

Πήρα τηλέφωνο το ζήτησα και μου το στείλανε, ακριβώς το ίδιο. Ευχαριστώ.

Σου είχανε στείλει και εσένα τον κωδικό για το Panda ή το πήρες από το samsung members?

 Με λίγα λόγια, εγώ που έχω τον κωδικό μπορώ να προχωρήσω;

Κωδικος για pandas τον στέλνει η samsung μετά την αίτηση σου στο samsung members 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, lef7 said:

Πήρα τηλέφωνο το ζήτησα και μου το στείλανε, ακριβώς το ίδιο. Ευχαριστώ.

Σου είχανε στείλει και εσένα τον κωδικό για το Panda ή το πήρες από το samsung members?

 Με λίγα λόγια, εγώ που έχω τον κωδικό μπορώ να προχωρήσω;

 

24 minutes ago, valium said:

86283968_OrderConfirmationPDF_230216_164146_1.thumb.jpg.0166256d728dff977bd14a0b3d214168.jpg

Όταν έκανα την τηλεφωνική παραγγελία από plaisio pro μου έστειλαν την παρακάτω φωτογραφία στο email την επόμενη στιγμή. Και αυτό έβαλα και στο samsung members στην αίτηση για το pandas

 

Οι παραγγελίες αυτές είναι καταχωρημένες 15/02, πιθανόν σήμερα να μην ισχύει η έκπτωση των 100€...

Πήρε κανείς σήμερα την έκπτωση των 100€ από Πλάισιο, αυτό είναι το ερώτημα;

 

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sb68s said:

Ας είναι καλά ο φίλος @Psycho13, χτύπησα το μαύρο από Samsung Με 10% έκπτωση,η παραγγελία ολοκληρώθκε κανονικά και τώρα φαίνεται εκτός αποθέματος. Επικοινώνησα μαζί τους, η παραγγελία έχει καταχωρηθεί αλλά δεν ξέρουν χρόνο παράδοσης (αδιάφορο μου είναι), όλα καλά.

Και πάλι τις ευχαριστίες μου στο μέλος @Psycho13

Άντε καλορίζικο @sb68s σου βγήκε και φτηνότερο από το Πλαίσιο. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι τουλάχιστον το παρήγγειλα σε πράσινο, που ήταν και αυτό π ήθελα εξ αρχής.

Edit: εγώ σήμερα το μεσημέρι την πήρα την έκπτωση.

9 minutes ago, valium said:

Κωδικος για pandas τον στέλνει η samsung μετά την αίτηση σου στο samsung members 

Και εγώ αυτό ήξερα, αλλα στο τηλέφωνο ήταν κατηγορηματικός, ότι αυτός ο κωδικός που θα σου έρθει είναι για το Panda και το παίρνουν με την διασύνδεση που έχουν με τν Samsung. Bέβαια μου είπε ότι πρέπει να το παραλάβω πρώτα το κινητό για να το χρησιμοποιήσω, αλλά δεν βλέπω καπου στην διαδικασια να μου ζηταει στοιχεία της συσκευής.

Edited by lef7
Link to comment
Share on other sites

Ενω στην πρωτη φορτιση μου εβγαλε 8 ωρες οθονη,τωρα με κανονικη χρηση που κανω,ειναι αυτα τα αποτελεσματα.η αληθεια ειναι πως ειμαι στη 2η μερα.3 emails να συχρονιζουν,4G και bluetooth με smartwatch παντα,qhd οθονη και αρκετα τηλεφωνα.Εχει τεοια καταναλωση στα τηλεφωνα?

Αυτα

Screenshot_20230216_181102_Device care.jpg

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vasilakis13 said:

Ενω στην πρωτη φορτιση μου εβγαλε 8 ωρες οθονη,τωρα με κανονικη χρηση που κανω,ειναι αυτα τα αποτελεσματα.η αληθεια ειναι πως ειμαι στη 2η μερα.3 emails να συχρονιζουν,4G και bluetooth με smartwatch παντα,qhd οθονη και αρκετα τηλεφωνα.Εχει τεοια καταναλωση στα τηλεφωνα?

Αυτα

Screenshot_20230216_181102_Device care.jpg

Είναι πολύ η χρήση της μπαταρίας για τις κλήσεις, εμένα για περίπου 3,5 ώρες κλήσεις αν θυμάμαι καλά η μπαταρία έκανε χρήση 7,4%, εξαρτάται δλδ και πόσες ώρες μίλησες, λογικά θα μίλησες πολύ παραπάνω.
 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bikerson said:

Είναι πολύ η χρήση της μπαταρίας για τις κλήσεις, εμένα για περίπου 3,5 ώρες κλήσεις αν θυμάμαι καλά η μπαταρία έκανε χρήση 7,4%, εξαρτάται δλδ και πόσες ώρες μίλησες, λογικά θα μίλησες πολύ παραπάνω.
 

Μιλαω παρα πολυ ειναι αληθεια εξαιτιας της δουλειας..ολα καλα!τουμπανο!

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vasilakis13 said:

Ενω στην πρωτη φορτιση μου εβγαλε 8 ωρες οθονη,τωρα με κανονικη χρηση που κανω,ειναι αυτα τα αποτελεσματα.η αληθεια ειναι πως ειμαι στη 2η μερα.3 emails να συχρονιζουν,4G και bluetooth με smartwatch παντα,qhd οθονη και αρκετα τηλεφωνα.Εχει τεοια καταναλωση στα τηλεφωνα?

Αυτα

Screenshot_20230216_181102_Device care.jpg

Καλά, έχεις μιλήσει πολύ αλλά να ξέρεις πως το smartwatch ρουφάει πολύ. Το έχω δει στο s21fe και στο s22 ultra. Φαντάζομαι πως και εδώ το ίδιο θα συμβαίνει. Με galaxy watch 4 στις δύο παραπάνω συσκευές παρατηρώ πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με χωρίς. Μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την πιο πάνω φωτογραφία, έβγαλα το τζαμακι να δω αν έχει φουσκαλα το κινητό μέσα από την οθόνη. Σε έντονο φως που το έβαλα δεν είδα κάτι ή τουλάχιστον σαν αυτο της φώτο. Πάλι καλά 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς μεμβράνη από το s22 ultra να δει αν ταιριάζει;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς μεμβράνη από το s22 ultra να δει αν ταιριάζει;

Λενε πως ταιριαζει αψογα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου έχει κάτι ούτε ενός φίλου που τα αγοράσαμε μαζί.512 και τα 2 σε λευκό χρώμα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από καιρό, επανήλθα στο Galaxy (S23+). Δεν βλέπω πουθενά το VoLTE toggle.  Δεν εμφανίζεται πλέον;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vasilakis13 said:

Λενε πως ταιριαζει αψογα

Ταίριαξε τέλεια σε μένα από το S22U αγορασμένη από amazon. 
Επίσης, 1η φορά φόρτιση στο 100% εδώ και μία βδομάδα που το έχω. Από 100 έως 85% 1h55m SOT + 1h38m standby. Μου φάνηκε δυνατό. Δεν έπαιζε αυτό με s22u. 
Επίσης, και το δικό μου μετά από πολλές προσπάθειες είδα ένα απειροελάχιστο ίχνος μη ομαλότητας της οθόνης κάτω δεξιά γωνία. Αλλά για να το εντοπίσεις, θέλει υπερπροσπάθεια και σε γωνία συγκεκριμένη με συγκεκριμένη αντανάκλαση. 
Δηλαδή ούτε καν φαίνεται. Πόσο μάλλον με αναμμένη οθόνη. 
Και κάτι τελευταίο, επειδή δεν θέλω να αλλάξω CSC σε SEK, πείτε ποιο ακριβώς ACR call recorder σας δούλεψε, που έλεγε και ένας φίλος πιο πίσω,  γιατί βρήκα αρκετά διαφορετικά στο play store με όνομα ACR. Αν μπορεί ας στείλει κάποιος link από play store.
 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, geob79 said:

Καλησπέρα. Μετά από καιρό, επανήλθα στο Galaxy (S23+). Δεν βλέπω πουθενά το VoLTE toggle.  Δεν εμφανίζεται πλέον;

Αν έχεις Vodafone δεν το εμφανίζει 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kountoura said:

Κάπου κάνεις λάθος. 

Μου ήρθε και εμένα μεηλ από την Samsung. 

O αριθμός voucher δεν είναι ούτε το Imei ούτε ο σειριακός αριθμός. 

Είναι ένας άσχετος κωδικός. 

Έκανα την αίτηση στην pandas από το link. 

Έβαλα το voucher εκεί. 

Επέλεξα άλλο γιατί θα δώσω μια συσκευή με κουμπιά νοκια. 

Εκτύπωσα την καρτέλα που μου έβγαλε η pandas. 

Και αύριο θα έρθει acs να το πάρει. 

Μόλις παραλάβουν σε μια εργάσιμη έρχεται μεηλ μου είπαν με την αξία της συσκευης (μηδενική μάλλον στην περίπτωση μου) συν 100 από την Samsung. 

Δίνεις IBan και σε μια εργάσιμη αν συμφωνείς με το ποσό σου βάζουν τα χρήματα. 

Δεν τους ενδιαφέρει αν λειτουργεί η συσκευή η όχι. 

Απλά θέλουν μια συσκευή οποσδηποτε. 

Αυτά! 

Δηλαδή ένα SGS3 με ραγισμένη οθόνη που έχω και δεν ανάβει μπορώ να το χρησιμοποιήσω για το trade in?

Προσπαθώ κάπου να βρώ να υπάρχουν κάποιες ελάχιστες προδιαγραφές για το κινητό που θα δώσεις και δεν βρήκα κατι οπου και αν διαβασα τους ορους και προυποθέσεις.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

στο trade in  μπορω να δωσω ενα νοκια παλιο με κουμπια η ενα sony ericsson satio?

θελουν και κουτι η φορτιστη? 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια θήκη που να καλύπτει κάπως το χρώμα του κινητού; γιατί με έχει πιάσει απελπισία που έχει μείνει μόνο το μωβ

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jbpaok89 said:

Υπάρχει κάποια θήκη που να καλύπτει κάπως το χρώμα του κινητού; γιατί με έχει πιάσει απελπισία που έχει μείνει μόνο το μωβ

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, εγώ έχω πάρει τη Silicone Grip και τη Leather της Samsung καλύπτουν το χρώμα εντελώς. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...