Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιες τεχνικες λεπτομέρειες σχετικα με την οθονη του S23...

αναμενεται αναλυτικο rev στο XDA

ως φαινεται μιλαμε για μια αναβαθμισμενη οθονη, ανωτερη σε αποδοτικοτητα (ακομα και απ αυτη που φοραει iphone 14)..




🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δε χρειάζεται ο κόφτης στο 85. Παίρνεις κινητό τόσα λεφτά πρέπει να το χαρείς. Φουλ ανάλυση φωτεινότητα κλπ τέρμα ολα να πιάσει τα λεφτά του. Διάβασα ότι από 100 μέχρι 90 κρατάει πολύ η μπαταρία οπότε χάνεις αρκετό διάστημα. Και στον 1 1 μισή χρόνο αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο δωρεάν και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Linuxisti said:

Και στον 1 1 μισή χρόνο αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο δωρεάν και τέλος.

Η μπαταρία έχει 1 χρόνο εγγύηση https://www.samsung.com/gr/support/warranty/

και δεν στην αλλάζουν στο επίσημο δωρεάν αν δεν υπάρχει πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω που τους ρωτάω στο chat της Samsung από την Παρασκευή και όλο μου λένε ανακρίβειες. Αρχικά μου είπαν ότι θα υπάρχει στοκ σε μαύρο και πράσινο από Δευτέρα. Σήμερα μου είπαν ότι το βράδυ θα βγουν λίγα κομμάτια σε μαύρο και άσπρο. Όσο τα είδατε εσείς τα είδα κι εγώ. Τραγικοί

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα 2 modes;;;;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και το δικό μου καί μάλλον όλα έτσι είναι.Απλώς κάποιοι με ποιο ευαίσθητα μάτια το καταλαβαίνουν και άλλοι όχι. Προφανώς έτσι είναι ρυθμισμένη η οθόνη.
 
 
Οχι καμία σχεση με το δικο μου, τοσο εντονα σε καμια περίπτωση αυτο το πράγμα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μπαταρία του είναι πάρα πολύ καλή. Όλα ανοιχτά στο τέρμα ανοιχτόχρωμη οθόνη , τρία emails και 24 ώρες σύνδεση με ρολόι. 518d331fdaee4445d804d1c9941d949b.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Linuxisti said:

Παίδες δε χρειάζεται ο κόφτης στο 85. Παίρνεις κινητό τόσα λεφτά πρέπει να το χαρείς. Φουλ ανάλυση φωτεινότητα κλπ τέρμα ολα να πιάσει τα λεφτά του. Διάβασα ότι από 100 μέχρι 90 κρατάει πολύ η μπαταρία οπότε χάνεις αρκετό διάστημα. Και στον 1 1 μισή χρόνο αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο δωρεάν και τέλος.

Κοίτα ούτως ή άλλως το κινητό κρατάει πάνω από 1 ημέρα στα σίγουρα (με τον κόφτη στο 85%), αν έκανα πλήρη φόρτιση θα μου κρατούσε σίγουρα άλλη μισή ημέρα (ίσως και λίγο παραπάνω) αλλά το θέμα είναι ότι στην 1,5 ημέρα θα σε πετύχει λογικά εκτός σπιτιού, ενώ τώρα το φορτίζω μόνο 1 ώρα κάθε βράδυ πριν τον ύπνο (τόσο περίπου θέλει από 30% - 85%) και ξέρω ότι μέχρι και το άλλο βράδυ είμαι κομπλέ, χαλαρά κι όλας, κι αν προκύψει κάτι θα έχω και άλλο ένα 30%.

Προφανώς όλα τα άλλα τα έχω φουλ, αναλύσεις, φωτεινότητες, συνδέσεις κτλ. Ε τώρα το 15% μπαταρίας δεν χαλάει την ευχαρίστηση. Το μόνο ερώτημα είναι αν προστατεύει όντως την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bikerson said:

Κοίτα ούτως ή άλλως το κινητό κρατάει πάνω από 1 ημέρα στα σίγουρα (με τον κόφτη στο 85%), αν έκανα πλήρη φόρτιση θα μου κρατούσε σίγουρα άλλη μισή ημέρα (ίσως και λίγο παραπάνω) αλλά το θέμα είναι ότι στην 1,5 ημέρα θα σε πετύχει λογικά εκτός σπιτιού, ενώ τώρα το φορτίζω μόνο 1 ώρα κάθε βράδυ πριν τον ύπνο (τόσο περίπου θέλει από 30% - 85%) και ξέρω ότι μέχρι και το άλλο βράδυ είμαι κομπλέ, χαλαρά κι όλας, κι αν προκύψει κάτι θα έχω και άλλο ένα 30%.

Προφανώς όλα τα άλλα τα έχω φουλ, αναλύσεις, φωτεινότητες, συνδέσεις κτλ. Ε τώρα το 15% μπαταρίας δεν χαλάει την ευχαρίστηση. Το μόνο ερώτημα είναι αν προστατεύει όντως την μπαταρία.

η τελευταια πρόταση σου είναι όντως μια καλή ερώτηση...εγω πάντως θα σταματήσω να το φορτίζω όλο το βράδυ...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

 

Ε μάλλον μας δουλεύουν αυτοί όμως δεν γίνεται, ή εγώ δεν έχω καταλάβει τι παίζει και έχουν διαφορετικές μεμβράνες και μας βάζουν ό,τι γουστάρουν κατ'επιλογή τους.

Δλδ εγώ όπως προείπα έχω πάρει στο κατάστημα Παγκρατίου με 10€, ο φίλος Dark_Lord είχε ποικιλία από 8 έως 15, τώρα αυτό το 20ρι από πού προκύπτει ας πούμε, πληρώνουμε το νοίκι του Metro Mall; 😂

Μου είπαν οτι εχουν 10€ διάφανη μεμβράνη,  μια ακόμα πολύ ματ που δεν συγκράτησα τιμή γιατί δεν μου άρεσε και αυτή των 20€ πιο γερή και με εγγύηση 1 χρονο, εαν χαλάσει την αντικαθηστούν με 5€ επιπλέον.  

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια πρόταση σου είναι όντως μια καλή ερώτηση...εγω πάντως θα σταματήσω να το φορτίζω όλο το βράδυ...
Δεν έχει σημασία πώς θα το φορτίζεις. Ένα s10 plus που έχει μείνει κατά τύχη από τότε χωρίς φόρτιση στο 85 και όλη τη νύχτα στη πρίζα ακόμα η μπαταρία του είναι πολύ καλή! Το θέμα είναι να χαίρεσαι το τηλέφωνο που έχεις σε όλες του τις δυνατότητες. Τώρα αν η μπαταρία του πέσει δύο τρεις μήνες πιο μπροστά από αυτούς που χρησιμοποιούν το 85 είναι ανάξιο λόγου. Καλό είναι πάντως να φορτίζει στο 100 μέχρι να μάθει τα μοτίβα χρήσης σου.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη samsung μας δουλεύουν κανονικά. Ενώ μου λέγανε την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα γίνουν ξανά διαθέσιμα τα χρώματα, με αποτέλεσμα να μην παραγγείλω το κρεμ που υπήρχε εκείνη την στιγμή, τελικά δεν ήρθε τίποτα και εξαντήθηκε και το κρεμ.

Σήμερα μου είπαν ότι δεν αναμένουν νέες παραλαβές στην φάση προπαραγγελίας.

Υπήρχε κανείς που πήρε εκπτωτικό κωδικό από κάποιο άλλο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, lef7 said:

Στη samsung μας δουλεύουν κανονικά. Ενώ μου λέγανε την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα γίνουν ξανά διαθέσιμα τα χρώματα, με αποτέλεσμα να μην παραγγείλω το κρεμ που υπήρχε εκείνη την στιγμή, τελικά δεν ήρθε τίποτα και εξαντήθηκε και το κρεμ.

Σήμερα μου είπαν ότι δεν αναμένουν νέες παραλαβές στην φάση προπαραγγελίας.

Υπήρχε κανείς που πήρε εκπτωτικό κωδικό από κάποιο άλλο κατάστημα;

θα κάνεις οτι έκανα εγω...θα πας στο πλαίσιο και θα το πάρεις 100€ φθηνότερα,αλλά θα πας και θα το ζητήσεις.Αμα δεν στο κάνουν στείλε μου μηπως μπορω να σε βοήθησω απο το πλαίσιο Θεσσαλονίκης 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, arxontas2323 said:

η τελευταια πρόταση σου είναι όντως μια καλή ερώτηση...εγω πάντως θα σταματήσω να το φορτίζω όλο το βράδυ...

Δεν υπάρχει λόγος για φόρτιση όλο το βράδυ μιας και φορτίζει πολύ γρήγορα και αφού κρατάει χαλαρά πάνω από 1 ημέρα νομίζω είμαστε καλυμμένοι όπως και να έχει. 

Χτες είδα ότι το το AOD ρουφάει κάπως μπαταρία (ψιλολογικό βέβαια), ήρθε αργά το βράδυ ειδοποίηση χωρίς να το πάρω χαμπάρι (αθόρυβο) και έμεινε όλο το βράδυ ανοιχτή η οθόνη με την ρύθμιση που έχω να ανάβει η AOD μόνο σε ειδοποίηση.

Το πρωί όταν ξύπνησα από 85% είχα κοντά 75% με περίπου 8 ώρες AOD αναμμένη. Μάλλον θα αλλάξω την ρύθμιση να μην ισχύει για το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει να είναι η καλύτερη Samsung ναυαρχίδα που έχω πιάσει στα χέρια μου από θέμα μπαταρίας. Από χτες 7 το πρωί μέχρι και τώρα είμαι στο 40% με 5 ώρες και δέκα λεπτά οθόνη. Και είναι και η πρώτη φόρτιση. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bikerson said:

Δεν υπάρχει λόγος για φόρτιση όλο το βράδυ μιας και φορτίζει πολύ γρήγορα και αφού κρατάει χαλαρά πάνω από 1 ημέρα νομίζω είμαστε καλυμμένοι όπως και να έχει. 

Χτες είδα ότι το το AOD ρουφάει κάπως μπαταρία (ψιλολογικό βέβαια), ήρθε αργά το βράδυ ειδοποίηση χωρίς να το πάρω χαμπάρι (αθόρυβο) και έμεινε όλο το βράδυ ανοιχτή η οθόνη με την ρύθμιση που έχω να ανάβει η AOD μόνο σε ειδοποίηση.

Το πρωί όταν ξύπνησα από 85% είχα κοντά 75% με περίπου 8 ώρες AOD αναμμένη. Μάλλον θα αλλάξω την ρύθμιση να μην ισχύει για το βράδυ.

βάλε το aod notify και βάλε ποιες εφαρμογές θές να ανάβουν την aod

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, arxontas2323 said:

θα κάνεις οτι έκανα εγω...θα πας στο πλαίσιο και θα το πάρεις 100€ φθηνότερα,αλλά θα πας και θα το ζητήσεις.Αμα δεν στο κάνουν στείλε μου μηπως μπορω να σε βοήθησω απο το πλαίσιο Θεσσαλονίκης 

Ισχύει. Εγώ το έκανα παραγγελία από πλαίσιο Pro τους γκρινιάξα για τον κωδικό που έδινε η samsung και μου έκαναν 100 ευρώ έκπτωση. Οπότε με λίγη πίεση τηλεφωνικά λογικά θα δώσουν έκπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, valium said:

Ισχύει. Εγώ το έκανα παραγγελία από πλαίσιο Pro τους γκρινιάξα για τον κωδικό που έδινε η samsung και μου έκαναν 100 ευρώ έκπτωση. Οπότε με λίγη πίεση τηλεφωνικά λογικά θα δώσουν έκπτωση. 

Τηλεφώνησα προ ολίγου και μου είπαν ότι έχει λήξει η προσφορά αυτή.

Έχει καιρό που το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, valium said:

Ισχύει. Εγώ το έκανα παραγγελία από πλαίσιο Pro τους γκρινιάξα για τον κωδικό που έδινε η samsung και μου έκαναν 100 ευρώ έκπτωση. Οπότε με λίγη πίεση τηλεφωνικά λογικά θα δώσουν έκπτωση. 

Αυτο έκανα και εγώ. 

Τηλεφωνικά. 

Τους λες για την έκπτωση 100 ευρώ σου λένε μισό λεπτό να το ελέγξω και σε μισό λεπτό η τιμή από 1449 γίνεται 1349. 

Τώρα είμαι στην φάση αναμονής από την Samsung για τα 100 ευρώ για το trade in. 

Έχει πάρει κανένας αυτά τα 100 ευρώ χωρίς να επιστρέψει συσκευή? 

Με δικαιολογία ότι πχ αυτό που θέλω να επιστρέψω δεν υπάρχει στην λίστα? 

1 minute ago, lef7 said:

Τηλεφώνησα προ ολίγου και μου είπαν ότι έχει λήξει η προσφορά αυτή.

Έχει καιρό που το έκανες;

Τι θα έκανα εγώ? 

Ξανά κάλεσε. 

Νομίζω έχει να κάνει και με τον υπάλληλο που απαντάει.. 

Αν πάρεις ίδια απάντηση οκ θα έληξε. 

Εγώ έχει αρκετές μέρες που το έκανα. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lef7 said:

Τηλεφώνησα προ ολίγου και μου είπαν ότι έχει λήξει η προσφορά αυτή.

Έχει καιρό που το έκανες;

Την Τρίτη έκανα την παραγγελία. Θέλει γκρίνια. Αύτο μου έλεγαν και εμένα, ότι έληξε κτλ. Αλλά κλασικά μου είπαν μισό λεπτό να μιλήσω με υπεύθυνο και μου το έδωσαν. 

Link to comment
Share on other sites

εμένα η πρώτη κοπέλα δεν ήξερε και ήρθε η συνάδελφος της και με ανέλαβε που ήξερε...μόλις με πήραν να πάω να παραλάβω...εχθές το μεσημέρι έκανα την παραγγελία..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kountoura said:

Αυτο έκανα και εγώ. 

Τηλεφωνικά. 

Τους λες για την έκπτωση 100 ευρώ σου λένε μισό λεπτό να το ελέγξω και σε μισό λεπτό η τιμή από 1449 γίνεται 1349. 

Τώρα είμαι στην φάση αναμονής από την Samsung για τα 100 ευρώ για το trade in. 

Έχει πάρει κανένας αυτά τα 100 ευρώ χωρίς να επιστρέψει συσκευή? 

Με δικαιολογία ότι πχ αυτό που θέλω να επιστρέψω δεν υπάρχει στην λίστα? 

Χωρίς καθόλου συσκευή δεν γίνεται. Μπορείς όμως να βάλεις οτιδήποτε σε κινητό χαλασμένο σπασμένο κτλ. Στην λίστα υπάρχει και η επιλογή *άλλο *. Επιλέγεις αυτή την επιλογή,τους δίνεις κάτι παλαιολιθικό και θα σου πιστωθεί το ποσό των 100 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, valium said:

Χωρίς καθόλου συσκευή δεν γίνεται. Μπορείς όμως να βάλεις οτιδήποτε σε κινητό χαλασμένο σπασμένο κτλ. Στην λίστα υπάρχει και η επιλογή *άλλο *. Επιλέγεις αυτή την επιλογή,τους δίνεις κάτι παλαιολιθικό και θα σου πιστωθεί το ποσό των 100 ευρώ. 

Η επιλογή άλλο προφανώς εμφανίζεται από τις οδηγίες του απαντητικου μεηλ της Samsung. 

Γιατί στο σαητ της πάντας αν μπεις έτσι και ψάξεις ένα 3310 πχ, δεν υπάρχει επιλογή άλλο. 

Επίσης σε εμάς από επαρχία, πως γίνεται η διαδικασία άραγε? 

Στέλνω το 3310 σε διεύθυνση που θα μου πουν? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...