Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρέλαβα κι εγώ σήμερα και υποψιασμένος από τις early days της συσκευής κοίταξα την κάτω δεξιά γωνιά γι'αυτή την «φουσκίτσα» που έγινε θέμα, έχει απαντήσει και η Σάμμυ κλπ..

Η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβα αμέσως ότι την έχει, αν και είναι όντως δύσκολο να την καταλάβεις όντας πολύ μικρή, επειδή ήξερα πού να κοιτάξω, με σκοτεινή την οθόνη κλπ., οπότε το ερώτημα είναι τι κάνουμε;

Πάμε για επιστροφή; Διότι έχω δει να γράφουν ότι και δύο και τρεις συσκευές έχουν αλλάξει και το είχαν όλες. Επίσης φοβάμαι μην μου φέρουν άλλη και είναι πιο ευδιάκριτη από τώρα.😛

Αν κάποιοι το διαβάζουν και αντιμετώπισαν το ζήτημα, ας πουν.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Leon_CP3 said:

Παίδες παρέλαβα κι εγώ σήμερα και υποψιασμένος από τις early days της συσκευής κοίταξα την κάτω δεξιά γωνιά γι'αυτή την «φουσκίτσα» που έγινε θέμα, έχει απαντήσει και η Σάμμυ κλπ..

Η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβα αμέσως ότι την έχει, αν και είναι όντως δύσκολο να την καταλάβεις όντας πολύ μικρή, επειδή ήξερα πού να κοιτάξω, με σκοτεινή την οθόνη κλπ., οπότε το ερώτημα είναι τι κάνουμε;

Πάμε για επιστροφή; Διότι έχω δει να γράφουν ότι και δύο και τρεις συσκευές έχουν αλλάξει και το είχαν όλες. Επίσης φοβάμαι μην μου φέρουν άλλη και είναι πιο ευδιάκριτη από τώρα.😛

Αν κάποιοι το διαβάζουν και αντιμετώπισαν το ζήτημα, ας πουν.

Παρέλαβα κ εγώ Πριν 2 μερες...τώρα το κοίταξα που είδα το μυνημα σου ...το είχα ξεχάσει το θέμα με την οθόνη.. δε βλέπω κατι..έχω βάλει ζελατίνα βέβαια..αλλά αν ήταν κάτι θα φαινόταν πιστεύω...η samsung από όσο θυμάμαι είχε ανακοίνωσει ότι δεν είναι πρόβλημα της οθόνης κ δεν επηρεάζει τη λειτουργία της

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Andreaszel said:

Παρέλαβα κ εγώ Πριν 2 μερες...τώρα το κοίταξα που είδα το μυνημα σου ...το είχα ξεχάσει το θέμα με την οθόνη.. δε βλέπω κατι..έχω βάλει ζελατίνα βέβαια..αλλά αν ήταν κάτι θα φαινόταν πιστεύω...η samsung από όσο θυμάμαι είχε ανακοίνωσει ότι δεν είναι πρόβλημα της οθόνης κ δεν επηρεάζει τη λειτουργία της

Ισχύει ότι αυτό έχει πει επίσημα και γενικά από το λίγο που έψαξα ουσιαστικά δεν έχει αποτελέσει και θέμα σε κάνεναν πέρα από το...OCD του θέματος. Δλδ οκ και μένα μου "χτυπάει" κάπως που ξέρω ότι είναι εκεί, αλλά δεν είναι κάτι που του δίνεις σημασία.

 

8 minutes ago, MobilePerson said:

Απο ποιο μαγαζί τα πήρατε ? Ίσως εάν δεν πρόκειται για το ίδιο μαγαζί, να δικαιολογείται 

Εμένα είναι από Wind. Είδα στο reddit για παρτίδες συγκεκριμένες κορεάτικες, βέβαια άλλοι γράφουν ότι από τα 22 ακόμη υπάρχουν, δεν τα είχε δει απλώς ο κόσμος και άλλα διάφορα...

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MobilePerson said:

Απο ποιο μαγαζί τα πήρατε ? Ίσως εάν δεν πρόκειται για το ίδιο μαγαζί, να δικαιολογείται 

Bestprice εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είναι κάποιος από εδώ μέσα που έχει πάρει το 256 με τα 8 gb ram? Επειδή το s22 uktra πέρυσι με τα 8 gb είχε πρόβλημα σε reload κτλ. Αυτό έδω πως τα πάει με τα 8 gb ram?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bromonano2 said:

Καλημέρα. Είναι κάποιος από εδώ μέσα που έχει πάρει το 256 με τα 8 gb ram? Επειδή το s22 uktra πέρυσι με τα 8 gb είχε πρόβλημα σε reload κτλ. Αυτό έδω πως τα πάει με τα 8 gb ram?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Θέμα με reload είχα εγώ στο s22 ultra 12 ram με οποίες εφαρμογές έβαζα τη μπαταρία σε περιορισμό. Δηλαδή αν έβαζες το browser όπως το έχω στην εικονα μετά από λίγο ξαναφορτωνε.αυτο συνεβαινε με τη 13 .στο android 12 δε γινοταν. Το αλλάξανε με τη 13 αυτό .το είχα ψαξει. Οπότε δε νομίζω τα 8gb να έχουν θεμα.

Screenshot_20230414_103333_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έβαλα σήμερα το γυαλί Whitestone Dome είχα πριν την ζελατίνα τις samsung η οποία γρατζουνιέται πολύ εύκολα φαίνονται αραχνιές και λερώνεται παρα πολύ με το που ακουμπήσει δάκτυλο κατευθείαν φαίνεται.
Δυσκολεύτηκα είναι η αλήθεια να το βάλω το γυαλί γιατί δεν το έχω το πήγαινα βήμα βήμα με video στο youtube το αποτέλεσμα είναι ότι έκατσε τέλεια ούτε φουσκάλες ούτε σκόνη όλα μια χαρά χρησιμοποίησα και το βαρίδιο που έχει μέσα για το δακτυλικό αλλα δεν νομίζω ότι κάνει δουλειά ξανά πέρασα το αποτύπωμα αλλά θέλει αρκετή πίεση για να πιάσει αλλα η αίσθηση που αφήνει είναι σαν να αγγίζεις κατευθείαν την οθόνη καμία σχέση με τις ζελατίνες και δεν λερώνεται κιόλας, τώρα αρκεί να συνηθίσω το αποτύπωμα να το πιέζω περισσότερο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έβαλα σήμερα το γυαλί Whitestone Dome είχα πριν την ζελατίνα τις samsung η οποία γρατζουνιέται πολύ εύκολα φαίνονται αραχνιές και λερώνεται παρα πολύ με το που ακουμπήσει δάκτυλο κατευθείαν φαίνεται.
Δυσκολεύτηκα είναι η αλήθεια να το βάλω το γυαλί γιατί δεν το έχω το πήγαινα βήμα βήμα με video στο youtube το αποτέλεσμα είναι ότι έκατσε τέλεια ούτε φουσκάλες ούτε σκόνη όλα μια χαρά χρησιμοποίησα και το βαρίδιο που έχει μέσα για το δακτυλικό αλλα δεν νομίζω ότι κάνει δουλειά ξανά πέρασα το αποτύπωμα αλλά θέλει αρκετή πίεση για να πιάσει αλλα η αίσθηση που αφήνει είναι σαν να αγγίζεις κατευθείαν την οθόνη καμία σχέση με τις ζελατίνες και δεν λερώνεται κιόλας, τώρα αρκεί να συνηθίσω το αποτύπωμα να το πιέζω περισσότερο
Η συσκευή είναι ΜΟΝΟ για Whitestone Dome.... οτιδήποτε άλλο απλά είναι ανεπαρκές και γυφτιά....

Όταν δίνεις χρήμα για συσκευη δεν τσιγκουνευεσαι την προστασία της!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το dome έχει κάτσει πολύ καλά.και είναι σαν μην υπάρχει στην οθόνη τόσο καλό το δακτυλικό δουλεύει άψογα 

το μόνο είναι ότι χρειάστηκε να το ξαναπερασω

 καλή ανασταση σε όλους 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρέλαβα κι εγώ σήμερα και υποψιασμένος από τις early days της συσκευής κοίταξα την κάτω δεξιά γωνιά γι'αυτή την «φουσκίτσα» που έγινε θέμα, έχει απαντήσει και η Σάμμυ κλπ..
Η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβα αμέσως ότι την έχει, αν και είναι όντως δύσκολο να την καταλάβεις όντας πολύ μικρή, επειδή ήξερα πού να κοιτάξω, με σκοτεινή την οθόνη κλπ., οπότε το ερώτημα είναι τι κάνουμε;
Πάμε για επιστροφή; Διότι έχω δει να γράφουν ότι και δύο και τρεις συσκευές έχουν αλλάξει και το είχαν όλες. Επίσης φοβάμαι μην μου φέρουν άλλη και είναι πιο ευδιάκριτη από τώρα.
Αν κάποιοι το διαβάζουν και αντιμετώπισαν το ζήτημα, ας πουν.
Το έχω και εγώ, πολύ ελάχιστο σε σχέση με φώτο που έχω δει στο ίντερνετ. Το τσέκαρα από την πρώτη στιγμή που πήρα τη συσκευή, το είδα,και το ξέχασα....... Δεν επηρεαζει καθόλου την καθημερινότητα μου και τη χρήση του κινητού. Τώρα που το ρώτησες, μου ξαναηρθε στο μυαλό.....και αμέσως θα το ξεχάσω! Απόλαυσε τη συσκευή σου!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DrFrap said:

Το έχω και εγώ, πολύ ελάχιστο σε σχέση με φώτο που έχω δει στο ίντερνετ. Το τσέκαρα από την πρώτη στιγμή που πήρα τη συσκευή, το είδα,και το ξέχασα....... Δεν επηρεαζει καθόλου την καθημερινότητα μου και τη χρήση του κινητού. Τώρα που το ρώτησες, μου ξαναηρθε στο μυαλό.....και αμέσως θα το ξεχάσω! Απόλαυσε τη συσκευή σου!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την απολαμβάνω ήδη... life is too short σκέφτηκα, που λεν' και στο χωριό μου, για να ασχολούμεθα με τριχούλες. της έβαλα τη θηκάρα της κι έχω αρχίσει τις παραμετροποιήσεις περνώντας τα πάντα απ'το παλιό, ένα "παράπονο" έχω μόνο, η μπαταρία θα πέσει ποτέ ώστε να κάνουμε πρώτη πλήρη φόρτιση; απο χθες παιδεύεται το καημένο και αντέχει ακόμη. 🤣

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Leon_CP3 said:

Την απολαμβάνω ήδη... life is too short σκέφτηκα, που λεν' και στο χωριό μου, για να ασχολούμεθα με τριχούλες. της έβαλα τη θηκάρα της κι έχω αρχίσει τις παραμετροποιήσεις περνώντας τα πάντα απ'το παλιό, ένα "παράπονο" έχω μόνο, η μπαταρία θα πέσει ποτέ ώστε να κάνουμε πρώτη πλήρη φόρτιση; απο χθες παιδεύεται το καημένο και αντέχει ακόμη. 🤣

Όντως η μπαταρία είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή. Βραχος. Το λέγανε τα παιδιά εδώ μέσα που είχαν s22 ultra αλλά μπα ....έλεγα λένε  υπερβολές..αλλά όντως ισχύει 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Andreaszel said:

Όντως η μπαταρία είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή. Βραχος. Το λέγανε τα παιδιά εδώ μέσα που είχαν s22 ultra αλλά μπα ....έλεγα λένε  υπερβολές..αλλά όντως ισχύει 

Στο θέμα μπαταρία πλέον δεν χρειάζεται οικονομία για να βγάλεις μέρα. 

Με λίγο οικονομία πάει 2 24ωρα. 

Λυπάμαι που το βάζω στο 17 ωρο να φορτίσει ενώ έχει 40% υπόλοιπο. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kountoura said:

Στο θέμα μπαταρία πλέον δεν χρειάζεται οικονομία για να βγάλεις μέρα. 

Με λίγο οικονομία πάει 2 24ωρα. 

Λυπάμαι που το βάζω στο 17 ωρο να φορτίσει ενώ έχει 40% υπόλοιπο. 

Όντως παλεύεις να τελειώσεις τη μπαταρία. Δεύτερη φορτιση ως το 85 % στο 30% μπήκε στη φόρτιση 

Screenshot_20230415_051452_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μπαταρία πλέον δεν χρειάζεται οικονομία για να βγάλεις μέρα. 
Με λίγο οικονομία πάει 2 24ωρα. 
Λυπάμαι που το βάζω στο 17 ωρο να φορτίσει ενώ έχει 40% υπόλοιπο. 
Χμ....

Προσωπικά στο 15 με 20 το βάζω

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Το πηρα κ γω το κινητο.

Μου κανει αρνητικη εντυπωση το ποσο κορεσμενα ειναι τα χρωματα της main καμερας και δεν βρισκω καποια ρυθμιση να το φερω στα μετρα μου. Μου διαφευγει κατι?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotiris S. said:

Καλησπερα

Το πηρα κ γω το κινητο.

Μου κανει αρνητικη εντυπωση το ποσο κορεσμενα ειναι τα χρωματα της main καμερας και δεν βρισκω καποια ρυθμιση να το φερω στα μετρα μου. Μου διαφευγει κατι?

μηπως εχεις αφησει την οθονη στην εντονη ρυθμιση χρωματων? γιατι ετσι ερχεται by default που ειναι τραγικο. εγω το βαζω στο κανονικο και δειχνει τα σωστα χρωματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις αφησει την οθονη στην εντονη ρυθμιση χρωματων? γιατι ετσι ερχεται by default που ειναι τραγικο. εγω το βαζω στο κανονικο και δειχνει τα σωστα χρωματα
έβαλα στο natural αντί για vivid και μου φαίνονται όλα τα χρώματα ξεπλυμενα. ιδέα μου είναι;
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:
μηπως εχεις αφησει την οθονη στην εντονη ρυθμιση χρωματων? γιατι ετσι ερχεται by default που ειναι τραγικο. εγω το βαζω στο κανονικο και δειχνει τα σωστα χρωματα

έβαλα στο natural αντί για vivid και μου φαίνονται όλα τα χρώματα ξεπλυμενα. ιδέα μου είναι;

Όχι όντως ετσι ειναι τα χρώματα στη φυσική λειτουργία ξεπλυμενα 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις έντονη κ μετά πας κανονική θα σου φαίνεται λίγο ξέπλυμα αλλά αυτά είναι κ τα σωστά χρώματα.  Το συνηθίζεις κ στις φωτογραφίες που βγάζεις θα αντιπροσωπεύει τον χρωματισμό. 

Link to comment
Share on other sites

Η έντονη λειτουργία έχει και παεαμετροποιηση αν θες...ο κορεσμός στις φωτό έχει να κάνει κατά 80% με τις ρυθμίσεις της κάμερας πάντως...πάντα τα Samsung βγάζανε πιο κορεσμενα χρώματα...

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Dark_Lord said:

 

Το σύγκρινα βγάζοντας φωτογραφία με το p30pro και το s21 ultra που εχω. Το 23 έχει υπερβολικά κορεσμένα χρώματα και από ότι βλέπω αυτό δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...