Jump to content

Eθνική Ελλάδας - Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006


bel
 Κοινοποίηση

Ελλάδα - Γεωργία  

16 members have voted

  1. 1. Ελλάδα - Γεωργία

    • Νίκη Ελλάδας
      15
    • Ισοπαλία
      1
    • Νίκη Γεωργίας
      0


Recommended Posts

Παιδιά πολλοί προπονητές μαζεύτηκαν....γιατί όμως κανένας δεν βρίσκεται στην θέση του Otto δεν το γνωρίζω..! :whistle: :lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 7 Σεπ. 2004 , 16:48)

γιατί όμως κανένας δεν βρίσκεται στην θέση του Otto δεν το γνωρίζω..! :whistle: :lol:

 

...εγώ εκπαιδεύωμαι τώρα. Πιστεύω σε κανα 2 χρονάκια να έχω ψηθεί. :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Και αφου είστε "προπονητές " και εγώ έχω την απορία , ποια η άποψη σας για τον Γιανακοπουλό .

 

Εγώ τον θεωρώ εξαίρετο παίχτι που μπορεί να δώσει το έχτρα στην επίθεση λυπήθηκα που τον είδα μόνο σε λίγα ματς στην Πορτογαλία . Αλλά από αυτά που είδα μπορεί να πιέσει .

 

Εσεις καλύτεροι γνώστες του ελλήνικου αθλήτισμου αφου είδατε περισσότερους αγώνες ποια είναι η απόψη σας ;

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε ρε παιδιά. Θα καλέσει και Ζήκο και Στολτίδη μόλις περάσουν τα 30.

Γούρι το έχει ο γερμανός να παίρνει μεγάλους παίκτες, δεν μπορω να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι το ίδιο κάνετε μια ζωή... Δηλαδή εσείς ξέρετε καλύτερα και πρέπει να καλέσει τον Ζήκο... Δεν ξέρει τι κάνει από εσάς περιμένει να του πείτε αν θα καλέσει Λύμπε, Στολτίδη, αν θα παίζει ο Γεωργιάδης... Είμαι σίγουρος ότι μετά την ήττα από την Φινλανδία όλοι τον κράζατε... Και μετά την Προτογαλία όλοι τον στηρίζατε. Αφήστε τον να κάνει την δουλειά του που την ξέρει καλύτερα από όλους σας. Αν ήταν προπονητής της σειράς, όταν ο Νικοπολίδης δεν έπαιζε ούτε στα διπλά στις προπονήσεις, θα τον πέταγε έξω από την εντεκάδα και δεν θα τον έβαζε βασικό στην Πορτογαλία. Κάποιος είπε πως θεωρεί λίγο τον Μπασινά για βασικό αμυντικό χαφ, σε σχέση με Ζήκο και Στολτίδη. Φαντάζομαι τον πήρε τηλέφωνο τον Ότο και του εξέφρασε την άποψη του... Προσωπικά με χάλασε πολύ η ήττα από την Αλβανία και θα με χαλάσει περισσότερο αν χάσουμε και αύριο. Αυτό όμως που θα με χαλάσει εντελώς θα είναι να μην δω την εθνική στην Γερμανία. Και το αν θα πάει θα βγει από όλους του αγώνες. Αν κερδίζαμε την Αλβανία με 8-0 και χάναμε την πρόκριση θα ήταν κανείς ευχαριστημένος; Γιατί δεν τον κρίνετε τον άνθρωπο στο τέλος, εκεί που γίνεται το ταμείο; Εκεί θα έχετε κάθε δικαίωμα και αν δεν πάει η εθνική Γερμανία θα μπορείτε να λέτε "λίγος ο Μπασινάς", "έχει κόμπλεξ με Ζήκο και δεν τον καλεί", "τι κάνει ο Κατσουράνης εκεί" και άλλα πολλά που σίγουρα θα βρείτε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ligo asxeto me auta pou lete alla ama 8elete kante ena vote sto site ths uefa http://www.uefa.com sto poll::: Who will win Wednesday’s FIFA World Cup qualifier between Greece and Turkey?

 

einai katw katw deksia

 

mexri stigmhs:

RESULTS:

Greece 19.32%

Turkey 58.17%

It will be a draw 22.51%

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VeCo ( 8 Σεπ. 2004 , 02:20)

 

Όλοι το ίδιο κάνετε μια ζωή... Δηλαδή εσείς ξέρετε καλύτερα και πρέπει να καλέσει τον Ζήκο... Δεν ξέρει τι κάνει από εσάς περιμένει να του πείτε αν θα καλέσει Λύμπε, Στολτίδη, αν θα παίζει ο Γεωργιάδης... Είμαι σίγουρος ότι μετά την ήττα από την Φινλανδία όλοι τον κράζατε... Και μετά την Προτογαλία όλοι τον στηρίζατε. Αφήστε τον να κάνει την δουλειά του που την ξέρει καλύτερα από όλους σας. Αν ήταν προπονητής της σειράς, όταν ο Νικοπολίδης δεν έπαιζε ούτε στα διπλά στις προπονήσεις, θα τον πέταγε έξω από την εντεκάδα και δεν θα τον έβαζε βασικό στην Πορτογαλία. Κάποιος είπε πως θεωρεί λίγο τον Μπασινά για βασικό αμυντικό χαφ, σε σχέση με Ζήκο και Στολτίδη. Φαντάζομαι τον πήρε τηλέφωνο τον Ότο και του εξέφρασε την άποψη του... Προσωπικά με χάλασε πολύ η ήττα από την Αλβανία και θα με χαλάσει περισσότερο αν χάσουμε και αύριο. Αυτό όμως που θα με χαλάσει εντελώς θα είναι να μην δω την εθνική στην Γερμανία. Και το αν θα πάει θα βγει από όλους του αγώνες. Αν κερδίζαμε την Αλβανία με 8-0 και χάναμε την πρόκριση θα ήταν κανείς ευχαριστημένος; Γιατί δεν τον κρίνετε τον άνθρωπο στο τέλος, εκεί που γίνεται το ταμείο; Εκεί θα έχετε κάθε δικαίωμα και αν δεν πάει η εθνική Γερμανία θα μπορείτε να λέτε "λίγος ο Μπασινάς", "έχει κόμπλεξ με Ζήκο και δεν τον καλεί", "τι κάνει ο Κατσουράνης εκεί" και άλλα πολλά που σίγουρα θα βρείτε...

δεν ξέρω από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι όποιος ασχολείται και λέει τη γνώμη του το παίζει προπονητής... άρα και όσοι ασχολούνται και μιλάνε για τα καθημερινά μας και το τι θα θέλαμε να αλλάξει και να βελτιωθεί, το παίζουμε πολιτικοί, υπουργοί και πρωθυπουργοί... :!:

 

το ξανάπα και πριν.. δεν έχω εμπιστοσύνη στον προπονητή, στους παίκτες έχω και σ' αυτούς οφείλεται (κατά πολύ μεγάλο ποσοστό) για μένα το ό,τι έγινε...

αν δεν υπήρχε π.χ. ο Δέλλας ή ο Καψής ή ο Ζαγοράκης δεν θα πιάναμε ταβάνι...

 

επειδή γούσταρα το ότι έγινε και γουστάρω και θέλω να πάει ακόμα πιό ψηλά αυτή η ομάδα, γι αυτό συζητάμε, προτείνουμε, σχολιάζουμε...

 

στο κάτω κάτω, αν αποτύχει η Εθνική, ποιός θα στενοχωρηθεί πιό πολύ λες, ο Ρεχακλής ή εγώ κι εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Για απόψε, εύχομαι να είναι μιά όμορφη γιορτή, να χειροκροτήσουμε τους πρωταθλητές Ευρώπης στην πρώτη τους εμφάνιση εδώ, και να συνεχιστεί η γιορτή και μετά το τέλος του παιχνιδιού, με ένα νικηφόρο αποτέλεσμα. :)

 

μεταδίσει ο Σωτηρακόπουλος με το Σπυρόπουλο και ραδιοφωνικά θα είναι και πάλι ο Χελάκης... δίλλημα.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγουμε ένα ΙΕΚ προπονητών όλοι μαζί; :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Άκου λείπουν από την ομάδα ο Γεωργάτος και ο Μαυρογενίδης... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Χρόνια είχα να γελάσω τόσο δυνατά......

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Χτες στον αγώνα Ελλάδα-Τουρκία στους έφηβους πάντως, δεν ακούστηκε κανένα γιουχάισμα στον εθνικό ύμνο της Τουρκίας. :ουφ:

 

Θα ήθελα πάντως να ακούσω στο Καραϊσκάκη μια ανακοίνωση του στυλ: "Φίλαθλοι, οι Αλβανοί γιουχάρουν εθνικούς ύμνους. Εσείς είστε Έλληνες!" και πράγματι να καθήσουν ήσυχα!

 

Θα έτσουζε αρκετά κάποιους... :p

 

Aν και το ιδανικό θα ήταν να ΜΗΝ χρειάζεται ανακοίνωση...

Link to comment
Share on other sites

:( Deleted γιατί το τίποτα παρεξηγείται...... :(

καλό θα είναι να διαβάζονται προσεκτικά τα posts από όλους (λέω εγώ τώρα) :(

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...

και χαιρομαστε γι'αυτο ε? οτι παλι γινομαστε ρεζιλι φωναζοντας τουρκοι τουρκοι μας περνετε τσιμπ. καποια μπουκαλια που φυγανε κτλ κτλ...

Αμορφωτοι καφροι κουφιοκεφαλοι που ψαχνετε παντα αφορμη εκει που δεν υπαρχει....

Να σας δω αποψε πως θα αναγαγετε εθνικο ζητημα ξανα σε γηπεδο που θα παιζει μοναχη η Τουρκικη ομαδα...

Πραγματικα! ερχονται στιγμες που λεω ας χασουμε μονο και μονο για να βρεθουμε ξανα με τα μουτρα στην λασπη μην εχοντας δικαιολογια για τιποτε.Ας χασουμε για να σταματησουμε να τα κανουμε ολα οπα μιας και θα ντρεπομαστε να δειξουμε τα μουτρα μας...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy ( 8 Σεπ. 2004 , 12:24)

 

μεταδίσει ο Σωτηρακόπουλος με το Σπυρόπουλο και ραδιοφωνικά θα είναι και πάλι ο Χελάκης... δίλλημα.. :worry:

 

 

Καθόλου δίλλημα! Για θύμισε λίγο την συχνότητα! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 8 Σεπ. 2004 , 12:48)

 

Καθόλου δίλλημα! Για θύμισε λίγο την συχνότητα! :p

 

 

94.6 :p

Link to comment
Share on other sites

Eυχομαι να μην ακουστει κιχ κατα την ανακρουση του τουρκικου υμνου.Ας μην επαναλαβουμε το βαρβαρικο φερσιμο των Αλβανων.Μακαρι να μην ακουστει τιποτα,αλλα κατα 99 % θα ακουστει.

 

Αλβανοι (και γνωστοι μου) εχουν παρει εισιτηρια για το σημερινο αγωνα.Αν τους παρουν χαμπαρι οι Ελληνες στις κερκιδες ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα γινουν επεισοδια.

Και κατι αλλο:Τι ωρα να ειμαι εκει σημερα??

Link to comment
Share on other sites

Στο μέγκα είπε τουλάχιστον 3 τέταρτα νωρίτερα, δλδ από τις 9 μια και ο αγώνας αρχίζει 9:45. Επίσης άκουσα ότι πριν τον αγώνα θα έχει pre-game show. (τι να περιλαμβάνει άραγε;;; ) :)
Link to comment
Share on other sites

κανά 2ωρο πιό νωρίς τουλάχιστον γιατί θα δοκιμαστούν για πρώτη φορά οι νέες πύλες ελέγχου εισόδου-εισιτηρίων... και επειδή στην Ελλάδα είμαστε... :worry:

 

α! και μη πάρει κανείς αυτοκίνητο μιάς και πολύ δρόμοι γύρω από το γήπεδο θα έχουν κλείσει και περίπου 2.000 αστυνομικοί θα είναι και αυτοί εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine ( 8 Σεπ. 2004 , 12:44)

 

μαλιστα...

και χαιρομαστε γι'αυτο ε? οτι παλι γινομαστε ρεζιλι φωναζοντας τουρκοι τουρκοι μας περνετε τσιμπ. καποια μπουκαλια που φυγανε κτλ κτλ...

Αμορφωτοι καφροι κουφιοκεφαλοι που ψαχνετε παντα αφορμη εκει που δεν υπαρχει....

Να σας δω αποψε πως θα αναγαγετε εθνικο ζητημα ξανα σε γηπεδο που θα παιζει μοναχη η Τουρκικη ομαδα...

Πραγματικα! ερχονται στιγμες που λεω ας χασουμε μονο και μονο για να βρεθουμε ξανα με τα μουτρα στην λασπη μην εχοντας δικαιολογια για τιποτε.Ας χασουμε για να σταματησουμε να τα κανουμε ολα οπα μιας και θα ντρεπομαστε να δειξουμε τα μουτρα μας...

 

Τωρα τι να πω... :whistle: ημουν στο γηπεδο χτες & η συμπεριφορα των φιλαθλων ηταν αψογη.Ουτε γιουχαισματα στον τουρκικο εθνικο υμνο,ουτε μπουκαλια(που τα ειδες?),ουτε εμπρηστικα πανω.Μαλιστα,στο τελος του αγωνα μερικοι τουρκοι παικτες χειροκροτησαν τους φιλαθλους κι εμεις ανταποδωσαμε.Τι σε πειραξαν,τα συνθηματακια "ειναι βαρια η π... του τσολια" κλπ?Αν ειναι δυνατον!Δεν βρηκες κατι αλλο κι εβγαλες απ'τη μυγα ξυγκι? :whistle: Να σου θυμισω επισης πως καποιοι αλλοι "γειτονες" ειχαν αναγαγει σε ζητημα ζωης ή θανατου εναν απλο ποδοσφαιρικο αγωνα & εκαναν οργια στο γηπεδο,οπου,παρεπιμπτοντως,ηταν ΜΟΝΗ της και η ελληνικη ομαδα.Μηπως χτες στο γηπεδο ηταν οι "χρυσαυγιτες" που...εκαναν τα επεισοδια στην Ομονοια?Εγω ειδα κυριως παιδακια με τους γονεις τους,ησυχους νεαρους & αρκετους ηλικιωμενους...αυτοι ειναι οι "αμορφωτοι καφροι κουφιοκεφαλοι"? :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ το Mega έπαιρνε συνέντευξη από Τούρκους πολίτες στους δρόμους της Κωνσταντινούπολης σχετικά με τον αγώνα και πραγματικά μου φάνηκαν όλοι πολύ κόσμιοι (καμία σχέση με τους Αλβανούς που μας έβριζαν και έκαιγαν ελληνικές σημαίες μπροστά στις κάμερες).

 

Έλεγαν ότι θέλουν να νικήσει ο καλύτερος, το ποδόσφαιρο κλπ. και κανένας δεν είπε κάτι κατά της Ελλάδας. Γενικά πιστεύω ότι τα προβλήματα Ελλάδας-Τουρκίας τα δημιουργούν (ή τα φαντάζονται) μόνο οι πολιτικοί και όχι οι πολίτες και δεν πρόκειται να επηρεάσουν το ποδόσφαιρο. Πιστεύω ότι δεν θα γίνει κανένα επεισόδιο.

 

Όσο για το αποτέλεσμα, δεν ξέρω, φοβάμαι λίγο, αλλά έχω και λίγη αισιοδοξία. Αν κρίνω από το αποτέλεσμα με την Αλβανία ανησυχώ μήπως οι Τούρκοι μας ρίξουν περισσότερα γκολ, αλλά από την άλλη ελπίζω ότι οι δικοί μας έχουν προσγειωθεί μετά από το αποτέλεσμα του Σαββάτου και θα παίξουν καλά.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..φτασαμε στο σημειο μερικοι να ευχονται να γινουν επεισοδια σημερα για να επιβεβαιωθουν...σε τετοιο σημειο εχουμε φτασει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 8 Σεπ. 2004 , 15:07)

 

Μαλιστα..φτασαμε στο σημειο μερικοι να ευχονται να γινουν επεισοδια σημερα για να επιβεβαιωθουν...σε τετοιο σημειο εχουμε φτασει.

 

 

Ποιος ευχήθηκε να γίνουν επεισόδια; :worry:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω εσενα :)

Αλλοι ευχονται..αλλοι θα προσπαθησουν για να τα πετυχουν..θα δουμε το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...