Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το σωστό θα ήταν να στείλουν ένα σμσ του στυλ "με βάση την τάδε ανακοινωση, από αυριο θα είστε απλό cu", αλλά χαζοί είναι να χάσουν τα λεφτάκια; Οι περισσότεροι θα τρέξουν να βάλουν κάρτα για να μπορέσουν να μιλήσουν και πανω από τους μισούς θα ξαναχασουν το υπόλοιπο σε λίγα δευτερόλεπτα... 

Λαό που ξαναψηφίσει στις Σέρρες τον ίδιο υπουργό που ευθύνεται για τα Τέμπη τον αφήνεις να κοιμάται... 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, blade_ said:

Πόσες κάρτες θα εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού σήμερα... 

μπα οχι, υπαρχει μεγιστη χρεωση 2.2 ευρω αυτοματα

 

2024-06-25_18-57-41.png

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, blade_ said:

Πόσες κάρτες θα εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού σήμερα... 

Πάει ο μικρός (14) να βγει χθες το απόγευμα βόλτα, πάντα με το κινητό του. Του λέω κάτσε να δούμε τι υπόλοιπο έχεις, γιατί διάβασα ότι δεν έχουμε πλέον Liquid.

Καλά που το είδα, γιατί προφανώς ήταν όλα μηδενισμένα, και όπως είχε μάθει να σερφάρει και να καλεί αβέρτα όλο αυτό το διάστημα θα χάναμε τα περίπου €30 που είχε μαζέψει υπόλοιπο στην κάρτα του! Του ενεργοποίησα το Apola με €11,80 για να έχει να μιλάει και να σερφάρει (με μέτρο όμως) και όταν φάμε το υπόλοιπ βλέπουμε.

Εγώ ΕΥΤΥΧΩΣ είχα ένα bonus (προσωπική προσφορά) από την τελευταία ανανέωση και θα τη βγάλω για 10 μέρες που κρατάει ακόμη. Μετά ροκανίζω το υπόλοιπό μου με το ίδιο πακέτο και βλέπουμε πώς θα κινηθούμε στο άμεσο μέλλον.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, HEO said:

μπα οχι, υπαρχει μεγιστη χρεωση 2.2 ευρω αυτοματα

 

2024-06-25_18-57-41.png

Δεν είναι αυτόματο. Εμένα στο τηλ χθες μου είπε εσείς την έχετε ενεργοποημενη την επιλογή, άλλοι όχι, για αλλά 2 νούμερα που της ζήτησα να δει, το ένα δεν το είχε 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blade_ said:

Δεν είναι αυτόματο. Εμένα στο τηλ χθες μου είπε εσείς την έχετε ενεργοποημενη την επιλογή, άλλοι όχι, για αλλά 2 νούμερα που της ζήτησα να δει, το ένα δεν το είχε 

Μήπως ξέρεις πως ενεργοποιείται & απενεργοποιείται?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μήπως ξέρεις πως ενεργοποιείται & απενεργοποιείται?

Όχι είναι η αλήθεια αλλά ο τομπι είναι φίλος σου. 

 

Όσοι πάτε φρογκ, τι καλό έχει εκεί? 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αφού τους έκραξα άσχημα στο chat για το μηδενισμό των λεπτών μετά από ανανέωση 15€ προ ημερών, με γλυκάνανε με 200 λεπτά για ενα μήνα πήρα και 4.5 gb από το shake χθες που τα εμφάνισε ύπουλα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, klx652 said:

Αφού τους έκραξα άσχημα στο chat για το μηδενισμό των λεπτών μετά από ανανέωση 15€ προ ημερών, με γλυκάνανε με 200 λεπτά για ενα μήνα πήρα και 4.5 gb από το shake χθες που τα εμφάνισε ύπουλα

Σε όλους τα ίδια κάνουν 200 λεπτά δώρο 

εμένα μου επέστρεψαν και τα 2.20 που χρεώθηκα για την ομιλία που φαγώθηκε από το υπόλοιπο 

προσωπικά θα παραμείνω CU γιατί είναι φοιτητικό ακόμα με λίγο πιο καλά πακέτα και με το shake έχω και Vodafone TV/HBO/On demand

Αυτό το νήμα μάλλον πρέπει να γίνει merge με το απλό CU ή να καταργηθεί…

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα παραμείνω VOD γιατί το σήμα της COSMOTE είναι τρισάθλιο στο σπίτι μου. Για τη wind-nova δεν το συζητώ καν. Παλιά τα είχα όλα εκεί. Αηδίασα τόσο πολύ με τις κουτοπονηριές κ τις μεθοδεύσεις, που δεν θέλω ούτε να τους ακούω.

Κατάργηση του νήματος δεν έχει νόημα. Μπορεί κάποιος να θέλει να ανατρέξει να δει κάτι. Εξάλλου μετράνε τα viewς, likes κλπ στο προφίλ του. Σε λίγες μέρες που θα έχουμε πάει σε άλλες πολιτείες ή σε άλλη γειτονιά της ίδιας πολιτείας, δεν θα μπαίνει να γράψει κανένας εδώ.

Ας φέρουμε τον blizard για την τελετή λήξης όπως έκανε και την έναρξη. 🤣

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι θα βοηθούσε πολύ ? Ένα Cancel Voda!
Έτσι θα περνανε τα χαμπάρια τους, αλλά πως να πείσεις τον κόσμο να το κάνει...?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

μπα οχι, υπαρχει μεγιστη χρεωση 2.2 ευρω αυτοματα

 

2024-06-25_18-57-41.png

Υπάρχει αντίστοιχο για ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Υπάρχει αντίστοιχο για ίντερνετ;

ναι 

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/timokatalogos/#?panel=note-582

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται της ... vodafone. Ένα νούμερο που το έκανα liquid μετά την ανακοίνωση (μέσω tobi) και ακολούθησε τη γνωστή μοίρα των liquid, έκανε σήμερα μόνο του ανανέωση 30€. Το app της cu είναι πεσμένο. Το είδα από το app της vodafone.

Δεν ανησυχώ. Σε άλλο λάθος τους πριν 6 μήνες, μου επιστρέψαν τα λεφτά και μου αφήσαν τις παροχές οπότε βγήκα κερδισμένος. Απλά όποιος δε θέλει να μπλέξει ας μπλοκάρει την κάρτα - αν μπορείτε να θυμηθείτε φυσικά πότε το είχατε προγραμματίσει.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Την αυτόματη ανανέωση την είχες κλείσει μετά την κατάργηση (εχθές εννοώ);

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς το επιπλέον πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι αφήνουν ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση. Προφανώς και θα στα δωσουν πίσω, αλλά σκέψου πόσος κόσμος την πάτησε ή θα την πατήσει. Και εγώ τυχαία το πήρα χαμπάρι μετά την έξοδο από το λίκουιντ.

Υ. Γ. Μία χαρά μου δουλεύει εμένα το app του cu

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα κλείσει την αυτόματη ανανέωση κ γι αυτό σας το πρότεινα παραπάνω.

Επικοινώνησα με το chat (αφού πρώτα πήρα το shake 5,5GB- η μόνη παροχή που πήρα).

Κατευθείαν μου λέει το γνωστό. Στείλαμε sms (δεν το έλαβα αλλά τέλος πάντων) αλλά κατ εξαίρεση θα σας δώσουμε 200' +1GB.
Δεν πήρα γι αυτό λέω , κ της εξηγώ. Μου απάντησε αμέσως και ευγενικά ότι θα το προωθήσει για επιστροφή χρημάτων κ η χρέωση έγινε γιατί καταργήθηκε ...σήμερα (δεν καταργήθηκε σήμερα αλλά τέλος πάντων).

Link to comment
Share on other sites

 

48 minutes ago, kmpatra said:

Ναι δυστυχώς το επιπλέον πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι αφήνουν ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση. Προφανώς και θα στα δωσουν πίσω, αλλά σκέψου πόσος κόσμος την πάτησε ή θα την πατήσει. Και εγώ τυχαία το πήρα χαμπάρι μετά την έξοδο από το λίκουιντ.

Υ. Γ. Μία χαρά μου δουλεύει εμένα το app του cu

Εχθές απενεργοποίησα την επιλογή. Σήμερα μου ήρθε αυτό. Μάλλον τη γλίτωσα...

IMG_20240626_132830.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, kmpatra said:

Ναι δυστυχώς το επιπλέον πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι αφήνουν ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση.

βασικος κανονας δεν αφηνουμε ποτε ξεκλειδωτες καρτες στο διαδικτυο 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2024 at 1:31 ΜΜ, musictracer said:

 

Εχθές απενεργοποίησα την επιλογή. Σήμερα μου ήρθε αυτό. Μάλλον τη γλίτωσα...

IMG_20240626_132830.jpg

To έκαναν χειρότερο. Ενώ μου αφαίρεσαν τα 27 € της ανανέωσης (30-φόρος), τα 30€ είναι ακόμα δεσμευμένα στην πιστωτική.

Έπρεπε να τους την φέρω πρώτος. Να μεταφέρω τα 27 € σε άλλο νούμερο και να τους αφήσω να ψάχνονται.

Η επόμενη ανανέωση είναι 1/7 σε άλλη κάρτα, 15€. Δεν κλειδώνω την κάρτα γιατί αυτή την ανανέωση την θέλω. Θα σας ενημερώσω την Δευτέρα αν θα γίνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θελει λίγο χρόνο η επιστροφή. Αν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση μπορείς να το δεις. Μέσα στην εφαρμογή του cu, στο μενού ανανέωση φαίνεται αν υπάρχει αυτόματη ανανέωση ενεργή ή ανενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το "κλέίδωμα" της κάρτας που λέτε πως γίνεται? Ηλεκτρονικά από το account μας στην τράπεζα?
Είναι εύκολη διαδικασία το κλείδωμα / ξεκλείδωμα? Ακούγεται ενδιαφέρον, δεν το γνώριζα...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, musictracer said:

Παιδιά αυτό το "κλέίδωμα" της κάρτας που λέτε πως γίνεται? Ηλεκτρονικά από το account μας στην τράπεζα?
Είναι εύκολη διαδικασία το κλείδωμα / ξεκλείδωμα? Ακούγεται ενδιαφέρον, δεν το γνώριζα...

απο την εφαρμογη της τραπεζας

ειναι πολυ απλο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...