Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, Μια ερωτησουλα κι από μένα: έκανα μόλις ένα CU liquid αλλά μου έδωσε επιλογή μόνο 12€ συνδρομή, δεν μου έδωσε να διαλέξω 15 ή 20 ή 30€. Έκανα κάτι λάθος? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 minutes ago, Steleon said:

Καλησπερα, Μια ερωτησουλα κι από μένα: έκανα μόλις ένα CU liquid αλλά μου έδωσε επιλογή μόνο 12€ συνδρομή, δεν μου έδωσε να διαλέξω 15 ή 20 ή 30€. Έκανα κάτι λάθος? 

Μου είχε τύχει και εμένα μια φορά κάποιο κόλλημα ίσως έχει με την εκδοση του cu app ...  εκανα clean cashe και clean storage (απο settings - storage στο android) , έσβησα το cu app και το ξανακατέβασα απο googleplay και ηταν οκ.

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δείτε πως έχει η κατάσταση... Χθες βγήκα απο το liquid και μετά από λίγο ξαναμπήκα. Ολα καλά μέχρι εδώ. Μου έδειχνε κανονικά υπόλοιπο κτλ. Το βράδυ αργά όμως διαπίστωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Με εμφανίζει σαν να μην είμαι liquid,ενώ είμαι. Στα πακέτα μέσα στο cu app εμφανίζει μόνο τα του bigbang. Αλλά δεν έχω πουθενά την μπάρα κτλ του liquid. Μετά απο κάποιες ώρες ήρθε sms "η ενεργοποίηση του πακετου δεν ειναι εφικτη. παρακαλουμε επικοινωνηστε με καποιον εκπροσωπο μας στο 13830 ή στο live chat." Kάνω κλήσεις κανονικά με 0,0065€/1΄ αλλά πρακτικά δεν έχω πουθενά την μπάρα κτλ.. Εχει κολλήσει κάπου στο ενδιάμεσο.

Επικοινώνησα με το chat και περιμένω να προωθήσουν το αίτημά μου για έλεγχο. Οπότε ας έχουμε υπόψιν ότι με τα συστήματα της vodafone, το "μπες-βγες" μπορεί να φρικάρει το όλο σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Να το διορθώσουν ....

...διότι από την στιγμή που δεν απαγορεύεται το μπες βγες θα πρέπει να δουλεύει και καλά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα hint: Όσες φορές έχω βγει, περίμενα πρώτα να έρθει το επιβεβαιωτικό sms ότι βγήκα, πριν  ξαναμπώ. Μάλλον ενστικτωδώς το έκανα (σκεπτόμενος μάλλον σαν debugger), δεν ξέρω επιβεβαιωμένα αν παίζει κάποιο ρόλο. Aπλά το αναφέρω. 🙄

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, bbbb said:

Επικοινώνησα με το chat και περιμένω να προωθήσουν το αίτημά μου για έλεγχο. Οπότε ας έχουμε υπόψιν ότι με τα συστήματα της vodafone, το "μπες-βγες" μπορεί να φρικάρει το όλο σύστημα.. 

Πές μας από περιέργεια τι έκανες ακριβώς αν θυμάσαι .... πχ κάποιο top up, κάποια αλλαγή κάρτας στην είσοδο κλπ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Πές μας από περιέργεια τι έκανες ακριβώς αν θυμάσαι .... πχ κάποιο top up, κάποια αλλαγή κάρτας στην είσοδο κλπ 

Οταν ξαναμπήκα απλά μετακίνησα την μπάρα σε νέα ημερομηνία, σε σχέση με αυτή που ήταν όταν βγήκα. Στην αρχή όλα καλά. Μετά δεν έκανα κάτι. Εδειχναν όλα οκ και το βράδυ διαπίστωσα το κοκομπλοκο που συνεχίζεται έως και τώρα..

Ένα hint: Όσες φορές έχω βγει, περίμενα πρώτα να έρθει το επιβεβαιωτικό sms ότι βγήκα, πριν  ξαναμπώ. Μάλλον ενστικτωδώς το έκανα (σκεπτόμενος μάλλον σαν debugger), δεν ξέρω επιβεβαιωμένα αν παίζει κάποιο ρόλο. Aπλά το αναφέρω.
Και εγω. Πριν μπω παλι ηρθε το παρακατω sms "H AΠEΓΓPAΦH AΠO TO CU LIQUID ΠPAΓMATOΠOIHΘHKE EΠITYXΩΣ. ΠEΣ MAΣ THN ΓNΩMH ΣOY ΓIA TO LIQUID EΔΩ: https://forms.office.com/r/taJ2Ma21mC THE UNSUBSCRIPTION FROM THE CU LIQUID HAS BEEN MADE SUCCESSFULLY. GIVE USE YOUR FEEDBACK FOR CU LIQUID HERE: https://forms.office.com/r/taJ2Ma21mC"
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως το πρόβλημα είναι η εφαρμογή;;; Δοκιμάστε και μια παλιότερη καλού κακού

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, bbbb said:

Δεν είναι θέμα εφαρμογής

Να υποθέσω δοκίμασες απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δοκίμασες απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση;
Φυσικά Άλλωστε έχω και ένα δεύτερο αριθμό που έχω κάνει Liquid πριν από λίγες μέρες στον οποίο Απλά έχω μπει Μιας και είμαι στον δωρεάν μήνα και με την ίδια εφαρμογή τα δείχνει όλα κανονικά. Στο νούμερο που μου κάνει το πρόβλημα έβγαλα πριν από λίγο και Smart Pocket κουπόνι και το δέχτηκε κανονικά κάποια μ... α έχουνε κάνει εκεί πέρα με το Μπες βγες η οποία απλά έτυχε να πέσει σε μένα. λογικά θα το διορθώσουν ώστε στο μέλλον οι υπόλοιποι να μην έχουμε τέτοιο πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Φυσικά Άλλωστε έχω και ένα δεύτερο αριθμό που έχω κάνει Liquid πριν από λίγες μέρες στον οποίο Απλά έχω μπει Μιας και είμαι στον δωρεάν μήνα και με την ίδια εφαρμογή τα δείχνει όλα κανονικά. Στο νούμερο που μου κάνει το πρόβλημα έβγαλα πριν από λίγο και Smart Pocket κουπόνι και το δέχτηκε κανονικά κάποια μ... α έχουνε κάνει εκεί πέρα με το Μπες βγες η οποία απλά έτυχε να πέσει σε μένα. λογικά θα το διορθώσουν ώστε το μέλλον οι υπόλοιποι να μην έχουν τέτοιο πρόβλημα

"Παιδικές ασθένειες"...

Κι εγώ έχω ήδη κάνει 2 liquid κι ετοιμάζομαι για το 3ο. Μέχρι στιγμής χωρίς προβλήματα, με κάμποσα μπες-βγες και δοκιμές . Το ένα μάλιστα φοιτητικό, που BTW έδωσε κανονικά και τα πρωτομηνιάτικα δώρα (600'&600mb) όντας liquid.

Link to comment
Share on other sites

"Παιδικές ασθένειες"...
Κι εγώ έχω ήδη κάνει 2 liquid κι ετοιμάζομαι για το 3ο. Μέχρι στιγμής χωρίς προβλήματα, με κάμποσα μπες-βγες και δοκιμές . Το ένα μάλιστα φοιτητικό, που BTW έδωσε κανονικά και τα πρωτομηνιάτικα δώρα (600'&600mb) όντας liquid.
Και τα οποία δώρα κανονικά προτεραιότητα έναντι του υπολοίπου?

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bbbb said:

Και τα οποία δώρα κανονικά προτεραιότητα έναντι του υπολοίπου?

Ναι, κανονικά. 

Εμφανίζονται, όπως πρέπει, στις extra παροχές. Άλλωστε όταν έκανα αυτό το φοιτητικό Liquid, ό,τι υπόλοιπο είχε και από αυτό το μηνιαίο bonus διατηρήθηκε και μάλιστα έκανε και rollover με τα επόμενα που δόθηκαν αυτό το μήνα.

Screenshot_20230308-131859_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να παρω τηλεφωνο στο 13830 και με χρεωσε απο τα κανονικα € μου, οχι απο τα δωρεαν € που μου εδωσε ο 1ος μηνας . Ετσι επρεπε να γινει;

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, petrost8 said:

επρεπε να παρω τηλεφωνο στο 13830 και με χρεωσε απο τα κανονικα € μου, οχι απο τα δωρεαν € που μου εδωσε ο 1ος μηνας . Ετσι επρεπε να γινει;

Ναι δυστυχώς. Και εγώ ήδη έχω επικοινωνήσει 3 φορές απο προχθές μέσω chat και messenger για το θέμα που έχει προκύψει. Και όλο μου λένε ότι προωθούν το ζητημά μου. Ζητήσανε screenshot και μέσω mail και έστειλα. Γενικά αν είναι αυτή η άψογη εξυπηρέτηση της vodafone που όσοι την χρησιμοποίησαν την εξυμνούν, κρίμα.. Απαράδεκτοι απλά

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, petrost8 said:

μαλιστα... Αν αγορασω πακετο BingBang, θα μου αφαιρεσει € απο τα κανονικα μου ή απο τα δωρεαν; 

Aπο τα δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Αν μπω τώρα στο liquid και δηλώσω ανανέωση 15€, τα δωρεάν πότε τα παίρνω;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πότε θα βάλεις την μπάρα. Τα χρήματα/χρέωση δίνει/κάνει στις 09.00 περίπου της ημέρας που δηλώνεις. πχ Αν μπεις σήμερα και βάλεις αυριανή ημερομηνία θα τα δώσει αύριο. Αν βάλεις σημερινή δηλαδή 8/3 θα δεις ότι σε πάει 8/4

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

επρεπε να παρω τηλεφωνο στο 13830 και με χρεωσε απο τα κανονικα € μου, οχι απο τα δωρεαν € που μου εδωσε ο 1ος μηνας . Ετσι επρεπε να γινει;

Οπως και οι κωδικοι CU Around (πχ με τα -0,50Ε που εχει ως τα μεσα Απριλη για στηριξη των αστεγων) με -0,20Ε γενικα, χρεωνονται απο το κανονικο υπολοιπο των ευρω και ΟΧΙ απο την δωρεαν συνδρομη.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pppe said:

Οπως και οι κωδικοι CU Around (πχ με τα -0,50Ε που εχει ως τα μεσα Απριλη για στηριξη των αστεγων) με -0,20Ε γενικα, χρεωνονται απο το κανονικο υπολοιπο των ευρω και ΟΧΙ απο την δωρεαν συνδρομη.

Σωστά. Αυτό για τους cu around κωδικούς το αναφέρει στους όρους του δώρου.  

Screenshot_20230308-193619_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν με τη δωρεάν ανανέωση, ανανεώνονται και τα Mb από το CU πάρε να έχεις;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vassar said:

Ξέρουμε αν με τη δωρεάν ανανέωση, ανανεώνονται και τα Mb από το CU πάρε να έχεις;

Δεν ανανεώνονται με τη δωρεάν.

(Ούτε βέβαια παίρνουν οι 3 συνδεδεμένοι αριθμοί τα 100Mb έκαστος.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to CU Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...