Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, Alexandros201285 said:

μια ερώτηση κύριοι, τους 30000 κρυστάλλους που απαιτούνται για τα 200gb, καταφέρνω να τους αποκτώ σε ένα μήνα?

Υπο προυποθέσεις ναι εύκολα. Υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες εντός του 24ωρου που δίνει σε όλες τις πίστες 600 κρυστάλλους. Βάζοντας μέσα και τα daily bonus που παίρνεις κάθε μέρα, συν τα worlds με τις πίστες βγαίνουν οι 30.000 πόντοι το μήνα. Πρακτικά σε 4 εβδομάδες παιχνιδιού παίζεις 60 πίστες με κρυστάλλους δηλαδή 15 πίστες ανα εβδομάδα. Με τα dailybonus και τις πίστες around worlds (στο yt υπάρχει βίντεο πως λύνονται οι πίστες με το jeep και το αεροπλάνο) τους μαζεύεις τους 30.000/μήνα. Επίσης κάποιους μήνες δίνει μεγαλύτερα dailybonus και το πακέτο των 30.000 το δίνει με 15.000 όπως πχ τον φλεβάρη φέτος κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 minutes ago, Alexandros201285 said:

κατέβα λίγο πιο κάτω στο σημείο που αναγράφει τις τιμές συνδρομής. πχ 12€ 13€ 15€ κλπ..

Χμ.. Ναι, το είδα. Όπως όμως το παρουσιάζει στα πάνω banners, ως βασικό δηλ χαρακτηριστικό, αποτελεί μια σημαντική παράμετρο επιλογής/προτίμησης του Liquid και θεωρώ ότι θα είναι χοντρό φάουλ της εταιρείας αν έστω και μετά από κάποιους μήνες το κόψει προφασιζόμενη προσωρινότητα της προσφοράς. 

(Αναφέρομαι σ'αυτό: )

Screenshot_20230313-232241_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λογική να σου δίνουν τζάμπα απεριόριστη ομιλία για πάντα, και το λένε παντου ότι είναι προσφορά .... Το βασικό χαρακτηριστικό του liquid είναι ότι μιλάς οσο θες με 0.0065 (2 cent  3λεπτα/3σμσ) και η παρατεταμένη προσφορά μάλλον είναι για να μιλήσεις λίγο παραπάνω και μετά να συνεχίσεις ετσι με την φτηνή χρέωση χωρίς πρόβλημα αφού είναι πάμφτηνη . 

Δεν πιστέυω να την κρατήσουν το καλοκαίρι που θα αρχίσουν και τα απεριόριστα ιντερνετ προσφορά, εκτος αν θα τα έχουμε όλα μαζί απεριόριστα για τιποτα 5-7 ευρω το μήνα   🙂   

Link to comment
Share on other sites

Για το καλοκαίρι είναι πιθανό να δώσουν την κλασική προσφορά των 10€ απεριόριστα δεδομένα και όποιος βάζει την 15αρα ανανέωση να έχει και την απεριόριστη ομιλία. Ομως.. Για όποιον θα επιλέξει πχ αυτήν την περίοδο να ξεκινήσει για πολλά gb με το bigbang 200αρι και από τα οποια πχ θα τρώει 100gb/μηνα και όχι όλα τα 200 τότε μέχρι το καλοκαίρι θα έχει μια καβάντζα 200-300gb (αφού το 200αρι πακέτο μεταφέρει τα gb απο μήνα σε μήνα) και δεν θα έχει ανάγκη τα απεριόριστα του δεκάρικου του καλοκαιριού και πρακτικά το καλοκαιρι αγοράζοντας και πάλι το bb 200αρι μπορει να φάει περισσότερα απο τωρα και πάλι να έχει καβάντζα και για τον επόμενο χειμώνα. Γενικά αν δε μας ξενερώσει η vodafone στο μέλλον με τπτ περίεργους νέους όρους/υπέρογκες χρεώσεις σε σχέση με τώρα κτλ... απλά τέλειο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν είπα για πάντα @blizard. Προφανώς. Αλλά αν, όπως λες, το καλοκαίρι την κόψουν, εγώ θα το θεωρήσω παραπλάνηση, έως και εξαπάτηση. Ακόμα κι αν την κόψουν στο πακέτο των 15€ αλλά τη διατηρήσουν για 20€ >, πάλι το ίδιο θα θεωρήσω. Διότι αν αποδειχθεί ότι είχαν εξ'αρχής τέτοια πρόθεση, τότε ΟΦΕΙΛΑΝ να το αναφέρουν και στο banner που παρέθεσα, με σαφήνεια και ξεκάθαρα (όπως διατείνονται). 

Γι αυτό και νομίζω ότι η διατήρηση της απεριόριστης ομιλίας στο liquid για 15€ > θα έχει μεγαλύτερο χρονικό βάθος από τους λίγους μόλις μήνες που λέτε. 🙏😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

Ε, δεν είπα για πάντα. Προφανώς. Αλλά αν, όπως λες, το καλοκαίρι την κόψουν, εγώ θα το θεωρήσω παραπλάνηση, έως και εξαπάτηση. Ακόμα κι αν την κόψουν στο πακέτο των 15€ αλλά τη διατηρήσουν για 20€ >, πάλι το ίδιο θα θεωρήσω. Διότι αν αποδειχθεί ότι είχαν εξ'αρχής τέτοια πρόθεση, τότε ΟΦΕΙΛΑΝ να το αναφέρουν και στο banner που παρέθεσα, με σαφήνεια και ξεκάθαρα (όπως διατείνονται). 

Γι αυτό και νομίζω ότι η διατήρηση της απεριόριστης ομιλίας στο liquid για 15€ > θα έχει μεγαλύτερο χρονικό βάθος από τους λίγους μόλις μήνες που λέτε. 🙏😎

κ γω έτσι πιστεύω, διότι σκέφτεται κ κάποιος: γιατί να μην βάλω με 13.50 την απεριόριστη ομιλία στο κανονικό CU.?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

Ε, δεν είπα για πάντα. Προφανώς. Αλλά αν, όπως λες, το καλοκαίρι την κόψουν, εγώ θα το θεωρήσω παραπλάνηση, έως και εξαπάτηση. Ακόμα κι αν την κόψουν στο πακέτο των 15€ αλλά τη διατηρήσουν για 20€ >, πάλι το ίδιο θα θεωρήσω. Διότι αν αποδειχθεί ότι είχαν εξ'αρχής τέτοια πρόθεση, τότε ΟΦΕΙΛΑΝ να το αναφέρουν και στο banner που παρέθεσα, με σαφήνεια και ξεκάθαρα (όπως διατείνονται). 

Γι αυτό και νομίζω ότι η διατήρηση της απεριόριστης ομιλίας στο liquid για 15€ > θα έχει μεγαλύτερο χρονικό βάθος από τους λίγους μόλις μήνες που λέτε. 🙏😎

Kαι εγώ το ίδιο. Ισως να την κόψουν όταν κάποια στιγμή θα πουν (και οι 3 εταιρίες ξέρουμε άλλωστε πως πάει αυτό με την κατώτατη ανανέωση στα καρτοκινητά) ότι από την χ ημερομηνία 202x καταργείται και απο online η ελάχιστη 12αρα ανανέωση και πάμε στην 15αρα. Νομοτελειακά θεωρώ προσωπικά ότι αυτό μπορεί να συμβεί περί το 2025..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

κ γω έτσι πιστεύω, διότι σκέφτεται κ κάποιος: γιατί να μην βάλω με 13.50 την απεριόριστη ομιλία στο κανονικό CU.?

Την απεριόριστη ομιλία την ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ στο cu,  ενω είναι ΤΖΑΜΠΑ στο liquid (για λίγο καιρο) ....  δεν εχουν καμία σχέση τα 2 .

Απλά μετά το τέλος της προσφοράς όποιος μιλάει περίπου 1500 λεπτά το μήνα λογικά θα μείνει στο liquid  γιατι συμφέρει, όποιος μιλάει πολύ παραπάνω απο 1500 θα παρει το απεριόριστο του cu,

Εκτός και κάνουν καμιά μαγκιά τότε του στύλ "όποιος μιλήσει 1500 λεπτά έχει απεριόριστο μέχρι το τέλος του μήνα και το σκοτώσουν το απερίριστο στο  απλό cu εντελώς, 

 

6 minutes ago, johndouk said:

Ε, δεν είπα για πάντα @blizard. Προφανώς. Αλλά αν, όπως λες, το καλοκαίρι την κόψουν, εγώ θα το θεωρήσω παραπλάνηση, έως και εξαπάτηση. Ακόμα κι αν την κόψουν στο πακέτο των 15€ αλλά τη διατηρήσουν για 20€ >, πάλι το ίδιο θα θεωρήσω. 😎

Το γράφουν ΑΚΡΙΒΩΣ από κάτω ότι είναι προσφορά, και όταν πάς να μπεις στην πράξη επίσης είναι με μεγάλα γράμματα...  μάλιστα και εμεις εδώ πιστέυαμε ότι είναι μόνο για ενα μήνα στην άρχη και όχι για τον δέυτερο καν αν θυμάσαι,

Προφανές ότι είναι προσφορά και από το 0.0065  που διαφημίζουν τοσο πολύ ... αλλιώς δεν θα το ανεφεραν και καθόλου αλλά θα τόνιζαν το απεριόριστο .

28 minutes ago, bbbb said:

Για το καλοκαίρι είναι πιθανό να δώσουν την κλασική προσφορά των 10€ απεριόριστα δεδομένα και όποιος βάζει την 15αρα ανανέωση να έχει και την απεριόριστη ομιλία. Ομως.. Για όποιον θα επιλέξει πχ αυτήν την περίοδο να ξεκινήσει για πολλά gb με το bigbang 200αρι και από τα οποια πχ θα τρώει 100gb/μηνα και όχι όλα τα 200 τότε μέχρι το καλοκαίρι θα έχει μια καβάντζα 200-300gb (αφού το 200αρι πακέτο μεταφέρει τα gb απο μήνα σε μήνα) και δεν θα έχει ανάγκη τα απεριόριστα του δεκάρικου του καλοκαιριού

Το καλοκαίρι θα είναι κάτω από 10 λογικά αν κάνουν ότι και πέρσι (20 ευρω 3 μήνες) και ποτέ δεν ξέρεις αν πάει και πιο κάτω οπότε συμφέρει να σταματήσεις το  big bang και για λόγους οικονομίας και για να μην ξοδέυεις πόντους ... για τους πιο πολλούς τα 200 είναι υπεραρκετα.

Βέβαια υπάρχει και η άλλη επιλογή να κρατήσεις και τα 2 μαζί (και απεριόριστα και BB )  και έτσι να ανέβει ο μέσος όρος του χρόνου πολύ πανω από τα 200gb για όποιον θέλει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, blizard said:

Το γράφουν ΑΚΡΙΒΩΣ από κάτω ότι είναι προσφορά, και όταν πάς να μπεις στην πράξη επίσης είναι με μεγάλα γράμματα...  μάλιστα και εμεις εδώ πιστέυαμε ότι είναι μόνο για ενα μήνα στην άρχη και όχι για τον δέυτερο καν αν θυμάσαι,

Πράγματικά δεν το θυμάμαι, διότι ποτέ δεν έμεινα με την εντύπωση ότι είναι για ένα μήνα. (Εδώ επιχειρηματολογώ υπέρ του κάνεις liquid ακόμα και τα φοιτητικά.)

Η Vodafone μας έχει συνηθίσει όταν βγάζει  κάποια προσφορά να αναφέρει και τη διάρκειά της (και αυτό την τιμά). Προσφορές που πρέπει να μυρίζεις τα νύχια σου για το πόσο θα διαρκέσουν αντιπροσωπεύουν άλλα συναλλακτικά ήθη και δεν πιστεύω ότι η vodafone επιθυμεί να ταυτιστεί με αυτά. 😎

13 minutes ago, blizard said:

Προφανές ότι είναι προσφορά και από το 0.0065  που διαφημίζουν τοσο πολύ ... αλλιώς δεν θα το ανεφεραν και καθόλου αλλά θα τόνιζαν το απεριόριστο .

Αυτό το αντιλαμβάνομαι, ωστόσο είναι απαραίτητο να αναφερθεί για τις συνδρομές των 12 και 13€.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουν ίσως και αυτοι πόσο θα το κρατήσουν για να το γράψουν ... πιθανολογώ μέχρι το καλοκαίρι απλά γιατι μου φαίνεται υπερβολικό  να έχουμε ταυτόχρονα και μάχη προσφορών στο ιντερνετ όπως πέρσι και τα δωρεάν απεριόριστα .

Μακάρι να το κρατήσουν και παραπάνω αλλά μην ακυρώσει πχ κάποιος μια πολύ καλή προσφορά απεριόριστων με 10 ευρω πχ που την έχει αναγκη γιατι πιστέυει μπορεί να κρατήσει το τζαμπα για πολύ.

Από την άλλη είναι και τρελοί .... ποτέ δεν ξέρεις με την vodafone ...  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, blizard said:

Η συγκεκριμένη είναι καραμπινάτη προσφορά γιατι είναι μεγάλης αξίας και   ΤΖΑΜΠΑ ...   οχι   του στυλ από 10 ευρω στο κάνουμε 5 ... και επιπλέον το καταλαβαίνεις από το 0.0065 του πακέτου.

Δεν ξέρουν ίσως και αυτοι πόσο θα το κρατήσουν για να το γράψουν , πιθανολογώ μέχρι το καλοκαίρι απλά γιατι μου φαίνεται υπερβολικό  να έχουμε ταυτόχρονα και μάχη προσφορών στο ιντερνετ όπως πέρσι και τα δωρεάν απεριόριστα .

Μακάρι να το κρατήσουν και παραπάνω αλλά μην ακυρώσει πχ κάποιος μια πολύ καλή προσφορά απεριόριστων με 10 ευρω που την έχει αναγκη γιατι πιστέυει μπορεί να κρατήσει το τζαμπα για πολύ.

Από την άλλη είναι και τρελοί .... ποτέ δεν ξέρεις με την vodafone

Έτσι όπως τα διατύπωσες δεν μπορώ να διαφωνήσω, ακόμα και να ήθελα. 😁

Disclaimer: Σαν καταναλωτής που του αρέσει ο προγραμματισμός, είμαι λάτρης των σοβαρών και διαφανών προϊόντων, όχι των θολών και καιροσκοπικών. Στην οικογένεια είχαμε συνδέσεις από όλες τις εταιρείες, γνωρίζω λοιπόν καλά τον τρόπο που πολιτεύονται, συναλλάσσονται και που επιχειρούν όλες. Σήμερα ακόμα έχουμε 3 cu, 1 cosmokarta & 1 frog. Ωστόσο ο κύριος και προσωπικός μου αριθμός είναι διαχρονικά στη vodafone και ο ίδιος εδώ και 27 χρόνια! Γι αυτό και ανέφερα ότι θα με απογοητεύσει αν διαγνώσω καιροσκοπισμό στο συγκεκριμένο προϊόν, το Liquid, που θεωρώ ότι είναι πραγματικό breakthrough στο ελληνικό τοπίο κινητής και το οποίο, μετά από έρευνα και δοκιμή, έχω δείξει ότι το επιλέγω και το υποστηρίζω. 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε από πρώτο χέρι εικόνα τι γίνεται με τον δωρεάν μήνα και το υπόλοιπο γιατί τελειώνουν οι 2 μήνες στο cu της μητέρας μου και την έκανα liquid και της έβαλα ανανέωση μια μέρα πριν, αλλά λογικά θα μπει ο δωρεάν μήνας, οπότε δεν θα υπάρχει πραγματική ανανέωση. Θα χάσει το υπόλοιπό της ή όχι;

Θυμάμαι κάποιος φίλος στο topic λίγες βδομάδες πριν είχε πει ότι επικοινώνησε και του είπαν ότι δεν χάνεται όσο κρατάει ο δωρεάν μήνας;

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο που έχεις από χρήματα που έχεις βάλει εσυ θα χαθεί στις 60 μέρες αν δεν ξαναβάλεις πραγματικά χρήματα , δεν στα ανανεώνει το δώρο  ....  Απλά αν έχεις μηδενικό υπόλοιπο και αρα δεν σε ενδιαφέρουν οι 60 μέρες , τα δωρεάν χρήματα του  liquid ειπαν κρατάνε 30 μέρες κανονικά για να παίζεις με αυτά, 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό της μικρής το έκανα CU liquid και επέλεξα τη μπαρίτσα να μπει 16 Μαρτίου και το πρόγραμμα των 15 ευρώ οπότε φαντάζομαι αύριο θα μπούνε οι νέες παροχές χωρίς να χρεωθώ.
Αν τον επόμενο μήνα δεν θέλω να βάλω κάρτα απλά αλλάζω την μπαρίτσα από αντί για 16 Απριλίου να την πάω 16 Μαΐου για την ανανέωση και θα φάει από το χρηματικό υπόλοιπο που έχει;
Για να δω αν το έχω καταλάβει σωστά γιατί η μικρή δεν κάνει και καμιά ιδιαίτερη χρήση πολύ λίγο χρόνο χαλάει για καμία ανάγκη.
Επίσης φαντάζομαι κλήσεις προς 2 αριθμούς με 1500 λεπτά το μήνα θα συνεχίσουν να υφίστανται σωστά;


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sgatzo said:

Σήμερα το κινητό της μικρής το έκανα CU liquid και επέλεξα τη μπαρίτσα να μπει 16 Μαρτίου και το πρόγραμμα των 15 ευρώ οπότε φαντάζομαι αύριο θα μπούνε οι νέες παροχές χωρίς να χρεωθώ.
Αν τον επόμενο μήνα δεν θέλω να βάλω κάρτα απλά αλλάζω την μπαρίτσα από αντί για 16 Απριλίου να την πάω 16 Μαΐου για την ανανέωση και θα φάει από το χρηματικό υπόλοιπο που έχει;
Για να δω αν το έχω καταλάβει σωστά γιατί η μικρή δεν κάνει και καμιά ιδιαίτερη χρήση πολύ λίγο χρόνο χαλάει για καμία ανάγκη.
Επίσης φαντάζομαι κλήσεις προς 2 αριθμούς με 1500 λεπτά το μήνα θα συνεχίσουν να υφίστανται σωστά;


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Για το family φαντάζομαι λες. Ρώτα την βονταφον καλύτερα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για το family φαντάζομαι λες. Ρώτα την βονταφον καλύτερα. 
Ναι σωστά. Απλά είπα μήπως κάποιος φίλος το χρησιμοποιούσε ήδη.
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το άλλο με την μπάρα προκειμένου να της βάζω κάρτα ανά δίμηνο το έχω καταλάβει σωστά; Δηλαδή πριν τη λήξη της αλλάζω την μπάρα ένα μήνα μετά και εκεί θα τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο;
Έχει όριο στις αλλαγές που μπορείς να κάνεις στη μπάρα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sgatzo said:

Ναι σωστά. Απλά είπα μήπως κάποιος φίλος το χρησιμοποιούσε ήδη.
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το άλλο με την μπάρα προκειμένου να της βάζω κάρτα ανά δίμηνο το έχω καταλάβει σωστά; Δηλαδή πριν τη λήξη της αλλάζω την μπάρα ένα μήνα μετά και εκεί θα τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο;
Έχει όριο στις αλλαγές που μπορείς να κάνεις στη μπάρα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το χρησιμοποιώ το liquid, ας απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, sgatzo said:

Ναι σωστά. Απλά είπα μήπως κάποιος φίλος το χρησιμοποιούσε ήδη.
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το άλλο με την μπάρα προκειμένου να της βάζω κάρτα ανά δίμηνο το έχω καταλάβει σωστά; Δηλαδή πριν τη λήξη της αλλάζω την μπάρα ένα μήνα μετά και εκεί θα τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο;
Έχει όριο στις αλλαγές που μπορείς να κάνεις στη μπάρα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Oχι  δεν έχει όριο αλλαγών στην μπάρα. Ναι 2-3 ημέρες πριν φτάσει ο μήνας της χρέωσης την μετακινείς στον επόμενο μήνα. Καλύτερα να αποφεύγεις την μετακίνηση της μπάρας τα ΣΚ.. Ναι και το κανονικό δικό σου υπόλοιπο ισχύει για 2 μήνες και τον 2ο μήνα θα τρώει απο αυτό. Επίσης υπόψιν ότι ο δωρεάν  μήνας που θα σου βάλει αύριο, έχουν ισχύ τα χρήματα 1 μήνα βασικά 33 ημέρες οπότε στις 19 Απριλίου θα λήξουν μαζί και η απεριόριστη ομιλία που σου δίνει δώρο η 15αρα δωρεάν 1η συνδρομή και θα χρειαστεί να σου τραβήξει τα κανονικά χρήματα για να έχεις παροχές απο 19/4 έως 19/5 και μπορεις πχ 16-17/5 να πας την μπάρα για Ιούνιο. Εκτος και αν έχεις ήδη κάποιο υπόλοιπο στην κάρτα το οποίο λήγει πιο μετά οπότε μετά τη λήξη της δωρεάν συνδρομής να σου τρώει απο αυτό και ανάλογα προσαρμόζεις την μπάρα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Oχι  δεν έχει όριο αλλαγών στην μπάρα. Ναι 2-3 ημέρες πριν φτάσει ο μήνας της χρέωσης την μετακινείς στον επόμενο μήνα. Καλύτερα να αποφεύγεις την μετακίνηση της μπάρας τα ΣΚ.. Ναι και το κανονικό δικό σου υπόλοιπο ισχύει για 2 μήνες και τον 2ο μήνα θα τρώει απο αυτό. Επίσης υπόψιν ότι ο δωρεάν  μήνας που θα σου βάλει αύριο, έχουν ισχύ τα χρήματα 1 μήνα βασικά 33 ημέρες οπότε στις 19 Απριλίου θα λήξουν μαζί και η απεριόριστη ομιλία που σου δίνει δώρο η 15αρα δωρεάν 1η συνδρομή και θα χρειαστεί να σου τραβήξει τα κανονικά χρήματα για να έχεις παροχές απο 19/4 έως 19/5 και μπορεις πχ 16-17/5 να πας την μπάρα για Ιούνιο. Εκτος και αν έχεις ήδη κάποιο υπόλοιπο στην κάρτα το οποίο λήγει πιο μετά οπότε μετά τη λήξη της δωρεάν συνδρομής να σου τρώει απο αυτό και ανάλογα προσαρμόζεις την μπάρα
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Το χρηματικό υπόλοιπο της λήγει 14/4. Εγώ την γύρισα σήμερα στο liquid με 15 ευρώ πρόγραμμα και έλεγα να μετακινήσω την μπάρα 14/4 για να ανανεωθεί για δίμηνο και από 14/4 θα τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο.
Μπας και ρίξω λίγο το μηνιαίο κόστος το ψάχνω γιατί έχω δύο παιδιά γύρισα το πρώτο να μάθω τα κατατόπια και τον Απρίλη να γυρίσω και της άλλης κόρης.
Πολύ σημαντικό για εμένα αν θα δίδονται τα 1500 λεπτά προς 2 αριθμούς cu όπως μέχρι τώρα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sgatzo said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Το χρηματικό υπόλοιπο της λήγει 14/4. Εγώ την γύρισα σήμερα στο liquid με 15 ευρώ πρόγραμμα και έλεγα να μετακινήσω την μπάρα 14/4 για να ανανεωθεί για δίμηνο και από 14/4 θα τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο.
Μπας και ρίξω λίγο το μηνιαίο κόστος το ψάχνω γιατί έχω δύο παιδιά γύρισα το πρώτο να μάθω τα κατατόπια και τον Απρίλη να γυρίσω και της άλλης κόρης.
Πολύ σημαντικό για εμένα αν θα δίδονται τα 1500 λεπτά προς 2 αριθμούς cu όπως μέχρι τώρα

Να έχεις το νού σου 14/4 το πρωί μην γίνει καμια στραβή και δεν πάρει αυτόματα τα λεφτά από την κάρτα στις 09:00 ...   αν βάλεις πιο πολλά χρήματα μπορείς να τα κάνεις αγορές με αυτά δεν ειναι χαμένα όπως αλλού. Και βιάσου γιατι χάνεις λεφτά 🙂 

Οταν ενεργοποιείς το liquid  οι μόνες αλλαγές που έχουμε παρατηρήσει ότι κάνει το σύστημα είναι να σου αλλάζει την τιμή χρέωσης από 0.65 cent σε 0.0065 (και ανάλογα  στο ιντερνετ - με όριο 1.5 ευρω την μέρα) ... δεν αλλάζει κάτι αλλο στο cu  , στα πακέτα που έχεις ή στα προνόμιά σου εκτός της χαμηλότερης τιμής (τα λεφτά θα σου τα πάρει όπως παλία έπαιρνε τα 0.65 - μονο αν δεν έχεις πακέτο)  , και κάρτα νέων δίνει και τα φοιτητικά δεν χαλάνε, ενω όταν βγείς είσαι όπως πριν ακριβώς .

Πέρα αυτών, δεν εμφανίζει στο αππ τα πακέτα για αγορά που έχει το cu - τα εκρυψαν - και όταν κάνεις ανανέωση υπολοίπου δεν θα σου δώσει τα 2 gb  πχ δωρο (προς το παρόν δίνει απερίοριστη ομιλία με 15 ευρω από την μπαρα) . Με την εξοδο σου σβήνουν αυτα τα 15 ευρω συν το χρηματικό δώρο του 1ου μήνα αν δεν το έχεις κάνει πακέτο,

Οπότε λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, απλά δεν υπάρχει κάποιος εδω με το ίδιο προνόμιο να το επιβεβαιώσει .

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο πως μπορείς να το κάνεις πακέτο αφού τα πακέτα είναι κρυμμένα όσο είσαι liquid?

Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nico4gr said:

Το δώρο πως μπορείς να το κάνεις πακέτο αφού τα πακέτα είναι κρυμμένα όσο είσαι liquid?

Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk
 

Τα χρήματα του Liquid τα αξιοποιεις στα πακέτα του bigbang. Αν μπεις στο bigbang θα δεις οτι ως υπολοιπο αναφερει μόνο τα κανονικα σου ευρω και όχι του δώρου. Παρόλα αυτά αν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, θα πάρει πρώτα απο του δώρου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά αυτά δεν είναι κρυμμένα ξέχασα να πώ .. όπως και οι προσφορές (πχ καλοκαιρινά απεριόριστα και δώρα)   Επίσης όταν είσαι  liquid το smart pocket το αναγνωρίζει και δεν απαιτεί αγορά πακέτου για να βγάλεις κουπόνια .... αυτά και ότι έγραψα πιο πάνω για την τιμή και τα δώρα ανανέωσής είναι τα μόνα που έχουν αλαξει με την ενεργοποίηση . (φυσικά ότι πάρεις πριν μπείς δουλέυει κανονικά ενώ απενεργοποιείς όποτε θέλεις )

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις το νού σου 14/4 το πρωί μην γίνει καμια στραβή και δεν πάρει αυτόματα τα λεφτά από την κάρτα στις 09:00 ...   αν βάλεις πιο πολλά χρήματα μπορείς να τα κάνεις αγορές με αυτά δεν ειναι χαμένα όπως αλλού. Και βιάσου γιατι χάνεις λεφτά  
Οταν ενεργοποιείς το liquid  οι μόνες αλλαγές που έχουμε παρατηρήσει ότι κάνει το σύστημα είναι να σου αλλάζει την τιμή χρέωσης από 0.65 cent σε 0.0065 (και ανάλογα  στο ιντερνετ - με όριο 1.5 ευρω την μέρα) ... δεν αλλάζει κάτι αλλο στο cu  , στα πακέτα που έχεις ή στα προνόμιά σου εκτός της χαμηλότερης τιμής (τα λεφτά θα σου τα πάρει όπως παλία έπαιρνε τα 0.65 - μονο αν δεν έχεις πακέτο)  , και κάρτα νέων δίνει και τα φοιτητικά δεν χαλάνε, ενω όταν βγείς είσαι όπως πριν ακριβώς .
Πέρα αυτών, δεν εμφανίζει στο αππ τα πακέτα για αγορά που έχει το cu - τα εκρυψαν - και όταν κάνεις ανανέωση υπολοίπου δεν θα σου δώσει τα 2 gb  πχ δωρο (προς το παρόν δίνει απερίοριστη ομιλία με 15 ευρω από την μπαρα) . Με την εξοδο σου σβήνουν αυτα τα 15 ευρω συν το χρηματικό δώρο του 1ου μήνα αν δεν το έχεις κάνει πακέτο,
Οπότε λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, απλά δεν υπάρχει κάποιος εδω με το ίδιο προνόμιο να το επιβεβαιώσει .
Καταρχήν ένα τεράστιο ευχαριστώ για την υπομονή σου μετά από τόσες ερωτήσεις σε αυτό το θέμα.
Ενεργοποιήθηκαν οι παροχές και πλέον η μεγάλη έγινε liquid.
Όπως καταλαβα αυτά τα 14 ευρώ περίπου πρέπει να τα κάνω πακέτο bb αλλιώς χάνονται στις 14/4, σωστά;
Τώρα η χαζή ερώτηση της ημέρας για την μικρή μου κόρη...
Μέχρι τώρα της αφήνω ένα μικρό χρηματικό υπόλοιπο στην κάρτα ίσα για να υπάρχει, για ενεργοποίηση πακέτου δεδομένων σε μία ημερήσια εκδρομή π.χ.
Στο μεσοδιάστημα της κάνω ανανέωση με κάποια αγορά από σούπερ μάρκετ και μετακινώ τη λήξη κάθε δίμηνο.
Αυτό του είδους η ανανέωση θα μπορεί να ισχύει και στο liquid ή θα πρέπει οπωσδήποτε να βάζω κάρτα 12 ευρώ κάθε δύο μήνες...
Τέλος το άλλο μου ερώτημα αν τυχόν έχει κάποιος την υπηρεσία friends and family με 1500 λεπτά προς δύο αριθμούς CU και έχει ενεργοποιημένο και το liquid ας μας απαντήσει αν συνεχίσει να τα λαμβάνει και μετά την ενεργοποίηση του liquid.


Update προς ενημέρωση των συμφορουμιτών που ίσως τους ενδιαφέρει η υπηρεσία των 1500 λεπτών προς 2 cu αριθμούς δωρεάν κάθε μήνα συνεχίζει να ισχύει παράλληλα με το liquid. Μόλις πήρα την απάντηση από το chat του cu!


Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας και την υπομονή σας

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι κανείς liquid, ανοίγει μόνο το CU app , ούτε το My Vodafone app ανοίγει ούτε το vodafonecu.gr , συνεπώς μπορεί να διαχειρίζεται την συνδρομή του από αυτό το app.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to CU Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...