Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, duckino said:

Μόλις γύρισα από το κατάστημα της Vodafone.Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκαν πολλά τα 20€ για τη φορητότητα του κάθε αριθμού.Προπολεμικά τη θυμάμαι στο 10άρικο.Τουλάχιστον τον 1ο μήνα δίνουν πολύ πράμα από δεδομένα, ομιλία και sms οπότε στο δεκάρικο πάει το κόστος και πάλι.Σκέφτομαι να τα κάνω CU για αρχή και μετά τον πρώτο μήνα "δώρο" τα γυρίζω σε liquid.

Δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει την ανανέωση ανά 2μηνο.Αν γίνεται με κάποια "πονηριά/πατέντα" κάθε μήνα ή αν τη ρυθμίζεις έτσι από το app ώστε να γίνεται μία και τέλος αυτόματα.Επίσης ισχύει και για τις ανανεώσεις των 8€;

Ίσως στο κατάστημα θέλουν 20€.. κανονικά είναι 8€ για κάθε νούμερο αν κάνεις online τη φορητότητα.

Κάνε τη μεταφορά εσύ και μετά εδώ είμαστε.. θα σου τα εξηγήσουμε. Δεν είναι πατέντα, απλώς μετακινείς τη "μπάρα συνδρομής" 1 φορά το δίμηνο.

Για όλες τις ανανεώσεις ισχύει.

@duckinoεπίσης το ποσό που δίνεις για τη φορητότητα θα υπάρχει ως υπόλοιπο. Δεν χάνονται τα λεφτά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, duckino said:

Μόλις γύρισα από το κατάστημα της Vodafone.Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκαν πολλά τα 20€ για τη φορητότητα του κάθε αριθμού.Προπολεμικά τη θυμάμαι στο 10άρικο.Τουλάχιστον τον 1ο μήνα δίνουν πολύ πράμα από δεδομένα, ομιλία και sms οπότε στο δεκάρικο πάει το κόστος και πάλι.Σκέφτομαι να τα κάνω CU για αρχή και μετά τον πρώτο μήνα "δώρο" τα γυρίζω σε liquid.

Δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει την ανανέωση ανά 2μηνο.Αν γίνεται με κάποια "πονηριά/πατέντα" κάθε μήνα ή αν τη ρυθμίζεις έτσι από το app ώστε να γίνεται μία και τέλος αυτόματα.Επίσης ισχύει και για τις ανανεώσεις των 8€;

Εκανα φορητοτητα πριν 1 εβδομαδα.
Στο καταστημα ζηταγαν 13Ε για φορητοτητα (νεα SIM) και 15Ε για να μπει καρτα ανανεωσης χρονου.
Το εκανα απο το internet τελικα, εβαλα μονο 8Ε συνολικα (που περιλαμβανει SIM και καρτα ανανεωσης χρονου 12Ε) και παιρνεις powerbank δωρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crapatzi said:

Εκανα φορητοτητα πριν 1 εβδομαδα.
Στο καταστημα ζηταγαν 13Ε για φορητοτητα (νεα SIM) και 15Ε για να μπει καρτα ανανεωσης χρονου.
Το εκανα απο το internet τελικα, εβαλα μονο 8Ε συνολικα (που περιλαμβανει SIM και καρτα ανανεωσης χρονου 12Ε) και παιρνεις powerbank δωρο.

Είδες μαγκιά το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, crapatzi said:

Εκανα φορητοτητα πριν 1 εβδομαδα.
Στο καταστημα ζηταγαν 13Ε για φορητοτητα (νεα SIM) και 15Ε για να μπει καρτα ανανεωσης χρονου.
Το εκανα απο το internet τελικα, εβαλα μονο 8Ε συνολικα (που περιλαμβανει SIM και καρτα ανανεωσης χρονου 12Ε) και παιρνεις powerbank δωρο.

Έκανα online για τους 2 απ' τους 3 αριθμούς με ένα σκασμό δώρα και περιμένω δικαιολογητικά για τον 3ο.Περίμενα οτι θα υπάρχει μια είδους προμήθεια στο φυσικό κατάστημα αλλά αυτοί σε κλέβουν στα ίσα.

Σας ευχαριστώ ήδη για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mobileras said:

Μονο το κιου αππ και το κοσμοτε αππ υποστηριζουν πολλαπλους λογαριασμους συγχρονως. Ριξε μια ματιά και στο φρογκ εαν οπως λες ψαχνεις οικονομια.

Κάθε φορά αναφέρεις για το cosmote app και τους πολλαπλούς λογαριασμούς που διαχειρίζεται συγχρόνως, ενώ στο cu app πρέπει να κάνεις logout και login με άλλα credentials (so what?). 

Δεν αναφέρεις όμως ότι το cosmote app σου τρώει >850mb από τον internal χώρο αποθήκευσης (σε εμένα τόσο με 2 συνδέσεις), ενώ το cu app ~100mb και μπορείς μάλιστα να μεταφέρεις την εγκατάσταση εφαρμογής στο external sd (κάτι που δεν γίνεται στο cosmote app). Και αυτά μπορεί για κάποιους να είναι σημαντικότερα από το να κάνουν κάνα logout/login παραπάνω κάνα δυο φορές το μήνα. 🙂

 

Screenshot_20230509-133559_Settings.jpg

Screenshot_20230509-133510_Settings.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johndouk said:

Κάθε φορά αναφέρεις για το cosmote app και τους πολλαπλούς λογαριασμούς που διαχειρίζεται συγχρόνως, ενώ στο cu app πρέπει να κάνεις logout και login με άλλα credentials (so what?). 

Δεν αναφέρεις όμως ότι το cosmote app σου τρώει >850mb από τον internal χώρο αποθήκευσης (σε εμένα τόσο με 2 συνδέσεις), ενώ το cu app ~100mb και μπορείς μάλιστα να μεταφέρεις την εγκατάσταση εφαρμογής στο external sd (κάτι που δεν γίνεται στο cosmote app). Και αυτά μπορεί για κάποιους να είναι σημαντικότερα από το να κάνουν κάνα logout/login παραπάνω κάνα δυο φορές το μήνα. 🙂

 

Screenshot_20230509-133559_Settings.jpg

Screenshot_20230509-133510_Settings.jpg

Με τη δική σου λογική μπορεί καποιος να μην του αρεσει τα χρωματα του αππ και θα επρεπε να το γραψω και εσκεμμένα δεν το εγραψα...

Απο τη στιγμη που δεν εισαι admin και απο τη στιγμη που δεν παραβαίνω κανεναν κανόνα, εαν δεν σου αρεσει τι γραφω μπορεις απλά και ωραια να με προσθέσεις στην ignore list ωστε να μη βλεπεις τα ποστς μου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mobileras said:

Με τη δική σου λογική μπορεί καποιος να μην του αρεσει τα χρωματα του αππ και θα επρεπε να το γραψω και εσκεμμένα δεν το εγραψα...

Απο τη στιγμη που δεν εισαι admin και απο τη στιγμη που δεν παραβαίνω κανεναν κανόνα, εαν δεν σου αρεσει τι γραφω μπορεις απλά και ωραια να με προσθέσεις στην ignore list ωστε να μη βλεπεις τα ποστς μου.

Δεν είναι αυτό το θέμα. Τα βλέπω τα ποστ σου και με ενδιαφέρουν. 🙂 Ομοίως, σε σένα φαίνεται ότι δεν σου αρέσει να μπαινοβγαίνεις με credentials, αλλά το αναγάγεις σε μείζον για τον άλλον, κάνοντας συγκρίσεις.

Επίσης στην απάντηση σου λόκαρες στο "δεν αναφέρεις" που έγραψα, που προφανώς σε θύμωσε ως απόπειρα να σου χρεώσουν παράλειψη εκ προθέσεως, ξεχνώντας ότι αυτό ακριβώς είναι που κάνεις κατά κόρον εσύ! Φιλικά πάντα.

Θέμα όμως εν προκειμένω είναι ότι σε τόπικ του cu, ένας χρήστης έκανε ένα ερώτημα, έλαβε σωστή απάντηση που θα εξυπηρετήσει την ανάγκη του, αλλά εσύ έκρινες ότι πρέπει να αντιπαραθέσεις το κατά τη γνώμη σου πλεονέκτημα της εφαρμογής άλλων εταιρειών. Αρκετοί χρήστες στο φόρουμ έχουν πολλάκις επισημάνει τι είναι αυτό εκ μέρους σου, εγώ απλά θα αρκεστώ στο να πω ότι αυτό δεν συνιστά βοήθεια. 😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, johndouk said:

Δεν είναι αυτό το θέμα. Τα βλέπω τα ποστ σου και με ενδιαφέρουν. 🙂 Ομοίως, σε σένα φαίνεται ότι δεν σου αρέσει να μπαινοβγαίνεις με credentials, αλλά το αναγάγεις σε μείζον για τον άλλον, κάνοντας συγκρίσεις.

Θέμα όμως εν προκειμένω είναι ότι σε τόπικ του cu, ένας χρήστης έκανε ένα ερώτημα, έλαβε σωστή απάντηση που θα εξυπηρετήσει την ανάγκη του, αλλά εσύ έκρινες ότι πρέπει να αντιπαραθέσεις το κατά τη γνώμη σου πλεονέκτημα της εφαρμογής άλλων εταιρειών. Αρκετοί χρήστες στο φόρουμ έχουν πολλάκις επισημάνει τι είναι αυτό εκ μέρους σου, εγώ απλά θα αρκεστώ στο να πω ότι αυτό δεν συνιστά βοήθεια. 😎

Εγω θα ξαναπω οτι οποιος δεν ενδιαφερεται να διαβαζει τα ποστς μου, μπορει να με βαλει στην ignore list. Τωρα τους λογους που εσυ ασχολείσαι τοσο πολυ με τα ποστς μου μονο εσυ τους ξέρεις. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να με βάλεις στην ignore list. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Τωρα τους λογους που εσυ ασχολείσαι τοσο πολυ με τα ποστς μου μονο εσυ τους ξέρεις. 

Κι εσύ τους ξέρεις. Μεταξύ άλλων είναι και το να απαντάω σ'αυτά που γράφεις, όταν χρειάζεται. 😎

5 minutes ago, Mobileras said:

.Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να με βάλεις στην ignore list. 

Να σε ρωτήσω την επόμενη φορά! 🤣😉😎

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mobileras said:

Εαν εννοείς και τους 3 αριθμούς συγχρόνως οπως γίνεται στο Q app, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στη βονταφον. 

(Το αφήνω εδω πριν το σβήσει απο το ποστ του για να βλεπετε μερικοι ποσο δικιο εχουμε που λεμε για την παραπληροφορηση που πεφτει στο τοπικ του liquid...)

Προσοχή  ο συγκεκριμένος και μια μεγαλη ομάδα πολλαπλών κάνει συστηματικά αυτή τη δουλειά, δλδ να ρίχνουν αρνητικές σε χρήστες (ενας ένας από 10 τη φορά) να τους συκοφαντούν μόνιμα , να διαφημίζουν την εταιρία τους και να συκοφαντούν τις αντίπαλες  . Οταν δείτε να γράφουν κάνει για το liquid είναι ΠΑΝΤΑ ΨΕΜΑ και πάντα αρνητικό φυσικά.

Εδω ο τύπος τρολάρει κλασικα στο φορουμ γιατι είδε 2 άτομα που ρωτούσαν κατι ενδιαφέρον για να έρθουν, δώσαμε κάποιες απαντήσεις με λινκ που είχαν μαζεμένα πράγματα ενδιαφέροντα  και ήθελε να χαθούν στην σαβουρα που έφτιαξε .

 

Επαναλαμβάνω στο liquid έιναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να μπαίνεις σε όσους λογαριασμούς θέλεις με 4 κλίκ (αποσύνδεση - επανασύνδεση , επιλογή λογαριασμού και οκ) . Τρομερά βολικό γιατι μπορει και κάποιος όχι πολύ γνωστός να σου δώσει για λίγο τον κωδικό του ωστε να του βγάλεις κουπόνια ή να κάνεις κάτι που δεν έχει καταλάβει, και μετά να τον αλλάξει. 

Το καλύτερο με το liquid είναι οτι δεν έχεις ανάγκη να εισαι από πανω κάθε 15 μέρες , μπορείς να μπαινεις μια φορά το χρόνο και όλα τα άλλα γίνονται και αυτόματα ακόμα ...

 

ΥΓ Μην απαντάτε πολλές φορές στον τύπο , κερδίζει με τα ψέμματα και τις αηδίες 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, duckino said:

Επίσης θα μπορώ να διαχειριστώ και τους 3 αριθμούς μέσω του CU app εγώ;

Ευχαριστώ

Ανακεφαλαιώνοντας, η απάντηση στο ερώτημα σου είναι ΝΑΙ. 😎

Link to comment
Share on other sites

Αδιαφορώ ποιος με πιστευει και ποιός όχι. Επισης αδιαφορω για την οποιαδήποτε ανάλυση που κάποιοι κάνουν στα ποστς μου. Για 3η φορα προσκαλώ οποιον δεν θελει να βλεπει τα ποστς μου να με κανει block (ignore list).

Εαν συνεχισει η στοχοποιηση μου, θα κινηθώ ανάλογα...

@blizard δείξε μου τα ποστς που γραφω εσκεμμενα ψεμματα να δω κάτι (οοοχι κουκλιτσα μου, τωρα θα χορέψεις!)

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δώθηκαν οι απαντήσεις, ενημερώθηκαν όσοι δεν είχαν καταλάβει , γυρνάμε στο θέμα εκει που το διέκοψε .....

Διαβάστε εδώ  πριν έρθετε στο cu liquid (προσοχή κατά την εγγραφη για τα δωράκια)  και επειδή είναι μπερδεμένα ότι θέλει ο καθένας αν μας ρωτήσει .

Κατά βάση το liquid είναι εντελώς απλό όμως ... μιλάς φτηνά σερφαρεις φτηνά ανα λεπτό και mb ...  και στο τέλος του 6μηνου ή όποτε γουστάρεις αγοράζεις σουβλάκια , προιόντα σουπερ μαρκετ κλπ με τα λεφτά που γλύτωσες . Αν το καταλάβεις και λίγο κάνεις ότι θες κυριολεκτικά με πολλά δώρα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Καμία, μα καμία απολύτως εφαρμογή δεν πρέπει να εγκαθίσταται στην εξωτερική μνήμη της συσκευής, εν προκειμένω στην κάρτα SD, έστω και αν φαίνεται  προσωρινά ότι δουλεύει σωστά.

Το σωστό είναι να εγκαθίσταται στην εσωτερική μνήμη του κινητού, μια και αναφέρθηκε.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@blizardπεριμενω απαντηση. Οταν κατηγορείς καποιον δημοσια, οφειλεις να εχεις αποδειξεις, αλλιως θα πρεπει να σβησεις τα συκοφαντικά ποστς σου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, blizard said:

Κατά βάση το liquid είναι εντελώς απλό όμως ... μιλάς φτηνά σερφαρεις φτηνά ανα λεπτό και mb ...  και στο τέλος του 6μηνου ή όποτε γουστάρεις αγοράζεις σουβλάκια , προιόντα σουπερ μαρκετ κλπ με τα λεφτά που γλύτωσες . Αν το καταλάβεις και λίγο κάνεις ότι θες κυριολεκτικά με πολλά δώρα

Προσωπικά, έχω μετατρέψει σε Liquid πέντε cu και έχω βιώσει θεαματική οικονομία. Για μια φορά ακόμα ευχαριστώ τον blizard που μου άνοιξε τα μάτια όταν ακόμα ήμουν επιφυλακτικός και δύσπιστος. 🙏

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, blizard said:

Δώθηκαν οι απαντήσεις, ενημερώθηκαν όσοι δεν είχαν καταλάβει

 

Για πλήρη ενημέρωση, να ξερουν με ποιούς εχουν να κάνουν... Το πρασινάκι είναι δικό μου και το κοκκινάκι είναι του συκοφάντη...Mob.thumb.jpg.b956526d0fa7e7e44a7a6fe0dd95840c.jpgbli.thumb.jpg.ff1efc8d09e922c739e981a0e9f68940.jpg

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Για πλήρη ενημέρωση, να ξερουν με ποιούς εχουν να κάνουν... Το πρασινάκι είναι δικό μου και το κοκκινάκι είναι του συκοφάντη...Mob.thumb.jpg.b956526d0fa7e7e44a7a6fe0dd95840c.jpgbli.thumb.jpg.ff1efc8d09e922c739e981a0e9f68940.jpg

Πες και πόσα dislike του έχεις κάνει εσύ και ο p_k για να καταλάβει ο κόσμος πόσο αντικειμενικά είναι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Πες και πόσα dislike του έχεις κάνει εσύ και ο p_k για να καταλάβει ο κόσμος πόσο αντικειμενικά είναι..

Ο κοσμος βλεπει και κρινει. Πιο πολλα dislikes μου εχει βαλει αυτος και η παρεα του, παρα εγω. 

Και μόνο που μου επιτιθεστε σε καθε ποστ μου και προσπαθειτε να πεισετε κοσμο να μην με πιστεύει, ειναι απόδειξη οτι σας χαλαω την διαφήμιση....

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Ο κοσμος βλεπει και κρινει. Πιο πολλα dislikes μου εχει βαλει αυτος και η παρεα του, παρα εγω. 

Και μόνο που μου επιτιθεστε σε καθε ποστ μου και προσπαθειτε να πεισετε κοσμο να μην με πιστεύει, ειναι απόδειξη οτι σας χαλαω την διαφήμιση....

Ναι είσαι το θύμα.. 😂😂😂 

Να σου πω.. σήμερα τη νύχτα θα ανοίξει το big bang για τηλεοράσεις.. μόνο στους liquid συνδρομητές όμως που έχουν αποθηκεύσει την κάρτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρεεε παιδια, μην ασχολειστε: "Ετσι" δουλευουν και τα Πετσοκαναλα: "Κοιταξτε ποσα likes εχει ο δικος μας!"

1) Δεν εχουμε να "αντιμετωπισουμε" αλλους συνανθρωπους μας , αλλα την πραγματικοτητα. Καποιοι ως "πραγματικοτητα" εχουν τα likes. Δε θα μαθουν ποτε οσα και να παθουν: Αγνοειστε. Μονο η ιδια η πραγματικοτητα υπαρχει.

2) Πολλοι (%) απλα δεν εχουν την Ικανοτητα. Ως "εκει" φτανουν. Πχ εξυπηρετηση πελατων του λαγου και ετσι μαζευονται τοσοι, οπως και τοσοι ιδιοι κι ομοιοι σε αγαστη αρμονια Ισορροπιας με αυτους.

2) Ωρα ειναι να ρωτησουν , εαν μπορεσαν να διαβασουν αυτα βεβαια, το "τι σχεση εχουν τα Πετσοκαναλα με τα likes;", οπως χτες στον blizard: "τι σχεση εχει η plan B δραχμη με το plan B 5G-4G καθε εταιριας". Ως "εκει" φτανουν.

Η ιδια η πραγματικοτητα δε τους τα εμαθε, θα το καταφερετε με λογια γραπτα απο εδω στο forum?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, johndouk said:

Προσωπικά, έχω μετατρέψει σε Liquid πέντε cu και έχω βιώσει θεαματική οικονομία. Για μια φορά ακόμα ευχαριστώ τον blizard που μου άνοιξε τα μάτια όταν ακόμα ήμουν επιφυλακτικός και δύσπιστος. 🙏

Ξεκίνησα να μετατρέπω αριθμούς σε cu liquid φέτος τον Ιανουάριο, πριν 3-3,5 μήνες. Μέχρι τότε δεν είχα ποτέ εκδώσει Smart Pocket κουπόνι. Παραθέτω την ως τώρα εξοικονόμηση που είχα από τις 3 συνδέσεις (με συνδρομή 15€ για την ωφέλεια της απεριόριστης ομιλίας):

Screenshot_20230509-154111_My CU.jpg

Screenshot_20230509-154211_My CU.jpg

Screenshot_20230509-154316_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

@kalitexnis_g εχω άλλα 2.500 ποστς που πρεπει να κάνεις dislike, καλό κουράγιο φίλε μου... Πρεπει να τον αγαπάς πολύ τον @blizard .... Εκτός βέβαια εάν είσαι clone profile... Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να το κοιτάξεις λίγο. Ισως κάποιο anger management...Hahaha.thumb.jpg.3fef74c4b3a616af56e7d80979ed1dae.jpg

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω: Αγνοειστε. Μη το συνεχιζετε.

ΜΟΝΟ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Ως "εκει" φτανει.

Τελος. Παρακαλω δεν εχει νοημα.

Αν η ιδια η πραγματικοτητα δε τους τα εμαθε, δε θα τα μαθουν ΠΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...