Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρε παιδιά χαλάει το τόπικ το άτομο οσο γίνεται μην του κάνουμε την χάρη ... είναι αργανωμένοι μην παιζουμε το παιχνίδι τους.

Για να καταλάβετε ο ίδιος με 2 φίλους του του με κατηγορούσαν ταυτόχρονα !! οτι λέω ψέματα πως δουλεύει το σμαρτ pocket στο liquid χωρίς ανάγκη πακέτου ... τους έβαλα λινκ , ήρθε ο μοντ και τους ρώτησε που εχω πει ψέμματα και του είπαν ξανα ότι το liquid θέλει αγορά πακέτου -που δεν έχει - άρα δεν δουλευει το liquid, δεν βρήκαν καν κάτι καλύτερο .

Τα ίδια συνέχεια .. τώρα είπα οτι μπορεις έυκολα να κουμαντάρεις πολλές σιμ και με παρεσύρε !!!

Δεν εχει νοημα να του απαντάμε σας παρακαλώ δεν έχουν την κανονική  σκέψη να ντραπούν η κάτι ανάλογο. απλα να διορθώνουμε τα ψέματα ,και όσο λιγότερα τόσο καλύτερα ,

1 ώρα πριν, johndouk said:

 Προσωπικά, έχω μετατρέψει σε Liquid πέντε cu και έχω βιώσει θεαματική οικονομία. Για μια φορά ακόμα ευχαριστώ τον blizard που μου άνοιξε τα μάτια όταν ακόμα ήμουν επιφυλακτικός 

Εγω καταλαβα οτι πρέπει να είναι φοβερό όταν ηρθα να ενημερωθώ και ειδα το ποστ του mobilera  να το θάβει  🙂 Ωπα  αυτός δεν έχει πει ποτέ αλήθεια ειναι το στύλ του  ... οπότε ας του πω ευχαριστώ, 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Ασε @blizard τα καμώματα των οπαδών σου σε έχουν εκθέσει ανεπανόρθωτα...

ΥΓ. Τα συνολικά dislike που εχω δώσει σε ολο το myphone Vs τα dislike που μου εδωσε πριν λίγο ο οπαδός σου... Και παλι φαινεται η εμπιστοσύνη των μελών προς εμένα και η έλλειψη εμπιστοσύνης προς εσένα. Truthmustbetold.thumb.jpg.a7b412fccb572601425a904216e3b300.jpg

Να τα βλέπει ο κόσμος αυτά... 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Ούτε 5χρονα έτσι. Κρίμα παιδιά..

Ούτε καν..😉😂😂

6 minutes ago, Mobileras said:

Εκείνος το ξεκίνησε!

Φίλε όποιος το λέει είναι..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα πολύ καιρό να κάνω ενα "faq" και σκέφτηκα τωρα να αρχίσω με τα ποστ 2 τελευταιων μηνων του mobilera στο cu τοπικ ... οτι μπερδέυει τον κόσμο ισως το έχει καλύψει και επιπλέον οι αρχικές μου απαντήσεις έχουν σβήσει (ισως bug ισως "feature" απο τις αρνητικές) οπότε ας τα μαζέψω ..   θα προσθέτω και νέες ερωτήσεις από όλους.

 

  •  Η Nova έχει κάνει τη βονταφον να παραμιλαει με τα φτηνά συμβόλαια και το νέο f2g, αναγκάζοντας την να σκαρφιστεί το liquid (ουτε καν φτηνο συμβολαιο) για να ψαρέψει τη νεολαία και μετά να την αναγκάσει σε συμβόλαια.
  • Το f2g είναι και πιο ακριβό από το liquid για τα ίδια πραγματα, και σε αναγκάζουν να πάρεις ολόκληρο πακέτο με αναλογία λεπτών/gb δικιάς τους εμπνευσης .... απάτη που το πουλάνε ώς πιο φτηνό πληρώνοντας για τρελή διαφήμιση όπου βρούν με όποιο τρόπο . Το f2g βγήκε μετά το liquid και τα συμβόλαια κλασικά 
  •  
  • Εάν θέλεις να διαχειρίζεσαι πολλά νουμερα πας what's up, frog ή Q όπου οι εφαρμογές my cosmote και Q δέχονται πολλά νουμερα
  • Και το cu δέχεται πολλά νούμερα πολύ έυκολα με απλό logout-login 5 δευτερολέπτων (αν εισαι τεμπέλης μπορείς να το γλυτώνεις και αυτό)_ Τρομερό πλεονέκτημα αν μπεις liquid οτι δεν σε αναγκάζει  καν να τα διαχειρίζεσαι αν βαριέσαι αφου δουλέυει αυτόματα και φτηνά .. οτι πιο απλό βολικό και κατανοητό χωρίς τεχνικά προβλήματα άλλων.
  •  
    • Πολυς κόσμος δεν θέλει να αποθηκευτεί η κάρτα τους ονλάιν για λόγους ασφαλείας.  Προφανως (παλι) δεν γνωρίζεις πόσο εύκολα και ποσο συχνά κλέβονται στοιχεία καρτών
    • Δεν ξέρει τι του γίνεται ... σου κλέβουν από την επανάληψη χρήσης χωρίς αποθήκευση , όλες ετσι και αλλιώς φυλλάσονται από τις εταιρίες για 1-2 χρόνια υποχρεωτικά.
    •  
    • Κοίταξε, να κρατάν τα στοιχεία χωρίς να το έχεις επιλέξει και χωρίς να έχεις συναινέσει και χωρίς να σε έχουν ενημερώσει, δεν μου φαίνεται και πολυ λογικό
    • Οταν σου λένε ότι θα χρεωσουν την κάρτα σου μια μελλοντική ημερομηνία σε έχουν ενημερώσει, ειναι και πιο ασφαλές για εσενα από το να βάζεις κάρτα κάθε φορά.

     

    • Ο πελατης αναγκάζεται να μαζέψει μεγάλο υπόλοιπο με μοναδική επιλογή τα πιο ακριβά σουβλάκια της αγοράς.
    • Δεν είναι τα πιο ακριβά του e-food και σου δίνει και 10% έκπτωση , μπορείς να βρεις και κάποια φτηνά προιόντα από σουπερμαρκετ ή και αγορά hardware πολύ φτηνά . Επίσης τα 4 ευρω το μήνα δεν ειναι τεράστιο ποσό και ας σου περισέυουν τα πιο πολλά . Εχεις και υπερβολικά δώρα στο liquid κάθε είδους 
    •  
    • Το liquid είναι για λίγα πραγματα, αφου τα χρεώνει όλα. 
    • Στα χρεώνει με 2cent τα 3 λεπτά το πιο φτηνό στο κόσμο... από 1 ώς 1500 λεπτά το μήνα να παίρνεις τηλέφωνο δεν υπάρχει φτηνότερο . Ιντερνετ 1.2ευρω ανα GB  ώς και 200gb/10 ευρω,  και με πάρα πολλά δώρα κάθε είδους
    •  
    • θελει περιπου 5 εβδομαδες να μαζεψεις 30.000. Καποιοι λενε οτι τους φτανει 1 μήνας, αλλά συνήθως προσθετουν και διάφορα μπονους ή προσφορές
    • Οχι , μπορείς ακόμα και σε  28 μέρες (θα παίξεις 4 φορές το παιχνίδι) να μαζέψεις 30.000 (ρωτήστε στο bb topic αν τυχων δεν τα καταφέρνετε για βοήθεια) και αν μπαίνεις κάθε μέρα αλλους 8-9000 . Συν περιόδους με μπονους . 4-5 μηνες το χρόνο δεν χαλάς καν πόντους γιατι αγοράζεις φτηνά απεριόριστα .  Τέλειος συνδιασμός ιντερνετ με το 0.0065 της ομιλίας ...
    •  
    • Πρεπει να βγεις απο το liquid, να κατεβασεις το big bang app
    • Οχι το BB δουλέυει και στο liquid

  • Οταν ξαναμπεις liquid, δεν θα προσπαθησει να σου χρεωσει την καρτα που αναγκαστικά δηλώνεις για να έχεις liquid;
  • ΟΧΙ ... βάζεις νέα ημερομηνία και τότε θα σε χρεώσει  , αν δεν είσαι μέσα στο liquid την μέρα που θέλεις να χρεωθείς δεν θα σου παρει λεφτά
  •  
  • εαν δεν τραβήξει λεφτά από την κάρτα και τον επόμενο μήνα, σε πεταει έξω από το liquid. Άρα να βγεις, να κάνεις cash back και να ξαναμπείς δεν αλλάζει κάτ
  • ΔΕΝ σε πετάει έξω ... αν βγείς μηδενίζονται όλα, αν βάλεις λεφτά το ίδιο, αν κουνήσεις την μπάρα δεν παιρνει καν 
  •  
  • Το ότι μόνο 3-4 άτομα από όλο το φόρουμ πηραν στα σοβαρά το liquid δείχνει ποιος πιστευει ποιόν (ευτυχώς) ...
  • Αν ισχυει αυτό σημαίνει πως οι πολλαπλοί , η διαφήμιση το θράσος και το χοντρό ψέμα περνάει ... όπως στις εκλογές
 
  • Μα υποτιθεται οτι "συμφερει" το liquid, αλλιώς μένεις στο κλασσικο cu...
  • Συμφέρει , αλλά όποιος ενδιαφέρεται κερδίζει παραπάνω με το πάρει και πράγματα από το cu , όλοι για να soy δώσουν ένα δώρο σε βάζουν να ακολουθήσεις μια διαδικασία, του liquid είναι απλή.
  •  Το liquid ζηταει υποχρεωτική πιστωτικη/χρεωστικη καρτα και μηνιαια αυτοματη χρεωση τουλάχιστον 8 ευρω. Καμμία σχέση με το κινητο του φτωχου
  • Τα 8 μπορεί να γίνουν 4 αν δεν βαριέται  που ζει ο φτωχός, ακόμα και ένα , αλλά και να βαριέται μπορεί να τα χαλάσει για αγορές τροφίμων αντι να τα χαρίσει στις άλλες εταιρίες. To σημαντικό ότι ταυτόχρονα έχει ομιλία και ιντερνετ χωρίς να πρέπει να ειναι πλούσιος.
  •  
  • Ο κοσμος προτιμαει να αγοραζει συγκεκριμενα λεπτα και ντατα, παρα το φλου του λικουιντ που δεν μπορει να ελεγξει τι τρωει. Και ουτε θα κατσει να μετραει καθε μερα ποσα λεπτα μιλησε και με το κομπιουτεράκι να κάνει πράξεις
  • Αν του πεις πως το liquid είναι φτηνότερο και οι άλλοι πανάκριβοι που τον κοροιδέυουν θα προσπαθήσει να το υπολογίσει με πράξεις  ... εδώ είμαστε να βοηθήσουμε αλλά θα έχει μάχη γιατι ζουν δουλέυοντας τον κόσμο ... πρέπει ο καθένας να κάνει προσπάθεια να καταλάβει πόσο φτηνό είναι το liquid και μόνος
  •  
  • Το να προωθεις ενα πρόγραμμα ως βολικο με την προϋπόθεση να μπαινοβγαινεις σε αλλο προγραμμα ειναι λαθος κατα τη γνώμη μου
  • Ειναι τέλειο και απλό χωρίς μπες βγές ...  ομως κερδίζουμε πολλά αν το ψάξουμε και καλύπτει όλες τις ανάγκες , κάποια αλλα καρτοκινητά εχουν φτάσει σε ακραία σημεία ταλαιπωρίας εξάλου για το τίποτα , σε σχέση με το liquid που είναι και προαιρετικό .   .
  •  
  • Άρα για να βολευτει κάποιος στο liquid χρειαζεται έξτρα χρεωστική καρτα, αλλιώς να κλειδώνει/ξεκλειδώνει την κάρτα. Κουράστηκα και μόνο με τη σκέψη
  • Οχι , θα μάθεις να κουνάς την μπάρα αργά η γρήγορα  ειναι πολύ απλό και έχεις και μεγάλο χρονικό περιθώριο να το κάνεις όποτε σε βολέυει και όχι συγκεκριμένες ημερομηνίες ....  δεν υπάρχει βιασύνη στο κάτω κάτω τα λεφτά δεν πανε χαμένα και αν δεν τα καταφέρεις . 
  •  
  • Για να κάνεις cash back θα πρεπει να βγεις από το liquid, οπότε όχι δεν έχει ανανέωση 1 ευρώ το liquid.
  • Αλλά αν ξαναμπείς έχει γιατι συνεχίζει να ισχύει  .... δεν υπάρχει όμως λόγος αφου πιο έυκολα χαλάς οτι υπόλοιπο σου μένει . Θα σε σώσει για περιπτώσεις ανάγκης που απλά δεν έχεις λεφτά και ετσι θα μιλάς σαν άνθρωπος  

 

  • Τωρα το κινητο του φτωχου ειναι το Frog, οπου με 10ε βγαινει 3μηνο με 60/120 λεπτά καθε μήνα (και τον πρωτο και δευτερο μηνα με εξτρα 600' προς φρογκ και 1.5gb τον πρωτο μηνα). Το liquid ζηταει υποχρεωτική πιστωτικη/χρεωστικη καρτα και μηνιαια αυτοματη χρεωση τουλάχιστον 8 ευρω.
  • Με 12 ευρω βγάζεις 3μηνο με μια απλη κίνηση το μήνα στο liquid , θα χαλάσεις το 1.5 gb όποτε θες εσυ , θα μιλήσεις 300 λεπτά όποτε θες με όποιον θές, θα έχεις και σμσ ακόμα , και θα σου περισέψουν 8 ευρω ... αν δεν τα θέλεις όλα αυτα θα σου περισέψουν περισσότερα (τα οποία χαλάς για αγορές και περα του οικονομικου και της ευκολίας  κάνεις και την δουλειά σου) 
  •  
  • "Με τη δωρεάν ενσωματωμένη υπηρεσία GB control, μετα την κατανάλωση των 2GB συνεχίζεται η δωρεάν πλοήγηση σε μειωμένη ταχύτητα έως και 384Kbps για προστασία από ανεπιθύμητες χρεώσεις." Καλύτερο από το 0,00Kbps της βονταφον...
  • Οτι νάναι .... 15 ευρω το μήνα για 384 
  •  
  • Και στο φρογκ μπορεις να εχεις καθε μηνα ιντερνετ και δωρεάν παρακαλώ... Οχι με χρεωση οπως το liquid... Ποιος ειναι ο εξυπνος τωρα; ... Εσυ πληρωνε στο liquid.
  • Εψαξα , ρώτησα 3-4 φορές,  όποιο ξέρει πως μπορείς να έχεις ιντερνετ στο frog κάθε μηνα ώστε να συμφέρει ας μας πει.
  •  
  • Ίντερνετ: 200gb με 10ε και 30.000 κρυστάλλους Ομιλία: απεριόριστα με 15ε οποιουδήποτε καρτοκινητου ή liquid. Κανα 30αρι μέσα στο νερό για καρτοκινητή
  • Οχι, εδώ και 5-6 μήνες (συνεχίζει) παίρνεις δωρεάν απεριόριστα με 15 ευρω ...  με αυτά αγοράζεις τα 200 gb (εκτός 2 μήνες που είναι δωρεάν) , οπότε για 6μήνες που δίνεις 15 ευρω το μήνα θα σου εχουν μείνει πάνω από τα μισα ώς υπόλοιπο ... τώρα θα έρθουν και καλοκαιρινές προσφορές , ενω αν σταματήσει η δωρεάν ομιλία με το 0.0065 δεν έγινε και τίποτα.
  •  

 

Εδω ειναι που τον ρώτησε και ο mod που λέω ψέματα ...   φυσικά από την αρχή του liquid δούλευε το smart pocket χωρις πακέτο.

Θα ήταν καλό όσοι εδώ μέσα πήγατε liquid και τελικά δεν ήταν τα πραγματα οπως σας τα είπε ο blizard να ενημερώσετε εδώ για να μην την παθουν και άλλοι  .... Αναφέρομαι στο ποστ του @jsimeo (3 ποστς πιο πανω). Ο blizard έλεγε ότι παιρνεις σουβλάκια ανενόχλητος ενώ δεν ισχυει αυτο. Όποιος γίνει λίκουιντ και προσπαθησει, δεν θα μπορέσει. Θα πρεπει να ξαναγίνει CU, να κάνει τις διαδικασίες, να αγοράσει πακετο, να ξαναγινει λίκουιντ, κλπ.

 

ΥΓ Οσο έγραφα το παραπάνω πόστ έπεσα σε τυπους που έφτιαξαν μηχανή παραγωγής δωρεάν ρέυματος στο youtube !!!  χαχαχαχαχα πως έγινε αυτό ? .Παντως με λίγο οργάνωση ακόμα και πολλά likes - dislikes θα τους πιστέψουν !! 

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Όλο λες οτι "ο mod" και "ο mod" αλλά δεν κάνεις παράθεση του ποστ που έκανε ο mod... 

Η μανία που έχεις παθει με εμένα δείχνει μόνο 1 πραγμα: ότι έχω δίκιο και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό. Έτσι εξηγουνται και οι προσωπικες επιθέσεις προς το άτομο μου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1) ΜΟΝΟ η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ πραγματικότητα , ΚΑΙ όποιος δύναται κρίσης (ή μη ή μερικής επιτυχούς κρίσης) ΣΕ ΣΧΕΣΗ με τις Ικανότητες/Ισορροπίες του: ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ και (εννοείται): απολαμβάνει τα οφέλη ή υφίσταται τις συνέπειες. Σε βραχύ (πχ 1Ε), μέσο (πχ 8Ε) ή μακρύ (πχ 15Ε) χρονικό διάστημα.

2) ΔΕΝ είναι "αντίπαλοί" μας οι υπόλοιποι: Επισημαίνουμε ΚΑΙ όσοι (δύνανται εννοείται) να α) διαβάσουν και β) κατανοήσουν : ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ. Αν επιλέξουν την likeρια ως "απόφαση" (για διάφορους συναισθηματικούς, ιδεολογικούς ή οικονομικούς λόγους), είναι επιλογή τους και πάμε στο 1) ξανά._

 

ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ: "Το αποτέλεσμα θα δείξει" (και συνολικά % και ατομικά).

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, blizard said:

Προσοχή  ο συγκεκριμένος και μια μεγαλη ομάδα πολλαπλών κάνει συστηματικά αυτή τη δουλειά, δλδ να ρίχνουν αρνητικές σε χρήστες (ενας ένας από 10 τη φορά) να τους συκοφαντούν μόνιμα , να διαφημίζουν την εταιρία τους και να συκοφαντούν τις αντίπαλες  . Οταν δείτε να γράφουν κάνει για το liquid είναι ΠΑΝΤΑ ΨΕΜΑ και πάντα αρνητικό φυσικά.

Εδω ο τύπος τρολάρει κλασικα στο φορουμ γιατι είδε 2 άτομα που ρωτούσαν κατι ενδιαφέρον για να έρθουν, δώσαμε κάποιες απαντήσεις με λινκ που είχαν μαζεμένα πράγματα ενδιαφέροντα  και ήθελε να χαθούν στην σαβουρα που έφτιαξε .

 

Επαναλαμβάνω στο liquid έιναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να μπαίνεις σε όσους λογαριασμούς θέλεις με 4 κλίκ (αποσύνδεση - επανασύνδεση , επιλογή λογαριασμού και οκ) . Τρομερά βολικό γιατι μπορει και κάποιος όχι πολύ γνωστός να σου δώσει για λίγο τον κωδικό του ωστε να του βγάλεις κουπόνια ή να κάνεις κάτι που δεν έχει καταλάβει, και μετά να τον αλλάξει. 

Το καλύτερο με το liquid είναι οτι δεν έχεις ανάγκη να εισαι από πανω κάθε 15 μέρες , μπορείς να μπαινεις μια φορά το χρόνο και όλα τα άλλα γίνονται και αυτόματα ακόμα ...

 

ΥΓ Μην απαντάτε πολλές φορές στον τύπο , κερδίζει με τα ψέμματα και τις αηδίες 

Εγώ καλύφθηκα.Έχω κάνει αίτηση και για τους 3 αριθμούς και περιμένω τις sim.Θα σας έχω ενήμερους.

Όσο για τις οποιεσδήποτε προσπάθειες για παραπλάνηση, είναι πολύ κρίμα να γίνεται σε forum που μπαίνει κόσμος για να ενημερωθεί μπας και γλυτώσει κανα φράγκο.Πάντως αν αυτός που την κάνει δεν έχει κάτι να κερδίσει (έχει δικό του μαγαζί ή είναι μέτοχος ή υπάλληλος), τότε γιατί το κάνει;Δεν μιλάμε για ομάδες για να έχει ο καθένας τις συμπάθειες και τις προτιμήσεις του.Είναι ένα forum για να ενημερωθούν και να βοηθηθούν οι καταναλωτές, κυρίως για τις μη παροχές των έτσι κι αλλιώς μέτριων εώς τραγικών εταιριών τηλεφωνίας στην Ελλάδα.

Τέλος έχοντας δοκιμάσει όλους τους παρόχους τα τελευταία 7-8 χρόνια, όχι ότι τρελαίνομαι για vodafone αλλά όντας πελάτης της Nova σε σταθερή και internet και Q καρτοκινητή, δε βλέπω την ώρα να τελειώσει το συμβόλαιό μου για να φύγω απ' το παράθυρο.

 

Edited by duckino
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοήθεια σας. Είμαι χρόνια στο cu και σκέφτομαι να μπω στο liquid. Σε 5-6 μέρες τελειώνει το πακέτο μου στο cu. Αγοράζω κάθε μήνα το cu combo l βάζοντάς 15 ευρώ. Εχω κάποια gb που κουβαλούσα μαζί μου από μία προωθητική ενεργεία που πλέον σε 5-6 μέρες λήγουν και δεν μπορώ να τα πάρω πάλι μαζί μου. Επίσης εχω γύρω στα 3.5gb από το πάρε να χεις που λήγουν σε 15 μέρες περίπου. Και χρηματικό υπόλοιπό 5.35 με λήξη 15/6. Ποιες θα είναι οι κινήσεις που θα πρέπει να κάνω ωστε να επωφεληθω στο έπακρο από την είσοδο και παραμονή μου στο liquid? Εννοώ την χρηματικό πόσο να βάλω ως ανανέωση την πρώτη φορά και ποιες είναι γενικά οι κινήσεις για να βγω κερδισμένος; Να αναφέρω επίσης οτι στην περιοχή μου (επαρχία) δεν εχω δυνατότητα έκδοσής κουπόνιων για φαγητό η σούπερ μάρκετ. Ευχαριστώ προκαταβολικά οποιον ασχοληθεί

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astronaytis said:

Θα ηθελα την βοήθεια σας. Είμαι χρόνια στο cu και σκέφτομαι να μπω στο liquid. Σε 5-6 μέρες τελειώνει το πακέτο μου στο cu. Αγοράζω κάθε μήνα το cu combo l βάζοντάς 15 ευρώ. Εχω κάποια gb που κουβαλούσα μαζί μου από μία προωθητική ενεργεία που πλέον σε 5-6 μέρες λήγουν και δεν μπορώ να τα πάρω πάλι μαζί μου. Επίσης εχω γύρω στα 3.5gb από το πάρε να χεις που λήγουν σε 15 μέρες περίπου. Και χρηματικό υπόλοιπό 5.35 με λήξη 15/6. Ποιες θα είναι οι κινήσεις που θα πρέπει να κάνω ωστε να επωφεληθω στο έπακρο από την είσοδο και παραμονή μου στο liquid? Εννοώ την χρηματικό πόσο να βάλω ως ανανέωση την πρώτη φορά και ποιες είναι γενικά οι κινήσεις για να βγω κερδισμένος; Να αναφέρω επίσης οτι στην περιοχή μου (επαρχία) δεν εχω δυνατότητα έκδοσής κουπόνιων για φαγητό η σούπερ μάρκετ. Ευχαριστώ προκαταβολικά οποιον ασχοληθεί

Πες αν θες λίγο για τη χρήση που κάνεις. Το εξαντλείς το πακέτο;

Ορθότερα, γνωρίζεις πόσα sms & πόσα mobile data αναλώνεις και γενικά πόσα λεπτά ομιλίας χρειάζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Πες αν θες λίγο για τη χρήση που κάνεις. Το εξαντλείς το πακέτο;
Ορθότερα, γνωρίζεις πόσα sms & πόσα mobile data αναλώνεις και γενικά πόσα λεπτά ομιλίας χρειάζεσαι;
Με το πακέτο που επαιρνα είχα απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Από μηνύματα ελάχιστα και από ιντερνέτ πιστεύω πως γύρω στα 20-30 gb είναι υπέρ πλούσια. Ξέχασα να αναφέρω και 320000 κρυστάλλους απόθεμα

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astronaytis said:

Με το πακέτο που επαιρνα είχα απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Από μηνύματα ελάχιστα και από ιντερνέτ πιστεύω πως γύρω στα 20-30 gb είναι υπέρ πλούσια. Ξέχασα να αναφέρω και 320000 κρυστάλλους απόθεμα

Αρχικά, να σου πω ότι τους κρυστάλλους και τα πάρε να'χεις data, όπως και το χρηματικό σου υπόλοιπο και όσα πακέτα έχεις ήδη ενεργά διατηρούνται και στο liquid, μέχρι τη λήξη τους.

Επίσης, από τη στιγμή που χρειάζεσαι τα απεριόριστα, σε συμφέρει να επιλέξεις συνδρομή τουλάχιστον 15€, που για την ώρα δίνει δώρο απεριόριστα λεπτά ομιλίας.

Υποθέτοντας ότι δεν είναι φοιτητικό (λόγω επιλογής combo l), αφού θέλεις και μπόλικα data, δεδομένου ότι δεν έχεις θέμα κρυστάλλων, μάλλον θα σε βολεύει να παίρνεις το πακέτο bigbang με τα 200Gb για 30 μέρες (10€ & 30000💎).

Αλλιώς, μπορείς να αναλώνεις από το χρηματικό σου υπόλοιπο με 1,2€ ανά Gb ή βέβαια να επιλέγεις κάποιο άλλο πακέτο spot από το bigbang, όταν τα χρειάζεσαι. Τεσπα, ο όγκος και η χρονική διάρθρωση της ανάγκης σου θα καθορίσουν και την επιλογή σου.

Με βάση τα παραπάνω, με τη συνδρομή 15€ θα μπαίνουν καθαρά 13,63€, μείον 10€ το 200άρι πακέτο, θα σου μένουν τα υπόλοιπα για sms (με 0,0065€ το ένα).

Όσο για το όποιο αδιάθετο υπόλοιπο που θα συσσωρεύεται, αν έχεις κάνα φίλο σε μεγάλη πόλη, μπορείς κάθε τόσο να βγάζεις κ να του στέλνεις ένα smart pocket κουπόνι και να σου στέλνει με κάποιο τρόπο το ποσό. Εσύ θα επωφελείσαι τη ρευστοποίηση πλεονάσματος κι εκείνος το φόρο κινητής που αντιστοιχεί στο ποσό του κουπονιού καθώς και το 10% επιπλέον έκπτωσης αν το αξιοποιήσει στο efood. (Ή ό,τι συμφωνήσετε τεσπα.)

Ως προς το πότε θα μπεις, ίσως σε συμφέρει να κάνεις πρώτα ανανέωση (12€) και να πάρεις τα σχετικά μπόνους (που θα κάνουν και rollover πχ ό,τι έχεις από shake, πάρε να'χεις), ώστε να έχεις κάποια data μπαίνοντας και θα συμπαρασυρθεί και η λήξη του χρηματικού υπολοίπου σου για 2 μήνες.

Ως προς το σε ποια ημερομηνία θα βάλεις τη μπάρα, εξαρτάται από κάμποσες παραμέτρους (πχ το πόσο μιλάς παρότι έχεις απεριόριστα τώρα, μπορεί να σε συμφέρει αρχικά να το δοκιμάσεις με 0,0065€/' και πόσα data και πώς). Αυτό επειδή μίλησες για επωφέλεια στο έπακρο, για να κερδίσεις όσο χρόνο μπορείς απομακρύνοντας χρονικά την πρώτη (δωρεάν) συνδρομή.

Αλλιώς, λιγότερο πολύπλοκα, αμέσως μετά την ανανέωση και το shake, μπαίνεις βάζοντας ποσό συνδρομής 30€ και τη μπάρα στην κοντινότερη εφικτή ημερομηνία (την αυριανή δηλ), για να πάρεις το δώρο 27,27€ στο υπόλοιπό σου (διαρκείας 33 ημερών) κι από αυτό να αγοράσεις ένα 200άρι πακέτο άμεσα και ακόμα ένα 30 μέρες μετά (κάνει rollover) και να φτιάξεις έτσι μια "προίκα" data.

Τέλος, αφού γίνουν αυτά και γίνεις liquid, μετά από 4-5 μέρες, θα τροποποιήσεις τη συνδρομή σου σε 15€ και θα μετακινήσεις και τη μπάρα ακόμα 3 μέρες μετά από την ημερομηνία που θα βρίσκεται ήδη, ώστε να αξιοποιήσεις και τις 33 μέρες διάρκειας του δώρου. 😉😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Από τα παραπάνω πρόσεξε πιο πολύ τα δώρα  ... να βάλεις την μπάρα χρεωσης του liquid 2-3 μέρες μπροστά όταν θές την απεριοριστη ομιλία μαζί με τα 30 ευρω χωρίς να σε χρεώσει .... είναι δοκιμασμένο αλλά θέλει θάρρος  να βάλεις τόσα  🙂 αν μπορείς βάλε λιμιτ στην κάρτα την μέρα "χρεωσης"  να είσαι ήσυχος.

Από εκει και πέρα μην σε μπερδέψει  η εφαρμογή του  ββ που  δεν θα δειχνει τα δωρεάν χρήματα ...οτι βλέπεις στο  big bang θα μπορεί να αγοραστεί με αυτά τα λεφτά πρώτα (33 μερες έχουν διάρκεια) ... το λογικό είναι να πάρεις για 2 μηνες από 200gb (τον ίούνιο θα βάλουν λογικά προσφορά απεριόριστα και θα πάρεις αυτα)

Επίσης δές στην σελίδα 6 του τοπικ το 1ο πόστ που εχει αρκετά, και ενα λίνκ με ποστ του Heo τι έκανε με το δώρο του αν τελικά σου περισέψει κάτι.  

ΥΓ Τα λεφτά που θα περισέψουν θα τα χαλάσεις πιο μετά που θα βάζεις μόνο 8 ευρω το 2μηνο (ή με μεταφορά σε κάποιον)  και να μπερδευτείς κάπου δεν πειράζει ... αποφάσισε από αυτα που σου είπε ο JD

On 9/5/2023 at 9:55 ΜΜ, duckino said:

Όσο για τις οποιεσδήποτε προσπάθειες για παραπλάνηση, είναι πολύ κρίμα να γίνεται σε forum που μπαίνει κόσμος για να ενημερωθεί μπας και γλυτώσει κανα φράγκο.

Πραγματικά όμως !! τιμολογιακά το liquid είναι σαν μια όαση μέσα στα σκατά που ήρθε σχεδόν  από το πουθενά και θα μπορούσε να είχε βοηθήσει σχεδόν 6 μηνες τώρα πολύ περισσότερο κόσμο εδώ ... 

On 9/5/2023 at 12:53 ΜΜ, johndouk said:

Δεν αναφέρεις όμως ότι το cosmote app σου τρώει >850mb από τον internal χώρο αποθήκευσης (σε εμένα τόσο με 2 συνδέσεις), ενώ το cu app ~100mb

Εμένα είναι πολύ λιγότερο !! λόγο android go ? τρελή διαφορά πάντως με της cosmote !!! και από μνήμη 100 mb τρώει 

Screenshot_20230511-035025.png

 

Σε εμενα η εφαρμογή ανοίγει σε 6 δευτερόλεπτα .... αν θέλεις να αλλάξεις λογαριασμό θα πάρει ακόμα 15 sec  φυσιολογικά (όχι 5 που είπα) , με την βοήθεια βέβαια pasword  saver ,  βάζω και μια εικόνα πως μπαίνει ο κωδικός αν δεν το κάνει αυτόματα .

Screenshot_20230511-035948.png

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Αρα για να καταλάβω και παρακαλώ διορθώστε με και ευχαριστώ για την υπομονή-ανοχή σας. Εχω κάτι ψιλά από cashback. Να τα περάσω στο cu να ανανεώσω την ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπόλοιπου που εχω τώρα για δυο μήνες ακόμα. Να μπω liquid να βάλω 30 ευρώ μπάρα να πάρω πακέτο data bb. 3 μέρες μετά να βάλω την μπάρα στα 15 ευρώ και στις 30 μέρες να αγοράσω πάλι το ίδιο πακέτο data από bb. Κατάλαβα καλά μέχρι εδώ;με αυτό τον τρόπο θα μου φάει πρώτα από ιντερνέτ από το πάρε να χεις που θα λήγουν πρώτα και μετά θα τρώει από την αγορά πακέτου από bb. Τα κατάλαβα σωστά;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος σε χαζό τηλέφωνο να μαθαίνω υπόλοιπο;;;

Το 1252 δεν δουλεύει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HEO said:

Υπάρχει κανένας τρόπος σε χαζό τηλέφωνο να μαθαίνω υπόλοιπο;;;

Το 1252 δεν δουλεύει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Κάνεις λογαριασμό στο my cu.. και μπαίνεις από την εφαρμογή ενός έξυπνου τηλεφώνου.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, astronaytis said:

Αρα για να καταλάβω και παρακαλώ διορθώστε με και ευχαριστώ για την υπομονή-ανοχή σας. Εχω κάτι ψιλά από cashback. Να τα περάσω στο cu να ανανεώσω την ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπόλοιπου που εχω τώρα για δυο μήνες ακόμα. Να μπω liquid να βάλω 30 ευρώ μπάρα να πάρω πακέτο data bb. 3 μέρες μετά να βάλω την μπάρα στα 15 ευρώ και στις 30 μέρες να αγοράσω πάλι το ίδιο πακέτο data από bb. Κατάλαβα καλά μέχρι εδώ;με αυτό τον τρόπο θα μου φάει πρώτα από ιντερνέτ από το πάρε να χεις που θα λήγουν πρώτα και μετά θα τρώει από την αγορά πακέτου από bb. Τα κατάλαβα σωστά;

Σωστά τα λες.

Εχω κάτι ψιλά από cashback. Να τα περάσω στο cu ✔

να ανανεώσω την ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπόλοιπου που εχω τώρα για δυο μήνες ακόμα. ✔ 12€ ανανέωση αρκεί (για να πάρεις και shake πριν μπεις). Αφού όμως έχεις cashback, αν δεν χρειάζεσαι το shake, μπορείς και να μην κάνεις ανανέωση.

Να μπω liquid να βάλω 30 ευρώ μπάρα ✔ και, εφόσον μιλάς αρκετά, καλύτερα να βάλεις την ημερομηνία το ταχύτερο δυνατόν δηλ την επόμενη μέρα (μάλλον εκεί θα σου τη βάλει μόνο του). Στις 9:00 αυτής της μέρας θα σου δώσει το δώρο (27,27€) και απεριόριστη ομιλία (33μέρες). 

να πάρω πακέτο data bb. ✔ Μπορείς και να περιμένεις, όσο ακόμα έχεις data.

3 μέρες μετά να βάλω την μπάρα στα 15 ευρώ ✔ περίμενε 5-6 καλύτερα, για να σπρώξεις και την ημερομηνία 3 μέρες παραπέρα.

και στις 30 μέρες να αγοράσω πάλι το ίδιο πακέτο data από bb. ✔ πριν λήξει και εντός των 33 ημερών διάρκειας του δώρου.

 

Tip: 

Για να θυμάσαι την ημερομηνία λήξης του δωρεάν υπολοίπου μπορείς να κοιτάς την ημερομηνία λήξης της απεριόριστης ομιλίας.

Εναλλακτικά μπορείς να μπαίνεις και στο chat να βάζεις τον αριθμό σου και την επιλογή υπόλοιπο. Αν έχεις ποσό υπόλοιπο από δώρο, το Bot θα σου το δείξει στην πρώτη απάντηση του, χωρίς τη λήξη του όμως. (Αξιοποίηση ενός bug είναι. Αν δεν έχεις δώρο θα σου δείξει το υπόλοιπο από το ημερήσιο 1,5€).

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Υπάρχει κανένας τρόπος σε χαζό τηλέφωνο να μαθαίνω υπόλοιπο;;;
Το 1252 δεν δουλεύει

Μόνο από εξυπηρέτηση με 24cent χρέωση ξέρω (αν και θυμάμαι ο pppe είχε πει για κάποιο sms , ισως κάνω λάθος) .

Από ιντερνετ μπορείς να μπεις στο vodafone.gr με κωδικό, αλλά επειδή έχει προβήματα με το liquid να μπεις στην παλιά σελίδα πατώντας εδω

5 ώρες πριν, astronaytis said:

... με αυτό τον τρόπο θα μου φάει πρώτα από ιντερνέτ από το πάρε να χεις που θα λήγουν πρώτα και μετά θα τρώει από την αγορά πακέτου από bb. Τα κατάλαβα σωστά;

Ναι θα σου φάει πρώτα αυτά γιατί λήγουν πρώτα ...  αν θέλεις να τα προστατέψεις και να ανανεώσεις στην άλλη σιμ ταυτόχρονα που εχετε πάρε δώσε πρέπει να βάλεις 12 ευρω πραγματικά χρήματα (τα δωρεάν δεν το κάνουν)

Για το μέλλον και μετά τα δώρα σου και το καλοκαίρι ισως νσ κοιτάξεις αντι big bang την επιλογή της δέυτερης sim - αν μπορείς να τις έχεις ταυτόχρονα στο κινητό σου , γιατί δίνει 5+5 gb (συν 2 το shake η αλλα 6gb με 2 ευρω) και εφόσον έχουν κανονικά roll over μαζεύονται πολλά συν άλλα δωράκια και ίσως σε βολέυουν αντι του big bang ...   Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε πως ακριβώς δουλέυει.

Να τσεκάρεις κάποια στιγμή και πόσο μιλάς το μήνα για να δεις αν οι χρεώσεις ανα  λεπτο - 0.0065 σε βολέυουν (οταν σταματήσουν οι προσφορές ομιλίας στο liquid) σε σχέση με τα 12 ευρω το μήνα που βγαίνει το απεριόριστο πακέτο combo20 )

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λογαριασμό στο my cu.. και μπαίνεις από την εφαρμογή ενός έξυπνου τηλεφώνου.
Αυτό το ξέρω :)

Ο σκοπός είναι αν υπάρχει και ένας απλός τρόπος χωρίς ίντερνετ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HEO said:

Αυτό το ξέρω :)

Ο σκοπός είναι αν υπάρχει και ένας απλός τρόπος χωρίς ίντερνετ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Α, και χωρίς ίντερνετ; Μάλλον δύσκολο.. εδώ το παρουσιάζουν σαν το απολύτως ψηφιακό..

Ίσως στο κατάστημα και να σου την περάσουν οι ίδιοι απευθείας.

Κάτι σε πιο απλό δεν πρέπει να παίζει.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...