Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά καμιά εφαρμογή καταγραφής κλήσης, υπάρχει να λειτουργεί;
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bromiaris said:

Θυμάσαι πια μεμβράνη;

 

Αυτή των 10ε στα irepair, μέσα στα public

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, tollisth said:

Χρησιμοποιεί κάποιος τον Home assistant,συνδεεται από την συσκευή κανονικά? 

Εχεις πρόβλημα με τον Home Assistant και το κινητό ή ειναι γενικη ερώτηση ;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, stamatis3133 said:

Εχεις πρόβλημα με τον Home Assistant και το κινητό ή ειναι γενικη ερώτηση ;

Είχα θέμα εχθές που ξεκίνησα να σεταρω  τον home assistant δεν εκανε με τίποτα log in στο s21fe οσες φορες προσπάθησα  μου έβγαζε συνέχεια μήνυμα για λάθος κωδικό και username ενώ ήταν σωστά,σε άλλες συσκευές δεν είχα θέμα,σημερα το πρωί που το δοκίμασα συνδέθηκε κατευθείαν άγνωστο ποιο ήταν το θέμα ακρη δεν βρήκα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tollisth said:

Είχα θέμα εχθές που ξεκίνησα να σεταρω  τον home assistant δεν εκανε με τίποτα log in στο s21fe οσες φορες προσπάθησα  μου έβγαζε συνέχεια μήνυμα για λάθος κωδικό και username ενώ ήταν σωστά,σε άλλες συσκευές δεν είχα θέμα,σημερα το πρωί που το δοκίμασα συνδέθηκε κατευθείαν άγνωστο ποιο ήταν το θέμα ακρη δεν βρήκα 

Αχ, θα με κανεις να σεταρω Home Assistant σε ενα raspberry pi 4 που εχω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 11:32 ΜΜ, johnybe said:

Τελικά καμιά εφαρμογή καταγραφής κλήσης, υπάρχει να λειτουργεί;
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα, η εφαρμογή true phone λειτουργεί άψογα, σε όποιες κλήσεις θέλω να γράφω η και σε όλες.

Όμως παίζει ρόλο για ποια χώρα είναι κατασκευασμένο το κινητό.

Η δική μου π.χ. είναι για Τσεχία, κάποια μέλη όμως από εδώ είπαν πως δεν δεν έχει σημασία, γιατί και η Τσεχία είναι στην Ευρώπη.

Οπότε, πρέπει να δοκιμάσεις για να μάθεις. 

Μια ιδιαιτερότητα που έχει και λίγο ενοχλεί, είναι που ορισμένες κλήσεις τις ακούς μόνο αν βάλεις το ακουστικό στο αυτί, ενώ στις περισσότερες λειτουργεί κανονικά η ανοιχτή ακρόαση.

 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα, η εφαρμογή true phone λειτουργεί άψογα, σε όποιες κλήσεις θέλω να γράφω η και σε όλες.
Όμως παίζει ρόλο για ποια χώρα είναι κατασκευασμένο το κινητό.
Η δική μου π.χ. είναι για Τσεχία, κάποια μέλη όμως από εδώ είπαν πως δεν δεν έχει σημασία, γιατί και η Τσεχία είναι στην Ευρώπη.
Οπότε, πρέπει να δοκιμάσεις για να μάθεις. 
Μια ιδιαιτερότητα που έχει και λίγο ενοχλεί, είναι που ορισμένες κλήσεις τις ακούς μόνο αν βάλεις το ακουστικό στο αυτί, ενώ στις περισσότερες λειτουργεί κανονικά η ανοιχτή ακρόαση.
 
να φανταστώ όμως δεν καταγραφεί με Bluetooth ε; είναι περιορισμός της google
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MAFAdo said:

Καλησπερα μολις κατεβασα την ενημερωση ιουνιου......

Πηρα και εγω το update Ιουνιου, ενω συνηθως το παιρνω μια εβδομαδα αργοτερα απο ολους.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2023 at 2:54 ΜΜ, stamatis3133 said:

Αχ, θα με κανεις να σεταρω Home Assistant σε ενα raspberry pi 4 που εχω.

Το ξεκίνησα πειραματικά αυτές τις ημέρες σε windows pc οσο προλαβαίνω θα ασχολούμαι,αλλά πρέπει και ταυτόχρονα να εμπλουτιστεί η γκάμα smarthome,μην το σκέφτεσαι καν αν έχεις raspberry pi 4

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2023 at 11:28 ΜΜ, ilka71 said:
On 13/6/2023 at 8:00 ΜΜ, kakos said:
Όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα, η εφαρμογή true phone λειτουργεί άψογα, σε όποιες κλήσεις θέλω να γράφω η και σε όλες.
Όμως παίζει ρόλο για ποια χώρα είναι κατασκευασμένο το κινητό.
Η δική μου π.χ. είναι για Τσεχία, κάποια μέλη όμως από εδώ είπαν πως δεν δεν έχει σημασία, γιατί και η Τσεχία είναι στην Ευρώπη.
Οπότε, πρέπει να δοκιμάσεις για να μάθεις. 
Μια ιδιαιτερότητα που έχει και λίγο ενοχλεί, είναι που ορισμένες κλήσεις τις ακούς μόνο αν βάλεις το ακουστικό στο αυτί, ενώ στις περισσότερες λειτουργεί κανονικά η ανοιχτή ακρόαση.
 

να φανταστώ όμως δεν καταγραφεί με Bluetooth ε; είναι περιορισμός της google

δεν το γνωρίζω, δεν έχω bluetooth 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μετά την αναβάθμιση με το Patch ασφαλείας Ιουνίου δεν δουλεύουν σωστά κάποιες εφαρμογές και το ίντερνετ. Το σκρουτζ σαν εφαρμογή μου πετάει "api unknown". Το Tapatalk δεν λειτουργεί και σχετικά προβλήματα με το wifi σε σελίδες δεν λειτουργούν, ίσως καμία φορά με δεδομένα. Κουλά... 

Κανείς άλλος τίποτα θεματακια ή μόνο εγώ; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μετά την αναβάθμιση με το Patch ασφαλείας Ιουνίου δεν δουλεύουν σωστά κάποιες εφαρμογές και το ίντερνετ. Το σκρουτζ σαν εφαρμογή μου πετάει "api unknown". Το Tapatalk δεν λειτουργεί και σχετικά προβλήματα με το wifi σε σελίδες δεν λειτουργούν, ίσως καμία φορά με δεδομένα. Κουλά... 
Κανείς άλλος τίποτα θεματακια ή μόνο εγώ; 
Κάνε ένα clear cache, θα στρώσει. Κλείνεις το κινητό, βάζεις καλώδιο στο pc, ταυτόχρονα power button και volume down και επιλέγεις clear cache. Δες κάποιο βίντεο στο YouTube αν δεν το κατέχεις.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, left_ace said:

Κάνε ένα clear cache, θα στρώσει. Κλείνεις το κινητό, βάζεις καλώδιο στο pc, ταυτόχρονα power button και volume down και επιλέγεις clear cache. Δες κάποιο βίντεο στο YouTube αν δεν το κατέχεις.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το wipe cache partition; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bromiaris said:

Το wipe cache partition; 

Ναι και μετά την επιλογή reboot 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται για s21 fe 6/128 Graphite από πλαίσιο μέσα Μαΐου του 22 αγορά με 2 θήκες γυαλί άριστο ολα να μου στείλει πμ.
Εννοείται υπάρχει απόδειξη, κουτί, παρελκόμενα.
Ευχαριστώ.

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, lagoskon said:

SEK updateda42947c5bfee73ba170b2a26377774d.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

λειτουργει κανονικα το google wallet στο SEK  ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Νομίζω ήταν θέμα της εφαρμογής ολιγοήμερη για κάποιους χρήστες. Εγώ δεν είχα θέμα καθόλου

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, lagoskon said:

Ναι. Νομίζω ήταν θέμα της εφαρμογής ολιγοήμερη για κάποιους χρήστες. Εγώ δεν είχα θέμα καθόλου

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εγω δεν αντεξα και το εκανα ξανα eu....αλλα μου λειπει η σωστη ηχογραφηση κλησης παρα πολυ!!!Σε σημειο που σκεφτομαι να το ξανακανω SEK οταν βρω χρονο.

Edited by wolfgr
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να περάσεις αυτή που βγήκε τώρα (SEK) αλλά με το smart switch να γίνει ολόκληρη η ρομ εγκατάσταση. Γύρω στα 8GB

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να περάσεις αυτή που βγήκε τώρα (SEK) αλλά με το smart switch να γίνει ολόκληρη η ρομ εγκατάσταση. Γύρω στα 8GB

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όταν γίνεται ολόκληρη η ρομ εγκατάσταση κάνει φορματ η είναι το ίδιο με Ota?

My S23 Ultra Is Awesome!


Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

έχω την τελευταία αναβάθμιση που την πήρα ως συνήθως ΟΤΑ. γίνεται(και πως) να περάσω όλη την ρομ μέσω smart switch ;(το smart switch τι είναι, εφαρμογή ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...