Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, konakis said:

να το χαρείς! Κι εγώ το s8+ το είχα κρατήσει αρκετό διάστημα κοντά στα δυόμισι χρόνια.

Και να φανταστείς το ότι εγώ το s8 plus το είχα από τον Μάϊο του...2018.

10 ώρες πριν, konakis said:

Στο θέμα μας πάρε οποιονδήποτε γνήσιο φορτιστή Samsung , εγώ έχω τον p1100 είναι η δεύτερη επιλογή που βγάζει το λινκ που σου παραθέτω με τα 18 κ κάτι ευρώ.

Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου και τον σύνδεσμο, θα το κοιτάξω. Τελικά ανακάλυψα ότι στον ένα από τους δύο κινέζικους ασύρματους φορτιστές που έχω, δεν βγάζει το μήνυμα περί ασυμβατότητας και θέλει περίπου 1 ώρα και 30' για να φορτίσει πλήρως το κινητό, άρα περίπου στα 15w, περίεργο που ο ένας δουλεύει τότε. Δεν το είχα αυτό υπόψη μου για τις θερμοκρασίες το καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις μεγάλες διαφορές, άμα υποστηρίζει 15W και κάνει μόνο μιάμιση ώρα μείνε όπως είσαι με τον Κινέζο. Μην δίνεις περιττά χρήματα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχατε δίκιο για την μπαταρία.Καθε μέρα γίνεται όλο και καλύτερη.Ειδικα σήμερα το έβγαλα από την φόρτιση στις 6 και με αρκετό gps,2 κάρτες sim,πολλές ώρες με δεδομένα και πιο λίγες με wifi,σύνδεση συνεχόμενη με samsung watch 4,viber,σερφαρισμα κτλ. έχω ακόμα 40% μπαταρία.
Το μόνο που άλλαξα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες είναι ότι έβαλα το AOD από πάντα ανοιχτό,σε ανοιχτό μόνο όταν έχω ειδοποίηση.
Σίγουρα δεν είναι A52s,αλλά τα πάει μια χαρά!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !ψάχνω κινητό και από την συγκεκριμένη εταιρεία (δεν έχω ξανα χρησιμοποιήσει μοντέλο της) είμαι ανάμεσα στο Α52s kai sto S21 FE. ¨Εχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους ώστε να δικαιολογείται η διαφορά στη τιμή;Επίσης αν καταλαβαίνω καλά δεν περιλαμβάνουν φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός αλλά αυτό θα σε βοηθήσει σίγουρα..

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/samsung-galaxy-a52s-5g,samsung-galaxy-s21-fe-5g

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, johnybe said:

Δεν είμαι ειδικός αλλά αυτό θα σε βοηθήσει σίγουρα..

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/samsung-galaxy-a52s-5g,samsung-galaxy-s21-fe-5g

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ Πολυ, αλλά γενικά  θα προτιμούσε μια προσωπική άποψη σχετικά με τα κινητά και σε βάθος κάποιου χρόνου, συνηθως αυτά τα review συγκρίνουν απλά χαρακτήριστικα μοντέλων. Επίσης συμπληρωματικά στο ερώτημα, η Χιαομι τρέχει τώρα κάποιο κινητό που αξίζει να ασχοληθεί κανείς; γιατί από όσο έψαξα ολα μέτρια μου φάνηκαν 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mannikos_08 said:
καλησπέρα !ψάχνω κινητό και από την συγκεκριμένη εταιρεία (δεν έχω ξανα χρησιμοποιήσει μοντέλο της) είμαι ανάμεσα στο Α52s kai sto S21 FE. ¨Εχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους ώστε να δικαιολογείται η διαφορά στη τιμή;Επίσης αν καταλαβαίνω καλά δεν περιλαμβάνουν φορτιστή;

Είχα A52s 6/128 κι έχω S21 Fe 8/256.

Οθόνη θα σε ικανοποιήσουν και τα 2.Ειναι φανταστικά και τα 2 αλλά λόγω πιο γρήγορου επεξεργαστή τα 120hz θα τα απολαύσεις περισσότερο στο S21 Fe.

Από ταχύτητα η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη υπέρ του S21 Fe.Δεν κομπιάζει και δεν ιδρώνει με τίποτα!Όχι ότι θα έχεις θέμα με το A52s αλλά όσο να ναι η διαφορά φαίνεται.

Μπαταρία το A52s είναι νικητής με διάφορα!Πολύ οικονομικός σε κατανάλωση επεξεργαστής σε σημείο να μην πιστεύω ότι είναι Samsung.Και το FE όμως αποδεικνύεται τίμιο.

Κάμερα φυσικό να είναι νικητής το S21 fe.Τη νύχτα ειδικά και στο βίντεο η διαφορά είναι μεγάλη.Αν δε σε νοιάζει το προσπερνάς.

Σε όλα τα άλλα δεν είδα κάτι που να πω ότι ενοχλήθηκα.Μονο η ασύρματη φόρτιση με ενοχλούσε που δεν είχα στο A52s και το αργό του δαχτυλικό ξεκλείδωμα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

Είχα A52s 6/128 κι έχω S21 Fe 8/256.

Οθόνη θα σε ικανοποιήσουν και τα 2.Ειναι φανταστικά και τα 2 αλλά λόγω πιο γρήγορου επεξεργαστή τα 120hz θα τα απολαύσεις περισσότερο στο S21 Fe.

Από ταχύτητα η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη υπέρ του S21 Fe.Δεν κομπιάζει και δεν ιδρώνει με τίποτα!Όχι ότι θα έχεις θέμα με το A52s αλλά όσο να ναι η διαφορά φαίνεται.

Μπαταρία το A52s είναι νικητής με διάφορα!Πολύ οικονομικός σε κατανάλωση επεξεργαστής σε σημείο να μην πιστεύω ότι είναι Samsung.Και το FE όμως αποδεικνύεται τίμιο.

Κάμερα φυσικό να είναι νικητής το S21 fe.Τη νύχτα ειδικά και στο βίντεο η διαφορά είναι μεγάλη.Αν δε σε νοιάζει το προσπερνάς.

Σε όλα τα άλλα δεν είδα κάτι που να πω ότι ενοχλήθηκα.Μονο η ασύρματη φόρτιση με ενοχλούσε που δεν είχα στο A52s και το αργό του δαχτυλικό ξεκλείδωμα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πλήρως κατατοπιστικος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mannikos_08 said:

Σε ευχαριστώ Πολυ, αλλά γενικά  θα προτιμούσε μια προσωπική άποψη σχετικά με τα κινητά και σε βάθος κάποιου χρόνου, συνηθως αυτά τα review συγκρίνουν απλά χαρακτήριστικα μοντέλων. Επίσης συμπληρωματικά στο ερώτημα, η Χιαομι τρέχει τώρα κάποιο κινητό που αξίζει να ασχοληθεί κανείς; γιατί από όσο έψαξα ολα μέτρια μου φάνηκαν 

Σε βαθος χρονου που λες το s21 fe θα εχει και ενα χρονο επιπλεον υποστηριξη αφου ειναι νεοτερη συσκευη. Η διαφορα δικαιολογειται γιατι είναι σε ολα καλυτερο απο το Α52s. Το s21 fe ειναι σχεδον ναυαρχιδα με hardware απο το ψηλοτερο ραφι. Το A52s ειναι το καλυτερο και πιο value for money midrange που θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος ρολόι με μεγάλη μπαταρία(οχι samsung κλπ) που να συνεργάζεται καλά με Samsung κινητά ΌΤΑΝ είναι συνδεδεμένο και ακουστικό bt ?γιατί τώρα με το Huawei gt2 όταν με καλούν η καλώ ο ήχος της κλήσης πάει αλλού για αλλού !

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή όταν συνδεθεί το ρολόι σου στο κινητό πάτα το γρανάζι δίπλα από το όνομα του ρολογιου (στις ρυθμίσεις Bluetooth) και απενεργοποιησε την επιλογή κλήσεις.Έτσι θα πηγαίνει στο ακουστικό σου.Μου πήρε 2μήνες να το βρω στο ρολοι της γυναίκας.Έχω γκαρμιν και ο ήχος πάει πάντα στο ακουστικό χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι στο Samsung κινητό μου.
Σόρρυ για το οφ...

Same Sh1t...Different Day.



Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

Από σήμερα είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος του S21 FE (σε λευκό) !!

Ήθελα να σας ρωτήσω ποιόν θεωρείτε καλύτερο τρόπο για να βάλω στο τηλέφωνο το Good Lock :

Μέσω του Fine Lock και του NiceLock (αλήθεια ποιό από τα 2 είναι καλύτερο ?)

ή κάνοντας τη διαδικασία με το vpn ?

Εάν είναι προτιμότερη η διαδικασία με το vpn ποιά εφαρμογή vpn να χρησιμοποιήσω ?

Και τέλος, επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με vpn και είμαι εντελώς άσχετος, είναι εύκολη η διαδικασία ή θα με δυσκολέψει ?

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά θα σας ήμουν υπόχρεος εάν μου λύνατε τις απορίες.

Ευχαριστώ !!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aspromavros said:

Καλησπέρα σε όλους !!

Από σήμερα είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος του S21 FE (σε λευκό) !!

Ήθελα να σας ρωτήσω ποιόν θεωρείτε καλύτερο τρόπο για να βάλω στο τηλέφωνο το Good Lock :

Μέσω του Fine Lock και του NiceLock (αλήθεια ποιό από τα 2 είναι καλύτερο ?)

ή κάνοντας τη διαδικασία με το vpn ?

Εάν είναι προτιμότερη η διαδικασία με το vpn ποιά εφαρμογή vpn να χρησιμοποιήσω ?

Και τέλος, επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με vpn και είμαι εντελώς άσχετος, είναι εύκολη η διαδικασία ή θα με δυσκολέψει ?

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά θα σας ήμουν υπόχρεος εάν μου λύνατε τις απορίες.

Ευχαριστώ !!

 

Εχεις ΠΜ

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή όταν συνδεθεί το ρολόι σου στο κινητό πάτα το γρανάζι δίπλα από το όνομα του ρολογιου (στις ρυθμίσεις Bluetooth) και απενεργοποιησε την επιλογή κλήσεις.Έτσι θα πηγαίνει στο ακουστικό σου.Μου πήρε 2μήνες να το βρω στο ρολοι της γυναίκας.Έχω γκαρμιν και ο ήχος πάει πάντα στο ακουστικό χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι στο Samsung κινητό μου.
Σόρρυ για το οφ...

Same Sh1t...Different Day.




ναι έτσι λειτουργεί (μόνο με την έκδοση του health που είναι στο store ,την παλιά.με την καινούρια που την βρίσκεις αλλού πάλι κάθε μέρα γίνεται μπέρδεμα ) αλλά εγώ έλεγα να λειτουργεί σωστά με κινητά samsung !όχι να αφαιρούμε δυνατότητες για να δουλέψει !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, κάτοχος του s21 fe εδώ και περίπου 1 εβδομάδα, και ενθουσιασμένος μέχρι στιγμής. Ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν η οθόνη του τηλεφώνου έχει εγκαταστημένη κάποια μεμβράνη προστασίας, γιατί βλέπω ότι έχει αυτή την πολύ ωραία αίσθηση που απωθεί τις δακτυλιές, ιδρώτα κλπ. Θυμάμαι όμως ότι κάπως έτσι ήταν και τον πρώτο καιρό το s8 plus που είχα πριν, και μετά από σχετικά λίγο καιρό η επίστρωση υποχώρησε. Με βάση τα παραπάνω, από την εμπειρία σας η επίστρωση αυτή στο s21 fe θα κρατήσει ή θα πρέπει να περάσω εγώ σε κάποια φάση, και αν ναι, υπάρχει κάποια πρόταση; Ευχαριστώ και σόρρυ για το μακροσκελές ποστ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis1973 said:

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, κάτοχος του s21 fe εδώ και περίπου 1 εβδομάδα, και ενθουσιασμένος μέχρι στιγμής. Ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν η οθόνη του τηλεφώνου έχει εγκαταστημένη κάποια μεμβράνη προστασίας, γιατί βλέπω ότι έχει αυτή την πολύ ωραία αίσθηση που απωθεί τις δακτυλιές, ιδρώτα κλπ. Θυμάμαι όμως ότι κάπως έτσι ήταν και τον πρώτο καιρό το s8 plus που είχα πριν, και μετά από σχετικά λίγο καιρό η επίστρωση υποχώρησε. Με βάση τα παραπάνω, από την εμπειρία σας η επίστρωση αυτή στο s21 fe θα κρατήσει ή θα πρέπει να περάσω εγώ σε κάποια φάση, και αν ναι, υπάρχει κάποια πρόταση; Ευχαριστώ και σόρρυ για το μακροσκελές ποστ.

Για το αν έχει μεμβράνη δες γύρω από την κάμερα 

Θα δεις αν έχει ή όχι 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν βγαίνει με εργοστασιακή μεμβράνη.θα σου πρότεινα ένα επώνυμο γυαλί διαφόρων εταιρειών της αρεσκείας σου κι επειδή είναι φλατ μπαίνει και πανευκολα. Οι περισσότεροι εδώ έχουμε της Spigen & Nillkin για παράδειγμα δεν χρειάζεται να πας σε τζάμι με κόλα υγρής τοποθέτησης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bromiaris said:

Για το αν έχει μεμβράνη δες γύρω από την κάμερα 

Θα δεις αν έχει ή όχι 

 

2 ώρες πριν, konakis said:

Η συσκευή δεν βγαίνει με εργοστασιακή μεμβράνη.θα σου πρότεινα ένα επώνυμο γυαλί διαφόρων εταιρειών της αρεσκείας σου κι επειδή είναι φλατ μπαίνει και πανευκολα. Οι περισσότεροι εδώ έχουμε της Spigen & Nillkin για παράδειγμα δεν χρειάζεται να πας σε τζάμι με κόλα υγρής τοποθέτησης.

Σας ευχαριστώ και τους δύο, κοίταξα και πράγματι δεν φαίνεται να υπάρχει προεγκατσημένη μεμβράνη. Άρα να περιμένω μετά από κάποιο καιρό να εξασθενήσει η επίστρωση, θα κοιτάξω για Νilkin ή Spigen ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, akis1973 said:

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο, κοίταξα και πράγματι δεν φαίνεται να υπάρχει προεγκατσημένη μεμβράνη. Άρα να περιμένω μετά από κάποιο καιρό να εξασθενήσει η επίστρωση, θα κοιτάξω για Νilkin ή Spigen ευχαριστώ και πάλι.

Αν έχεις σκοπό να βάλεις τζαμάκι (αυτό καταλαβαίνω), βάλτο τώρα! 

Γιατί να περιμένεις; για να συμβεί κάνα ατύχημα;

ΥΓ Ευτυχής κάτοχος από σήμερα! τώρα που δρόσισε λίγο (βλ. snap 888), είπα να το ξαναπάρω🤣

Το σετ προστασίας που προτίμησα είναι spigen & nillkin και λέω να παραγγείλω και τη διάφανη του 2ευρου που προτείνει ο Γιώργος (konakis)😀

https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33341319/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να βάλεις τζαμάκι (αυτό καταλαβαίνω), βάλτο τώρα! 
Γιατί να περιμένεις; για να συμβεί κάνα ατύχημα;
ΥΓ Ευτυχής κάτοχος από σήμερα! τώρα που δρόσισε λίγο (βλ. snap 888), είπα να το ξαναπάρω
Το σετ προστασίας που προτίμησα είναι spigen & nillkin και λέω να παραγγείλω και τη διάφανη του 2ευρου που προτείνει ο Γιώργος (konakis)
https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html
https://www.skroutz.gr/s/33341319/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html
Την ίδια θήκη έχουμε.Δεν είναι η πιο προστατευτική σε πτώσεις,αλλά έχει το καλύτερο κράτημα που έχει υπάρξει σε θήκη.
Δεν γλυστράει από το χέρι μου ποτέ!
Τζαμακια και μεμβράνες δεν βάζω.Θελω να νιώθω το γυαλί της οθόνης όπως είναι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η σιλικόνη σαν υλικό στη θήκη δίνει πολύ καλό κράτημα. Λες και κολλάει το κινητό στο χέρι. Εγώ τώρα χρησιμοποιώ αυτή

 https://www.skroutz.gr/s/33338597/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Έχω και άλλες τρεις spigen, έτσι για αλλαγή 😁 αλλά με τη διάφανη δείχνει αλλιώς η συσκευή, την έχω και σε olive χρώμα και είναι χάρμα οφθαλμών. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αριστείδη το τηλέφωνο είναι αστέρι στα σωστά χρήματα όπως είχαμε μάθει και παλιότερα. Για κάποιον που δεν θέλει πενάκι και τηλεφακό είναι ότι πρέπει και από θέμα διαστάσεων ιδανικό, χρυσή τομή. Δωστου μια καλή ευκαιρία και δεν θα σε απογοητεύσει καθόλου πιστεύω...✌️😉😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες.
Μετά από αλλαγή παροχου από cosmote σε loop intercom μιας και ήταν η μόνη εταιρεία που είχα κάλυψη, εδώ πέρα στο καλάμι Χανίων, λόγω μην ύπαρξης τεχνικής υποστήριξης πλέον από cosmote και αδυναμία επισκευής ή εναλλαγής σε νέα γραμμή, εξαφανίστηκε το wifi calling.
Γνωρίζετε αν είναι μια υπηρεσία που υποστηρίζουν μόνο οι μεγάλες εταιρίες ή υπάρχει θέμα με ρουτερ και ρυθμίσεις? Γιατί χωρίς αυτό, είμαι χωρίς κάλυψη στο σπίτι, λόγο του ότι δεν υπάρχει σήμα στο υπνοδωμάτιο μου. Νόμιζα πως απλά έχεις ίντερνετ και wifi άρα έχεις και κάλυψη wifi calling.
Ναι είναι ενεργοποιημένο στην συσκευή και δούλευε μια χαρά με cosmote, με την καινούρια σύνδεση μέσω κεραίας wifi από απέναντι σταμάτησε να λειτουργεί..
Καμία ιδέα?
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν .....επειδή δεν βλέπω(και ίσως δεν θέλω)να πηγαίνω σε τόσο ακριβό κινητό όπως πχ το ultra 22 θα ήθελα όμως ένα γρήγορο κινητό!βαρέθηκα πλέον να πατάω ένα κουμπί και να ανοίγει η εφαρμογή ,παράθυρο μετά από ένα ή 2 δευτερόλεπτα ! να ανοίγω google maps και να κάνει 7 δευτερόλεπτα να ανοίξει πλήρως η εφαρμογή !
τώρα έχω το Α72 και έλεγα να έρθω εδώ στο τελευταίο σκαλοπάτι πριν τα πανάκριβα .φαντάζομαι από ταχύτητα είναι νύχτα με την μέρα με το δικό μου;επίσης θα ήθελα να είναι ΦΩΤΕΙΝΌ στον ήλιο σε σχέση με το Α72 !είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...