Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, left_ace said:

Ξαφνικά, βάζω να φορτίσω τη συσκευή και φορτίζει τραγικά αργά. Έχει ζεσταθεί υπερβολικά, ούτε ασύρματα μου αφήνει να το φορτίσω. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία; Επίσης, το επίσημο σέρβις της Samsung, είναι τόσο κορυφαίο όσο διαβάζω;

Με άλλο φορτιστή και καλώδιο έχεις προσπαθήσει? 

Έχεις προσέξει αν φούσκωσε καθόλου? 

Κάνε μια επανεκκίνηση ή clear cache μήπως τρέχει τίποτα από πίσω πού κατέβασες τώρα τελευταία 

Όπως και να έχει μην πολύ παίζεις με αυτά για λόγους ασφαλείας 

Να πας smartec

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tollisth said:

Με άλλο φορτιστή και καλώδιο έχεις προσπαθήσει? 

Έχεις προσέξει αν φούσκωσε καθόλου? 

Κάνε μια επανεκκίνηση ή clear cache μήπως τρέχει τίποτα από πίσω πού κατέβασες τώρα τελευταία 

Όπως και να έχει μην πολύ παίζεις με αυτά για λόγους ασφαλείας 

Να πας smartec

Έχω δοκιμάσει τα πάντα που λέει και η διαφήμιση. Πφφφφ... Το έκανα επαναφορά. Θα περάσω καθαρά την 6.1 και βλέπουμε. Δεν είναι τίποτα φουσκωμένο. Είναι της γυναίκας μου. Το κάνει lite χρήση. Όλα έγιναν ξαφνικά. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά εργοστασιακών, πέρασα καθαρή την 6.1. Προς το παρόν όλα καλά. Ερώτηση: Έχει αλλάξει κάτι στις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος; Εμφανίζονται μόνο οι συντομεύσεις, όχι το περιεχόμενο. Στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει να εμφανίζεται το περιεχόμενο. 

Ebit: Τα έχουν περάσει όλα στην AOD.... Α ρε Sammy.... 

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2024 at 4:54 ΜΜ, left_ace said:

Μετά την επαναφορά εργοστασιακών, πέρασα καθαρή την 6.1. Προς το παρόν όλα καλά. Ερώτηση: Έχει αλλάξει κάτι στις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος; Εμφανίζονται μόνο οι συντομεύσεις, όχι το περιεχόμενο. Στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει να εμφανίζεται το περιεχόμενο. 

Ebit: Τα έχουν περάσει όλα στην AOD.... Α ρε Sammy.... 

Ναι έγινε αδικαιολόγητα δύσχρηστη η ρύθμιση aod και οθόνης κλειδώματος. Με κάθε update διαλύουν και κάτι, όταν πρωτοήρθε το oneui 6 διέλυσαν τον πίνακα γρήγορων ρυθμίσεων και παραμένει πολύ πιο δύσχρηστος σε σχέση με πριν.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 2 χρόνια με S21 FE σκέφτομαι να αλλάξω. Οι λόγοι :

Μπαταρία

Δυνατότητα οικονομικής αγοράς καινούργιου κινητού μέσω ανανέωσης συμβολαίου

Ταξίδι στην Αμερική με πιθανότητα να βρω κάτι καινούριο σε καλή τιμή και σε Snapdragon.

 

Θέλω να παραμείνω σε σειρά S αλλά δε ξέρω σε ποιο να πάω.

Θέλω τα εξής:

Καλή μπαταρια όσο γίνεται για Samsung

Οθόνη θα με βόλευε να μείνω στις 6.4" όπως το S21 FE

Αντίστοιχη κάμερα με S21 FE

256GB γιατί τα 128 που έχω δε φτάνουν  

Ποιο S μοντέλο αν δε θέλω να ξεφύγω από τα 500-600€?

 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costini said:

Παίδες μετά από 2 χρόνια με S21 FE σκέφτομαι να αλλάξω. Οι λόγοι :

Μπαταρία

Δυνατότητα οικονομικής αγοράς καινούργιου κινητού μέσω ανανέωσης συμβολαίου

Ταξίδι στην Αμερική με πιθανότητα να βρω κάτι καινούριο σε καλή τιμή και σε Snapdragon.

 

Θέλω να παραμείνω σε σειρά S αλλά δε ξέρω σε ποιο να πάω.

Θέλω τα εξής:

Καλή μπαταρια όσο γίνεται για Samsung

Οθόνη θα με βόλευε να μείνω στις 6.4" όπως το S21 FE

Αντίστοιχη κάμερα με S21 FE

256GB γιατί τα 128 που έχω δε φτάνουν  

Ποιο S μοντέλο αν δε θέλω να ξεφύγω από τα 500-600€?

 

Ευχαριστώ 

Προσωπικα αν ήμουν στην θέση σου θα πηγαινα άνετα στο s23 plus φοβερο κινητό και η τιμη πολυ καλή !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο χτες ειδα οτι εξαφανιστηκαν-και στους 3 dialer true phone,samsung,google, οι ετικετες απο τα νουμερα!οχι το default πχ home ,mobile αλλα αυτα που ειχα δωσει εγω ονοματα πχ νικος ,μαγαζι κλπ!σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ilka71 said:

απο χτες ειδα οτι εξαφανιστηκαν-και στους 3 dialer true phone,samsung,google, οι ετικετες απο τα νουμερα!οχι το default πχ home ,mobile αλλα αυτα που ειχα δωσει εγω ονοματα πχ νικος ,μαγαζι κλπ!σε εσας?

Εννοείς στα "πρόσφατα"; Πρέπει να πατήσεις επάνω στο όνομα για να δεις με ποιο νούμερο της επαφής μίλησες. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, il_tifosi said:

Εννοείς στα "πρόσφατα"; Πρέπει να πατήσεις επάνω στο όνομα για να δεις με ποιο νούμερο της επαφής μίλησες. 

ναι αλλα ο τίτλος που είχα βάλει σε καποια νούμερα δεν υπάρχει πια! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ilka71 said:

ναι αλλα ο τίτλος που είχα βάλει σε καποια νούμερα δεν υπάρχει πια! 

Ααα οκ. Περίεργο. Σε μένα τα δείχνει, ακόμη και τα custom. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ilka71 said:

ναι αλλα ο τίτλος που είχα βάλει σε καποια νούμερα δεν υπάρχει πια! 

Ουτε σε εμένα υπάρχει μετα΄την τελευταια ενημέρωση της εφαρμογης εξαφανίστηκαν.... Πως θα τα ξανα επαναφέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dimitris1090T said:

Ουτε σε εμένα υπάρχει μετα΄την τελευταια ενημέρωση της εφαρμογης εξαφανίστηκαν.... Πως θα τα ξανα επαναφέρουμε?

ποια εφαρμογή αναβαθμιστηκε και τα χάλασε ;

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ilka71 said:

ποια εφαρμογή αναβαθμιστηκε και τα χάλασε ;

Εμένα πήρε πρόσφατα αναβάθμιση οι εφαρμογές contacts Κα phone  οπότε πιστευω μια απο τις 2 εκανε την ζημιά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

ποια εφαρμογή αναβαθμιστηκε και τα χάλασε ;

Δεν ασχολουμε πλεον με παραμετροποιησεις. Και λιγο καιρο πριν παλι τα ειχαν χαλασει και απο κει που τα ειχα ομορφα και οργανωμενα εγιναν κwλος oι επαφες και ψαχνομουν. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα ότι το πίσω πλαστικό έχει αρχίσει και ξεκολλάει στο μεσαίο τμήμα του κινητού. Δεν νομίζω να είναι θέμα φουσκωμένης μπαταρίας. Μάλλον είναι θέμα κόλας. Το έχει πάθει κανείς άλλος; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, iOLAos_ said:

Παρατήρησα σήμερα ότι το πίσω πλαστικό έχει αρχίσει και ξεκολλάει στο μεσαίο τμήμα του κινητού. Δεν νομίζω να είναι θέμα φουσκωμένης μπαταρίας. Μάλλον είναι θέμα κόλας. Το έχει πάθει κανείς άλλος; 

Εγω το ειχα παθει φιλε μου εγω....περυσι τον αυγουστο....το ειχα αναφερει κιολας εδω μεσα...εμενα παντος δεν ηταν μπαταρια ηταν απο την ζεστη του περιβαλλοντος και την θερμοκρασια που επιανε το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος αν  το S21FE, υποστηρίζει esim;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kakos said:

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος αν  το S21FE, υποστηρίζει esim;

Δεν υποστηρίζει...

 

Galaxy devices that support eSIM
Galaxy S24 / S24+ / S24 Ultra, Galaxy S23 / S23+ / S23 Ultra, Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra, Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra
Galaxy Z Fold5 / Z Flip5, Galaxy Z Fold4 / Flip4, Galaxy Z Fold3 / Flip3, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy FoldGalaxy S23 FE, A54 (Only Europe, North America, Korea, Japan), A55 (All region), A35 (Only Europe, North America, Korea), Xcover7 (All region)
Galaxy Note20 / Note20 Ultra
Galaxy S23 FE, A54 (Only Europe, North America, Korea, Japan), A55 (All region), A35 (Only Europe, North America, Korea), Xcover7 (All region)
Galaxy Tab S9 / S9+ / S9 Ultra, Galaxy Tab S9 FE / S9 FE+, Galaxy Tab Active5

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Guys με τρώει να αλλάξω κινητό. Αν το πουλούσα πόσο θα έπιανα. Οκτώβρη συμπληρώνει δύο χρόνια σε άριστη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kyramas said:

Guys με τρώει να αλλάξω κινητό. Αν το πουλούσα πόσο θα έπιανα. Οκτώβρη συμπληρώνει δύο χρόνια σε άριστη κατάσταση.

Σύμφωνα με τις τιμές που παίζουν στο ινσόμνια...

6/128  = 250-300 €

8/256  = 350-400 €

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να παρεις σιγουρά θα είναι καλύτερο αλλά χωρίς καμία χαοτική διαφορά ειδικά σε καθημερνή χρήση

Προσωπικά νομίζω από την σειρά s26 και μετα θα αξίζει η μετάβαση σε κατι νέο,έκτος απρόοπτου πάντα 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 9:13 ΜΜ, costini said:

Παίδες μετά από 2 χρόνια με S21 FE σκέφτομαι να αλλάξω. Οι λόγοι :

Μπαταρία

Δυνατότητα οικονομικής αγοράς καινούργιου κινητού μέσω ανανέωσης συμβολαίου

Ταξίδι στην Αμερική με πιθανότητα να βρω κάτι καινούριο σε καλή τιμή και σε Snapdragon.

 

Θέλω να παραμείνω σε σειρά S αλλά δε ξέρω σε ποιο να πάω.

Θέλω τα εξής:

Καλή μπαταρια όσο γίνεται για Samsung

Οθόνη θα με βόλευε να μείνω στις 6.4" όπως το S21 FE

Αντίστοιχη κάμερα με S21 FE

256GB γιατί τα 128 που έχω δε φτάνουν  

Ποιο S μοντέλο αν δε θέλω να ξεφύγω από τα 500-600€?

 

Ευχαριστώ 

https://www.e-shop.gr/kinito-samsung-galaxy-s23-fe-5g-256gb-8gb-s711-graphite-p-TEL.095426 κάτι τέτοιο;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, spy14 said:

Ναι το κοίταζα αυτό. Η αλήθεια είναι ότι το budget είναι γύρω στα 500 αλλά δεν ξέρω αν το s23fe δικαιολογεί την αλλαγή. Δεν διαβάζω και για συνταρακτικές διαφορές !

Καμμιά άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα ?

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, DimitrisAndNiki said:

Σύμφωνα με τις τιμές που παίζουν στο ινσόμνια...

6/128  = 250-300 €

8/256  = 350-400 €

Στο insomnia.gr νομίζουν οτι πουλανε χρυσό σε τιμη κοσμηματος και οχι απλά χρυσου 🤣🤣😅. Οι άνθρωποι ειναι φαντασμενοι, μου πουλουσαν S24 μεταχειρισμένο πιο ακριβά απο καινούριο 🤣😅🤣

Μια σωστή τιμή για s21 FE ειναι 150-180 ευρώ ΑΝ βρεθεί καποιος που ψαχνει ντε και καλα s21 FE. 

Βρισκεις s23 μεταχειρισμένα 400 ευρω. 

1 ώρα πριν, tollisth said:

Ότι και να παρεις σιγουρά θα είναι καλύτερο αλλά χωρίς καμία χαοτική διαφορά ειδικά σε καθημερνή χρήση

Προσωπικά νομίζω από την σειρά s26 και μετα θα αξίζει η μετάβαση σε κατι νέο,έκτος απρόοπτου πάντα 

Η σειρα FE δεν είναι S, και αν το βαζουν στο ονομα το S. Ενα s23 να παρει τώρα και θα δει διαφορά και θα καταλάβει αμέσως οτι FE δεν ειναι S. 

13 ώρες πριν, kyramas said:

Guys με τρώει να αλλάξω κινητό. Αν το πουλούσα πόσο θα έπιανα. Οκτώβρη συμπληρώνει δύο χρόνια σε άριστη κατάσταση.

Το κινητό είναι από αυτά που τα παντρεύεσαι, ή το κρατας μεχρι να χαλάσει ή το πουλάς φτηνά για να φύγει. Εκτός αν βρεις κορόιδο και σου σωσει κανένα 250ρι. Εχει βγει παρα πολλες φορες σε προσφορά στο παρελθόν συν του ότι τα κινητά ειναι απο τα πράγματα που χανουν αξία άμεσα και πολύ. Γνωμη μου είναι να το κρατήσεις οσο πάει. 

Ειδικά τα Samsung χάνουν αξια γρήγορα γιατί σχεδον κανείς δεν αγοραζει full price. Τα εχουν συνέχεια σε προσφορές. Αγορασα s24+ απο το επίσημο site της Samsung και απο τις προσφορές, εκπτωσεις, cash back και λοιπα δωρα που ειχε το πλήρωσα 680€ (και συλλεκτικό χρωμα). 

39 minutes ago, kyramas said:

Ναι το κοίταζα αυτό. Η αλήθεια είναι ότι το budget είναι γύρω στα 500 αλλά δεν ξέρω αν το s23fe δικαιολογεί την αλλαγή. Δεν διαβάζω και για συνταρακτικές διαφορές !

Καμμιά άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα ?

Παρε το s23+ της @anastasiah

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...