Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.Μηπως γνωρίζεις σε ποιο νούμερο το στέλνω και τι γράφω στο μήνυμα;
WIFICALL στο 1333

Αν εισαι root στείλε στο ίδιο νούμερο και 5G αν έχεις σκοπό να το ενεργοποιήσεις.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baiosss said:

WIFICALL στο 1333

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ 

19 minutes ago, baiosss said:

WIFICALL στο 1333

Αν εισαι root στείλε στο ίδιο νούμερο και 5G αν έχεις σκοπό να το ενεργοποιήσεις.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

 

Δεν είμαι root.Μολις το έκανα και έπιασε.Βγηκε το σήμα HD.Τελεια.

Link to comment
Share on other sites

συνήθως εμείς με ρουτ, φλασάρουμε χειροκίνητα την αναβάθμιση 2-3 λεπτά αφού βγει 🙂

δεν προλαβαίνει να έρθει ειδοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας battery drain μετά το τελευταίο update ; Γυρνούσα πάντα σπίτι με 50% και τώρα με 20 χωρίς να έχω αλλάξει κάτι σε ρύθμιση η στην χρήση που του κανω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με του Ιουνίου πολύ, με του Ιουλίου όχι

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πάω να κάνω το update του Ιουλίου, αλλά κάτι δεν πάει καλά

Κατέβασα το firmware, το αποσυμπίεσα, έκανα edit το flash-all.bat για να βγάλω το "-w" και να μην σβήσει τα data, και τρέχω το flash-all που γράφει τα εξής:

PATH=%PATH%;"%SYSTEMROOT%\System32"
fastboot flash bootloader bootloader-cheetah-cloudripper-1.0-9894666.img
fastboot reboot-bootloader
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
fastboot flash radio radio-cheetah-g5300g-230323-230525-b-10200345.img
fastboot reboot-bootloader
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
fastboot update image-cheetah-tq3a.230705.001.zip

Με το που ξεκινάει, πετάει αυτό το warning, είναι φυσιολογικό ?

Warning: skip copying bootloader_b image avb footer (bootloader_b partition size: 0, bootloader_b image size: 12845320).
Sending 'bootloader_b' (12544 KB)                  OKAY [  0.313s]
Writing 'bootloader_b'                             (bootloader) Flashing pack version cloudripper-1.0-9894666

 

Το ίδιο και πιο κάτω στο radio:

Warning: skip copying radio_b image avb footer (radio_b partition size: 0, radio_b image size: 80191628).
Sending 'radio_b' (78312 KB)                       OKAY [  2.045s]
Writing 'radio_b'                                  (bootloader) Flashing pack version g5300g-230323-230525-M-10200345

 

και μετά φτάνει μέχρι εδώ και σταματάει:

extracting vendor.img (641 MB) to disk...fastboot: error:
failed to extract 'vendor.img': I/O error
Press any key to exit...

 

Καμιά ιδέα τι φταίει?

ή τι να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_s3 said:

Αυτό έχω βάλει: platform-tools_r34.0.4-windows.zip

Θα δοκιμάσω με αυτήν που λες

8 minutes ago, Nikos_s3 said:

Αυτό έφταιγε, σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

είναι γνωστό ότι όλες οι επόμενες εκδόσεις μετά την 33.0.3 , δημιουργούσαν θέμα με το update και το fastbootd.

Προς το παρόν δουλεύουμε μόνο με την 33.0.3

με γεια το update 🙂

Link to comment
Share on other sites

για ενεργοποίηση 5G, volte...

Αν είσαι κοσμοτέ, έχεις ήδη volte...αν όχι, το βάζεις και έχεις...

Εσύ που είσαι και ρουτ, μπορείς να έχεις 5G στην κοσμοτέ και με την μέθοδο του network signal guru. (δεν το έχω πρόχειρο το λινκ..κάπου εδώ μέσα είναι)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nikos_s3 said:

για ενεργοποίηση 5G, volte...

Αν είσαι κοσμοτέ, έχεις ήδη volte...αν όχι, το βάζεις και έχεις...

Εσύ που είσαι και ρουτ, μπορείς να έχεις 5G στην κοσμοτέ και με την μέθοδο του network signal guru. (δεν το έχω πρόχειρο το λινκ..κάπου εδώ μέσα είναι)

Έχω VODAFONE,

Μου παρουσίαζε πρόβλημα αυτό το UNIVERSAL MODEM FIX χθες μόλις έβαλα το JULY UPDATE (πριν είχα το MARCH UPDATE), και το απενεργοποίησα (δεν λειτουργούσαν οι κλήσεις και τα SMS)

Αλλά βλέπω και με απενεργοποιημένο το module, έχοντας πατήσει αυτό στο network signal guru, ότι εμφανίζει το 5Γ

Άρα υποθέτω ότι και στην VODAFONE λειτουργεί όπως και στην COSMOTE ?

Screenshot_20230714-141509.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

για ενεργοποίηση 5G, volte...

Αν είσαι κοσμοτέ, έχεις ήδη volte...αν όχι, το βάζεις και έχεις...

Εσύ που είσαι και ρουτ, μπορείς να έχεις 5G στην κοσμοτέ και με την μέθοδο του network signal guru. (δεν το έχω πρόχειρο το λινκ..κάπου εδώ μέσα είναι)

πως το εγκαθιστουμε σε vodafone;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία έκδοση του modem-fix είναι Ιουνίου...συνήθως το φτιάχνει γρήγορα , αν κάποιο update λογισμικού το "χαλάσει".

προσωπικά, όντας rooted, ενεργοποίησα 5G με το network signal guru ( εξάλλου ήταν και η μόνη μέθοδος που έπαιζε αρχικά, πριν βγει το modem fix)

Link to comment
Share on other sites

Θ

On 11/7/2023 at 7:49 ΜΜ, mavrovelos said:

Λοιπόν, ενημερώνω ώστε να βοηθήσω περιπτώσεις σαν την δική μου: Επιχείρησα αναβάθμιση κανονικά από την ειδοποίηση που βλέπετε παραπάνω(αφού απενεργοποίησα τα modules του magisk, και έγινε ΚΑΝΟΝΙΚΑ, χάνοντας όπως προβλέπεται, το root(δεν έγινε wipe στα δεδομένα αν κάποιος αναρωτιέται). Το απίθανο είναι ότι η αναβάθμιση ήταν του Ιουνίου ενώ έχει βγει ήδη του Ιουλίου. Και Ιουλίου δεν ερχόταν με τίποτα(δεν την έβλεπε όταν τσέκαρα για αναβαθμίσεις όντας πια unrooted και με την αναβάθμιση Ιουνίου. Οπότε την έκανα μόνος μου με την βοήθεια του  Nikos_s3, και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές η φωτεινότητα πέφτει ελαφρά μόνη της. Εννοείται ότι έχω κλειστή την αυτόματη φωτεινότητα. Το έχει κανείς άλλος αυτό; Πάω για service?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές η φωτεινότητα πέφτει ελαφρά μόνη της. Εννοείται ότι έχω κλειστή την αυτόματη φωτεινότητα. Το έχει κανείς άλλος αυτό; Πάω για service?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Όταν πέφτει η φωτεινότητα , δεν το νιώθεις πιο ζεστό; Λογικά το κάνει λόγω θερμοκρασίας.

Και εμένα μου το έκανε αυτές τις ημέρες σε εξωτερικό χώρο.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όχι το κάνει σε στιγμές που δεν έχει ζεσταθεί. Η φωτεινότητα πέφτει αλλά η μπαρα της φωτεινότητας παραμένει στο 100%.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 8:40 ΠΜ, fiorentinos said:

Όχι το κάνει σε στιγμές που δεν έχει ζεσταθεί. Η φωτεινότητα πέφτει αλλά η μπαρα της φωτεινότητας παραμένει στο 100%.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Το έχω παρατηρήσει και γω. Σπάνια αλλά συμβαίνει. Δεν θυμάμαι αν ήταν ζεστό εκείνη την στιγμή ομως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι κάτοχος του s22 ultra και τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να μεταβώ στο pixel 7 pro 12/128.

Διάβασα κάποια από τα μηνύματα, αλλά θα ήθελα κάποιος να μου ανακεφαλαιώσει/επιβεβαιώσει τα παρακάτω. Με root, μπορώ να ξεκλειδώσω τα εξής features:

  • VoWIFI - VoLTE
  • 5G (Cosmote)

Αν ναι, έχετε παρατηρήσει χαμένες κλήσεις; Υπήρχαν αναφορές κατά το πρόσφατο παρελθόν.

Επίσης, τα updates λόγω root γίνονται χειροκίνητα και δεν είναι OTA?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...