Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, sou_d said:

Η πιο πρόσφατη εκκαθάρισή μου είναι από τις 23 του μηνός και υπάρχουν κάποιες από 15. Έχει ξανά συμβεί στο παρελθόν, οπότε δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα

Κι εμένα γίναν 2-3 χθες και σήμερα.

Ναι πρόβλημα δεν υπάρχει απλώς παλιά γινόταν πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια 21 ημερες πριν 😅 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stathis123 said:

εγω εχω μια 21 ημερες πριν 😅 

Εμένα 16/2 είναι η παλιότερη ακαθάριστη. Τη χρησιμοποιείς καθημερινά;

Link to comment
Share on other sites

σχεδον θα ελεγα 2-3 φορες την εβδομαδα, οπου δεν περναει η Diners 😅

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, stathis123 said:

σχεδον θα ελεγα 2-3 φορες την εβδομαδα, οπου δεν περναει η Diners 😅

Τελευταία φορά θυμάμαι φόρτωσα στον πατέρα μου μία diners της Vodafone!! Τότε δεν είχαν πρόβλημα και τη δεχόντουσαν παντού!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ναι αλλα εκεινη που εχω απο 07/02 δεν λεει να ξεκολλησει με τιποτα 😅

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stathis123 said:

Γενικα ναι αλλα εκεινη που εχω απο 07/02 δεν λεει να ξεκολλησει με τιποτα 😅

Τελικά ίσως έχουν δίκιο όπως μας τα λένε στο support..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stathis123 said:

Γενικα ναι αλλα εκεινη που εχω απο 07/02 δεν λεει να ξεκολλησει με τιποτα 😅

Από 7/2 έχω κι εγώ! Αλλά από 27/2 έχουν γίνει.

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Σαν να ξεκόλλησαν οι εκκαθαρίσεις ε;;

Έτσι φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

3 αγορές (δύο απο 3/Φεβρ. και μια απο 8/Φεβρ) είναι ακόμα "Προς εκκαθάριση". Παλιοτερες και νεότερες ειναι ΟΚ.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tifozif1 said:

3 αγορές (δύο απο 3/Φεβρ. και μια απο 8/Φεβρ) είναι ακόμα "Προς εκκαθάριση". Παλιοτερες και νεότερες ειναι ΟΚ.

 

Εμένα μου φαίνεται παράξενο γιατί έχω 7/2 κολλημένη συναλλαγή από lidl, και πιο πρόσφατες πάλι από lidl αλλά εκκαθαρισμένες!!

Κάτι συνέβη εκείνη την περίοδο του Φλεβάρη δεν μπορεί..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Εμένα μου φαίνεται παράξενο γιατί έχω 7/2 κολλημένη συναλλαγή από lidl, και πιο πρόσφατες πάλι από lidl αλλά εκκαθαρισμένες!!

Κάτι συνέβη εκείνη την περίοδο του Φλεβάρη δεν μπορεί..

Κι εμένα από εκεί είναι

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και η κοροϊδία καλά κρατεί..!!

Screenshot_2024-03-04-20-54-45-511_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Screenshot_2024-03-04-20-54-57-511_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Πάντα είχε ανεβασμένες τιμές σε πολλά προϊόντα. Το τραγικό είναι όταν τις ανεβάζουν κι άλλο και βγάζουν τις "προσφορές"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sou_d said:

Πάντα είχε ανεβασμένες τιμές σε πολλά προϊόντα. Το τραγικό είναι όταν τις ανεβάζουν κι άλλο και βγάζουν τις "προσφορές"

Το τραγικό είναι ο καημένος ο κοσμάκης που πιστεύει ότι πρόκειται για ευκαιρία και τρέχει να αγοράσει..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Με το 20% επικστροφη βγαινει στα 188 ευρώ όποτε είναι όπως το Skroutz 

Ναι.. και αντί να στηρίξει κάποιος το μαγαζάκι του εμποράκου στο skroutz, τρέχει στην αλυσίδα να "εκμεταλλευθεί την προσφορά" δήθεν.

Link to comment
Share on other sites

Νέο πεδίο κάτω από το πορτοφόλι, στην κεντρική σελίδα της εφαρμογής. Εμφανίζει το συνολικό cashback σου

Screenshot_2024-03-05-12-10-49-87_4c59a88e5637a0ffa35f73e6731f0c60.jpg

Link to comment
Share on other sites

161 μέχρι στιγμής. Δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσω σε αυτό το ποσό αν χρησιμοποιούσα τη χρεωστική της alpha.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Vibraphone said:

Πήγε η ελάχιστη εξαργύρωση στα 50;

Στα 100 δεν ήταν στην αρχή;

Έχω την εντύπωση ότι δεν υπήρχε όριο

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα είχα 2 αντιλογισμούς (ένα partial refund και ένα full refund) που αφορούσαν οριστικοποιημένες κινήσεις, όχι απλή δέσμευση και αποδέσμευση ποσού. Και στις 2 περιπτώσεις το ποσό της πίστωσης δεν αφαιρέθηκε από τις δαπάνες μείωσης φόρου.

Αυτό μπορεί να είναι καλό για κάποιον που θέλει να χτίσει ευκολότερα το αφορολόγητο και κακό για κάποιον που δε θέλει να εμφανίζονται μεγαλύτερα έξοδα σε σχέση με τα πραγματικά.

Σε κάθε περίπτωση είναι λάθος. Έστειλα αίτημα και παραδείγματα στο support και αναμένω απάντηση.

Σε άλλα νέα, τέλος της εβδομάδας θα πάω ένα διήμερο Βουλγαρία και αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την Payzy.

Ελπίζω η προμήθεια να είναι όντως 2,5% επί της συναλλαγματικής ισοτιμίας που δίνει η Visa και να μη βρεθώ προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...