Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατανοητό το θεμα με την διαφορά τετραγωνικών. Εγω μιλάω όμως για ιδια οροφοδιαμερίσματα μιας 4οροφής οικοδομής που πληρωνουμε ολοι τα ιδια! Για αυτο λεω αν υπαρχει καποιος τυπος αναλογικότητας.

Σε μια οικοδομή εκτός απο τα τετραγωνικά ρολο παιζουν και οι όροφοι. Αλλο ρευμα καιει ο τελευταίος όροφος για να το κινήσει το ασανσερ και αλλο ο πρωτος. Οπως και στην συντήρηση. Αλληχρηση κανει ο τελευταίος και αλλη ο πρωτος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβαζω οτι υπάρχει ενας γενικός κανόνας για τα εξοδα ρεύματος για τον ανελκυστήρα 1 για τον πρωτο 1.1 1.2 1.3 για τους επόμενους ορόφους. Το θεμα ειναι οτι το κοινόχρηστο ρολόι δεν καίει ρευμα μονο για το ασανσερ αλλα και για τα φωτα. Αυτοι οι συντελεστές εφαρμόζονται για ολα τα εξοδα? με την προϋπόθεση παντα ίδιων τμ?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εμεις δεν εχουμε τετοιου ειδους εξοδα ουτε και ασανσερ.

αλλα ακομα και να ειχαμε ειναι υπερβολικη αυτη η λογικη!!! το ασανσερ εχει το μηχανοστασιο ειτε στο υπογειο ειτε στο τελειωμα του πανω πανω, σε οποιον οροφο και να παει δεν νομιζω οτι καιει διαφορετικα, και ακομα και να ηταν ετσι, και πως ακριβως θα το μετρησεις?

δεν ξερω με ποια λογικη βγαινουν αυτες οι δαπανες θα πρεπει να ρωτησεις καποια εταιρια αν δεν ξερει κανεις αλλος σιγουρα.

Αυτα που εγραψα εγω και ειπα ειναι η ΔΕΗ ειναι ΜΟΝΟ ο φωτισμος απο τις σκαλες. Πες μου να μετρησω και τις λαμπες ποσο καινε σε σχεση ποσο θελει ο πανω οροφος σε σχεση με το ισογειο....:p

τα θεωρω ακρως υπερβολικα αυτα, δλδ την λογικη αυτη και δε νομιζω οτι τα υπολογιζουν ετσι.

Λογικα ολα πανε αναλογα με τα χιλιοστα που αντιστοιχουν σε καθε διαμερισμα βαση του καταστατικου της πολυκατοικιας.

 

Οριστε διαβασε και για το θεμα σου το λενε εδω για το ασανσερ http://www.diaxeiristis.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=3483

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

άλλο να πάει κάποιος στον 1ο όροφο όμως άλλο να πάει στον 4ο με το ασανσερ.

σαφώς και υπολογίζονται όλα ανάλογα τον όροφο.

αυτό έλειπε...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

υπολογιζεται βαση των χιλιοστων του διαμερισματος, αν ειναι ιδια σε διαφορετικους οροφους πως υπολογιζεται ομως?

βαση αυτου βλεπω ενα αλαλουμ http://www.diaxeiristis.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=3483

και η χρηση δεν ειναι παλι στανταρ με τον οροφο, οπως λενε και εκει μπορει σε καποιον οροφο να μενει πχ ενας ηλικιωμενος και να μην βγαινει εξω, και καποιος ποιο χαμηλα να σκιζει το ασανσερ επειδη πχ εχει οικογενεια με 5 ατομα, λεω εγω τωρα, δλδ εκει τι γινεται?

 

Εγω σε αδειο-ξενοικιαστο διαμερισμα ισογειου που εχω, πρεπει να πληρωνω για το ασανσερ? γιατι γινεται αυτο χρονια τωρα και μπαινω μεσα μονο για να παω στον διαχειριστη, μια φορα το 6μηνο και βαλε στον 3ο οροφο (θα μπορουσα να παω και απο τις σκαλες). Γιατι δλδ να πληρωνω τοτε????

η ταρατσα ειναι κλειδωμενη απο τον διαχειριστη και δεν υπαρχει προσβαση να τονισω, πρεπει να του το πω να ερθει μαζι να μου ανοιξει....οποτε μη πει κανεις οτι παω στην ταρατσα!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Τα ποσοστα κοινοχρηστων βγαίνουν απο μηχανικο και υπαρχουν γραμμενα στο καταστατικο.καμια εταιρία δεν βγαζει ποσοστα και οπως σωστα ειπωθηκε αλλα πληρωνει ο πρωτος αλλα ο τελευταιος.ολες οι εταιριες που ασχολούνται με κοινοχρηστα μπορουν να εκτελεσουν χρεη διαχειριστή με το αναλογο τιμημα.να βγάζουν κοινοχρηστα,να τα μαζευουν, να πληρωνουν Κλπ.Σαφως πρεπει να εχουν το αποθεματικο ωστε να μπορουν να διαχειριστουν σωστα το ταμειο.

Για τον φιλο που λεει οτι ειναι κλειστο το διαμερισμα μπορει να κοιτάξει αν αναφερεται κατι στο καταστατικο.δυστηχως ειναι τα κακως γραμμενα σε αυτα,οπως βεβαια και αν ηταν ιατρειο με δεκαδες κοσμο να ανεβοκατεβαινει καθημερινα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εμεις δεν εχουμε τετοιου ειδους εξοδα ουτε και ασανσερ.

αλλα ακομα και να ειχαμε ειναι υπερβολικη αυτη η λογικη!!! το ασανσερ εχει το μηχανοστασιο ειτε στο υπογειο ειτε στο τελειωμα του πανω πανω, σε οποιον οροφο και να παει δεν νομιζω οτι καιει διαφορετικα, και ακομα και να ηταν ετσι, και πως ακριβως θα το μετρησεις?

δεν ξερω με ποια λογικη βγαινουν αυτες οι δαπανες θα πρεπει να ρωτησεις καποια εταιρια αν δεν ξερει κανεις αλλος σιγουρα.

Αυτα που εγραψα εγω και ειπα ειναι η ΔΕΗ ειναι ΜΟΝΟ ο φωτισμος απο τις σκαλες. Πες μου να μετρησω και τις λαμπες ποσο καινε σε σχεση ποσο θελει ο πανω οροφος σε σχεση με το ισογειο....:p

τα θεωρω ακρως υπερβολικα αυτα, δλδ την λογικη αυτη και δε νομιζω οτι τα υπολογιζουν ετσι.

Λογικα ολα πανε αναλογα με τα χιλιοστα που αντιστοιχουν σε καθε διαμερισμα βαση του καταστατικου της πολυκατοικιας.

 

Οριστε διαβασε και για το θεμα σου το λενε εδω για το ασανσερ http://www.diaxeiristis.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=3483

 

Εκει διαβασα οτι υπάρχει αυτη η επαύξηση 10% για καθε παραπάνω όροφο, αλλοίμονο αν δεν επαιζε ρολο ο όροφος οπως ειπες. Το θεμα για εμενα ειναι αν αυτος ο συντελεστής εφαρμόζεται και για την συντήρηση του ασανσερ αλλα και αν εφαρμόζεται σε ολο το λογαριασμό της ΔΕΗ ή σε μερος του.

Link to comment
Share on other sites

morfikos : Ασφαλώς και μπορεί να εκδίδει ατομικώς απόδειξη ο διαχειριστής που έχει αναλάβει μόνος του τα κοινόχρηστα...το αποθεματικό θα πρέπει να δοθεί κανονικά στην εταιρεία που θα αναλάβει την διαχείριση..

 

THANKIN : είναι όπως τα λες αναφορικώς με τα ποσοστά συμμετοχής στις δαπάνες ανελκυστήρος...αφορά τα πάντα εκτός από το λογαριασμό της ΔΕΗ..

Link to comment
Share on other sites

για ισογειο διαμερισμα που δεν χρησιμοποιει ασανσερ γενικα τι ισχυει?

 

Ο,τι λεει ο κανονισμος σχετικα με τη συμμετοχη του στις δαπανες ανελκυστηρα.

Το οτι ειναι διαμερισμα ισογειου, δεν σημαινει οτι δεν θα πρεπει επ' ουδενι να εχει συμμετοχη στις δαπανες ανελκυστηρα.

Λχ, στην ταρατσα που ειναι κοινοχρηστη, πηγαινουν με τα ποδια; Στις αποθηκες του υπογειου; Κλπ κλπ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

THANKIN : είναι όπως τα λες αναφορικώς με τα ποσοστά συμμετοχής στις δαπάνες ανελκυστήρος...αφορά τα πάντα εκτός από το λογαριασμό της ΔΕΗ..

 

γιατι εκτος της ΔΕΗ? η δεη πως κατανεμετε? το εξτρα ρευμα που καινε οι ψηλοι οροφοι και φαινεται στην δεη κοινοχρηστων?

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι λεει ο κανονισμος σχετικα με τη συμμετοχη του στις δαπανες ανελκυστηρα.

Το οτι ειναι διαμερισμα ισογειου, δεν σημαινει οτι δεν θα πρεπει επ' ουδενι να εχει συμμετοχη στις δαπανες ανελκυστηρα.

Λχ, στην ταρατσα που ειναι κοινοχρηστη, πηγαινουν με τα ποδια; Στις αποθηκες του υπογειου; Κλπ κλπ...

 

καλημερα ειπα και παραπανω, ταρατσα ειναι κλειδωμενη απο τον διαχειριστη, δεν παω και να μην ηταν δεν υπαρχει και κατι εκει περα σχετικο με το ισογειο διαμερισμα, υπογειο δεν εχει κατι επισης ισχυει το ιδιο, δεν υπαρχουν αποθηκες και επισης η πορτα ειναι κλειδωμενη απο τον διαχειριστη.

Ο μονος λογος ειναι για να παω στον διαχειριστη στον 3ο και το διαμερισμα ειναι ΑΔΕΙΟ χρονια τωρα και εχει προβληματα που θελουν χιλιαδες ευρω και δεν του επιτρεπουν να ξανανοικιαστει. Αρα ειναι τσαμπα χρηματα αυτα! ευτυχως ειναι λιγα λογω των χιλιοστων που εχει.

Επισης το γνωριζει αυτο ο διαχειριστης γιατι ειναι παρα πολλα χρονια ο ιδιος.

Δηλαδη πληρωνω δαπανες ασανσερ επειδη καποια στιγμη αμα παω να πληρωσω κοινοχρηστα καθε 6μηνο και βαλε ΜΠΟΡΕΙ να παω με το ασανσερ αντι για τα ποδια....πολυ δικαιο αυτο! Φυσικα δεν φταιει κανεις αλλος αλλα εγω που τα πληρωνω κανονικα!!!!! (ενταξει οχι καθε μηνα αλλα τα δινω μαζεμενα) πχ τωρα θα δωσω 227 ευρω!!! ενω εδω που μενω μας χρωστανε πανω απο τους μισους!!!!

 

Για το ασανσερ συμφωνω με τις δαπανες εφοσον πας πχ ταρατσα! οταν ομως στην εχουν κλειδωμενη τοτε ποιος ο λογος????

και στο υπογειο εκτος οτι δεν εχει κατι, παλι ειναι κλειδωμενο. Επειδη εγω δεν μενω εκει και παω μια στο τοσο δεν μου δινει κλειδια και αν θελω κατι ερχεται μαζι μου! ή μου τα δινει για λιγο και τα δινω πισω. Ετυχε πχ με κατι διαρροες που επρεπε να κανουμε κατι ελεγχους.

Οποτε το γνωριζει πολυ καλα, και ποσα χρονια τωρα δεν θα επρεπε να πληρωνω δαπανες ανελκυστηρα.

Και αμα πηγαινω για τα κοινοχρηστα προτιμω τις σκαλες γιατι παω ποιο γρηγορα...επειδη ειναι μικρο το ποσο και δεν εχουμε ζημιες δεν το κανω θεμα, αλλιως θα γινοτατε της ποπης εκει περα....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Εάν ο κανονισμός προβλέπει δαπάνες ανελκυστήρος για ισόγεια ή υπόγεια διαμερίσματα, τότε κατά την γνώμη μου είναι παράνομος...η περιστασιακή χρήση του ανελκυστήρος από ένα ισόγειο διαμέρισμα δεν συνεπάγεται και επιβάρυνση με δαπάνες, όπως ακριβώς και η απαλλαγή του διαμερίσματος από δαπάνες ανελκυστήρος βάσει κανονισμού, δεν συνεπάγεται και αποκλεισμό από την χρήση του κοινοχρήστου πράγματος..

 

THANKIN : τα αυξημένα ποσοστά των ορόφων όσο ανεβαίνεις, συμπεριλαμβάνουν και εμπεριέχουν ΚΑΙ το κόστος κατανάλωσης ρεύματος...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειπα και παραπανω, ταρατσα ειναι κλειδωμενη απο τον διαχειριστη, δεν παω και να μην ηταν δεν υπαρχει και κατι εκει περα σχετικο με το ισογειο διαμερισμα, υπογειο δεν εχει κατι επισης ισχυει το ιδιο, δεν υπαρχουν αποθηκες και επισης η πορτα ειναι κλειδωμενη απο τον διαχειριστη.

Ο μονος λογος ειναι για να παω στον διαχειριστη στον 3ο και το διαμερισμα ειναι ΑΔΕΙΟ χρονια τωρα και εχει προβληματα που θελουν χιλιαδες ευρω και δεν του επιτρεπουν να ξανανοικιαστει. Αρα ειναι τσαμπα χρηματα αυτα! ευτυχως ειναι λιγα λογω των χιλιοστων που εχει.

Επισης το γνωριζει αυτο ο διαχειριστης γιατι ειναι παρα πολλα χρονια ο ιδιος.

Δηλαδη πληρωνω δαπανες ασανσερ επειδη καποια στιγμη αμα παω να πληρωσω κοινοχρηστα καθε 6μηνο και βαλε ΜΠΟΡΕΙ να παω με το ασανσερ αντι για τα ποδια....πολυ δικαιο αυτο! Φυσικα δεν φταιει κανεις αλλος αλλα εγω που τα πληρωνω κανονικα!!!!! (ενταξει οχι καθε μηνα αλλα τα δινω μαζεμενα) πχ τωρα θα δωσω 227 ευρω!!! ενω εδω που μενω μας χρωστανε πανω απο τους μισους!!!!

 

Για το ασανσερ συμφωνω με τις δαπανες εφοσον πας πχ ταρατσα! οταν ομως στην εχουν κλειδωμενη τοτε ποιος ο λογος????

και στο υπογειο εκτος οτι δεν εχει κατι, παλι ειναι κλειδωμενο. Επειδη εγω δεν μενω εκει και παω μια στο τοσο δεν μου δινει κλειδια και αν θελω κατι ερχεται μαζι μου! ή μου τα δινει για λιγο και τα δινω πισω. Ετυχε πχ με κατι διαρροες που επρεπε να κανουμε κατι ελεγχους.

Οποτε το γνωριζει πολυ καλα, και ποσα χρονια τωρα δεν θα επρεπε να πληρωνω δαπανες ανελκυστηρα.

Και αμα πηγαινω για τα κοινοχρηστα προτιμω τις σκαλες γιατι παω ποιο γρηγορα...επειδη ειναι μικρο το ποσο και δεν εχουμε ζημιες δεν το κανω θεμα, αλλιως θα γινοτατε της ποπης εκει περα....

 

Δεν διάβασα όλη τα μηνύματα από την αρχή, μόνο τα τελευταια.

Απλώς ήθελα να πώ ότι, το γεγονός πως ένα διαμέρισμα είναι στο ισόγειο, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει χρήση του ανελκυστήρα, εφόσον κοινόχρηστοι χώροι (διάδρομοι, ταράτσα, υπόγειο, αποθήκες κλπ) βρίσκονται σε όλους τους ορόφους.

 

Κατά τη γνώμη του συναδέλφου greece_gus , είναι παράνομο αν ο κανονισμός προβλέπει δαπάνες ανελκυστήρα για διαμερίσματα ισογείου. Εγώ δεν θα συμφωνήσω, για τους λόγους που σου είπα. Στην πράξη όμως, οι περισσότεροι κανονισμοί δεν προβλέπουν δαπάνες ανελκυστήρα για τα ισόγεια διαμερίσματα και έτσι το ζήτημα λύνεται αναίμακτα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ετσι ακριβως ειναι, και οπως ειπα επειδη ειναιι μικρο το ποσο στα δικα μου δεν ασχολουμε κιολας, αν ηταν μεγαλο θα το εκανα θεμα, ειδικα εφοσον επιμενει να τα κλειδωνει ολα και δεν εχω και κλειδια, αλλα δεν εχει και κατι δικο μου αλλωστε για να παω στο υπογειο ή ταρατσα, εκτος αμα πχ εμενα εκει και επεφτε κατι κατω απο το πισω μπαλκονι, μονο τοτε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. Σε έναν γνωστό μου του κάνουν έξωση λόγο μη συμπάθειας του ιδιοκτήτη και καθυστέρηση στην πληρωμή του ενοικίου. Από τι μου είπε χρωστούσε δυο ενοίκια αλλά τα πλήρωσε. Το συμβόλαιο δεν είναι ανανεωμένο εδώ και δύο χρόνια και ο δικηγόρος του του είπε ότι έχουν αλλάξει οι νόμοι και ότι πλέον και 5 μέρες να καθυστερήσει το ενοίκιο ο ιδιοκτήτης έχει το δικαίωμα να σου κάνει έξωση. Ισχύει? Γενικά τι λέει ο νόμος?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το συμβολαιο εχει να ανανεωθει 2 χρονια; υπαρχει συμβολαιο σε ισχυ ή εχει ληξει; Αν εχει ληξει τοτε πρεπει να φυγει, αν υπαρχει σε ισχυ, τοτε ναι εχουν αλλαξει οι νομοι, αλλα δεν ξερω αν ειναι για 5 μερες ή ενα μηνα, παντως ειναι πιο συντομα απο παλια. Αν υπαρχει συμβολαιο και εχει πληρωσει κανονικα, τοτε νομιζω δε μπορει να τον διωξει. Αλλα ας απαντησουν αυτοι που ξερουν καλυτερα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για να του κάνουν έξωση, σημαίνει ότι υπάρχει εκτελεστή δικαστική απόφαση που κάνει δεκτό το εξωστικό αίτημα..επομένως, δεν έχουν νόημα οι τυχόν απορίες...πρακτικώς, πάντως, αποστέλλεις εξώδικο προς τον οφειλέτη ο οποίος θα πρέπει εντός 15 ημερών να καταβάλλει τα οφειλόμενα, ειδάλλως θα εξωσθεί με διαταγή απόδοσης μισθίου..
Link to comment
Share on other sites

Για να του κάνουν έξωση, σημαίνει ότι υπάρχει εκτελεστή δικαστική απόφαση που κάνει δεκτό το εξωστικό αίτημα..επομένως, δεν έχουν νόημα οι τυχόν απορίες...πρακτικώς, πάντως, αποστέλλεις εξώδικο προς τον οφειλέτη ο οποίος θα πρέπει εντός 15 ημερών να καταβάλλει τα οφειλόμενα, ειδάλλως θα εξωσθεί με διαταγή απόδοσης μισθίου..

Μάλλον (υποθέτω) θα πλήρωσε εντός των 15 ημερών και θα σταμάτησε η διαδικασία πριν την έκδοση διαταγής.

 

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. Σε έναν γνωστό μου του κάνουν έξωση λόγο μη συμπάθειας του ιδιοκτήτη και καθυστέρηση στην πληρωμή του ενοικίου. Από τι μου είπε χρωστούσε δυο ενοίκια αλλά τα πλήρωσε. Το συμβόλαιο δεν είναι ανανεωμένο εδώ και δύο χρόνια και ο δικηγόρος του του είπε ότι έχουν αλλάξει οι νόμοι και ότι πλέον και 5 μέρες να καθυστερήσει το ενοίκιο ο ιδιοκτήτης έχει το δικαίωμα να σου κάνει έξωση. Ισχύει? Γενικά τι λέει ο νόμος?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Εάν ήταν η πρώτη φορά που έλαβε τέτοιο εξώδικο και πλήρωσε, η διαδικασία σταματάει. Αν όμως δημιουργηθούν πάλι οφειλές, ακόμη και αν πληρώσει, ο ιδιοκτήτης μπορεί να συνεχίσει τη διαδικασία της έξωσης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρω ακριβώς τα πράγματα. Αν κατάλαβα καλά έλαβε ειδοποίηση από την αστυνομία για έξωση λόγο οφειλής δυο μηνών, τα πλήρωσε αλλά και πάλι έλαβε πάλι χαρτί έξωσης και χαρτί δικαστηρίου (το βρήκε Παρασκευή) για δικαστήριο την δευτέρα.

Το βασικό είναι ότι ήθελα να μάθω καθαρά για εμένα αν γίνεται τόσο εύκολα να σού κάνουν έξωση. Και τι γίνεται με τα συμβόλαια που έχουν λήξει ποιός είναι περισσότερο απροστάτευτος?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Οι μισθώσεις κατοικίας ισχύουν για 3 έτη όπως έχουμε αναφέρει, ακόμη και εάν έχει συμφωνηθεί μικρότερη διάρκεια...μετά την λήξη της τριετίας ή της συμφωνηθείσης διάρκειας εάν είναι μεγαλύτερη, ο ιδιοκτήτης μπορεί να σε εξώσει όχι λόγω δυστροπίας αλλά λόγω λήξεως της μισθώσεως..
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τριετια πανε άλλα 3 ετη; ή μετα καθοριζεται απο τη συμφωνια;

Επισης ποσο διαστημα ειναι το προβλεπομενο για αρχη εξωσης λογω μη πληρωμης;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μισθωση κατοικιας γινεται μεσω taxis η και με συμφωνητικο....??? Επειδη νοικιαζω και εχω θεμα με τους ενοικιαστες....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μισθωση κατοικιας γινεται μεσω taxis η και με συμφωνητικο....??? Επειδη νοικιαζω και εχω θεμα με τους ενοικιαστες....:(

 

Μίσθωση μπορεί εγκύρως να καταρτισθεί και προφορικώς, αλλά δεν στο συνιστώ.

Το καλύτερο είναι και έγγραφο μισθωτήριο και φυσικά δήλωση και αποδοχή στο ΤΑΧΙΣ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μισθωση κατοικιας γινεται μεσω taxis η και με συμφωνητικο....??? Επειδη νοικιαζω και εχω θεμα με τους ενοικιαστες....:(

Μπαίνεις στο ΤΑΧΙΣ.Κάνεις εσύ ως ιδιοκτήτης την δήλωση/συμβόλαιο και πατάς αποστολή.Πάει στο ΤΑΧΙΣ του υποψήφιου ενοικιαστή και αυτός πρέπει να το εγκρίνει.Αυτός είναι ο μόνος νόμιμος τρόπος.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...