Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, kermitlabross said:

Τι γνωρίζετε για τα mods που υπάρχουν;
Εννοώ αυτά που λένε πχ ύπνος, κινηματογράφος κλπ

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τι εννοεις με τα "mods" ?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι εννοεις με τα "mods" ?
Και στο τηλ αλλά και στο ρολόι,... Ρωτάω γιατί ερχόμενος από Amazfit με 25 μέρες αυτονομία, δυσκολεύομαι λίγο να συνηθίσω, οπότε ρωτάω αν κάποιο από αυτά βοηθάει σε εξοικονόμηση μπαταρίας.. 5f9b875b817c5d76eaf5e1e52e73d698.jpg

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2023 at 8:00 ΜΜ, kermitlabross said:

Και στο τηλ αλλά και στο ρολόι,... Ρωτάω γιατί ερχόμενος από Amazfit με 25 μέρες αυτονομία, δυσκολεύομαι λίγο να συνηθίσω, οπότε ρωτάω αν κάποιο από αυτά βοηθάει σε εξοικονόμηση μπαταρίας.. 5f9b875b817c5d76eaf5e1e52e73d698.jpg

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πατώντας λειτουργίες και ρουτίνες μπορείς να ρυθμίσεις την ώρα που κοιμάσαι και το ρολόι περνάει σε εξοικονόμηση ενέργειας,  μετρώντας όμως τις λειτουργίες ύπνου που έχεις ρυθμίσει ή όπως έχει αναφέρει φίλος πιο πάνω το βάζεις σε λειτουργία πτήσης που επίσης μετράει τις λειτουργίες ύπνου που έχεις ρυθμίσει. Τα υπόλοιπα που καταναλώνουν ενέργεια είναι η φωτεινότητα ειδικά η αυτόματη, το always on display, το σήκωμα καρπού για ένδειξη οθόνης κτλ. Όπως και να έχει η γνώμη μου είναι ότι έχουμε αγοράσει ένα smartwatch για να το χαρούμε, είτε τα ενεργοποιήσεις όλα είτε κάποια ή κανένα από προσωπική χρήση μου έχει βγάλει max 2,5 μέρες με μόνο αυτόματη φωτεινότητα ενεργή ή με σχεδόν όλα ενεργά 1,5 μέρες, είναι μικρή η απόκλιση οπότε κάνεις ότι πιστεύεις ότι σε βολεύει, εκτός βέβαια και αν θέλεις να φύγεις διήμερο ας πούμε και ξεχάσεις φορτιστή οπότε τα απενεργοποιείς ίσως όλα, μην ξεχνάς βέβαια ότι υποστηρίζει ασύρματη και αντίστροφη ασύρματη φόρτιση απο κινητό ειδικά αν είναι Samsung και ότι πάνω κάτω με το φορτιστή του σε μία ώρα είσαι έτοιμος γιατί υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση, αυτά απο προσωπική εμπειρία ένα μήνα και κάτι που έχω το Samsung Galaxy watch 5 44mm αλλά και προηγούμενα wear os smartwatch που είχα,  ίσως κάποιος άλλος φίλος έχει να προσθέσει κάτι άλλο ή έχει διαφορετική εμπειρία από τη δική μου, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας. 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου παρατήρηση έχει να κάνει με την ανεκτικότητα του watch 5 44mm, δυστυχώς θέλει πολύ προσοχή το σώμα του ρολογιού γύρω από την οθόνη, έχω ήδη γδαρσίματα έντονα θα έλεγα οπότε παρήγγειλα και θήκη spigen μαζί με το τζαμάκι που ήδη έχω περάσει, ήθελα πολύ να την αποφύγω γιατί ένας από τους λόγους που το διάλεξα ήταν το πόσο όμορφο και λεπτό είναι στο χέρι, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για το 5 pro πάντως σε σύγκριση με το ticwatch pro 3 ultra gps που είχα πριν χάνει σε αυτό τον τομέα όπως και στην μπαταρία (στα ticwatch βέβαια είχαμε άλλα θέματα αξιοπιστίας) όμως σε όλα τα άλλα είναι μπροστά με διαφορά το watch 5 44mm. 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Σήμερα εντελώς Ξαφνικά δεν έχω ειδοποιήσεις στο ρολόι και κάνει ασταμάτητα αποσυνδέσεις από το τηλέφωνο. Έκανα επανεκκίνηση και στο ρολόι κακ το τηλέφωνο αλλά καμία αλλαγή...

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Σήμερα εντελώς Ξαφνικά δεν έχω ειδοποιήσεις στο ρολόι και κάνει ασταμάτητα αποσυνδέσεις από το τηλέφωνο. Έκανα επανεκκίνηση και στο ρολόι κακ το τηλέφωνο αλλά καμία αλλαγή...
Και εμένα ειχε χθες αυτα τα συμπτώματα το Galaxy Watch 4.
Το έκανα επανεκκίνηση κ έστρωσε.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, coulis said:

Και εμένα ειχε χθες αυτα τα συμπτώματα το Galaxy Watch 4.
Το έκανα επανεκκίνηση κ έστρωσε.


Tapa
 

Βασικά δεν ανοίγει ούτε η εφαρμογή Galaxy wear

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτοι οι τύποι εκεί στην Samsung.. Όντως δεν ανοίγει ούτε η εφαρμογή..

. Απαράδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια συμπτώματα και έχω το 4
Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι ΚΑΙ wipe τα δεδομένα της εφαρμογής στο κινητό για να παίξουν πάλι κανονικά

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, AnDas said:

Και εμένα τα ίδια συμπτώματα και έχω το 4
Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι ΚΑΙ wipe τα δεδομένα της εφαρμογής στο κινητό για να παίξουν πάλι κανονικά

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πλάκα κάνεις... Εάν είναι να θέλει τέτοιο πράγμα μέχρι να γυρίζω στο iOS με βλέπω...

 

Δεν ξέρω νομίζω είναι απαράδεκτο..

 

 

Εν τω μεταξύ μου καίει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κανείς στο Reddit...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, redcom7 said:

Πλάκα κάνεις... Εάν είναι να θέλει τέτοιο πράγμα μέχρι να γυρίζω στο iOS με βλέπω...

 

Δεν ξέρω νομίζω είναι απαράδεκτο..

 

 

Εν τω μεταξύ μου καίει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κανείς στο Reddit...

Συνεχίζεται το χάλι και μάλιστα από τις συνεχόμενες αποσυνδέσεις τρώει την μπαταρία σε λιγότερο από 24 ωρες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/Wearable-app-is-stuck-on-loading-screen-or-crashes-with-Galaxy/td-p/2769289

 

 

Το κόλπο με την αλλαγή ώρας και ημερομηνίας πέτυχε πάντως τώρα δουλεύει κομπλέ προς το παρών

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, redcom7 said:

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/Wearable-app-is-stuck-on-loading-screen-or-crashes-with-Galaxy/td-p/2769289

 

 

Το κόλπο με την αλλαγή ώρας και ημερομηνίας πέτυχε πάντως τώρα δουλεύει κομπλέ προς το παρών

Το έκανα και εγώ και δουλευει(για πόσο δεν ξέρω) αλλά ενώ πριν με πλήρη φόρτιση έδειχνε διάρκεια μπαταρίας 3 ημέρες και κάτι ώρες, τώρα δείχνει 1 ημέρα και 20 ωρες 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/Wearable-app-is-stuck-on-loading-screen-or-crashes-with-Galaxy/td-p/2769289
 
 
Το κόλπο με την αλλαγή ώρας και ημερομηνίας πέτυχε πάντως τώρα δουλεύει κομπλέ προς το παρών

Το έκανα και εγώ και δουλευει


Μπορείς να μου εξηγήσεις πως κ απο που αλλάζουμε ώρα (την διαδικασία)?.
Δεν μπορώ να καταλάβω από το παραπάνω άρθρο.

Την αυτόματη αλλαγή ώρας στο τηλέφωνο?



Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, coulis said:

 

 


Μπορείς να μου εξηγήσεις πως κ απο που αλλάζουμε ώρα (την διαδικασία)?.
Δεν μπορώ να καταλάβω από το παραπάνω άρθρο.

Την αυτόματη αλλαγή ώρας στο τηλέφωνο?



Tapa


 

 

 

Ναι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ναι
Σε ευχαριστώ.
Κ το αφήνουμε ετσι στο τηλ ή το ενεργοποιούμε μετά?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, coulis said:

Σε ευχαριστώ.
Κ το αφήνουμε ετσι στο τηλ ή το ενεργοποιούμε μετά?


Tapa
 

Μετά πάλι στο αυτόματο και κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Στο watch 5 44mm δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο να συμβαίνει, όλα έγιναν μετά το τελευταίο update και όχι σε όλη τη σειρά; Τι φάση;

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Στο watch 5 44mm δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο να συμβαίνει, όλα έγιναν μετά το τελευταίο update και όχι σε όλη τη σειρά; Τι φάση;
Και εγώ δόξα το θεό δεν έχω ούτε αποσυνδέσεις ούτε τίποτα. Όλα λειτουργούν ρολόι!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δόξα το θεό δεν έχω ούτε αποσυνδέσεις ούτε τίποτα. Όλα λειτουργούν ρολόι!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Τελικά με μάτιασα!!! Παρατήρησα πως δεν μου εμφανίζει επαφές ούτε στις εισερχόμενες (μόνο αριθμό), ούτε και στα μηνύματα αποστολέα..
Μετά από την τελευταία αναβάθμιση το πιθανότερο.
Δοκίμασα reset, ξανά στήσιμο και πάλι τίποτα..
Ελπίζω με κάποιο μελλοντικό update ασφαλείας να το φτιάξουν...

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

By the way ποιο messaging app χρησιμοποιητε ; Εγώ κατέληξα στο google messages..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Tips2022 said:

Πως βρίσκω τη θερμοκρασία σώματος ?

Δεν την βρισκεις καπου... στον υπνο μετραει αυτοματα... μονο του... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tips2022 said:

Πως βρίσκω τη θερμοκρασία σώματος ?

Δεν μετράει θερμοκρασία σώματος 

Μετράει θερμοκρασία δέρματος και μόνο στον ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...