Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Κέντρο Θήβας με πάρα πολύ κόσμο λόγω της παρουσίας του κ. Κασσελάκη

Ήταν στους επισήμους; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Κέντρο Θήβας με πάρα πολύ κόσμο λόγω της παρουσίας του κ. Κασσελάκη

Vodafone 5G

20240325_133100.thumb.jpg.64ebb346c7450070b4a001e6111aaa69.jpg

Cosmote 5G

20240325_133339.thumb.jpg.a587e37442fb555ead20e349b4d7f728.jpg

Αυτή η Vodafone πάει (αν δεν έχει ήδη πάει) για την 3η θέση πια...

3 minutes ago, panos.k2 said:

Ήταν στους επισήμους; 

Συμμετείχε στην παρέλαση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MIKU said:

Αυτή η Vodafone πάει (αν δεν έχει ήδη πάει) για την 3η θέση πια...

Αναμεσα σε Nova και Vodafone θεωρω την κατάσταση ρευστή. Δεν μπορούμε να πούμε με άνεση ότι η Vodafone είναι 2η και η Nova 3η, ούτε και το αντίστροφο. 

15 minutes ago, MIKU said:

Αυτή η Vodafone πάει (αν δεν έχει ήδη πάει) για την 3η θέση πια...

Συμμετείχε στην παρέλαση.

Μολις είδα βίντεο. Μου το έδειξαν συνάδελφοι.

Δεν ήξερα ότι πήγε στο στρατό.

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Νομίζω αρχές Απριλίου απολύεται 

Α ενδιαφέρον

Βρισκομαι στο εξωτερικό, στη Μπανγκοκ όπως ειπα για επαγγελματικούς λόγους, εδώ και καποιες μερες και δεν εχω γενικά επαφή με τα νέα της Ευρώπης. Μόνο για το φρικιαστικό συμβαν στη Ρωσία έμαθα. 

ΥΓ: Γεμάτη κεραίες η πόλη. Στην Αθήνα στο κέντρο ανα σημεία έχουμε μη λειτουργικο δίκτυο. Εδώ δυσκολα πέφτει από full μπαρες σε εξωτερικό χώρο. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MIKU said:

Αυτή η Vodafone πάει (αν δεν έχει ήδη πάει) για την 3η θέση πια...

Συμμετείχε στην παρέλαση.

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι δεύτερη. Η nova είναι κατά πολύ χειρότερη σε αρκετά σημεία. Πειραιάς στο μπαλκόνι απόλυτη επαφή με την κεραια

IMG_4058.png

IMG_4059.png

IMG_4060.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MIKU said:

Αυτή η Vodafone πάει (αν δεν έχει ήδη πάει) για την 3η θέση πια...

Θεσσαλονίκη εξωτερικος χωρος και δεν μπορουσα να στειλω φωτο απο το βαιμπερ! Χειροτερευει η κατασταση στο κοκκινο δικτυο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ακούω συνέχεια από φίλους των παιδιών που τυχαίνει να έχουν το συγκεκριμένο δίκτυο...

Πάντα για Θεσσαλονίκη αναφέρομαι.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

 

Και οι ανακρίβειες πάνε σύννεφο κλασικά 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Αυτά ακούω συνέχεια από φίλους των παιδιών που τυχαίνει να έχουν το συγκεκριμένο δίκτυο...

Πάντα για Θεσσαλονίκη αναφέρομαι.

 

Παντελή κανόνισε αν είμαι επάνω να πάμε για τσίπουρα και άσε τις ντροπές  🙂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε οσα σημεία δεν εχω υπηρεσίες βοντα, η Νόβα με σώζει. Οσοι βαζετε dislike και λέτε για ανακρίβειες, ελπιζω να σας πληρωνουν σημερα περισσότερα λογω αργίας. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, panos.k2 said:

Αναμεσα σε Nova και Vodafone θεωρω την κατάσταση ρευστή. Δεν μπορούμε να πούμε με άνεση ότι η Vodafone είναι 2η και η Nova 3η, ούτε και το αντίστροφο. 

Μολις είδα βίντεο. Μου το έδειξαν συνάδελφοι.

Δεν ήξερα ότι πήγε στο στρατό.

"Στρατό" 

Link to comment
Share on other sites

Στρατό

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Gv2008 said:

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι δεύτερη. Η nova είναι κατά πολύ χειρότερη σε αρκετά σημεία. Πειραιάς στο μπαλκόνι απόλυτη επαφή με την κεραια

IMG_4058.png

IMG_4059.png

IMG_4060.png

Εγω για τον Πειραια ενα πραγμα εχω να πω ειμαστε ξεκαθαρα στον δικο μας πλανητη..😂

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, p_k said:

Αυτά ακούω συνέχεια από φίλους των παιδιών που τυχαίνει να έχουν το συγκεκριμένο δίκτυο...

Πάντα για Θεσσαλονίκη αναφέρομαι.

 

Εγώ πιστεύω η Nova ίσως πιάσει τη 2η θέση σε ταχύτητες, σαφώς με μεγάλο χάσμα από τον ΟΤΕ.

Αν συνεχίσει όμως τις διορθώσεις και δεν παγώσει.

Η Vodafone μου φαίνεται πώς πάει όσο μπορεί πιο οικονομικά πλέον στο δίκτυο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς γενικά, προφανώς δεν παρακολουθείς τις εξελίξεις...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MIKU said:

Εγώ πιστεύω η Nova ίσως πιάσει τη 2η θέση σε ταχύτητες, σαφώς με μεγάλο χάσμα από τον ΟΤΕ.

Αν συνεχίσει όμως τις διορθώσεις και δεν παγώσει.

Η Vodafone μου φαίνεται πώς πάει όσο μπορεί πιο οικονομικά πλέον στο δίκτυο.

Πριν λίγο καιρό, κάνα χρόνο, αυτό ίσως έπαιζε. Τώρα πλέον έχει αντιστραφεί τελείως. Απλά είναι μπόλικα τα σημεία που θέλει συμμάζεμα και η vodafone. Γενικά και οι δύο έχουν πολύ δουλειά μπροστά τους 😏

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Serafeim1981 said:

Αν μιλάς γενικά, προφανώς δεν παρακολουθείς τις εξελίξεις...

Παρακολουθώ. Και βλέπω ότι ο ΟΤΕ συνεχίζει σταθερά 1ος με μεγάλες διαφορές, η Vodafone έχει ανακοινώσει το μικρότερο επενδυτικό πλάνο έως το 2028 και από τους 3 και παράλληλα έχει να αντιμετωπίσει τις φουρτούνες στον όμιλο (πώληση Vodafone Ισπανίας και Ιταλίας, συγχώνευση στο Ηνωμένο Βασίλειο) και η Nova έχει ένα προβληματικό δίκτυο το οποίο αν και ξεκίνησε να αναβαθμίζει, πλέον μένει να δούμε τι θα γίνει με την πώληση, εάν και εφόσον γίνει.

Τι μου ξεφεύγει;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Εγώ πιστεύω η Nova ίσως πιάσει τη 2η θέση σε ταχύτητες, σαφώς με μεγάλο χάσμα από τον ΟΤΕ.

Αν συνεχίσει όμως τις διορθώσεις και δεν παγώσει.

Η Vodafone μου φαίνεται πώς πάει όσο μπορεί πιο οικονομικά πλέον στο δίκτυο.

Σύμφωνα με τα τελευταίας συγκριτικά στοιχεία, η Vodafone είναι δεύτερη σε ταχύτητες. Επισης με τον ρυθμό των αναβαθμίσεων που είναι πολλαπλάσιος της Nova, δεν νομίζω να μικραίνει το χάσμα αλλά μάλλον μεγαλώνει. Κάτι που φαίνεται και από τη γενική εντύπωση που επικρατεί και στα posts εδώ. 

15 minutes ago, MIKU said:

Παρακολουθώ. Και βλέπω ότι ο ΟΤΕ συνεχίζει σταθερά 1ος με μεγάλες διαφορές, η Vodafone έχει ανακοινώσει το μικρότερο επενδυτικό πλάνο έως το 2028 και από τους 3 και παράλληλα έχει να αντιμετωπίσει τις φουρτούνες στον όμιλο (πώληση Vodafone Ισπανίας και Ιταλίας, συγχώνευση στο Ηνωμένο Βασίλειο) και η Nova έχει ένα προβληματικό δίκτυο το οποίο αν και ξεκίνησε να αναβαθμίζει, πλέον μένει να δούμε τι θα γίνει με την πώληση, εάν και εφόσον γίνει.

Τι μου ξεφεύγει;

1. Έχει συνέπεια στο επενδυτικό πλάνο και επισης παίρνει φθηνότερα τον εξοπλισμό από Nova. 
2. Το επενδυτικό πλάνο που λες, γνωρίζεις ποσά χρήματα θα πάνε σε περιεχόμενο στους άλλου 2; Επισης γνωρίζεις αν έχει ολοκληρωθεί η συγχώνευση συστημάτων στη Nova? Επισης σε τι ποσοστό πάει σε FTTH και τι σε 5G? Με δεδομένο το footprint του ΟΤΕ, δεν είναι λογικο να χρειάζονται περισσότερα κεφαλαία για FTTH?

3. Το ότι πουλά Ισπανία , Ιταλία, τι σχέση έχει; Μάλλον έχει, γιατί θα πάρει ζεστό χρήμα για επενδύσεις, όποτε δεν είναι προβληματικό, όπως θες να το παρουσιάσεις. 
4. Η Nova είναι σε διαδικασία πώλησης, όποτε μάλλον εδώ θα πρέπει να προβληματιστείς. Όταν πουλάς κάτι, δεν του αυξάνεις το δανεισμό για να επενδύσεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CamuCamu said:

Εγω για τον Πειραια ενα πραγμα εχω να πω ειμαστε ξεκαθαρα στον δικο μας πλανητη..😂

Πράγματι😂 βονταφοναρα λέμε και κλαίμε 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...