Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελεια, ολοταχώς για το 4 δλδ!!! Να επισημάνω τα εξής: αρχικά το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δν έβρισκε κανένα ασύρματο δίκτυο και τα χειριστήρια δούλευαν μόνο όταν τα σύνδεα με το καλώδιο. Δεν δοκίμασα ο μ@!ς να συνδεθω με ethernet και πήγα να κάνω κατευθειαν update μέσω usb όπως είδα από το you tube. Από τότε δν μπορώ να μπω σε safe mode κ με βγάζει κατευθείαν στην αναβάθμιση που φτάνει μέχρι ένα σημείο και μετά error 8002f1f9. Τι λέτε, να το στείλω για service να δω μήπως και φτιάχνεται ηηηη να περάσω κατευθείαν από το ταμείο με το ps4 στο χέρι????

Κατευθείαν για ps4. Αν θυμάμαι καλά μου ζήτησαν γύρο στα 150€ για φτιάξιμο. Έβαλα αλλά 50 και πήρα το ps4 μεταχειρισμένο τότε και τελείωσα. Αυτά μου έκανε ακριβώς και εμένα πάντως.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω, το συγκεκριμένο, θέλει ενεργή συνδρομή για να πέρνεις τα δωρεάν, παιχνίδια που δίνει online?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχεις ενεργή;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, το συγκεκριμένο, θέλει ενεργή συνδρομή για να πέρνεις τα δωρεάν, παιχνίδια που δίνει online?

 

Μόνο με ενεργή συνδρομή (PS Plus) παίρνεις δωρεάν παιχνίδια online, ασχέτως κονσόλας.

Εκτός εάν μιλάς για free to play παιχνίδια από το κατάστημα, αυτά είναι ανεξαιρέτως δωρεάν.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχεις ενεργή;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω καν..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αλλάξει μπαταρίες στα χειριστήρια της κονσόλας και αν αξίζει αυτή η αλλαγή. Αν ναι ποια μπαταρία προτείνεται. Βρίσκω πολλές στοebay αλλά δεν ξέρω ούτε ποια είναι η ορίτζιναλ ούτε αν αυτές που βρίσκω δεν είναι της πλάκας.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει εγώ πάει όμως πάνω από 2 χρόνια και δεν θυμάμαι και πολλά. Μπορείς να βρεις στο YouTube σχετικά βίντεο. Τη μπαταρία την είχα πάρει από κάποιο skroutz-ομαγαζο....

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η προσθήκη του Netflix, έγινε η απαραίτητη εγκατάσταση και μια σειρά αναβαθμίσεις που χρειάζονταν και είναι έτοιμο. Μέσα στις επόμενες μέρες πιστεύω ότι θα βρω χρόνο να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει εγώ πάει όμως πάνω από 2 χρόνια και δεν θυμάμαι και πολλά. Μπορείς να βρεις στο YouTube σχετικά βίντεο. Τη μπαταρία την είχα πάρει από κάποιο skroutz-ομαγαζο....

 

Πως ήταν οι μπαταρίες στα χειριστήρια μετά; Έβγαλαν καιρό η δεν άντεξαν για πολύ; Οι τιμές αφορούν σετάκια οπότε από θέμα κόστους νομίζω αξίζει η αλλαγή αν είναι καλές.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα, όποιος έχει Fat ή συγεκριμένες Slim κονσόλες, μπορεί πλέον να τρέξει cfw. Ακόμα και στο τελευταίο ofw, το 4.82

 

http://wololo.net/2017/11/27/tutorial-use-ps3xploit-hack-ps3-go-directly-rebug-4-81-2-noob-friendly/

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

2004Β έχω με 4.82

Μπορω να τρεξω cfw χωρις επεμβαση στο hw????

 

Ναι. Εσύ ακολουθείς το hack για τις μνήμες NOR.

 

Εδω είσαι : https://www.psxhax.com/threads/ps3xploit-4-82-cfw-on-ofw-nor-nand-flash-writer-nor-dumper.3112/

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

και αν παει κατι στραβα πεταμα η κονσολα;

η παιζει να διορθωθει;

 

Η διαδικασία δεν είναι αψεγάδιαστη, με την έννοια ότι κολλάει και όχι ότι κάνει brick, απλά μόνο 1 στους 379 που έγραψαν από κάτω σχόλια έκανε πατάτα και έκανε semi brick το Ps3 του. Το οποίο διορθώθηκε με ένα USB Stick, απ'ότι διάβασα.

 

Γενικά εάν δεν θέλεις να ασχοληθείς με τέτοιες διαδικασίες μην spammάρεις άδικα, σώσε το χρόνο των άλλων.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω πως παίζεις παιχνίδια sto cfw 4.81;μεσώ moultiman όπως παλιά;;;;

έχω να χρησιμοποιησω το ps3 χρόνια απο εποχή 3.55cfw

Link to comment
Share on other sites

ναι και με multiman αλλα αν βαλεις cobra cfw μπορεις να βαλεις και webman που ειναι λιγο πιο γρηγορο θα ελεγα

σε παει μονο του στο παιχνιδι που εχεις επιλεξει

και εχει και ρυθμιση για τα ανεμιστηρια δεν θα χρειαστεις κατι εξτρα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα PS3 Fat 80 GB και ήμουν έτοιμος να το πουλήσω μέχρι που είδα στο Google ότι μπορείς να τρέξεις παιχνίδια PS2 και κάποια παιχνίδια SNES (πχ Super Mario Bros). Μπορώ να το κάνω σχετικά εύκολα? Αξίζει τον κόπο ή είναι ταλαιπωρία?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Έχω ένα PS3 Fat 80 GB και ήμουν έτοιμος να το πουλήσω μέχρι που είδα στο Google ότι μπορείς να τρέξεις παιχνίδια PS2 και κάποια παιχνίδια SNES (πχ Super Mario Bros). Μπορώ να το κάνω σχετικά εύκολα? Αξίζει τον κόπο ή είναι ταλαιπωρία?

 

Καμία απάντηση , παιδιά??

Βλέπω στο νετ ότι μπορείς να βάλεις και παιχνίδια εποχής Nintendo 64 όπως Super Mario 64/Mario Kart 64 κ.α και θα ήταν ό,τι πρέπει για να φυλάξω το N64 μου και να μην το ανοιγοκλείνω. :cool:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περασεις cfw για να μπορεσεις να κανεις αυτο που θελεις

 

Το πως ας το πει κάποιος που γνωρίζει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα ,πως μπορώ να τσεκάρω τις ώρες λειτουργίας του ps3 ???

 

Το πόσες ώρες ανοιχτό είναι εννοείς ?

Δεν υπάρχει τέτοιος μετρητής.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω ένα ps3, εκεί που έπαιζα έκανε restart, από τότε οπότε το εκκινω μετά από 3 δευτερολεπτα ανάβει ένα κίτρινο λαμπάκι και απενεργοποιειτε η συσκευή. Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει το τροφοδοτικο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ps3, εκεί που έπαιζα έκανε restart, από τότε οπότε το εκκινω μετά από 3 δευτερολεπτα ανάβει ένα κίτρινο λαμπάκι και απενεργοποιειτε η συσκευή. Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει το τροφοδοτικο?

 

Να υποθέσω το παλιό μοντέλο; To Fat;

 

https://www.google.gr/search?q=ylod+%CF%84%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9&oq=ylod+%CF%84%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9&aqs=chrome..69i57.3177j0j7&client=ubuntu&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

^ μάλλον έπαθες φούιτ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...