Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Θα μπορούσατε να μου πείτε μια καλή τιμή για μεταχειρισμένο ps3 σε καλή κατάσταση μαζί με το παιχνίδι buzz παγκόσμιο κουίζ και τα 4 buzzer του και που θα μπορούσα να ψάξω; Συγγνώμη για το άσχετο του θέματος αλλά πρόκειται για δώρο που θα ήθελα αν μπορώ να κάνω σε ένα παιδί γι'αυτό και είμαι τόσο συγκεκριμένος. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας . Έχω ένα ps3 τσιπαρισμένο με τον 120αρι δίσκο . Θα ήθελα την βοήθειά σας μιας και ο δίσκος είναι γεμάτος και δεν μπορώ να κάνω lnstall άλλο παιχνίδι. Δεν με ενδιαφέρει αν χάσω τα saves αρκεί να ελευθερωθεί χώρος στον σκληρό (εννοείτε να μη πειράξω το hack). Edited by stdr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Έχω ένα ps3 τσιπαρισμένο με τον 120αρι δίσκο . Θα ήθελα την βοήθειά σας μιας και ο δίσκος είναι γεμάτος και δεν μπορώ να κάνω lnstall άλλο παιχνίδι. Δεν με ενδιαφέρει αν χάσω τα saves αρκεί να ελευθερωθεί χώρος στον σκληρό (εννοείτε να μη πειράξω το hack).

 

Για αρχη σβησε γκειμ ντατα απο παιχνιδια που δεν παιζεις. επισης σβησε παιχνιδια που δεν παιζεις και αν δεν εχει κανει τον απαιτουμενο χωρο τοτε αλλαξε σκληρο δισκο με μεγαλυτερο. Το μονο που θα χρειαστεις για το τελευταιο ειναι να εχεις σε ενα στικακι το καστομ φιρμγουερ που φορα τωρα η κονσολα σου

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη σβησε γκειμ ντατα απο παιχνιδια που δεν παιζεις. επισης σβησε παιχνιδια που δεν παιζεις και αν δεν εχει κανει τον απαιτουμενο χωρο τοτε αλλαξε σκληρο δισκο με μεγαλυτερο. Το μονο που θα χρειαστεις για το τελευταιο ειναι να εχεις σε ενα στικακι το καστομ φιρμγουερ που φορα τωρα η κονσολα σου

Ευχαριστώ . Για ''restore default setting'' ή ''restore ps3 system'' ούτε λόγος έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οχι τα 3004 δεν γινονται υπηρχε το cobra ode αλλα δεν αξιζει

το ειχαν κλειδωσει για μεγαλο χρονικο διαστημα τον π[ρηγουμενο μηνα διαβασα οτι εβγαλαν αναβαθμιση

αλλα χιλιες φορες να το δωσεις και να βρεις ενα που να γινεται downgrade

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

θελω να ενεργοποιησω το 2step verification στο λογαριασμο μου στο psn και μου βγαζει αυτο:

 

Αν έχετε ενεργοποιήσει την επαλήθευση 2SV, οι συσκευές PS3, PS Vita, PS TV, PSP ή Xperia, θα πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένες να χρησιμοποιούν έναν Κωδικό πρόσβασης ρύθμισης συσκευής για να είναι δυνατή η σύνδεση σε αυτές. Θα πρέπει να δημιουργήσετε έναν νέο κωδικό πρόσβασης ρύθμισης συσκευής για να εξουσιοδοτήσετε μια νέα συσκευή ή για να εξουσιοδοτήσετε εκ νέου μια συσκευή. Μπορείτε να χρησιμοποιείτε τον ίδιο κωδικό πρόσβασης ρύθμισης συσκευής κάθε φορά που συνδέεστε στη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Ξερει κανεις τι ειναι?

Να σημειωσω οτι στο ps4 με βαζει κανονικα. Απλα μου στελνει ενα μηνυμα στο κινητο που πατω τον κωδικο και μπαινω.

 

Στο ps3 τι ειναι αυτος ο ''κωδικος προσβασης ρυθμισης συσκευης''?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρετε αν μπορώ να βρω κάπου τον δεκτή για τα χειριστήρια του buzzer ; η κάποιον άλλο τρόπο για να συνοδεύουν στο ps ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Καλησπέρα και συγγνώμη αν Είμαι σε λάθος θέμα.

Πρόσφατα ό Αδελφός μου Μου έδωσε το ps3 με 12 gb αποθηκευτικού χώρου και θέλω να βάλω άλλον σκληρό μέχρι 500 gb ψάχνω στο ίντερνετ βρίσκω κάποιους σκληρούς δίσκους αλλά σε κάποιους γράφει super slim και εγώ δεν ξέρω ποιο ps3 έχω.ολοι οι σκληροί δίσκοι κάνουν και για το ps3 slim και για το super slim; ;

Και ποιόν σκληρό μου προτείνεται Να παρω;;

Υ.Γ. Χρειάζεται να πάρω και βάση; ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να λες ότι έχεις 12Gb σκληρό δίσκο τότε έχεις προφανώς το σούπερ Σλιμ μοντέλο. Για εμένα πάρε ένα δίσκο της αρεσκείας σου και ανάλογα με τα παιχνίδια που έχεις 250gb ως 500 είναι ιδανικά σε μεγεθος 9.5mm ύψος σατα 2,5 και στις 5400 στροφές. Επίσης θα χρειαστείς και mounting bracket για να βάλεις επάνω το νέο δίσκο καθώς και ένα φλασάκι φορμαρισμένο σε φατ32 με το τελευταίο φιρμγουερ της Σόνυ στο ps3 Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να λες ότι έχεις 12Gb σκληρό δίσκο τότε έχεις προφανώς το σούπερ Σλιμ μοντέλο. Για εμένα πάρε ένα δίσκο της αρεσκείας σου και ανάλογα με τα παιχνίδια που έχεις 250gb ως 500 είναι ιδανικά σε μεγεθος 9.5mm ύψος σατα 2,5 και στις 5400 στροφές. Επίσης θα χρειαστείς και mounting bracket για να βάλεις επάνω το νέο δίσκο καθώς και ένα φλασάκι φορμαρισμένο σε φατ32 με το τελευταίο φιρμγουερ της Σόνυ στο ps3

Καλησπερα και σε ευχαριστω για την απαντηση,ολα καλα για τον σκληρο το καταλαβα αλλα το τελευταιο για το φλασακι δεν καταλαβαινω πως γίνετε;;

Υπαρχει καπου καποια οδηγια πως γινετε η καποιο βιντεο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε ευχαριστω για την απαντηση,ολα καλα για τον σκληρο το καταλαβα αλλα το τελευταιο για το φλασακι δεν καταλαβαινω πως γίνετε;;

Υπαρχει καπου καποια οδηγια πως γινετε η καποιο βιντεο;;

εχεις ενα φλασακι 2 γκιγκα τουλαχιστον, το βαζεις στον υπολογιστη σου και του κανεις φορματ σε μορφη φατ32.

αφου κανεις το φορματ, δημιουργεις εναν φακελο PS3 και μεσα σε αυτον αλλον εναν UPDATE

μετα πας στο σαιτ της σονυ και κατεβαζεις τπ τελευταιο φιρμγουερ που εχει για ps3.

υστερα το αντιγραφεις στο φλασακι στο φακελο UPDATE

 

προσοχη οι φακελοι να ειναι με κεφαλαια, το αρχειο μετονομασε το σε UPDATE.PUB αν δεν εχει ηδη το ονομα αυτο και μην εχεις δισκακι μεσα sto drive tou ps3

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα φλασακι 2 γκιγκα τουλαχιστον, το βαζεις στον υπολογιστη σου και του κανεις φορματ σε μορφη φατ32.

αφου κανεις το φορματ, δημιουργεις εναν φακελο PS3 και μεσα σε αυτον αλλον εναν UPDATE

μετα πας στο σαιτ της σονυ και κατεβαζεις τπ τελευταιο φιρμγουερ που εχει για ps3.

υστερα το αντιγραφεις στο φλασακι στο φακελο UPDATE

 

προσοχη οι φακελοι να ειναι με κεφαλαια, το αρχειο μετονομασε το σε UPDATE.PUB αν δεν εχει ηδη το ονομα αυτο και μην εχεις δισκακι μεσα sto drive tou ps3

 

Να σαι καλά σε ευχαριστώ πολύ.

Έκανα αγορά ενός σκληρού δίσκου και θα περιμένω να μου έρθει και θα κάνω τα παραπάνω που μου γράφεις.

Και πάλι σε ευχαριστώ καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, ξαφνικά το χειριστήριο δν δουλεύει πάρα μόνο όταν το συνδέω στην κονσόλα με το καλώδιο. Επίσης δν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ ασύρματα, δν βρίσκει καθόλου το δίκτυο. Από θέμα δικτύου δν υπάρχει κανένα πρόβλημα, με την κονσόλα κάτι παιζει. Το σφαλμα που μου βγαζει 80130128. Τι μπορει να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση

ψαξε πως μπαινεις recovery se ps3 μπες και κανε απο εκει

update που θα εχεις κατεβασει απο την σονυ σε ενα usb

εχει οδηγιες πως κανεις απο usb στην σονυ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μπω σε recovery mode, πάντα με βγάζει κατευθείαν στην αναβάθμιση, φτάνει μέχρι το 49% και μετά μετά μου βγάζει error 8002f1f9
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η κάρτα σου wifi\Bluetooth. Τι σημαίνει αυτό? Ότι η κονσόλα σου είναι πλέον άχρηστη και δεν γίνεται να φτιαχτεί. Το έπαθα και εγώ πριν 2 χρόνια σε super slim. Αναγκαστικά αγοράζεις άλλη κονσόλα εκτός και έχεις εγγύηση αν το πείρες πριν 11 μήνες π. Χ.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Τελεια, ολοταχώς για το 4 δλδ!!! Να επισημάνω τα εξής: αρχικά το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δν έβρισκε κανένα ασύρματο δίκτυο και τα χειριστήρια δούλευαν μόνο όταν τα σύνδεα με το καλώδιο. Δεν δοκίμασα ο μ@!ς να συνδεθω με ethernet και πήγα να κάνω κατευθειαν update μέσω usb όπως είδα από το you tube. Από τότε δν μπορώ να μπω σε safe mode κ με βγάζει κατευθείαν στην αναβάθμιση που φτάνει μέχρι ένα σημείο και μετά error 8002f1f9. Τι λέτε, να το στείλω για service να δω μήπως και φτιάχνεται ηηηη να περάσω κατευθείαν από το ταμείο με το ps4 στο χέρι????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...