Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως ?? Έχεις πληρώσει δηλαδή 1 μήνα και έχεις τα παιχνίδια για μια ζωή και να τα παίζεις όσο θες ???

Δεν είχα ποτέ PS+ αλλά από μαρτυρίες ατόμων που είχα μιλήσει μαζί τους μου είχαν πει πως δεν μπορείς ...

 

Ναι βρε, αυτο κανει.

Μπορει να χεις γεναρη του 14 συνδρομη ενος μηνα και να κατεβασεις 3 απο τα δωρεαν παιχνιδια που δινει η sony. Αν φλεβαρη σου ληξει η συνδρομη δεν μπορεις να τα παιξεις.

Αν θες σεπτεμβρη να ξανακανεις συνδρομη τα παιζεις κανονικα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες αν κάνω εγκατάσταση custom firmware στο ps3 υπάρχει η δυνατότητα να έχω το YouTube application που έχω και στο original firmware (με έχει βολέψει πολύ γιατι βάζω απευθείας από το κινητό τα video στο ps3 και από εκεί στην τηλεόραση που παρεπιπτοντως είναι παλιά. Επίσης αν κάποιος γνωρίζει αν σε cfw υπάρχει Spotify application O:-)
Link to comment
Share on other sites

Πρόσβαση στο YouTube μέσω μιας εφαρμογής που λέγεται showtime μπορείς να έχεις. Για το Spotify δεν γνωρίζω κάτι άλλα κοίταξε μήπως το xbmc για PS3 το υποστηρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσβαση στο YouTube μέσω μιας εφαρμογής που λέγεται showtime μπορείς να έχεις. Για το Spotify δεν γνωρίζω κάτι άλλα κοίταξε μήπως το xbmc για PS3 το υποστηρίζει...

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εδώ και λίγες μέρες το ps3 slim που έχω, έχει κάποιο πρόβλημα, γιατί κάποια παιχνίδια μου τα διαβάζει ενώ κάποια άλλα δεν τα βλέπει καν.

Αυτά που δεν βλέπει, τα δοκίμασα σε άλλο ps3 και λειτουργούν κανονικά...

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει και που μπορεί να επισκευαστεί?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εδώ και λίγες μέρες το ps3 slim που έχω, έχει κάποιο πρόβλημα, γιατί κάποια παιχνίδια μου τα διαβάζει ενώ κάποια άλλα δεν τα βλέπει καν.

Αυτά που δεν βλέπει, τα δοκίμασα σε άλλο ps3 και λειτουργούν κανονικά...

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει και που μπορεί να επισκευαστεί?

Σας ευχαριστώ.

 

βαλε το δισκο μεσα και κρατα τη κονσολα καθετα με την υποδοχη του δισκου να κοιτα προς τα πανω

θα διαβασει τον δισκο τοτε:)

συμβαινει σε πολλες κονσολες οπως και στη δικη μου:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά είχες δίκιο, σε όρθια θέση το ps3 μου διαβάζει όλα τα δισκάκια!

Σε ευχαριστώ γιατί με γλύτωσες από αλλαγή laser που ήμουν έτοιμος να το πάω (κάνα 60άρι ευρώ μου ζήτησαν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά είχες δίκιο, σε όρθια θέση το ps3 μου διαβάζει όλα τα δισκάκια!

Σε ευχαριστώ γιατί με γλύτωσες από αλλαγή laser που ήμουν έτοιμος να το πάω (κάνα 60άρι ευρώ μου ζήτησαν)

 

απο το youtube το ειδα:cool:

φιλος μου μου ειπε οτι αυτος το εκανε οταν ειχε το ps1 ακομα

εγω δεν θυμαμαι αν ειχε τετοιο θεμα το ps1

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, σιγά μη παίρνατε και καινούριο PS3....:p

 

Αφού η ίδια η Sony στο "προτείνει" με το stand που βγάζει για το PS3. To τσίμπησα και βρήκα την υγειά μου :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι ξερει η sony:p

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια αν δωσω το username μου και το password μου στο psn σε εναν φιλο μου για να παιξει το dlc ενος παιχνιδιου υπαρχει περιπτωση να παιχτει τιποτα και να κλειδωσει η κονσολα επειδη θα συνδεθει με αλλο λογαριασμο?
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δε κλειδωνεται

Δωστο αφοβα

Οχι μονο μπορεις να το δωσεις αλλα υπαρχει και η δυνατοτητα για digital sharing δηλαδη να διαμοιραζεστε μεταξυ σας τις digital αγορες σας

Αυτο μπορει να γινει με το game sharing το οποιο υποστηριζει 2 activated PS3 systems

http://blog.us.playstation.com/2011/11/04/upcoming-change-to-playstation-3-and-psp-game-content-on-playstation-network/

Βεβαια αν γινει καποια χοντραδα απο τον αλλο ενω παιζει online (χρησιμοποιησει cheats η inapropriate behavior - βρισιες κλπ) και πεσει ban θα το φαει ο λογαριασμος σου οποτε τοτε θα χαθουν ολα μιας και το ban ειναι μονιμο και δεν αναιρειται.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δε κλειδωνεται

Δωστο αφοβα

Οχι μονο μπορεις να το δωσεις αλλα υπαρχει και η δυνατοτητα για digital sharing δηλαδη να διαμοιραζεστε μεταξυ σας τις digital αγορες σας

Αυτο μπορει να γινει με το game sharing το οποιο υποστηριζει 2 activated PS3 systems

http://blog.us.playstation.com/2011/11/04/upcoming-change-to-playstation-3-and-psp-game-content-on-playstation-network/

Βεβαια αν γινει καποια χοντραδα απο τον αλλο ενω παιζει online (χρησιμοποιησει cheats η inapropriate behavior - βρισιες κλπ) και πεσει ban θα το φαει ο λογαριασμος σου οποτε τοτε θα χαθουν ολα μιας και το ban ειναι μονιμο και δεν αναιρειται.

 

Σε ευχαριστω matzos! Να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ ένα ps3 controller για emulators στο κινητό και το φορτίζω μόνο από το PC. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για Windows που να λέει το ποσοστό της μπαταρίας για να ξέρω πότε να το βγάζω;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Με software (cfw) οχι.

Παιρνει ομως το λεγομενο Cobra ODE το οποιο ειναι ακριβο (80 ευρω αγορα περιπου εχει νομιζω), απαιτει ανοιγμα και κολλησεις απο ατομο που ξερει.

Πιο καλα δηλαδη να το πουλησεις 100-120 και να παρεις ενα Slim με ετοιμο cfw στα 160-180-200 (αναλογα με χωρητικοτητα δισκων που εχουν μεσα).

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σκοπο να δωσω 80 ευρω για να το αγορασω...αναμενω λοιπον με ανυπομονεσια το χακαρισμα οσον αφορα το software
Link to comment
Share on other sites

Τα ODE (Cobra, E3, 3k3y) έχουν 90 - 130 και θέλουν έμπειρο χέρι για να τα εγκαταστήσει, άρα συν άλλα 50 - 70 για τον τεχνικό ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια,υπαρχει καποιο καταστημα που αναλαμβανει downgrade σε ps3 phat 80gb ?εχω 4.55 ofw και ειμαι θεσ/νικη
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι κατα τη γνωμη σας τα καλυτερα παιχνιδια για ps3....θελω να αγορασω 1-2 και δεν ξερω ποια να παρω
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι κατα τη γνωμη σας τα καλυτερα παιχνιδια για ps3....θελω να αγορασω 1-2 και δεν ξερω ποια να παρω

Δεν το έχω παίξει αλλα απο οτι εχω διαβάσει για σενάριο και γραφικά το the last of us

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παίξει αλλα απο οτι εχω διαβάσει για σενάριο και γραφικά το the last of us

 

θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

metal gear solid:cool:

mortal komabt 9:cool:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...