Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειναι κατα τη γνωμη σας τα καλυτερα παιχνιδια για ps3....θελω να αγορασω 1-2 και δεν ξερω ποια να παρω

 

Χρονολογικα θα στα πω :)

Metal Gear 4 Guns of Patriots. (Αλλα υπαρχει και η 25th aniversary edition που εχει μεσα και τα MGS2 + MGS3)

Uncharted series

God Of War 3

Red Dead Redemption

The Last Of Us.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρονολογικα θα στα πω :)

Metal Gear 4 Guns of Patriots. (Αλλα υπαρχει και η 25th aniversary edition που εχει μεσα και τα MGS2 + MGS3)

Uncharted series

God Of War 3

Red Dead Redemption

The Last Of Us.

 

ναι οντως πως ξεχασα τα uncharted και το God Of War 3:O

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω να ασχοληθώ με το PS3 σχεδόν 2 χρόνια. Το είχα αφήσει με CFW 3.55 και spoofer για 4.11 για να μπαίνω (τότε) PSN με PSNabler. Τα παιχνίδια τα έτρεχα μέσω FAT32 σκληρού δίσκου από το MultiMAN. Έχω ακόμα το MultiMAN 4.0.3. Γνωρίζω τα ps3hax και psx-scene μιας και από κει είχα ακολουθήσει τότε οδηγούς για να τα φτιάξω όλα αυτά.

 

Έχει αλλάξει καθόλου το σύστημα; Ποιο είναι το τελευταίο CFW μπορώ να βάλω το οποίο να έχει τη μεγαλύτερη υποστήριξη σε παιχνίδια; PSN παίζει να έχω με κάποιον τρόπο; (δε με πολυνοιάζει βέβαια αυτό). Ακόμα τα παιχνίδια τα τρέχουμε με MultiMAN ή έχει και καμιά άλλη παρόμοια αλλά καλύτερη homebrew εφαρμογή; Υπάρχει και κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω πέραν του ότι δεν πρέπει να κάνω κάποιο OFW update;

 

Υ.Γ. Με ενδιαφέρουν μόνο software μέθοδοι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω να ασχοληθώ με το PS3 σχεδόν 2 χρόνια. Το είχα αφήσει με CFW 3.55 και spoofer για 4.11 για να μπαίνω (τότε) PSN με PSNabler. Τα παιχνίδια τα έτρεχα μέσω FAT32 σκληρού δίσκου από το MultiMAN. Έχω ακόμα το MultiMAN 4.0.3. Γνωρίζω τα ps3hax και psx-scene μιας και από κει είχα ακολουθήσει τότε οδηγούς για να τα φτιάξω όλα αυτά.

 

Έχει αλλάξει καθόλου το σύστημα; Ποιο είναι το τελευταίο CFW μπορώ να βάλω το οποίο να έχει τη μεγαλύτερη υποστήριξη σε παιχνίδια; PSN παίζει να έχω με κάποιον τρόπο; (δε με πολυνοιάζει βέβαια αυτό). Ακόμα τα παιχνίδια τα τρέχουμε με MultiMAN ή έχει και καμιά άλλη παρόμοια αλλά καλύτερη homebrew εφαρμογή; Υπάρχει και κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω πέραν του ότι δεν πρέπει να κάνω κάποιο OFW update;

 

Υ.Γ. Με ενδιαφέρουν μόνο software μέθοδοι.

Για αρχη πηγαινε στα system settings και info και δες τι firmware version σου γραφει το μηχανημα. Αν γραφει 3.55 η κατι αλλο δηλαδη αν ειναι ενεργο το spoofer. Δες αυτο γιατι ειναι πολυ σημαντικο πριν προχωρησεις και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη πηγαινε στα system settings και info και δες τι firmware version σου γραφει το μηχανημα. Αν γραφει 3.55 η κατι αλλο δηλαδη αν ειναι ενεργο το spoofer. Δες αυτο γιατι ειναι πολυ σημαντικο πριν προχωρησεις και πες μου

Είναι ενεργό το spoofer και δείχνει 4.11 αλλά φοράω 3.55 kmeaw.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρησεις και κανεις αναβαθμιση πρεπει να το απενεργοποιησεις οπωσδηποτε γιατι αλλιως θα σου μπρικαρει η κονσολα αν δεν το απενεργοποιησεις και κανεις αναβαθμιση.

Προσεξε οχι να το σβησεις με τριγωνο και delete, αλλα να το απενεργοποιησεις με τον αντιθετο τροπο που το ενεργοποιησες. Οταν το απενεργοποιησεις και βεβαιωθεις μεσα απο τα system settings και τον Μουλτιμαν (system info) οτι γραφει 3.55 τοτε στειλε μου π.μ να σου στειλω αναλυτικες οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ερώτηση, χρειάζεται να πάρω cooling fan θήκη για το σλιμ ;εάν ναι να πάρω κάθετη ή οριζόντια;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://ps3portal.net/ps3-4-55-jailbreak-cfw/

 

Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο jailbreak σε super slim κονσόλα αν είναι ασφαλές η αν ισχύ ;

Υπαρχει κανένα νέο σχετικά με το να παίζουμε αντίγραφα ασφάλειας σε super slim κονσόλα ;

Edited by geopilot2198

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

http://ps3portal.net/ps3-4-55-jailbreak-cfw/

 

Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο jailbreak σε super slim κονσόλα αν είναι ασφαλές η αν ισχύ ;

Υπαρχει κανένα νέο σχετικά με το να παίζουμε αντίγραφα ασφάλειας σε super slim κονσόλα ;

 

Οπα μόλις είδα ότι κάνει για όλες, ρώτησα κάποια παιδιά της δουλειάς και θα με απαντήσουν.μακάρι να δουλεύει

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οπα μόλις είδα ότι κάνει για όλες, ρώτησα κάποια παιδιά της δουλειάς και θα με απαντήσουν.μακάρι να δουλεύει

 

Για όλες; Εγώ έχω τη σλιμ με τα 320 γιγα. Αν μάθεις κάτι ενημέρωσε αν μπορείς φίλε.

 

Με το σπάσιμο τι ακριβώς κάνουμε; παίζουμε παιχνίδια από το ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αύριο θα πάω να πάρω έναν σκληρό να περάσω στο PS3 fat μου. Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αύριο θα πάω να πάρω έναν σκληρό να περάσω στο PS3 fat μου. Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο;

 

δεν είναι δύσκολο....μπορείς να δεις και κανένα βίντεο στο YouTube

Link to comment
Share on other sites

Για όλες; Εγώ έχω τη σλιμ με τα 320 γιγα. Αν μάθεις κάτι ενημέρωσε αν μπορείς φίλε.

 

Με το σπάσιμο τι ακριβώς κάνουμε; παίζουμε παιχνίδια από το ίντερνετ;

 

Ναι γι αυτό παιδεύομαι τόσο καιρό και όσοι έχουμε 3000 και παραπάνω κονσόλα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οπα μόλις είδα ότι κάνει για όλες, ρώτησα κάποια παιδιά της δουλειάς και θα με απαντήσουν.μακάρι να δουλεύει

 

παντως φαινεται πολυ ευκολο στην εγκατασταση του.......να ρωτησω κατι;;;

θα μπορουμε να παιζουμε παιχνιδια που ειναι αποθηκευμενα στον εξωτερικο σκληρο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτό παιδεύομαι τόσο καιρό και όσοι έχουμε 3000 και παραπάνω κονσόλα

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα μοντέλα ποιο ακριβώς είναι το 3000;

Link to comment
Share on other sites

Οπα μόλις είδα ότι κάνει για όλες, ρώτησα κάποια παιδιά της δουλειάς και θα με απαντήσουν.μακάρι να δουλεύει

 

Απο ότι είδα και κατέβασα το αρχείο με παραπέμπει σε site που πρέπει να πληρώσεις . Πληρώνεις όμως ισχύει ή είναι "μουφα " ; Πάντως μακάρι να βρούμε μια λύση γιατί στο super slim είναι πρόβλημα με περασμένο το official firmware της Sony , θέλει οπωσδήποτε με τα τωρινά δεδομένα chip ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως φαινεται πολυ ευκολο στην εγκατασταση του.......να ρωτησω κατι;;;

θα μπορουμε να παιζουμε παιχνιδια που ειναι αποθηκευμενα στον εξωτερικο σκληρο;;;

... όπως τα λέει ναι .!!

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

http://ps3portal.net/ps3-4-55-jailbreak-cfw/

 

Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο jailbreak σε super slim κονσόλα αν είναι ασφαλές η αν ισχύ ;

Υπαρχει κανένα νέο σχετικά με το να παίζουμε αντίγραφα ασφάλειας σε super slim κονσόλα ;

Μακρια !!!!

Το πολυ πολυ να βρεθειτε με χαλασμενo-μπρικαρισμενο ΠΣ3 και να μη μπορειτε να παιξετε τιποτα

Η Superslim consola δεν γινεται jailbreak με τιποτα μεχρι στιγμης με software.

Το μονο που μπορει να παρει επανω ειναι το cobra ODE (τσιπακι)

Link to comment
Share on other sites

Μακρια !!!!

Το πολυ πολυ να βρεθειτε με χαλασμενo-μπρικαρισμενο ΠΣ3 και να μη μπορειτε να παιξετε τιποτα

Η Superslim consola δεν γινεται jailbreak με τιποτα μεχρι στιγμης με software.

Το μονο που μπορει να παρει επανω ειναι το cobra ODE (τσιπακι)

 

Μάλιστα .. Ευχαριστώ φίλε.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αύριο θα πάω να πάρω έναν σκληρό να περάσω στο PS3 fat μου. Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο;

 

Κρατα backup πρωτα μεσα απο τα settings σε εξωτερικο σκληρο (αλλο σκληρο με φορματ fat32)

Αν εχεις θεμα χωρου με τον εξωτερικο σκληρο φατ32 σβησε τα game data utility ολα και τα ξαναπερνας μετα.

Και μετα τα ξαναπερνας στο νεο σκληρο που θα βαλεις επανω.

Αν δε κρατησεις backup θα χασεις save games trophies κλπ αν δεν τα εχεις κανει synch στο psn.

Αν κρατησεις savegames ξεχωριστα ενδεχεται μερικα να μη στα αναγνωριζει μετα και να σου λεει οτι ειναι απο αλλον user. Αν εχεις συνδρομη plus και τα κρατας στο cloud δεν θα εχεις θεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα μοντέλα ποιο ακριβώς είναι το 3000;

To σλιμ με κωδικο CECH3004 (το 04 αντιστοιχει σε region ευρωπης) .

Υπαρχουν και σλιμ σειρας CECH2004, CECH2104, CECH2504 (ειναι τα λεγομενα Slim σειρας 2000 και ειναι αυτα που περνουνε jailbreak.

τα superslim ειναι τα CECH4004

Tον κωδικο CECH τον γραφει στο πισω η/και στο κατω μερος του PS3

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δύσκολο....μπορείς να δεις και κανένα βίντεο στο YouTube

 

 

εχω διαβασει οδηγους, θα δω και κανα βιντεο απλα ελεγα μηπως υπηρχε κανενα τιπ!

 

 

Κρατα backup πρωτα μεσα απο τα settings σε εξωτερικο σκληρο (αλλο σκληρο με φορματ fat32)

Αν εχεις θεμα χωρου με τον εξωτερικο σκληρο φατ32 σβησε τα game data utility ολα και τα ξαναπερνας μετα.

Και μετα τα ξαναπερνας στο νεο σκληρο που θα βαλεις επανω.

Αν δε κρατησεις backup θα χασεις save games trophies κλπ αν δεν τα εχεις κανει synch στο psn.

Αν κρατησεις savegames ξεχωριστα ενδεχεται μερικα να μη στα αναγνωριζει μετα και να σου λεει οτι ειναι απο αλλον user. Αν εχεις συνδρομη plus και τα κρατας στο cloud δεν θα εχεις θεμα.

 

Δεν θελω να παρω back ups. Η συσκευη αποκτηθηκε προσφατα και δεν εχει λειτουργησει καθολου. ;)

Απλα φοβαμαι μηπως δεν κανει ο σκληρος που θα παρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι δισκο θελεις να παρεις;

Καλυτερα να βαλεις μεχρι 500GB γιατι οι μεγαλυτεροι ανεβαζουν θερμοκρασιες και τα Fat εχουν ηδη θεματα με θερμοκρασιες.

Σε γενικες γραμμες ο δισκος πρεπει να ειναι 2.5 ιντσων, 9,5mm υψος, SATA.

Οι περισσοτεροι παιζουν χωρις θεμα αρκει να εχουν τις συγκεκριμενες διαστασεις ωστε να χωρανε μεσα

Περισσοτερα θα δεις εδω

http://www.psdevwiki.com/ps3/Harddrive

Εχει και λιστα με συμβατα μοντελα που εχουν δουλεψει απροσκοπτα.

Link to comment
Share on other sites

τι δισκο θελεις να παρεις;

Καλυτερα να βαλεις μεχρι 500GB γιατι οι μεγαλυτεροι ανεβαζουν θερμοκρασιες και τα Fat εχουν ηδη θεματα με θερμοκρασιες.

Σε γενικες γραμμες ο δισκος πρεπει να ειναι 2.5 ιντσων, 9,5mm υψος, SATA.

Οι περισσοτεροι παιζουν χωρις θεμα αρκει να εχουν τις συγκεκριμενες διαστασεις ωστε να χωρανε μεσα

Περισσοτερα θα δεις εδω

http://www.psdevwiki.com/ps3/Harddrive

Εχει και λιστα με συμβατα μοντελα που εχουν δουλεψει απροσκοπτα.

 

Φιλε μου πηρα αυτον! Ο τυπος μου ειπε οτι κανει. Τι λες και εσυ?

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-hardware/hdd-ssd-skliroi-diskoi/Toshiba-MK5076GSX-500GB-HDD-2-5-8MB-5400rpm-SATA-3-Gbs.htm

 

Αν ειναι να μην τον ξεπακεταρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...