Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest VAGGELISA

Έβγαλε το Πλαίσιο μια προσφορά xbob 360 + 2 παιχνίδια 410 €(Τα παιχνίδια είναι Need for Speed: Most Wanted και το PERFECT DARK ZERO).

Το xbox έχει:

 

Ασύρματο Χειριστήριο Xbox 360

Απολαύστε ταχύτητα, ακρίβεια και ελευθερία κινήσεων με αυτό το ασύρματο χειριστήριο με εύρος 30 ποδιών.

* Σκληρός Δίσκος Xbox 360 (20GB)

Αποθηκεύστε παιχνίδια και μουσική και κατεβάστε το νέο υλικό του Xbox Live®.

* Σετ Ακουστικών Xbox 360

Μιλήστε και συζητήστε τις στρατηγικές σας με τους φίλους σας μέσω του Xbox Live®.

* Καλώδιο Μονάδας HD AV Xbox 360 με προσαρμογέα SCART

Συνδεθείτε με παιχνίδια υψηλής ευκρίνειας για να απολαύσετε την απόλυτη εμπειρία.

* Καλώδιο Ethernet Xbox 360.

Καλή η προσφορά;Να πάω να το πάρω;

Ψιλοκολλάω με το xbox γιατί μέχρι τώρα είχα μόνο ps1 & ps2 και περίμενα πως και πως το ps3...αλλά αργεί ακόμα καί θα είναι και πιο ακριβό.

Τι να κάνω...να πάω να το πάρω ή να περιμένω τιςγιορτές;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

protinw na perimeneis ws thn paraskevh giati erxete paketo xbox360(premium)+pro evolution soccer 6=420 euros!

egw padws pou epexa ligo 360 mou aresan orismena games(oblivion,paixnidara-graw,episis paixnidara-pgr3,arketa kalo)enw alla mou afisan anamiktes edipwseis(perfect dark zero,perimena polla parapano pragmata,poli metriotita)

alla to xbox live einai ola ta lefta!paizeis me ellines milas sto mikrofono taftoxrwna kai nomizw exei vgei kai mia camera pou vlepeis ton allo enw paizeis!

egw an eixa ta money padws tha to tsimpousa mazi me to pro6!

Link to comment
Share on other sites

Guest VAGGELISA

Mikel να σου πώ πως περιμένω πως κ πως το PES6...μόνο για αυτό θα έπερνα xbox ¨η ps3..από την στιγμή που αργεί το ps3 μου φαίνεται θα αρπάξω το xbox...απλώς φοβάμαι μην εμφανίσει προβλήματα....αλλά να μου πείς τόσο καιρό κυκλοφορεί....ότι ήταν να βγάλει λογικα το έβγαλε...αυτό που δεν ξέρω,δεν έχω κοιτάξει καί στο φόρουμ,πέρνει τσιπάρισμα το xbox;

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Το x box 360 ειναι τρελλα πολυ καλη παιχνιδομηχανη.. Αλλα περιμενω να πεσει η τιμη του για να το αγορασω 370 ειναι πολλα θελω και δευτερο ασυρματο χειριστηριο, χειρηστηριο dvd και μπαταρια φορτισης.. Πολλα λεφτα!! Να υπολογισω και τσιπαρισμα 100 ε που ειναι δοκιμασμενο χωρις προβληματα.. θελω 580 ε!!
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλη σε οσους θελουν xbox 360 να περιμενουν λιγο.

Υπαρχει περιπτωση να πεσει η τιμη του στις γιορτες.

Απο θεμα mod chip δεν εχει ξεκαθαριστει το τοπιο.Ο μονος τροπος αυτη τη στιγμη για να τρεχουν αντιγραφα παιχνιδιων ειναι flashing firmware dvd rom,δηλαδη φλασαρεται το original firmware του dvd rom με αλλο και ετσι τρεχουν αντιγραφα.Κοστος απο 50 εως 100 ευρω (αν ειναι κανενας κερδοσκοπος) διαφορετικα το κανεις μονος σου (ειναι επικινδυνο μονο αν ξερεις) προβλημα στο μελλον μπορει να βγαινουν παιχνιδια που να μην τρεχουν στο σπασμενο firmware και να αναγκαζεσαι να περνας ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ποιο ενημερωμενο firmware.Κατι ακουγεται και για ενα σοβαρο τσιπακι που ερχεται(υπαρχουν καποια αλλα αλλα δεν?????)

Φιλικα mobilemaniac.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να πεσει η τιμη του στις γιορτες να το παρω επιτελους.. Αυτο περιμενω τοσο καιρο.. Παντως αμα πεσει λογικα 50 ε θα πεσει.. Σε αυτα τα πλαισια επεφτε η τιμη του x box ανα 50 ε... Εχω τσιπακι στο x box 3 χρονια και.. Απο εκει που το βαλα μου ειπε οτι υπαρχει τσιπακι και δουλευει οπως στο παλιο κανενα προβλημα και ολα λειτουργουν ρολοι οπως και στο παλιο.. Εχετε ακουσει κατι διαφορετικο..?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο θεμα mod chip δεν εχει ξεκαθαριστει το τοπιο.Ο μονος τροπος αυτη τη στιγμη για να τρεχουν αντιγραφα παιχνιδιων ειναι flashing firmware dvd rom,δηλαδη φλασαρεται το original firmware του dvd rom με αλλο και ετσι τρεχουν αντιγραφα. Κοστος απο 50 εως 100 ευρω (αν ειναι κανενας κερδοσκοπος) διαφορετικα το κανεις μονος σου (ειναι επικινδυνο μονο αν ξερεις) προβλημα στο μελλον μπορει να βγαινουν παιχνιδια που να μην τρεχουν στο σπασμενο firmware και να αναγκαζεσαι να περνας ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ποιο ενημερωμενο firmware.Κατι ακουγεται και για ενα σοβαρο τσιπακι που ερχεται(υπαρχουν καποια αλλα αλλα δεν?????)

Υπάρχει ήδη το πρώτο τσιπάκι και λέγεται NME-360. Πληροφορίες στο

http://www.team-underdog.com/

 

Ασυμβατότητες παιχνιδιών σε επίπεδο παλιού-νέου firmware δε νομίζω πως θα υπάρξουν, όμως παίζει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Τα παιχνίδια που έχουν γραφτεί για να παίζουν σε κονσόλες με το τσιπάκι, δεν παίζουν σε κονσόλες που απλώς έχουν φλασαριστεί με το Xtreme firmware. Προσοχή λοιπόν, όσοι έχετε υιοθετήσει οποιαδήποτε από τις δύο λύσεις, να διευκρινίζετε τον τρόπο με τον οποίο θέλετε να γράφονται τα παιχνίδια σας. Επίσης προσοχή στα παιχνίδια που κατεβάζετε από torrents. Είναι κρίμα να έχετε φάει μια βδομάδα κατεβάζοντας 6.5 GB και στο τέλος να ανακαλύψετε ότι δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το image. Ευτυχώς συνήθως τα torrents που είναι συμβατά με το NME, το αναφέρουν στην ονομασία τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest VAGGELISA
Παιδιά,μια ερώτηση,Έχει τύχει σε κανένα να του έχει καεί το xbox καί η microsoft να μην το φτιάχνει;Μου το είπαν σήμερα σε ένα μαγαζί που πήγα κ ρώτησα αν τσιπάρει xbox 360 και με συμβούλευσε αυτό το πράγμα.Να μην βιαστώ να το πάρω γιατί υπάρχει αυτό το πρόβλημα...Και η Microsoft δεν το αναγνωρίζει σαν λάθος της εταιρείας...α,ξέχασα να πω πως αυτό το παρουσιάζει όταν είναι ανοιχτή η κονσόλα για 5-6 ώρες.Του είχαν πάει 2-3 xbox 360 και δεν μπορούσε να τα φτιάξει...
Link to comment
Share on other sites

Άμα σου καεί το ΧΒΟΧ η Microsoft θα στο φτιάξει αρκεί:

α) Να είναι εντός εγγύησης,

β) Να μην έχει μπει ξένο χέρι μέσα στην κονσόλα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση,Έχει τύχει σε κανένα να του έχει καεί το xbox καί η microsoft να μην το φτιάχνει;Μου το είπαν σήμερα σε ένα μαγαζί που πήγα κ ρώτησα αν τσιπάρει xbox 360 και με συμβούλευσε αυτό το πράγμα.Να μην βιαστώ να το πάρω γιατί υπάρχει αυτό το πρόβλημα...Και η Microsoft δεν το αναγνωρίζει σαν λάθος της εταιρείας...α,ξέχασα να πω πως αυτό το παρουσιάζει όταν είναι ανοιχτή η κονσόλα για 5-6 ώρες.Του είχαν πάει 2-3 xbox 360 και δεν μπορούσε να τα φτιάξει...

 

 

Πηγαινε σε αλλο μαγαζι .....;)

 

Άμα σου καεί το ΧΒΟΧ η Microsoft θα στο φτιάξει αρκεί:

α) Να είναι εντός εγγύησης,

β) Να μην έχει μπει ξένο χέρι μέσα στην κονσόλα.

 

Kαι βεβαια θα στο φτιαξει , συγκεκριμενα θα στο αντικαταστησει σε 15ημερες ,με την προυποθεση οτι ολα αυτα που αναφερει ο shodanjr_gr , ισχυαν κ ισχυουν για ολες τις συσκευες ...παντου κ παντοτε.....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση,Έχει τύχει σε κανένα να του έχει καεί το xbox καί η microsoft να μην το φτιάχνει;Μου το είπαν σήμερα σε ένα μαγαζί που πήγα κ ρώτησα αν τσιπάρει xbox 360 και με συμβούλευσε αυτό το πράγμα.Να μην βιαστώ να το πάρω γιατί υπάρχει αυτό το πρόβλημα...Και η Microsoft δεν το αναγνωρίζει σαν λάθος της εταιρείας...α,ξέχασα να πω πως αυτό το παρουσιάζει όταν είναι ανοιχτή η κονσόλα για 5-6 ώρες.Του είχαν πάει 2-3 xbox 360 και δεν μπορούσε να τα φτιάξει...

 

Τι παραμύθα σου είπε ο τύπος.

 

Διάβασε αυτό το ποστ μου .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1396299#post1396299

 

και τα δύο από κάτω.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Guest VAGGELISA
Δηλαδή παιδιά να πάω να το πάρω;να μην το σκεφτώ άλλο;Είμαι σε πολύ μεγάλο δίλλημα.....Είχα πάει στο πλαίσιο την Δευτέρα και κόλλησα στο τέλος και ζήτησα κάτι άλλο....Έρχονται και τα γενέθλιά μου σε ένα μήνα και με ζώνουν τα φίδια......:confused:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αμα καταλαβα καλα θα παρεις χ box και θα το τσιπαρεις σωστα..? Και φοβασαι οτι αμα χαλασει οτι δεν θα στο φτιαξουν..? Καταλαβα καλα..?
Link to comment
Share on other sites

Guest VAGGELISA

Βασικά Antonio θέλω να πάρω xbox 360 αλλά φοβάμαι μην μου βγάλει κάποιο πρόβλημα όπως μου είπαν..να καεί ας πούμε και να μην μου το αντικαθιστά η Microsoft...αν το πάρω ,το τσιπάρισμα είναι στο μυαλό μου αλλά όχι άμεσα...

Το ερώτημά μου είναι :έχει βγάλει το XBOX360 κάποιο σοβαρό πρόβλημα είτε τσιπαρισμένο είτε όχι.....Δεν θέλω να περιμένω το ps3 που είναι και πιο ακριβό..

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησαν τα παιδια παραπανω.

Αν δε βαλει χερι καποιος τριτος στην κονσολα, τοτε ο,τι κι αν συμβει παιρνεις τηλεφωνο, το παραλαμβανουν και στο επιστρεφουν επισκευασμενο χωρις καμια χρεωση για οσο διαστημα εισαι στην εγγυηση του κατασκευαστη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου λετε γιατι καποιος που εχει PS2 να παρει xbox360;Εκτος απο τα γραφικα που νομιζω δεν εχει και μεγαλη διαφορα τι αλλο προσφερει περισσοτερο απο το PS2 γιατι θελω και εγω να το παρω αν αξιζει.:D
Link to comment
Share on other sites

...δεν μου λετε γιατι καποιος που εχει PS2 να παρει xbox360;Εκτος απο τα γραφικα που νομιζω δεν εχει και μεγαλη διαφορα τι αλλο προσφερει περισσοτερο απο το PS2 γιατι θελω και εγω να το παρω αν αξιζει...

Kοίτα απο μόνος σου τι γράφεις και μετά ξαναέλα να σου απαντήσουμε...

 

Μια ερώτηση:Ξέρει κανείς πότε έρχεται για το ΧΒΟΧ360 στην Ελλάδα,το "Tony Hawk's Project 8"...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

pi8anotata o filos 8a perimene na er8ei to XBOX virtual reality gia na katalabei diafora, i exei miopia noumero 10 kai den foraei gyalia opote kai den katalabenei diafora!

 

any way , o ka8e enas to makry tou , to konto tou

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

pi8anotata o filos 8a perimene na er8ei to XBOX virtual reality gia na katalabei diafora, i exei miopia noumero 10 kai den foraei gyalia opote kai den katalabenei diafora!

 

any way , o ka8e enas to makry tou , to konto tou

Βρε νουμερο το εχω δει το 360 απο κοντα και δεν εχω δει την διαφορα και αλλη φορα να μιλας καλυτερα για μενα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου λετε γιατι καποιος που εχει PS2 να παρει xbox360;Εκτος απο τα γραφικα που νομιζω δεν εχει και μεγαλη διαφορα τι αλλο προσφερει περισσοτερο απο το PS2 γιατι θελω και εγω να το παρω αν αξιζει.:D

 

 

XBOX LIVE !!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Βρε νουμερο το εχω δει το 360 απο κοντα και δεν εχω δει την διαφορα και αλλη φορα να μιλας καλυτερα για μενα:mad:

 

Εχει μεγαλη διαφορα φιλε μου δεν συγκρινονται οι δυο κονσολες.. Μονο ο επεξεργαστης που εχει το x box ειναι ολα τα λεφτα.. Μαλλον δεν θα ειδες κανενα αξιολογο παιχνιδι για αυτο το λες... Και γω ps2 εχω και θελω να παρω καποια στιγμη το 360 αλλα η τιμη ειναι τσουκτερη ακομα.. Οταν πεσει θα το σκεφτω!!

 

Παιδια αν μπορειται πητε μου πως λειτουργει το live στο 360... Χρειαζομαι modem? πως γινεται η διαδικασια..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις modem.Συνδέεις το xbox με αυτό και μετά μπαίνεις ....adsl γραμμη εννοείται...

 

Ετσι απλα..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...