Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

XAXAXAXAX έδειξε και το εργαστήριο που το ξεβιδώνανε... Ευτυχώς που δεν έδειξε να του βάζουν και κοριό...

 

Κι όλα αυτά μην ξεχνάτε με ένα απλό SMS έτσι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα πάλι άλλο μήνυμα μου έδωσαν οι σελίδες σε αυτό το thread.Πληροφοριακά να πω ότι άλλαξα κανάλι όταν τελείωσε η ταινεία στη ΝΕΤ και κόλλησα μόνο και μόνο για να δω πόσες ασάφειες θα υπήρχαν.
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAX έδειξε και το εργαστήριο που το ξεβιδώνανε... Ευτυχώς που δεν έδειξε να του βάζουν και κοριό...

 

Κι όλα αυτά μην ξεχνάτε με ένα απλό SMS έτσι...

 

ε παίζει κι η μπαταρία το ρόλο της.:lol:

Link to comment
Share on other sites

καποιος πρεπει τουλαχιστον να τους στειλει ενα MAIL kai σε αυτους και σε μια εφημεριδα και σε οποιον αλλον πρεπει τελος παντων και να τους πει μερικα λογακια μπας και σταματησουν να τρομοκρατουν τους ανιδεους και τους ημιμαθεις που δοξα το θεο η Ελλαδιτσα μας ειναι γεματη ειδικα απο τους 2ους!
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που δεν κατάλαβα: Γιατί ο τυπάς με το λάπτοπ είχε γύρω του 5-6 κινητά αφού οι καλεσμένοι είχαν κρατήσιε μαζί τους τα δικά τους;
Link to comment
Share on other sites

Το θετικοτερο της υποθεσης ειναι οτι τωρα ολοι αυτοι που παρακολουθησαν καταλαβαν εστω και 5 πραγματα παραπανω για το θεμα!

 

Ναι ότι είναι μία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εκπομπή που παίζει με την άγνοια του κόσμου και βασίζεται πάνω σε αυτή για να κάνει νούμερα:mad:

Link to comment
Share on other sites

καποιος πρεπει τουλαχιστον να τους στειλει ενα MAIL kai σε αυτους και σε μια εφημεριδα και σε οποιον αλλον πρεπει τελος παντων και να τους πει μερικα λογακια μπας και σταματησουν να τρομοκρατουν τους ανιδεους και τους ημιμαθεις που δοξα το θεο η Ελλαδιτσα μας ειναι γεματη ειδικα απο τους 2ους!

 

Ξεχνάς ότι η Ελλάδα έχει πολλούς άριστους επιστήμονοες, αλλά δυστηχώς αυτοί δεν πουλάνε σε τέτοιες εκπομπές.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ απο εδω http://www.sanav.com/gps_tracking/webtrac-4/maps/Lat38Lng24.htm μπορουμε να δουμε τωρα που ειναι η ξανθια?Αμα εχει ζεσταμενη μπαταρια τοτε να παμε να την βρουμε βρε παιδια!!

 

Μηπως μενει ακινητη τοση ωρα?τι εγινε της την πεσανε?Ε βεβαια με τετοια γοβα που φορουσε...!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που δεν κατάλαβα: Γιατί ο τυπάς με το λάπτοπ είχε γύρω του 5-6 κινητά αφού οι καλεσμένοι είχαν κρατήσιε μαζί τους τα δικά τους;

 

Γιατί ένα απλό SMS τα κάνει όλα:lol:

 

ΑΗΔΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ απο εδω http://www.sanav.com/gps_tracking/webtrac-4/maps/Lat38Lng24.htm μπορουμε να δουμε τωρα που ειναι η ξανθια?Αμα εχει ζεσταμενη μπαταρια τοτε να παμε να την βρουμε βρε παιδια!!

 

Αλήθεια τον Ευαγγελάτο πώς μπορούμε να τον βρούμε; να του στείλουμε κάνα ringtone με ιό: "τα χάπια για την πίεση στις 10 το πρωΐ, τα χάπια για τα έντερα..."

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τον Ευαγγελάτο πώς μπορούμε να τον βρούμε; να του στείλουμε κάνα ringtone με ιό: "τα χάπια για την πίεση στις 10 το πρωΐ, τα χάπια για τα έντερα..."

 

xaxaxaxxaxaxaxa

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

LoOoL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Δεν θέλω να κάνω διαφήμηση αλλα είδε κανείς την εκπομπή του Ευαγγελάτου απόψε??

 

Μιλάμε σοκαριστικό.

 

Υποκλοπές που δεν πάει το μυαλό σου..

 

1. Στέλνουν ένα SMS και από εκέινη τη στιγμή και έπειτα το τηλέφωνο προωθεί όλα τα SMS που λαμβάνει και στέλνει σε κάποιο άλλο νούμερο.. (Λύσεις: 1.Αλλάζεις τηλέφωνο, 2. Κάνεις format στη συσκευή, 3.Κάνεις εκτενή έλεγχο στον αναλυτικό λογαριασμό) Και οι τρεις λύσεις είναι "άχρηστες" κατα τη γνώμη μου αφού θα είναι αργά όταν θα το πάρεις χαμπάρι!!!

Καλά να σου στείλου SMS bomb, καλά να σου στείλου ιο και να στο καταστρέψουν αλλά αυτό είναι ανήκουστο!!!

 

2. Εντοπισμός θέσης κινητού με ελάχιστη απόκλειση. Από όσο γνωρίζω είναι εύκολα επιτεύξιμο. Απλά παίρνεις μια συσκευή 3G, ενεργοποιείς μια υπηρεσία που κάνει χρήση 3G και από κει και πέρα μπορείς να εντοπίσεις τη θέση μέσω συνδρομιτικών εταιριών μέσω διαδυκτίου. Να φανταστείτε πόσο απλό είναι, στο εξωτερικό φοράνε στα κατοικίδια λουράκι με GPS.

 

3. Κλειστό κινητό "ακούει" τα πάντα. Κάνεις κλήση σε ένα κλειστό "κινητο" και απαντάει μόνο του και έπειτα μπορείς να ακούσεις τη συνομιλία.. Είχα ακούσει παλιότερα ότι συμβαίνει αυτό, με φαινομενικά κλειστές συσκευές, στο αθόρυβο και αυτόματη απάντηση.. Μπορείς να το κάνεις και με ανοιχτή συευή απλά βάζοντάς τη στο αθόρυβο, χωρίς δόνηση, σε αυτόματη απάντηση και βάζοντας την οθόνη να κοτάζει το τραπέζι (γραφείο, έπιπλο, θρανιο κλπ.)

 

 

Ακούω γνώσεις, απόψεις και σχόλια!!!!

Και αν κάποιοσ ξέρει και τεχνικές πληροφορίες θα με ενδιέφερε να ανταλλάξουμε απόψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ηδη εδω και ~11 σελιδες....:happy:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=83472&page=39

 

ENJOY!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είδα και εγώ την εκπομπή του Ευαγγελάτου παιδιά...

 

Μιλάμε σοκαριστικό.

 

Υποκλοπές που δεν πάει το μυαλό σου..

 

1. Στέλνουν ένα SMS και από εκέινη τη στιγμή και έπειτα το τηλέφωνο προωθεί όλα τα SMS που λαμβάνει και στέλνει σε κάποιο άλλο νούμερο.. (Λύσεις: 1.Αλλάζεις τηλέφωνο, 2. Κάνεις format στη συσκευή, 3.Κάνεις εκτενή έλεγχο στον αναλυτικό λογαριασμό) Και οι τρεις λύσεις είναι "άχρηστες" κατα τη γνώμη μου αφού θα είναι αργά όταν θα το πάρεις χαμπάρι!!!

Καλά να σου στείλου SMS bomb, καλά να σου στείλου ιο και να στο καταστρέψουν αλλά αυτό είναι ανήκουστο!!!

 

2. Εντοπισμός θέσης κινητού με ελάχιστη απόκλειση. Από όσο γνωρίζω είναι εύκολα επιτεύξιμο. Απλά παίρνεις μια συσκευή 3G, ενεργοποιείς μια υπηρεσία που κάνει χρήση 3G και από κει και πέρα μπορείς να εντοπίσεις τη θέση μέσω συνδρομιτικών εταιριών μέσω διαδυκτίου. Να φανταστείτε πόσο απλό είναι, στο εξωτερικό φοράνε στα κατοικίδια λουράκι με GPS.

 

3. Κλειστό κινητό "ακούει" τα πάντα. Κάνεις κλήση σε ένα κλειστό "κινητο" και απαντάει μόνο του και έπειτα μπορείς να ακούσεις τη συνομιλία.. Είχα ακούσει παλιότερα ότι συμβαίνει αυτό, με φαινομενικά κλειστές συσκευές, στο αθόρυβο και αυτόματη απάντηση.. Μπορείς να το κάνεις και με ανοιχτή συευή απλά βάζοντάς τη στο αθόρυβο, χωρίς δόνηση, σε αυτόματη απάντηση και βάζοντας την οθόνη να κοτάζει το τραπέζι (γραφείο, έπιπλο, θρανιο κλπ.)

 

 

Ακούω γνώσεις, απόψεις και σχόλια!!!!

Και αν κάποιοσ ξέρει και τεχνικές πληροφορίες θα με ενδιέφερε να ανταλλάξουμε απόψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως δεν χρειάζεται να είσαι και πολύ advanced user για να τα εγκαταστήσεις.. Ξέρω άτομο που ένω δεν έχει τρομερή επαφή με τον Η/Υ έχει, αν δεν κάνω λάθος ένα Sony P900 οποίο το έχει φωρτώσει με διάφορα προγραμματάκια και παιχνίδια...

 

Ας πούμε http://www.afischer-online.de/ <- εδώ έχει προγραμματάκια GPS για Symbian kai Palm και δεν είναι κάτι παράνομο... όμως μπορείς να το στήσεις και να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως αυτοί οι αμόρφωτοι σας (μας) κυβερνουν!!! Γι αυτό λέω εγώ οτι πρέπει να διαλυθεί η εξουσία των δικηγόρων, των οικονομολόγων, των αρχιτεκτόνων κ των γιατρών.... Στις ημέρες μας μόνο ένας καταρτισμένος στις ΙΤ και την τεχνολογία μπορεί να διοικήσει ολοκληρωμένα...

 

Για τον καραγκιόζη τον τριχωτό δενμπορώ να πω και πολλά πραματα. Αναμενόμενο... Εδώ έκανε τα ίδια με ντομάτες και τυρια, που όπως και να το κάνεις είναι πιο λαικό και πιο κατανοητό θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είδα και εγώ την εκπομπή του Ευαγγελάτου παιδιά...

 

Μιλάμε σοκαριστικό. Βασικά η γνώμη μου είναι πως γίνονται σχεδόν όλα όσα είπε..

 

Υποκλοπές που δεν πάει το μυαλό σου..

 

1. Στέλνουν ένα SMS και από εκέινη τη στιγμή και έπειτα το τηλέφωνο προωθεί όλα τα SMS που λαμβάνει και στέλνει σε κάποιο άλλο νούμερο.. Πραγματικά ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΑΝ είναι εφικτό... Δεν πάει το μυαλό μου πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο... (Λύσεις: 1.Αλλάζεις τηλέφωνο, 2. Κάνεις format στη συσκευή, 3.Κάνεις εκτενή έλεγχο στον αναλυτικό λογαριασμό) Και οι τρεις λύσεις είναι "άχρηστες" κατα τη γνώμη μου αφού θα είναι αργά όταν θα το πάρεις χαμπάρι!!!

Καλά να σου στείλου SMS bomb, καλά να σου στείλου ιο και να στο καταστρέψουν αλλά αυτό είναι ανήκουστο!!!

 

2. Εντοπισμός θέσης κινητού με ελάχιστη απόκλειση. Από όσο γνωρίζω είναι εύκολα επιτεύξιμο. Απλά παίρνεις μια συσκευή 3G, ενεργοποιείς μια υπηρεσία που κάνει χρήση 3G και από κει και πέρα μπορείς να εντοπίσεις τη θέση μέσω συνδρομιτικών εταιριών μέσω διαδυκτίου. Να φανταστείτε πόσο απλό είναι, στο εξωτερικό φοράνε στα κατοικίδια λουράκι με μικροπομπό GPS.

 

3. Κλειστό κινητό "ακούει" τα πάντα. Κάνεις κλήση σε ένα κλειστό "κινητο" και απαντάει μόνο του και έπειτα μπορείς να ακούσεις τη συνομιλία.. Είχα ακούσει παλιότερα ότι συμβαίνει αυτό, με φαινομενικά κλειστές συσκευές, στο αθόρυβο και αυτόματη απάντηση.. Μπορείς να το κάνεις και με ανοιχτή συευή απλά βάζοντάς τη στο αθόρυβο, χωρίς δόνηση, σε αυτόματη απάντηση και βάζοντας την οθόνη να κοτάζει το τραπέζι (γραφείο, έπιπλο, θρανιο κλπ.)

 

 

Ακούω γνώσεις, απόψεις και σχόλια!!!!

Και αν κάποιοσ ξέρει και τεχνικές πληροφορίες θα με ενδιέφερε να ανταλλάξουμε απόψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τους ακουω απ'τα απενεργοποιημενα κινητα τους που ροχαλιζουν.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είδα και εγώ την εκπομπή του Ευαγγελάτου παιδιά...

 

Μιλάμε σοκαριστικό. Βασικά η γνώμη μου είναι πως γίνονται σχεδόν όλα όσα είπε..

 

Υποκλοπές που δεν πάει το μυαλό σου..

 

1. Στέλνουν ένα SMS και από εκέινη τη στιγμή και έπειτα το τηλέφωνο προωθεί όλα τα SMS που λαμβάνει και στέλνει σε κάποιο άλλο νούμερο.. Πραγματικά ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΑΝ είναι εφικτό... Δεν πάει το μυαλό μου πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο... (Λύσεις: 1.Αλλάζεις τηλέφωνο, 2. Κάνεις format στη συσκευή, 3.Κάνεις εκτενή έλεγχο στον αναλυτικό λογαριασμό) Και οι τρεις λύσεις είναι "άχρηστες" κατα τη γνώμη μου αφού θα είναι αργά όταν θα το πάρεις χαμπάρι!!!

Καλά να σου στείλου SMS bomb, καλά να σου στείλου ιο και να στο καταστρέψουν αλλά αυτό είναι ανήκουστο!!!

 

2. Εντοπισμός θέσης κινητού με ελάχιστη απόκλειση. Από όσο γνωρίζω είναι εύκολα επιτεύξιμο. Απλά παίρνεις μια συσκευή 3G, ενεργοποιείς μια υπηρεσία που κάνει χρήση 3G και από κει και πέρα μπορείς να εντοπίσεις τη θέση μέσω συνδρομιτικών εταιριών μέσω διαδυκτίου. Να φανταστείτε πόσο απλό είναι, στο εξωτερικό φοράνε στα κατοικίδια λουράκι με μικροπομπό GPS.

 

3. Κλειστό κινητό "ακούει" τα πάντα. Κάνεις κλήση σε ένα κλειστό "κινητο" και απαντάει μόνο του και έπειτα μπορείς να ακούσεις τη συνομιλία.. Είχα ακούσει παλιότερα ότι συμβαίνει αυτό, με φαινομενικά κλειστές συσκευές, στο αθόρυβο και αυτόματη απάντηση.. Μπορείς να το κάνεις και με ανοιχτή συευή απλά βάζοντάς τη στο αθόρυβο, χωρίς δόνηση, σε αυτόματη απάντηση και βάζοντας την οθόνη να κοτάζει το τραπέζι (γραφείο, έπιπλο, θρανιο κλπ.)

 

 

Ακούω γνώσεις, απόψεις και σχόλια!!!!

Και αν κάποιοσ ξέρει και τεχνικές πληροφορίες θα με ενδιέφερε να ανταλλάξουμε απόψεις!!!

 

 

Καλημέρα παιδιά. Τελικά πώς το κλειστό κινητό ακούει τα πάντα; Ξέρει κάποιος να μου πει και εμένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε, η παραπληροφόρηση στο μεγελείο της.

 

Καλά πότε τα γράψατε όλα αυτά ένας θεός ξέρει. Τωρα τα είδα όλα αυτά και έπαθα πλάκα.

 

Λοιπόν, για το 3410 έχω να πω ότι είπατε κι εσείς.

ΑΝΟΙΧΤΟ ηταν το τηλέφωνο γιατί ακουγόντουσαν παρεμβολές(ασχετα αν ο ευαγγελάτος είπε ότι είναι απο άλλο τηλέφωνο:secret:), έχουν βγάλει όλα τα leds, έχουν αποσυνδέσει την οθόνη και έχουν γεφυρώσει το διακοπτάκι του βίσματος για τα Hands free. Πρίν απο αυτά όμως έχουν επιλέξει αυτόματη απάντηση(γιαυτό και ακουγόταν και ένα "τουουουουτ" και μετά άνοιγε η γραμμή.

 

Για το 6600 το έκαναν με έναν διαφορετικό τρόπο. Πρέπει να έβαλαν ένα πρόγραμμα που να επικοινωνεί με pc μέσω bluetooth. Λέω πρόγραμμα γιατί: την πρώτη φορά που το δοκίμασε, το 6600 κόλλησε και έκανε επανεκκίνιση και λέω bluetooth γιατί είδα στο βίντεο το εικονίδιο του Bluetooth ενεργοποιημένο.

 

Τα υπόλοιπα τα επέξεργάζομαι ακόμα.

Κάτι έχω στο νού μου για το gx29 και το ν72.

Θα επανέλθω.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τελικά πώς το κλειστό κινητό ακούει τα πάντα; Ξέρει κάποιος να μου πει και εμένα;

 

Τι ακριβώς να πούμε??

Δε σε καλύψαμε??

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε, η παραπληροφόρηση στο μεγελείο της.

 

Καλά πότε τα γράψατε όλα αυτά ένας θεός ξέρει. Τωρα τα είδα όλα αυτά και έπαθα πλάκα.

 

Λοιπόν, για το 3410 έχω να πω ότι είπατε κι εσείς.

ΑΝΟΙΧΤΟ ηταν το τηλέφωνο γιατί ακουγόντουσαν παρεμβολές(ασχετα αν ο ευαγγελάτος είπε ότι είναι απο άλλο τηλέφωνο:secret:), έχουν βγάλει όλα τα leds, έχουν αποσυνδέσει την οθόνη και έχουν γεφυρώσει το διακοπτάκι του βίσματος για τα Hands free. Πρίν απο αυτά όμως έχουν επιλέξει αυτόματη απάντηση(γιαυτό και ακουγόταν και ένα "τουουουουτ" και μετά άνοιγε η γραμμή.

 

Για το 6600 το έκαναν με έναν διαφορετικό τρόπο. Πρέπει να έβαλαν ένα πρόγραμμα που να επικοινωνεί με pc μέσω bluetooth. Λέω πρόγραμμα γιατί: την πρώτη φορά που το δοκίμασε, το 6600 κόλλησε και έκανε επανεκκίνιση και λέω bluetooth γιατί είδα στο βίντεο το εικονίδιο του Bluetooth ενεργοποιημένο.

 

Τα υπόλοιπα τα επέξεργάζομαι ακόμα.

Κάτι έχω στο νού μου για το gx29 και το ν72.

Θα επανέλθω.

 

Αν γεφυρώσεις το διακοπτάκι του βύσματος του hands free, σε τί βοηθάει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αν γεφυρώσεις το διακοπτάκι του βύσματος του hands free, σε τί βοηθάει αυτό;

 

Η αυτόματη απάντηση λειτουργεί μόνο με το Hands Free..

 

Αν και νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι σε κάποια κινητά λειτουργεί και χωρίς ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...