Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά νομίζω ότι του χθεσινου επεισοδίου του έλειπε κάτι! Καλό ήταν μεν, είχε και ωραίες φάσεις (ειδικά με την Θώδη) αλλά κάτι σαν να του έλειπε...:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 9ο Β'κύκλου ( 35ο επεισόδιο) την επόμενη Δευτέρα 11/12

Περιγραφή:

Με συνοπτικές διαδικασίες παίρνουν την απόφαση να κινηθούν άμεσα προς δύο μέτωπα ταυτόχρονα. Αφού εντοπίσουν τον πατέρα του Δημοσθένη παρατημένο σ' ένα δηροκομείο, θα αναγκαστούν να τον πλησιάσουν με παράδοξο τρόπο. Εν τω μεταξύ και απροσδόκητα ο ίδιος ο Δημοσθένης θα ζητήσει εκ νέου ραντεβού από την Ντάλια. Το ραντεβού θα κανονιστεί, μόνο που από παρεξήγηση ο καλεσμένος θα έρθει απροειδοποίητα μια μέρα νωρίτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από princess

το οτι η κα Χ'ανδρου δεν επιτρεπει να δοθουν οι πληροφοριες που ζηταει κοτζαμ πρωθυπουργος δεν βαζει τη Νταλια στο στοχο;

 

katergaris;1669485

Είπε (αν θυμάμαι καλά) ότι πήρε τηλέφωνο την εταιρία της Ντάλιας κάποια από τον Παυριανό και ήθελε τα στοιχεία. Με την εταιρία τους μίλησε ο Αλέξης, όχι με του Παυριανού τη γραμματέα.

 

Εκείνοι απλώς δεν έδωσαν το ΟΚ, επομένως η απαντηση από την εταιρία στη γραμματέα ήταν ότι δεν μπορεί να έχει αυτά τα στοιχεία. Ούτε για Χατζηαλεξάνδρου είπαν ούτε κάτι άλλο.

 

Πώς δίνει στόχο; Είναι απόρρητα στοιχεία αυτά και κάθε εταιρία τηλεφωνίας θα έπρεπε να αρνείται να τα δώσει. (Εξαιρείται η Νικολούλη ευτυχώς!!)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το χθεσινο επεισοδιο,γελασα πολυ αλλα δεν μας αφησε σε αγωνια για το επομενο επεισοδιο.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,αυτο μπορεί να έγινε απλά για να βεβαιωθούν οτι είναι μπλεγμένος ο Παυριανός, αλλα δεν είναι και απίθανο να το έκανε αυτός επίτηδες για να διαπιστώσει αν είναι η Ντάλια είναι ανάμεσα στους 11..αν και δεν είναι ανάγκη οτι επειδή δεν έδωσε το τηλ. ο βοηθός της κινεί υποψίες η Ν..

Να 'φευγε όλη η κοινωνία

με ταξιά, με λεωφορεία

να μας σκέπαζε απόψε

σκέτος ουρανός

Link to comment
Share on other sites

Παυρινός λέγεται όχι Παυριανός :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδες δεν μου αρεσε καθολου το επεισοδιο....Με χαλασε το σημειο με την ΤΙΜ, ο ασκοπα χαμενος χρονος(3 λεπτα ακουγαμε το κουαρτετο να κανει προβα, 8 λεπτα το κλαψιαρισμα της ζουμπι(αλα jack-lost) kτλ κτλ)
Link to comment
Share on other sites

..Με χαλασε το σημειο με την ΤΙΜ, ο ασκοπα χαμενος χρονος(3 λεπτα ακουγαμε το κουαρτετο να κανει προβα, 8 λεπτα το κλαψιαρισμα της ζουμπι(αλα jack-lost) kτλ κτλ)

 

αυτα που λες ειναι αυτα που μου την εσπασαν κ εμενα(οπως κ η αταλαντη ντενιση).κατα τ'αλλα καλουτσικο ηταν.ομως τιποτα σε σχεση με τα προηγουμενα επισοδεια.

Link to comment
Share on other sites

paidia den nomizo oti i mousiki thleo ta opa mou pou apotelei kai mousiki eoendysi ton diafimiseon tis TIM prepei na mas ekneyrizei se tetoio vathmo. einai koino mystiko pos otan kati to anakalyptei polis kosmos meta to anakalyptoun kai oi diafimistes! parola ayta den einai i proti fora pou ginete griza diafimisi se sirial!

 

gia na katalavo diladi sas peira3e i mousiki kai oxi i pollapli epikoinonia pou eixan me ta motorola tous?

ekeino itan pio mpam diafimisi afou pernaei kateytheian sto yposeinidito!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον paulito. Από πέρσι έχουν παρελάσει Vodafone, Sharp, Nokia, Sony Ericsson, Motorola κι δε συμμαζεύεται. Μέχρι και αριθμό Cosmote (του Σπύρου) έδειχναν την ώρα που έπαιζε η μουσική της TIM :p

Θα μπορούσαν να είναι πιο διακριτικοί βέβαια, αλλά δε νομίζω πως ήταν καν άξιο αναφοράς το θέμα :)

 

Καιρό είχα να γελάσω πάντως με τη σειρά. Με έπιασε νευρικό γέλιο με το ξαφνικό της Θώδη και την Θεοπούλα στα ντραμς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι νευριασα ρε παιδια ουτε στον ελαχιστο βαθμο απλα δεν μου αρεσε σαν κινηση αυτο τιποτα αλλο...

Αν θυμαμαι καλα ο αριθμος που εδειξε ο Παυρινος αρχιζε απο 698? η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

ναι 698 ηταν... ΤΙΜ ειναι αυτο; Και γω αναρρωτιομουν σε καποια φαση οτι στον Α κυκλο ειχε δειξει τη Νταλια με τη Ζουμπι σε ενα vodafone shop κι ελεγε οτι η εταιρεια ανηκει στην Νταλια, κι ελεγα αν αποφασισουν να αλλαξουν κινητα τωρα θα πανε σε ΤΙΜ και θα ανηκει κι αυτη στη Νταλια; Τελως παντων, αλλο η γκριζα διαφημιση με τα συγκεκριμενα κινητα που κρατιουνται με τροπο ωστε να μην εχεις αμφιβολια για το τι ακριβως ειναι, κι αλλο ολοκληρο πλανο που να σου θυμιζει τη συγκεκριμενη διαφημιση!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική τη θύμιζε μόνο. Οκ, δεν πέρασε απαρατήρητο, αλλά και να το τονίζουμε συνέχεια πάλι είναι υπερβολικό πιστεύω. Γενικά, πολύ κακό για το τίποτα :p

698 ήταν ο αριθμός τελικά; Λάθος μου τότε που ειπα για Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

698 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Μεγάλη βλακεία του επεισοδίου αυτή!

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Γκρίζα διαφήμιση ρε παιδιά ειναι όταν αντί να διαφημίσεις το προιόν σου δυσφημείς κάποιο άλλο..

Μην μπερδεύουμε τους όρους..

Απλά με την μουσική "θέλω τα όπα μου" χωρις να αναφερθούν άμεσα, πέρασε το "μήνυμα" της τιμ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

698 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Μεγάλη βλακεία του επεισοδίου αυτή!

 

Ισως γι'αυτο να εβαλαν 698, για να μην τιθεται θεμα διαφημισης. Υποθετικο νουμερο, υποθετικη εταιρια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως γι'αυτο να εβαλαν 698, για να μην τιθεται θεμα διαφημισης. Υποθετικο νουμερο, υποθετικη εταιρια...
Ακριβως;)

Link to comment
Share on other sites

Μίσο λεπτό πριν τα παίξω τείως με αυτά που διαβάζω.

το 698 είναι το πρόβλημα; Τότε η άτυπη συμφωνία που υπάρχει στις αμερικανικές ταινείες να αρχίζουν τα τηλ. από "555" σημαίνει ότι οι ταινίες είναι χάλια;

 

Ναι, ήταν γκρίζα διαφήμιση αυτή. Απόδειξη ότι μία ολόκληρη σελίδα εδώ μέσα μιλούσε για την ΤΙΜ και όχι για το Παρά 5. Για σκεφτείτε το, αν είχαν βάλει άλλη μουσική θα το αναλύαμε τόσο;

 

Δεν θα ήταν καλύτερα αντί για μουσική να είχε δράση ή σενάριο; Με τοχέρι στην καρδιά, αν αυτό ήταν ένα από τα 5 πρώτα επεισόδια θα είχε κάνει τόση εντύπωση η σειρά όσο πέρυσι;

 

Το επεισόδιο προχθές ήταν μετριότατο. Το γιατί έπαιξε η Ντενίση ανούσιο. Κι όχι μόνο επειδή είναι τελείως ατάλαντη.Οι ατάκες μια από τα ίδια.

Δράση; Εξέλιξη; Υπήρχαν;

Αστεία υπήρχαν αλλά υπήρχαν και αμήχανες στιγμές.

 

Κι επιτέλους εκτός αν σας λένε Καπουτζίδη ή είστε ένας εκ των υπολοίπων ηθοποιών σταματήστε να μιλάτε λες και πρόκειται για ζήτημα προσωπικό γιατί καταντάει κουραστικό. Μία απλή σειρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γκρίζα διαφήμιση ρε παιδιά ειναι όταν αντί να διαφημίσεις το προιόν σου δυσφημείς κάποιο άλλο..

Μην μπερδεύουμε τους όρους..

Απλά με την μουσική "θέλω τα όπα μου" χωρις να αναφερθούν άμεσα, πέρασε το "μήνυμα" της τιμ.

:X

ο ορος ειναι product placement για να ειμαστε ακριβεις.... Και το να δυσφημεις αλλο προιον για να διαφημισεις το δικο σου φυσικα και δεν ειναι γκριζα διαφημιση... Ειναι διαφημιση που παραβαινει τον κωδικα δεοντολογιας και ανταγωνισμου και απλα κοβεται!!!!!

 

Τερμα το Off topic με τις διαφημισεις... Με ενοχλησε αλλα δεν θα ελεγα οτι κατεστρεψε και το επεισοδιο, για μενα τουλαχιστον

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδες δεν μου αρεσε καθολου το επεισοδιο....Με χαλασε το σημειο με την ΤΙΜ, ο ασκοπα χαμενος χρονος(3 λεπτα ακουγαμε το κουαρτετο να κανει προβα, 8 λεπτα το κλαψιαρισμα της ζουμπι(αλα jack-lost) kτλ κτλ)
Αλήθεια, ποιά μουσική (κλασική) ήταν αυτή που έπαιζαν και άκουγε με ευχαρίστηση η Μαριλένα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ποιά μουσική (κλασική) ήταν αυτή που έπαιζαν και άκουγε με ευχαρίστηση η Μαριλένα;

 

Ήταν από το Polovetsian Dances του Borodin, μέρος της όπερας Prince Igor. Πολύ ωραίο κομμάτι, αν και το ακούσαμε περισσότερη ώρα απ'όσο έπρεπε κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν από το Polovetsian Dances του Borodin, μέρος της όπερας Prince Igor. Πολύ ωραίο κομμάτι, αν και το ακούσαμε περισσότερη ώρα απ'όσο έπρεπε κατά τη γνώμη μου.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Καλή και χαλαρωτική η κλασική μουσική, αλλά όταν την ακούς πολύ καταλήγεις να θέλεις να πέσεις από το μπαλκόνι :dizzy:. Άσε που δε μπορείς να καταλάβεις από πού αρχίζει και πού τελειώνει κάθε κομμάτι.

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήταν από το Polovetsian Dances του Borodin, μέρος της όπερας Prince Igor. Πολύ ωραίο κομμάτι, αν και το ακούσαμε περισσότερη ώρα απ'όσο έπρεπε κατά τη γνώμη μου.
Να'σαι καλά... :up:

Συμφωνώ απόλυτα. Καλή και χαλαρωτική η κλασική μουσική, αλλά όταν την ακούς πολύ καταλήγεις να θέλεις να πέσεις από το μπαλκόνι :dizzy:. Άσε που δε μπορείς να καταλάβεις από πού αρχίζει και πού τελειώνει κάθε κομμάτι.
Υπερβάλλεις, και πολύ μάλιστα, αλλά δεν είναι του θέματός μας... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...