Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβλεπα το επεισόδιο με κάτι φίλους και όταν είδαμε την Ντάλια με το καινούριο μαλλί λέει ο ένας: "Ρε! Η Σμαράγδα Καρύδη..."

 

χαχα.....

 

Ωραίο επεισόδιο και για άλλη μια φορά συγκλονιστικό φινάλε....

Ο Καπουτζίδης είναι έξυπνος και μας αφήνει σε καλό σημείο πάντα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω βρε παιδια ειπα οτι ο πατερας της Νταλιας ειναι ο ιδιος με τον πατερα του Πολιτη. Σττον φονο ηταν ο Πολιτης και οχι ο πατερας του(ς). Το διαφορετικο ονομα δεν με κωλυει γιατι αυτα αλλαζουν κατα βουληση.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι που ειπε σημερα η Νταλια "ο πατερας μου φοβοταν να επεκταθει στον Τυπο".

... ή μηπως ηταν σεναριακος σαρκασμος του Καπουτζιδη που γνωριζει την (συζητουμενη) ταυτιση των προσωπων??

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω σατανικο πλανο για να σας αποσυντονισω. Ειμαι βαλτος του Καπου και μου ζητησε να παρουσιασω λιγο πιο πολυπλοκες υφες του σεναριου για να μην απογοητευσει προωρα η τελικως απλοϊκη και προδηλη σεναριακη εκβαση. :p
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι πιο χειροπιαστό και σημαντικό κατά τη γνώμη μου: ο Πολίτης σίγουρα θα αντιδρούσε με κάποιον τρόπο αν, την ίδια μέρα που του έκαναν τηλεφώνημα για τη δολοφονία της Ελευθερίας, τον επισκεπτόταν η κόρη ενός από τους συνεργούς του. Σίγουρα θα του φανταζόταν περίεργο και θα το ανέφερε στο τηλεφώνημά του στον Παυρινό. Όμως τον κατηγόρησε μόνο οτι έβαλε ανθρώπους να του τηλεφωνήσουν και όχι οτι του έστειλε την κόρη του Χατζηαλεξάνδρου.

 

Τα ρέστα μου... Έχεις δίκιο... :X ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως το σημερινό επεισόδιο ήταν άπαιχτο!! Και συγκλονιστικό από άποψη εξελίξεων αλλά και με πολύ γέλιο!! Και φυσικά η δυναμικη επιστροφή της Θεοπούλας στο περσινό καλό καιρό!! Εκεί που αρπάζει το τηλέφωνο και αρχίζει και λέει για το κινέζικο σκουπάκι αλλά και εκεί με τον Κόπερφιλντ ήταν όλα τα λεφτά στο σημερινό επεισόδιο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ταυτιζεται ο πατερας της Νταλιας με τον πατερα του Πολιτη, τοτε σκεφθειτε οτι μπορει ο πατερας της Νταλιας να επαιξε καποιο ρολο στο σκανδαλο της Εξιτερ! Με καποιο τροπο πρεπει να βγει λιγο λασπωμενος, αλλιως προς τι η ανησυχια της Νταλιας.. για να μας πουν στο τελος "ακυρο, αθωος"?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ταυτιζεται ο πατερας της Νταλιας με τον πατερα του Πολιτη, τοτε σκεφθειτε οτι μπορει ο πατερας της Νταλιας να επαιξε καποιο ρολο στο σκανδαλο της Εξιτερ! Με καποιο τροπο πρεπει να βγει λιγο λασπωμενος, αλλιως προς τι η ανησυχια της Νταλιας.. για να μας πουν στο τελος "ακυρο, αθωος"?

 

Πατέρας Ντάλιας και Πατέρας Πολίτη δε γίνεται να ταυτίζονται. Είναι/ήταν αμφότεροι πολύ γνωστά πρόσωπα, πλούσιοι, διάσημοι, επιτυχημένοι επιχειρηματίες. Με άλλα λόγια, είναι και οι δύο Σούπερμαν και κανείς τους Κλαρκ Κεντ.

 

Επίσης, αν ο Χατζηαλεξάνδρου ήταν μπλεγμένος στην Εξιτέρ μάλλον θα το είχε βρει ο Αλέξης όταν μελετούσε την υπόθεση στο αρχείο του Σταυριανίδη.

 

Όσο για την ανησυχία της Ντάλιας, μπορεί άνετα να βγει ο πατέρας της "καθαρός", καθώς έτσι διαχωρίζεται ηθικά η θέση της οικογένειάς της από αυτήν του Πολίτη και η Ντάλια ανακουφίζεται με τη γνώση οτι, καμιά φορά, ο πλούτος όντως έρχεται σε ανθρώπους που τον αξίζουν.

 

Βέβαια, δεν αποκλείω ο πατέρας να βγει όντως μπλεγμένος σε κάτι άσχετο με την κύρια υπόθεση. Σε αυτήν την περίπτωση, το παραπάνω ηθικό δίδαγμα πάλι βγαίνει, αυτήν τη φορά με τη συνειδητοποίηση οτι η Ντάλια δεν είναι σαν τον πατέρα της. Ίσως έτσι δοθεί ταυτόχρονα η ευκαιρία για σύγκριση του Αλέξη με τον πατέρα του και τη σχέση που είχε ο καθένας τους με τη Ντάλια.

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ειναι γιατι ο Αρης λεει ολη την ωρα στον πολιτη παλι εγω θα σε γλυτωσω.Τι εννοει?

Αυτο το λεει παντα και γελαει για εναν ανεξηγητο λογο.

Τον γλιτωσε λογικα απο τη συλληψη γιατι ο Πολιτης του ειπε:"για να σωσεις το τομαρι σου το εκανες,αν επιαναν εμενα,θα σας επιαναν ολους"

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ η Ντάλια μέχρι σήμερα δεν ανέφερε για τον πατέρα της. Ούτε καν πότε πέθανε. Θα ήταν νέος μάλιστα...

Πεθαναν ολοι και τους κληρονομησε.Αυτο ξερουμε.

 

Επισης σημερα ειπε κατι πολυ σημαντικο,οτι τον ειδε μονο 2 φορες στη ζωη της.

 

O πατερας της Νταλιας αν εμπλεκεται καπου,τοτε ισως να μπλεκεται στο θανατο του πατερα του Αλεξη.

 

Εγω πιστευω παντως πως ο,τι και να ανακαλυψει η Νταλια για τον πατερα της,θα ειναι μια αφορμη για να ερθει πιο κοντα με τον Αλεξη σε ερωτικο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια σειρα που να συνδυαζει ετσι humor+suspens+drama δεν εχω ξαναδει...

Βασικα σε αυτη τη σειρα το μυστικο της επιτυχιας ειναι οτι εφερε την αστυνομικη πλοκη στα μετρα του καθημερινου απλου ανθρωπου και την διανθισε με αγνο χιουμορ. Με αλλα λογια, η πεζοτητα των πρωταγωνιστων και της πλοκης, σε βαθμο παρωδιας, ξεφορμαλιζει τοσο τη σειρα που την κανει ιδιαιτερα ευπεπτη για τον θεατη.

Και έχει και το μυστικό της επιτυχίας: κάνει το μέσο τηλεθεατή να ταυτίζεται με τους πρωταγωνιστές και να νοιώθει και αυτός ήρωας μαζί τους.

Επισης ενα αλλο καταπληκτικο στοιχειο που εχει,ειναι οτι σε αφηνει με τρομερη περιεργεια για το τι θα γινει στο επομενο επεισοδιο.

 

Αυτη η τακτικη εφαρμοστηκε πρωτα σε ξενες σειρες της δεκαετιας του '80 και την ακολουθει ο Dan Brown στα βιβλια του.Τελειωνει δηλ.ενα κεφαλαιο και σε αφηνει στο καλυτερο ενω στο επομενο κεφαλαιο συνεχιζει καποια αλλη παραλληλη υποθεση του βιβλιου.

 

 

 

Σε ολα αυτα να προσθεσω οτι οσο πιο πολυ εξελισσεται η υποθεση και οσο περισσοτερο καταλαβαινεις οτι πισω κρυβεται μια τεραστια συνωμοσια,τοσο μεγαλυτερο δεος νιωθεις βλεποντας τα πρωτα επεισοδια.

Δηλαδη βλεπεις και τους πεντε που εμπαιναν στο ασανσερ και σκεφτεσαι:"πω πω τι θα ακολουθησει και ποσο θα αλλαξει η ζωη τους....",ή βλεπεις τον υπουργο στο ασανσερ λιγο πριν πεθανει και σκεφτεσαι:"πω πω,τι βρισκεται μεσα στο κεφαλι του,τι τεραστια συνωμοσια προσπαθουσε να ξεμπλεξει...",ενω στην αρχη αυτα τα εβλεπες ας πουμε και δεν εδινες μεγαλη σημασια ή βαρυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά? Κανείς δεν γκρινιάζει σήμερα?:p

 

Χάλια και το χθεσινό επεισόδιο.:p

:lol: Συνεχώς πέφτει το επίπεδο στο χιούμορ....:p

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ανταλλασσω ευχαριστως το περιττο χιουμορ με αυξημενη πλοκη οπως χτες.
Link to comment
Share on other sites

Τι σας εχω, τι σας εχω;

 

Ποια θα κανει μεγαλο γκεστ προσεχως στο Παρα Πεντε;

 

Η......Μιμη Ντενιση!! :wacko: :scared: :hunter: :blink: :X

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Τι σας εχω, τι σας εχω;

 

Ποια θα κανει μεγαλο γκεστ προσεχως στο Παρα Πεντε;

 

Η......Μιμη Ντενιση!! :wacko: :scared: :hunter: :blink: :X

 

Εξακριβωμένο αυτό; Για γλάστρα καλή θα είναι αρκεί να μην μιλάει.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το χθεσινο επεισοδιο,πολυ καλο ηταν.

Εσκισε η Θεοπουλα παλι.

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εξακριβωμένο αυτό; Για γλάστρα καλή θα είναι αρκεί να μην μιλάει.:lol:
mallon thelei opos dupote o kapou na mpei sthn lista tou lazopoulou :lol: :lol: :lol:

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

mallon thelei opos dupote o kapou na mpei sthn lista tou lazopoulou :lol: :lol: :lol:

 

Μα γιατί? Ξέρεις πόσο δύσκολος στόχος είναι αυτός??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, παρατήρησα ότι το επεισόδιο είχε κοινά στοιχεία με παλιότερα επεισόδια. Π.χ. η σκηνή με τους ασύρματους και τους κοριούς. Και ότι χρειάστηκαν πάλι την 'δουλειά' της Αγγέλας για να ανακαλύψουν κάτι..

Έτσι όπως το αντιλήφθηκα δηλαδή το επεισόδιο ένιωθα σαν να μου ήταν γνώριμο...

Link to comment
Share on other sites

το ερχόμενο επεισόδιο, θα έχει αρκετό Παυρινό...οι σκηνές θα γυριστούν σε ξενοδοχείο και καλά της Ισπανίας...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χάλια και το χθεσινό επεισόδιο.:p

:lol: Συνεχώς πέφτει το επίπεδο στο χιούμορ....:p

 

Δεν είναι αυτό το θέμα ρε παιδιά, η σειρά ξεκίνησε δίνοντας βάρος στη χαβαλετζίδικη παρέα, και στις αστείες ατάκες που ήταν στοιχεία που πράγματι πράγματι λείπαν μέχρι τότε από την ελληνική ΤV, όχι στο μυστήριο αυτό που ξεδιπλώνεται. Πλέον έχει γίνει λίγο βαρύ, με την έννοια ότι εμπλέκονται 500 άτομα, τουλάχιστον εγώ δε θυμάμαι ούτε καν τα ονόματα ούτε έχω τη διάθεση όμως να κάτσω να μάθω. Παλιότερα το έβλεπες και μόλις τελείωνε ήσουν με ένα χαμόγελο γιατί σου άρεσε αυτό που έβλεπες, τώρα απλά θες το επόμενο για να δεις πως θα προχωρήσει η ιστορία.

 

Για όσους τους αρέσει αυτό το είδος καλά κάνουν και το βλέπουν, απλά σε ότι αφορά το χιούμορ έχει γίνει προβλέψιμο και σε μερικές φορές κουραστικό. Εκβιάζει το γέλιο σε αρκετές περιπτώσεις. Το βάρος έχει πέσει στο σενάριο και δε ξέρω αν είναι όντως τόσο καλό σαν σενάριο, ή απλά "εγκλωβιστήκανε" οι θεατές από την τεράστια επιτυχία που έκανε την πρώτη σαιζόν.

 

Όλα αυτά είναι η γνώμη μου φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

Pou to 3ereis porcupine?

 

 

(isterografo:na ipo8esw oti akous porcupine tree?:) )

 

Ναι ακούω,:D

 

έχω ας πούμε την γνώση και το ξέρω :ninja:

μάλλον θα γυριστεί η συνέντευξη τύπου του Παυρινού....

 

θα προσπαθήσω να μάθω και θα σας πώ περισσότερα ίσως μετά το γύρισμα

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΝΤΑΛΙΑΣ

Δεν είναι καθόλου απίθανο πάντως!Μετά απο αυτό το τόσο ωραίο επισόδιο που είδαμε χθές κανείς δεν μπορεί να ξέρει ή να προβλήψει τη συνέχεια καλύτερα!:DΗ Θεοπούλα ακόμη μια φορά ήταν κορυφή!Τίποτα δεν έκανε!Απλός ερασιτέχνης!Π***ρα$!:lol:

Α και η ξαδέρφη του Φώτη είχε φάση!Τους έθαψε όλους!:lol:Λυπάμαι!ΘΑΝΑΤΟΣ!:lol::ninja:

Υπέροχο ήταν!Πάντως πιο πολύ φάση έχει η Ντάλια χωρίς να πτάει μπαρούφες όλη την ώρα!:):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...