Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς τα σαββατοκύριακα ή Δευτέρα παρά Δευτέρα?

Γιατί πρέπει να έχει απαραίτητα επαναλήψεις πάλι? Εγω νομίζω ότι δεν θα ξαναρχησει τα ίδια ο καπουτζίδης με τις επαναλήψεις, γιατι δεν τον παιρνει πολυ, άμα δεν είναι όλα τα επεισόδια τόσο καλά όσο της 1ης σεζον, να το διακυνδυνεψει κ να μας βάζει σε επαναλήψεις πάλι...

Ειναι μοιραιο να εχει επαναληψεις και φετος γιατι τα επεισοδια θα ειναι και 26 και αν εχει καθε βδομαδα,θα τελειωσει η σειρα απο τον Φεβρουαριο!

 

 

 

Δεν θα έχει επανάληψη την μεθεπόμενη Δευτέρα. Απλά εκείνη την ημέρα δεν έχει περίληψη. Απλά περιλήψεις βάζουν για τα δύο (το πολύ) επόμενα επεισόδια. Και μιας και παίχτηκε αυτό απόψε, μέσα στη βδομάδα θα έχουμε την περίληψη του μεθεπόμενου.

Απλα το γεγονος οτι δεν εχει ακομα περιληψη ειναι μια ενδειξη.Μακαρι ομως να εχει καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικα πρωτα απολα ο ...Ανδρεας! θα επρεπε να πυροβολησει κατι στο αμαξι, τα λαστιχα πχ, για να μην το σκασουν ή τουλαχιστον μετα, αλλα να τα πυροβολησει!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς το instrumental κομμάτι που ακούστηκε την ώρα που η Αμαλία εμψύχωνε τον Φώτη ώστε να συναντήσει την Ζουμπουλία;

THX!

:)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρεις ότι θα είναι 26 πάλι τα επεισόδια?

Στις άλλες σειρές πως δεν έχει επαναλήψεις? Πολλές σειρές μάλιστα φέτος πήγαν 2η σεζόν....

Link to comment
Share on other sites

Ήξεραν ότι θα πάρει όπλο ο ...Αντρέας (πλεον ξέρουμε και το όνομα :p :happy: )

Το ονομα του το ειχε πρωτοπει η Ζανα πριν απο ενα χρονο!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ε?

Ε ενταξει... καποια πραγματα δεν τα θυμαμαι....

Δεν ειμαι και σε καποιους καποιους :P που σημειωνουν καθε φραση/λέξη και την περνανε απο χιλιες αναλύσεις...

 

*Πλάκα κάνω παραπάνω, οκ? Για να μην παρεξηγούμαστε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν ρε παιδιά που έδειξε στην αρχή να του παίρνουν συνέντευξη ποιος ήταν? Εννοώ αν τον είχε δείξει και σε προηγούμενο επεισόδιο... Η φάτσα του ήταν γνωστή...
Link to comment
Share on other sites

ναι ε?

Ε ενταξει... καποια πραγματα δεν τα θυμαμαι....

Δεν ειμαι και σε καποιους καποιους :P που σημειωνουν καθε φραση/λέξη και την περνανε απο χιλιες αναλύσεις...

;)

 

 

Αυτόν ρε παιδιά που έδειξε στην αρχή να του παίρνουν συνέντευξη ποιος ήταν? Εννοώ αν τον είχε δείξει και σε προηγούμενο επεισόδιο... Η φάτσα του ήταν γνωστή...

Αφου τα σημειωνω ολα ειμαι σε θεση και γνωριζω οτι δεν εχει ξαναεμφανιστει!

 

Ειναι ο μεγαλοεκδοτης Δημοσθενης Πολιτης που σημερα μαθαμε ουσιαστικα οτι αποτελει το 3ο μελος της πενταδας των κακων!

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν ρε παιδιά που έδειξε στην αρχή να του παίρνουν συνέντευξη ποιος ήταν? Εννοώ αν τον είχε δείξει και σε προηγούμενο επεισόδιο... Η φάτσα του ήταν γνωστή...

 

Έπαιζε στον "Έρωτα" πέρυσι...ίσως να τον θυμάσαι από εκεί! ;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες, έχω μια απορία...

 

αν και δεν το είδα από την αρχή το σημερινό, έχω την εξής απορία:

 

όταν ο Παύλος κλείδωσε τον άλλον στην τουαλέτα και προσπάθησε να ανοίξει την πόρτα των παιδιών, γιατί δεν του δώσανε τα τηλέφωνα των Σπύρου/Ζουμπουλίας, ώστε να τους πει όσα ξέρει (με την ησυχία τους), παρά τους τα έστειλε με τον πλέον επικίνδυνο τρόπο (πίτσα), εμπλέκοντας (πιθανώς) και τον delivery boy...

 

α, και κάτι ακόμη: τον fake Παύλο τι τον κάνανε;

(με τη λογική του "όποιος εμπλέκεται στην υπόθεση, ξέρει άρα κινδυνεύει")

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το είδα από την αρχή το σημερινό, έχω την εξής απορία:

 

όταν ο Παύλος κλείδωσε τον άλλον στην τουαλέτα και προσπάθησε να ανοίξει την πόρτα των παιδιών, γιατί δεν του δώσανε τα τηλέφωνα των Σπύρου/Ζουμπουλίας, ώστε να τους πει όσα ξέρει (με την ησυχία τους), παρά τους τα έστειλε με τον πλέον επικίνδυνο τρόπο (πίτσα), εμπλέκοντας (πιθανώς) και τον delivery boy...

 

α, και κάτι ακόμη: τον fake Παύλο τι τον κάνανε;

 

Μπορεί από στιγμή σε στιγμή να ερχόταν ο δολοφόνος και ο Παύλος θα έπρεπε να ψάξει να βρει γραφική ύλη για να σημειώσει τους αριθμούς, κάτι που θα έτρωγε πολύτιμο χρόνο.

 

Επίσης, αν η Ντάλια, ο Φώτης και η Αγγέλα είναι σαν εμένα, δε θυμούνται ακριβώς τον αριθμό των κινητών των φίλων τους, καθώς καλώ επιλέγοντας το όνομά τους από τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού - τα οποία θα τους είχε πάρει ο δολοφόνος.

 

Τέλος, φυσικά, υπάρχει και η αρχή της αφηγηματικής δύναμης: ο τρόπος με τον οποίο έγινε τελικά είναι πιο εξωτικός, περιπετειώδης, απρόσμενος, άρα και ενδιαφέρων.

 

Όσο για τον ηθοποιό-Παύλο, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Φαίνεται αδύναμος χαρακτήρας, "ξέρει πολλά", άφησε τον Παύλο να ξεφύγει, γλιτώσαν και οι πέντε οπότε θα εκνευριστούν οι κακοί...μου φαίνεται οτι θα πάει να κάνει παρέα στη Φωτεινή.

Link to comment
Share on other sites

Eλεος.Ισως το χειροτερο επεισοδιο της σειρας.Απο που να αρχισει κανεις και που να τελειωσει.Η σκηνη στο γηπεδο το λιγοτερο βαρετη(αμαν με αυτο το ιιιιιι η ζουμπουλια).Η εισαγωγη ακομα περισσοτερο.Το οτι ο ψηλος ανεχεται τα οσα ειδαμε να του κανει η Θεοπουλα και να ψελλιζει "σας παρακαλω,οχι αλλο" κλπ ειναι το λιγοτερο γελοιο.Χωρια που ανετα μπορει να ξεφυγει...

Επισης,οταν ο Παυλος ελυσε τα σχοινια απο τα χερια του(το οποιο μπορουσε να το κανει και πιο πριν χωρις να κλειδωσει τον αλλο στη τουαλετα) πηγε στο υπογειο και μιλησε με τους 5.Η πορτα ηταν κλειδωμενη,του λεει η Αγγελα να τη σπασει και αυτος (Ω θεε μου) σπρωχνει με τον ωμο τη πορτα με δυναμη που ενα 3χρονο μωρο θα ειχε ανετα αντι να κανει το προφανες.Να παρει φορα και να την κλωτσησει....

Η σκηνη με την Νταλια και την Αγγελα επισης τελειως anti-climatic,μονο το "ονειρο" της Νταλιας με τα παιδικα χρονια ειχε λιιιιιιγο ενδιαφερον.

Γελιο...γελιο....που ηταν το γελιο σημερα,δεν το ειδα πουθενα!

Η τελευταια σκηνη ηταν ωραια με την ανταλλαγη αλλα κι αυτην βαλθηκε να την χαλασει η Νταλια με το πετραδακι στο ποδι(που το αστειο...)..

Αυτα....ελπιζω το επομενο να ειναι ανταξιο του προηγουμενου και οχι οπως το σημερινο..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

παίδες, έχω μια απορία...

 

αν και δεν το είδα από την αρχή το σημερινό, έχω την εξής απορία:

 

όταν ο Παύλος κλείδωσε τον άλλον στην τουαλέτα και προσπάθησε να ανοίξει την πόρτα των παιδιών, γιατί δεν του δώσανε τα τηλέφωνα των Σπύρου/Ζουμπουλίας, ώστε να τους πει όσα ξέρει (με την ησυχία τους), παρά τους τα έστειλε με τον πλέον επικίνδυνο τρόπο (πίτσα), εμπλέκοντας (πιθανώς) και τον delivery boy...

Μα δεν ειναι το ιδιο.Μετα ηθελε να εξαφανιστει και να μην τους ξανασυναντησει για λογους ασφαλειας.

Επισης μπορει να πεθαιναν και οι αστυνομικες αρχες ή οι συγγενεις τους θα εβρισκαν αυτο το σημειωμα.

Link to comment
Share on other sites

Eλεος.Ισως το χειροτερο επεισοδιο της σειρας.Απο που να αρχισει κανεις και που να τελειωσει.Η σκηνη στο γηπεδο το λιγοτερο βαρετη(αμαν με αυτο το ιιιιιι η ζουμπουλια).Η εισαγωγη ακομα περισσοτερο.Το οτι ο ψηλος ανεχεται τα οσα ειδαμε να του κανει η Θεοπουλα και να ψελλιζει "σας παρακαλω,οχι αλλο" κλπ ειναι το λιγοτερο γελοιο.Χωρια που ανετα μπορει να ξεφυγει...

Για το "ΙΙΙ" της Ζουμπουλιας συνεχιζεται γιατι αρεσει και πουλαει.

Η εισαγωγη ηταν αψογη γιατι εδωσε πολλα στοιχεια για το μυστηριο.

 

 

Επισης,οταν ο Παυλος ελυσε τα σχοινια απο τα χερια του(το οποιο μπορουσε να το κανει και πιο πριν χωρις να κλειδωσει τον αλλο στη τουαλετα) πηγε στο υπογειο και μιλησε με τους 5.Η πορτα ηταν κλειδωμενη,του λεει η Αγγελα να τη σπασει και αυτος (Ω θεε μου) σπρωχνει με τον ωμο τη πορτα με δυναμη που ενα 3χρονο μωρο θα ειχε ανετα αντι να κανει το προφανες.Να παρει φορα και να την κλωτσησει....

Μα καλα σου κανει εντυπωση?Αυτο ειναι απολυτως φυσιολογικο,ειναι κινηση πανικου.Και ο αλλος ο ψευτικος Παυλος προσπαθουσε επιμονα να ανοιξει το χερουλι της πορτας,ειχε καποια λογικη?Οχι γιατι ηταν κλειδωμενη.Αρκει να σου θυμισω οτι στις 11 Σεπτεμβριου του 2001 οι αμερικανοι επεφταν απο τους διδυμους πυργους.Ειχε καποια λογικη το να πεσεις απο εναν ουρανοξυστη?Καμια.Ειναι ο πανικος.

 

 

Η σκηνη με την Νταλια και την Αγγελα επισης τελειως anti-climatic,μονο το "ονειρο" της Νταλιας με τα παιδικα χρονια ειχε λιιιιιιγο ενδιαφερον.

Γελιο...γελιο....που ηταν το γελιο σημερα,δεν το ειδα πουθενα!

Η τελευταια σκηνη ηταν ωραια με την ανταλλαγη αλλα κι αυτην βαλθηκε να την χαλασει η Νταλια με το πετραδακι στο ποδι(που το αστειο...)..

Αυτα....ελπιζω το επομενο να ειναι ανταξιο του προηγουμενου και οχι οπως το σημερινο..

Γελιο?Ο Καπουτζιδης ειπε οτι μερικα επεισοδια θα ειναι επεισοδια γελιου(οπως το επεισοδιο στη Μυκονο για παραδειγμα),και καποια αλλα θα ειναι επεισοδια δρασης(οπως το σημερινο)

Η σκηνη με το πετραδακι ηταν κατα τη γνωμη μου πολυ καλη,γιατι το να συνδυαζεις τον φοβο με το γελιο ειναι ο,τι καλυτερο και σε πληροφορω οτι και η επιστημη της ψυχολογιας το διευκρινιζει αυτο.

 

Θυμαμαι ενα σκιτσο απο τον Ισοβιτη του Αρκα,οπου ετοιμαζοταν να εκτελεσουν τον μελλοθανατο και λεει ο μελλοθανατος στον εκτελεστη:<<να τελειωνουμε γιατι στις 10 εχω ραντεβου με τον οδοντογιατρο μου,χαχαχα!>>

 

Επισης το χαρακτηριζεις ως το χειροτερο επεισοδιο της σειρας,φυσικα ειναι αποψη σου,αλλά το γεγονος οτι το 99% οσων εχουν τοποθετηθει το θεωρουν ως ενα απο τα καλυτερα ή εστω ενα καλο επεισοδιο,κατι δειχνει.Επισης ειπες οτι ελπιζεις το επομενο επεισοδιο να ειναι ανταξιο του προηγουμενου ενω η συντριπτικη πλειοψηφια οσων εκφραστηκαν εδω μεσα,δεν ειχαν καλα λογια για το προηγουμενο επεισοδιο!Και αυτο κατι δειχνει!Μαλλον πας κοντρα στο ρευμα!!!

 

 

 

Αυτες ειναι οι παρατηρησεις μου πανω στο σχολιο σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Sheik Για να το παρουμε και απο το θεμα της Νταλιας και γενικοτερα των κοριτσιων, εχεις περπατησει ποτε με πετραδακι στη γοβα ε????? εαν οχι τοτε δεν ξερεις τιποτα.....:lol: για να μην ξεφευγω εκτος θεματος εμενα προσωπικ αμου αρεσε πολυ το σημερινο επεισοδιο που οντως ομως δεν ειχε πολυ γελιο αλλα ειχε δραση (με κωμικα στοιχεια ομως κατι σαν τον Αντιριξ και Συμφωνιξ)

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ήταν από τα πιο βαρετά επεισόδια.

Όχι ότι ήταν κακό αλλά έλειπε κάτι ή μάλον αρκετά "κάτι" για να με κάνουν να μην κλείσω την tv.προτίμησα να μιλήσω στο νετ με φίλο μου Σουηδία, που σημειωτέον μιλάμε καθημερινά από το να δω τη συνέχεια.

Βέβαια ήμουν και λίγο πεσμένος για θέμα της δουλειάς μου, άρα ίσως και να μην ήταν τόσο βαρετό το χτεσινό επεισόδιο και απλά εγώ να το αισθάνθηκα έτσι.

Ελπίζω σε κάτι καλύτερο την επόμενη εβδομάδα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ το επεισόδιο. Είχε και αγωνία (η σκηνή της ανταλλαγής), είχε και την αφιονισμένη με τη μυγοσκοτώστρα, είχε και την Αμαλία που χωρίς να της έχει πει κανείς ήξερε για την θαρραλέα στάση του Σπύρου στο γήπεδο (το πιάσατε, έτσι?) :wink: και του έδωσε συμβουλές για τον κακό (τις οποίες αυτός έφερε στο μυαλό του στη συνάντηση) είχε και την Εθνική και τη σκηνή με το σχολείο.

 

Ψιλοβαρετές σκηνές αυτές με τη Ρίτσα και τον Αλέξη και λίγο μακριά η εισαγωγή με την συνέντευξη (κατά τα άλλα όμως ενδιαφέρουσα και σημαντική για την πλοκή).

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση βέβαια, ήταν η εξαιρετικές ερμηνείες χτες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι έχουν μια μανία να γκρινιάζουν με όλα...αλλά παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι το χθεσινό επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό! Είχε δράση, συγκίνηση και αρκετό γέλιο! Έκανε μεν κοιλιά σε κάποια σημεία για να γεμίσει το επεισόδιο αλλά μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για τηλεόραση και δε μπορούν όλες οι 36,5 ώρες των 2 σεζόν να είναι τόσο γεμάτες και μοναδικές!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το χθεσινό επεισόδιο αν και λίγο βλακείακ αι κακοφτιγμένο σενάριο εκεί μετην ανταλλαγή.;)Ποιός θα δεχόταν μια ανταλλαγή με τον τρόπο που έγινε?Πολύ παραμύθι θέλω να πω στο σημείο εκείνο.Τελικά ο Φώτνς πέθανε?

Πάντως είχε πολύ γέλιο εκεί που έπαιζε η γιαγιά του Σπύρου με τον ψηλό τάβλι:lol:,και εκεί που τον βαρούσε η Θεοπούλα με τη μυγοσκοτώστρα.!:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει ακόμα αρκετές αστείες ατάκες, νομίζω το έχουν παρακάνει με το σενάριο.Είναι υπερβολικό πλέον.Πολλές φορές ο τρόπος με τον οποίο γλιτώνουν από τους "κακούς" θυμίζει Φώσκολο. Ίσως θα έπρεπε να είχε τελειώσει από πέρυσι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τέτοια ανάλυση ούτε στα κέιμενα που κάναμε στο σχολείο ...

 

Μια κωμική σείρα είναι και όχι ποιήμα του Καβάφη. Χαλαρώστε!:)

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι τα κείμενα στο σχολείο μας "ανάγκαζαν" να τα αναλύουμε. Ενώ εδώ το κάνουμε επειδή μας αρέσει και σπάμε πλάκα (και η συγκεκριμένη σειρά, λόγω του μυστηρίου που περιέχει, προσφέρεται για αναλύσεις). Οπότε γιατί να χαλαρώσουμε; Είναι βαρετό! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο επεισοδιο!!

Αψογη η σκηνη στο γηπεδο με τη Ζουμπουλια να βριζει και να μουτζωνει και στο γκολ να αγκαλιαζει τον κακο και εκτος απο τις σκηνες που αναφερατε, πολυ καλο ηταν και εκει που τον επιασε οιστρο τον Σπυρο για το θαρρος του και την πυγμη του (με την αναλογη μουσικη απο πισω) και μετα προσγειωνεται αποτομα!

Επισης πλακα ειχε και η Φριντα που δεν εχασε την ευκαιρια να κανει show στον ψηλο!

Η σκηνη της ανταλλαγης οντως δεν ηταν και τοσο πιστευτη, το πιο συνετο θα ηταν να πουν του κακου να βγαλει το σακακι του πριν του παραδωσουν τον ψηλο, οπως και ο κακος δεν ηταν λογικο να περιμενει τοοοσο πολυ μεχρι να πυροβολησει ΜΙΑ φορα και χωρις να τους παρει στο κατοπι μετα.

Και τον ψηλο πολυ ανημπορο μας τον παρουσιασαν,αλλα δε βαριεσαι.

Νταξει μωρε... ειμαστε απαιτητικοι πλεον με τον Καπου, γιατι ξερουμε τις δυνατοτητες του, τι να κανουμε? Γενικα παντως πολυ καλο επεισοδιο με δοσεις και χιουμορ και αγωνιας και ολοι στο υψος τους!

 

Για μενα παντως τα τοπ επεισοδια ηταν περσυ με τη Ζουμπουλια στο νοσοκομειο, ειδικα εκεινες οι συνομιλιες με τη μουγκη Ζουμπουλια και την Αμαλια ηταν απλα απαιχτες!

Κλεινοντας, το ειπα και θα το ξαναπω, αυτο που απολαμβανω ειναι οτι ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ να ξαναδω το επεισοδιο για να το μελετησω καλυτερα. και μονο για αυτο, ο Καπουτσιδης ειναι απιστευτος για μενα! Μπραβο ρε Καπου μεγαλε!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...