Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αλλο εννοώ...

Οτι τότε υπήρχε μια ταινία που η πρωταγωνίστρια λεγόταν Τέτα Ντούζου. Αυτό. Σε άλλες σειρες δεν ''εισάγουν'' πληροφορίες/γεγονότα απο τον ''πραγματικό'' κοσμο. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις. ( Μην μου πείτε να σας αναφέρω καμία γιατί δεν προκειται να θυμηθώ... )

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια αλλο εννοώ...

Οτι τότε υπήρχε μια ταινία που η πρωταγωνίστρια λεγόταν Τέτα Ντούζου. Αυτό. Σε άλλες σειρες δεν ''εισάγουν'' πληροφορίες/γεγονότα απο τον ''πραγματικό'' κοσμο. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις. ( Μην μου πείτε να σας αναφέρω καμία γιατί δεν προκειται να θυμηθώ... )

 

Εχεις δικιο,υπαρχουν τετοιες αναφορες.Αυτη ηταν η 2η,θυμιζω οτι η Νταλια ειχε αναγνωρισει ως ηθοποιο και εναν νεκρο στο αστυνομικο τμημα οταν ειχαν παει για αναγωριση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Έναν που ( σύμφωνα με τα λεγόμενα της Ντάλιας πάντα) έκανε τον δικαστή σε ένα έργο!!!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο επεισοδιο,επιτελους!!!!Καιρο ειχα να το πω...

Αυτο και το 2ο μου αρεσαν.

Ενα δε καταλαβαινω.ΓΙΑΤΙ δεν θελουν να καλεσουν αστυνομια.Λεει ο Σπυρος "η αστυνομια δε θα βοηθησει,εμεις πρεπει να τους βοηθησουμε"...

Μου την εδωσε λιγακι αυτο,αλλα δε βαριεσαι,κωμικη σειρα ειναι...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ακολουθουν την συμβουλή του Σταυριανίδη.

( Μια λύση βέβαια είναι τα κανάλια- οχι ο τηλεβόας- )

no sig...
Link to comment
Share on other sites

"...έπαιζε τον αρραβωνιαστικό της Τέτας Ντούζου!" :lol: :lol: Έλιωσα!!!

 

Τέτα Ντούζου; Αυτήν που τη θυμήθηκε ο Καπουτζίδης; :lol:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος ηθοποιός όντως έκανε τον αρραβωνιαστικό της Τέτας Ντούζου, αλλά εγώ τον θυμάμαι από την διαφήμιση του τυριού φίνα...

Φίναααααααααα :lol:

 

 

Και στα "Εγκλήματα" έπαιζε τον Βαλάντη, έναν πληρωμένο δολοφόνο τον οποίο είχε βάλει η γυναίκα του Αλέκου για να τον ξεπαστρέψει, και τελικά΄εκείνη η χαζή η γειτόνισσα σκότωσε το δολοφόνο.

Link to comment
Share on other sites

To ringtone 'Το χάπι για την πίεση στις 10 το πρωί, το χαπι για τα έντερα το βράδυ στις 9 που μπορούμε να το κατεβάσουμε;' :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Το κανάλι τους θα κάνει τηλεθέαση με το δικό τους πρόβλημα όταν έρθει η ώρα να το προβάλλουν προς το τέλος σε όλον τον κόσμο...καλό έ?:) με αυτόν τον τρόπο θα αναλάβει το κανάλι από τον πατέρα του...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους!:DΚαιρό είχα να δω καλό επεισόδιο σε αυτή τη σειρά!:)Οι ατάκες και γενικώς το σενάριο ήταν καλοφτιαγμένα αυτή τη φορά και δεν είχε πολλές σκηνές βαλμένες έτσι ώστε να γεμίσει το επεισόδιο.Επίσης είχε και πολλή δράση.!:D

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ηΑμαλία τους έσωσε, έστω και κατά λάθος!!! :lol:

Πάντως νομίζω πως αφού οι 5 έχουν συναντηθεί τόσο πολύ με του ςκακούς, έφτασε ο καιρός να συναντηθούν με τον μεγάλο!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρήσουμε ότι η Αμαλία έδρασε εντελώς αυθόρμητα (δεν τον σημάδεψε τον κακό, επομένως πράγματι τον χτύπησε κατά λάθος) πώς τελικά δικαιολογείται - κατά την άποψή σας - η ύπαρξή της στην υπόθεση (ειδικά μετά το μονόλογο στο τέλος του πρώτου επεισοδίου) ;

Αν λάβουμε υπόψη τα περί συμπτώσεων (5 οι κακοί, 5 οι καλοί) που συνειδητοποίησε ο Φώτης, πιστεύω ότι δεν θα αργήσουν να σκεφτούν - ειδικά αν βρεθούν σε αδιέξοδο, όπως μάλλον πάει να γίνει - να εξετάσουν την εκδοχή να εμπλέκεται με κάποιο τρόπο και η 'σύμπτωση' του αεροπορικού δυστυχήματος.

 

Ίσως να μπει τελικά το μεταφυσικό στην υπόθεση, χωρίς απαραίτητα να έχουμε αγγέλους/διαβόλους/νεκρούς και φαντάσματα :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με συνέντευξη του τηλεοπτικού φώτη το γεγονός οτι στο τέλοσ στο πλοίο θα γυρίσουν πέντε δε σημαίνει οτι κάποιος θα πεθάνει......θα δούμε....Πάντως φίλε saki πιστεύω οτι η αμαλία είναι κάτι μεταφυσικό πχ άγγελος κ όλα αυτά δεν τα κάνει τυχαία..απλά δεν μασ δείχνει οτι είναι ΄σχεδιασμένα΄ για να έχουμε αγωνία
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το χθεσινο επεισοδιο με σκηνες γελιου,αλλα παλι μας αφησε σε αγωνια για το τη θα γινει στο επομενο επεισοδιο!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω πως αφού οι 5 έχουν συναντηθεί τόσο πολύ με του ςκακούς, έφτασε ο καιρός να συναντηθούν με τον μεγάλο!!!;)

 

συμφωνωωωωωωωωωωωωω!

λιγο περισσοτερη δραση κ αγωνια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω πως αφού οι 5 έχουν συναντηθεί τόσο πολύ με του ςκακούς, έφτασε ο καιρός να συναντηθούν με τον μεγάλο!!!;)

συμφωνωωωωωωωωωωωωω!

λιγο περισσοτερη δραση κ αγωνια

 

Παιδια δε νομιζω να τον συναντησουν για αρκετο καιρο ακομα... Εδω εμεις καναμε 26 επεισοδια να δουμε το προσωπο του, θα τον δουν αυτοι τωρα προσωπο με προσωπο επειδη ηρθαν αλλη μια φορα κοντα με τον δολοφονο?

 

Ωραιο επεισοδιο το χθεσινο, προχωρησε λιγο πιο πολυ την υποθεση και ειχε γελιο. Η Θεοπουλα με τις αναλαμπες τις ειναι, οπως παντα, ολα τα λεφτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναγραψει,αλλα μετα το χτεσινο επεισοδιο δεν κρατιεμαι να μην το ξαναπω:τι φοβερες εκφρασεις παιρνει το προσωπο της θεοπουλας οταν σκεφτεται?τρομαζω πραγματικα οταν τη βλεπω!:) νιωθω οτι της συμβαιενι κατι μεταφυσικο:O
Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναγραψει,αλλα μετα το χτεσινο επεισοδιο δεν κρατιεμαι να μην τοπ ξαναπω:τι φοβερες εκφρασεις παιρνει το προσωπο της θεοπουλας οταν σκεφτεται?τρομαζω πραγματικα οταν τη βλεπω!:) νιωθω οτι της συμβαιενι κατι μεταφυσικο:O

Κρίση εξυπνάδας την έπιασε. Είναι φυσιολογικό...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Ε ειναι συνεργατες,ο ψηλος του ειχε πει να καθαρισει τον αλλον.

 

 

Μαλλον για να δημιουργησει αγωνια εγινε αυτο.Και φυσικα μολις πηγε να πει για τον "πλουσιοτερο αντρα της Θεσσαλονικης",μπηκε ο αλλος!Οπως δολοφονηθηκε ο Βενετοπουλος μολις τους ειπε για τον Παυλο.Αλλά πηραν ενα στοιχειο...Πιστευω οτι θα ψαξουν για τον πλουσιοτερο αντρα της Θεσσαλονικης μετα,cakenet γελα!

Αν οντως ειναι φαντασμα και η παραμικρη σκηνη εχει το νοημα της.

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο σε αυτη τη σειρα.

 

Ολα εχουν τη σημασια τους και το πιο γελοιο!

Μεχρι και η Σονια μπορει να εχει σχεση!

 

οχι μονο ειναι συνεργατεσ αλλα αν ο μελαχρινοσ δε τον βοηθησει,μπορει ο ψηλος να πει οσα ξερει στους πεντε.

 

αυτο που λες με τον πλουσιοτερο αντρα δεν το ειχα προσεξει καν!μπραβο,λογικα αυτο θα γινει.;) (τι σου φταιει ομως ο cakenet,εχει κι ενα δικιο σ'αυτα που λεει:X )

 

σ'αυτο που λεσ για τη σονια....οντως ειχε σχεση.γιατι αν δε μιλουσε συνεχεια η θεο,ο γιος του παυλου θα ειδοποιουσε νωριτερα τοι σπυρο οτι κατι περιεργο συμβαινει!

 

δε νομιζω οτι η αμαλια εινασι πνευμα,το βρισκω τραβηγμενο.

να τολμησω να πω κατι???νομιζω οτι η τωρινη αμαλια με την αμαλια-αφηγητρια δεν ειναι...ιδιες.

ΔΗΛΑΔΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΝΙΙ Κ ΛΙΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΖΟΥΛΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ,ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ (ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΕΙ) Ο ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΣ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.Κ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΥΚΝΥΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ,ΑΝΤΙΔΡΑ ΙΔΙΑ(οπωσ οταν τραγουδουσε τελλεια τελλεια στο αμαξι πριν πατησει τον κακο)

Η ΑΜΑΛΙΑ-ΑΦΗΓΗΤΡΙΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΥ...ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ,ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΑ ΤΗΣ:p (ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ:p )Κ ΔΙΗΓΕΙΤΑΙ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ,ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΟΥΤΕ Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ(Η ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ,ΟΧΙ Η ΑΦΗΓΗΤΡΙΑ.Η ΑΦΗΓΗΤΡΙΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ)

 

ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΣΠΟΙΛΕΡ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ!ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΟΙ?

 

κ σορυ για τα κεφαλαια.:O

Link to comment
Share on other sites

ισως φανει και υπερβολικο αλλα προσεξε κανεις σας την σκηνη οπου φευγει η 8εοπουλα απο το σπιτι της σοφιας,την στιγμη που χτυπαει το τηλεφωνο και σκυβει η αμαλλλια να το σηκωσει? καντε pause οταν σκυβει και πειτε μου τι σας χτυπαει στο ματι!!! ;)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τη

"φωτογραφία" με τα δύο κοριτσάκια στο παντελόνι της;

Το ένα κοριτσάκι είναι ξανθό και το άλλο με μαύρα μαλλιά. Δεν μπορώ να διακρίνω καθαρά τα πρόσωπα όμως...

 

WARNING!!! CRAZY THEORY AGAIN!!!

(λες να είναι η Αμαλία (ξανθιά) και η Ελευθερία (μαυρομάλλα) σαν κοριτσάκια, να ήταν δηλαδή παιδικές φίλες; :shifty: )

 

 

Eπίσης, προσέξτε το ύφος που παίρνει η Αμαλία στο μπαλκόνι της γιαγιάς του Σπύρου αμέσως αφού ο γιός του Πάυλου της πει: "κυρία Σοφία γειά σας, ο Απόστολος είμαι από τη Μύκονο, που είχαμε γνωριστεί στην παραλία". Η Αμαλία παίρνει ύφος σαν να ξέρει ποιός τηλεφωνάει και γιατί. Αυτό για να μην λέμε ότι είναι και αθώα η καημένη...

Βρήκα και φωτογραφία για το σημείο που λέω, αλλα πρέπει να το δείτε και στο βίντεο για να καταλάβετε.

 

http://i74.photobucket.com/albums/i272/vange100/amallia.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ'όλα θα περιμένουμε να ακούσουμε το τραγούδι της Αμαλλίας "Φιλλλί φιλλί με λλλυτρώνννεις".

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τη

"φωτογραφία" με τα δύο κοριτσάκια στο παντελόνι της;

Το ένα κοριτσάκι είναι ξανθό και το άλλο με μαύρα μαλλιά. Δεν μπορώ να διακρίνω καθαρά τα πρόσωπα όμως...

 

αν και τίποτα δεν είναι τυχαίο στο παρά 5 εγώ πιστεύω ότι δεν πρόκειται για φωτογραφία αλλά για το ταμπελάκι της μάρκας του παντελονιού. αν ήταν φωτογραφία θα ήταν μέχρι την τσέπη

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ'όλα θα περιμένουμε να ακούσουμε το τραγούδι της Αμαλλίας "Φιλλλί φιλλί με λλλυτρώνννεις".

 

 

Πάντως και το "τέλλλλλειιιιιαα" ήταν πολύ καλό!:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ καλή η Αμαλία. :lol:Μου άρεσε πάρα πολύ. Ποιο πολύ εκεί με το αυτοκίνητο. Επίσης η Θεοπούλα με την Σόνια!:lol: Πάντως σύμφωνα με τις δηλώσεις του Αργύρη Αγγέλου(Φώτης) στον όμορφο κόσμο τα δύο επόμενα επεισόδια θα είναι τα καλύτερα της φετινής σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...