Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό επεισόδιο…είχε και γέλιο (ειδικά στην αποφοίτηση:lol: )…Αλλά περίμενα κάτι συνταρακτικό στο τέλος. Αλλά τίποτα…! Επίσης ελπίζω να μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια. Εννοώ να μην αρχίσουμε πάλι «σταματάω…δεν συνεχίζω να ψάχνω…τέρμα οι έρευνες» όπως πέρυσι που γινόταν σχεδόν σε κάθε επεισόδιο. Γιατί έχει καταντήσει κουραστικό αυτό. Πάλι η Ζουμπουλία πήγε να την κάνει την δουλειά της…αλλά τελικά γύρισε!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το επεισοδιο ηταν παρα πολυ καλο.Κορυφαιο και πολυ ακριβη παραγωγη με πολλα γυρισματα σε εξωτερικους χωρους,ελικοπτερα,κτλ.

 

Ο Καπου ειχε πει οτι με το στοιχειο που θα δοθει στο τελος του 1ου επεισοδιου ενας παρατηρητικος τηλεθεατης μπορει να καταλαβει πολλα πραγματα.

Τι να ειναι αυτο ομως?

 

 

1)Μηπως το οτι "ξεκιναμε"?Παει δηλαδη και αυτη μαζι τους χωρις να περιλαμβανεται στην αποστολη τους.Αρα τους ακολουθει παντα?

2)Το "αποκαλυψω ή μαλλον αποκαλλυψω" αποδεικνυει οτι η προφορα ηταν ψευτικη.

 

 

Κατι άλλο εγω δεν καταλαβα.

Πειτε μου μονο αν ηταν και η Ζουμπουλια στο βαπορι.Ηταν ετσι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω δεν μάρεσε...κάτι δεν μου πήγαινε καλά στην φετεινή πρεμιέρα.

Αυτό το ιιιιιιι της Ζουμπουλίας που ακουγότανε συνέχεια μου έσπασε τα νεύρα..όπως και το γιατί έφυγε και πήγε στο χωριό της αφού την άλλη μέρα ξαναγύρισε...

Θεική στιγμή το Σκατούλα...

δεν ξέρω αν θα το συνεχίσω φέτος αν και είναι νωρίς να κρίνεις απο την πρώτη μέρα...

αλλά αυτό το θα σας το αποκαλύψω αλλά τελικά δεν θα σας το αποκαλύψω μου την έδωσε....όλο το καλοκαίρι μας έλεγαν πως στο πρώτο θα μάθουμε..anyway

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

μέτριο...

 

ή μήπως ανέβηκαν οι απαιτήσεις μας έχοντας παρακολουθήσει το 1 κύκλο;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω δεν μάρεσε...κάτι δεν μου πήγαινε καλά στην φετεινή πρεμιέρα.

Αυτό το ιιιιιιι της Ζουμπουλίας που ακουγότανε συνέχεια μου έσπασε τα νεύρα..όπως και το γιατί έφυγε και πήγε στο χωριό της αφού την άλλη μέρα ξαναγύρισε...

Θεική στιγμή το Σκατούλα...

δεν ξέρω αν θα το συνεχίσω φέτος αν και είναι νωρίς να κρίνεις απο την πρώτη μέρα...

αλλά αυτό το θα σας το αποκαλύψω αλλά τελικά δεν θα σας το αποκαλύψω μου την έδωσε....όλο το καλοκαίρι μας έλεγαν πως στο πρώτο θα μάθουμε..anyway

Μου φαίνεται πως ούτε και ο ίδιος δεν ξέρει τι θα κάνει με το ρόλος της Αμαλίας...Σπάστικα πολύ που δεν μας είπε τίποτα:mad: Τώρα εγώ αυτά με τους Παρατηρητικούς τηλεθεατές τα βρίσκω γελοία…πες μας ρε φίλε κάτι ξεκάθαρο και μην το τραβάς άλλο. Έλεος!! δεύτερη σεζόν και δεν έχουμε μάθει τίποτα για την Αμαλία!:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλό ήταν.ξενέρωμα εκεί που είπε οτι θα είναι μόνο 4 στο τέλος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια πρεμιερα ειναι!

 

Κι εγω οταν πηγαινω σπιτι μου απο εκει που σπουδαζω την 1η μερα νιωθω παραξενα οπως και το αντιστροφο!Στην αρχη ειναι δηλαδη η προσαρμογη!Δηλαδη τωρα επρεπε πρωτα να μας παρουσιασει πως περασαν το καλοκαιρι και εχασε πολυτιμο χρονο,αλλά απο το επομενο επεισοδιο θα προσαρμοστουμε ολοι.

Εμενα παντως μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... clue : Η

Αμαλία-αφηγήτρια αυτη τη φορά εμφανίζεται μέσα στο πλάνο (τελευταία σκηνή)-κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ πριν ως αφηγήτρια τονίζω- και μιλάει για το μέλλον και το φινάλε σαν να έχουν ήδη συμβεί...

 

(επίσης

μιλάει και με τις δυο προφορές αν και αυτό πάνω κάτω το είχαμε καταλάβει)...

 

Όσο και αν

δεν τη χωνεύω τη θεωρία περί μεταφυσικής υπόστασης της Αμαλίας

κάπου εκεί πάει το πράγμα...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια πρεμιερα ειναι!

 

Κι εγω οταν πηγαινω σπιτι μου απο εκει που σπουδαζω την 1η μερα νιωθω παραξενα οπως και το αντιστροφο!Στην αρχη ειναι δηλαδη η προσαρμογη!Δηλαδη τωρα επρεπε πρωτα να μας παρουσιασει πως περασαν το καλοκαιρι και εχασε πολυτιμο χρονο,αλλά απο το επομενο επεισοδιο θα προσαρμοστουμε ολοι.

Εμενα παντως μου αρεσε.

 

Συμφωνώ!! Και ίσως εάν δεν ακουγόντουσαν τόσες φήμες για το πρώτο επεισόδιο της σαιζόν όλο το καλοκαίρι να το θεωρούσα και φυσιολογικό…Αλλά με όλες αυτές τις φήμες και τις δηλώσεις του Καπουτζ. Μου φάνηκε λίγο το πρώτο επεισόδιο!

Link to comment
Share on other sites

Η Αμαλία δεν μου φαίνετε κακια, αλλιώς δεν θα είχε βοηθήσει τα παιδιά στο νοσοκομείο ή στο τρένο, αλλά ποιος ξέρει τι έχει στο μυαλό του ο Καπουτζίδης...

 

Πάντως πολύ καλό μου φάνηκε το επισόδειο:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Χμ... clue : Η

Αμαλία-αφηγήτρια αυτη τη φορά εμφανίζεται μέσα στο πλάνο (τελευταία σκηνή)-κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ πριν ως αφηγήτρια τονίζω- και μιλάει για το μέλλον και το φινάλε σαν να έχουν ήδη συμβεί...

 

(επίσης

μιλάει και με τις δυο προφορές αν και αυτό πάνω κάτω το είχαμε καταλάβει)...

 

Όσο και αν

δεν τη χωνεύω τη θεωρία περί μεταφυσικής υπόστασης της Αμαλίας

κάπου εκεί πάει το πράγμα...

 

 

Πως πάει εκεί το πράγμα;;;;

 

Επειδή μιλάει με 2 προφορές; Κάτι που μπορούμε να το κάνουμε όλοι μας;;;;

 

Απλά τα πράγματα

τους παρακολουθεί. Για αυτό και είναι πάντα στο πιο κρίσιμο σημείο. Και για να μην αποκαλύψει την ταυτότητά της, χρησιμοποιεί ψεύτικη προφορά. Πόσες φορές έχουμε δει πράκτορες να το κάνουν αυτό σε ταινίες;

 

 

Αυτή είναι λοιπόν η θεωρία μου:D

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε η σκηνη με το στοιχημα!!

Κορυφαια! Ποσο ειναι το σκορ? 4-0 και βγαζει το δελτιο!! :D

Γενικα καλο ηταν το επεισοδιο!! Μου αρεσε αν και δεν ειχα δει τα τελευταια περσινα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει εκεί το πράγμα;;;;

 

Επειδή μιλάει με 2 προφορές; Κάτι που μπορούμε να το κάνουμε όλοι μας;;;;

 

Απλά τα πράγματα

τους παρακολουθεί. Για αυτό και είναι πάντα στο πιο κρίσιμο σημείο. Και για να μην αποκαλύψει την ταυτότητά της, χρησιμοποιεί ψεύτικη προφορά. Πόσες φορές έχουμε δει πράκτορες να το κάνουν αυτό σε ταινίες;

 

 

Αυτή είναι λοιπόν η θεωρία μου:D

 

Και τοτε πως ξερει οτι θα ειναι τεσσερις αντι για πεντε?Πώς ξερει το τελος αφου οπως λες

απλα τους παρακολουθει?

 

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει εκεί το πράγμα;;;;

 

Επειδή μιλάει με 2 προφορές; Κάτι που μπορούμε να το κάνουμε όλοι μας;;;;

 

όχι φίλε... έχασες το νόημα. Επειδή μιλάει για το μέλλον σαν να έχει ήδη συμβεί.

Δε θα υπήρχε πρόβλημα αν το έλεγε σαν αφηγήτρια... Αλλά τώρα το λέει ενώ

είναι μέσα στο πλάνο.... ως real life person....

 

Να το κάνω πιο λιανά... άλλο να δείχνει μια σκηνή και κάποια φωνή να σχολιάζει και να λέει τι θα συμβει μετά (του στυλ είμαι η γιαγιά που λέω παραμυθάκι στα εγγόνια μου) και άλλο να είναι και η γιαγιά μέσα στη σκηνή...

 

Ή αντίστοιχα είναι σα να γυρνάει σε μια σκηνή στο άσχετο προς την κάμερα η Ζουμπουλία και να λέει... "αργότερα όμως θα συμβεί αυτό και αυτό και θα τη γλιτώσουμε"...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Την Αμαλία στην αποφοίτηση του Σπύρου δεν την ρωτήσανε πως είναι η γιαγιά της και είπε "ας πούμε καλά" αλλά κάπως μασημένα?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις... ούτε κρύο ούτε ζέστη, εκτός από τα τελευταία 5 λεπτά.

 

Με εκνεύρισε η τρομερά ελληνική προφορά αγγλικών στην αρχή από τον "αφηγητή", απογοητεύτηκα από την αγγλική εκδοχή του τραγουδιού (αυτές οι δύο σκηνές με έκαναν να πιστεύω ότι ήταν πολύ πρόχειρο) και με χάλασε η παράταση της αγωνίας από την Αμαλία (που πολύ αμφιβάλλω αν είναι το πραγματικό της όνομα, πλέον). Κορυφή η Ζουμπουλία με τη συγχωριανή της και η Ντάλια με τα εισιτήρια. Το ότι θα είναι τέσσερα άτομα στο τέλος δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάποιος θα πεθάνει. Η Αμαλία έκανε σαν να μην ήξερε ότι έχει γιαγιά, όταν την ρώτησαν. Επιπλέον, νομίζω ότι και στο δεύτερο θα μάθουμε κάτι. Κάνω λάθος; Νομίζω έτσι είχε πει ο Καπουτζίδης.

Link to comment
Share on other sites

Την Αμαλία στην αποφοίτηση του Σπύρου δεν την ρωτήσανε πως είναι η γιαγιά της και είπε "ας πούμε καλά" αλλά κάπως μασημένα?

Ναι μασημενα το ειπε,γιατι ειναι πολυ πιθανο να εχει δωσει ψευτικα στοιχεια για το ποια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Με εκνεύρισε η τρομερά ελληνική προφορά αγγλικών στην αρχή από τον "αφηγητή", απογοητεύτηκα από την αγγλική εκδοχή του τραγουδιού (αυτές οι δύο σκηνές με έκαναν να πιστεύω ότι ήταν πολύ πρόχειρο).

 

ειδικά το τραγούδι των τίτλων στα αγγλικά ήταν ένα σκέτο μαύρο χάλι.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ναι μασημενα το ειπε,γιατι ειναι πολυ πιθανο να εχει δωσει ψευτικα στοιχεια για το ποια ειναι.

 

Και μάλλον μπορεί να μην είναι γιαγιά της αλλά να το είπε σαν κάλυψη μιας και έλειπε στο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι με το "παρα πεντε" αναβαθμιστηκε αυτοματα το επιπεδο των ελληνικων σειρων και θα ξενερωσουμε με τις υπολοιπες!

 

Εβλεπα π.χ. τη σειρα του mega στις 21:00("πολυθρονα για τρεις"),μια απο τα ιδια,ερωτικα τριγωνα και αλλαξοκωλιες...

Εβλεπα τον Κοκλα που ελεγε:"τα ειχα με τη Ρανια,αλλά τα ειχα και με τη Μαρια και πιο παλια και με τη Λετα!...Λετα...την ειχα ξεχασει..." και μου ερχοταν να αυτοχαστουκιστω.Καμια πρωτοτυπια.Υπαρχει κανεις που θα εχει δηλ.την περιεργεια και το αγχος για να δει το πως θα τελειωσει η "πολυθρονα για τρεις"?

 

Πλεον οι απαιτησεις του κοινου θα ανεβουν λογω του "παρα πεντε" απαιτωντας πιο πρωτοτυπες και φρσκες παραγωγες που θα εχουν μεσα και δραση και μυστηριο και αγωνια για το "τι θα γινει στο τελος".

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη φορα η φωτογραφια εδειχνε και τους 5 (χριστουγεννα ) σημερα εδειχνε μονο τους 4, επισης δεν ειχαν λογο να γεμισουν την ωρα με μια ακομα σκηνη οπου η Ζουμπουλια εχει φυγει και τους εγκατελειπει,πρεπει να ηταν παρομοιωση για το τελος, εξ'αλλου ή η Ζουμπουλια ή η Νταλια θα ειναι η πεμπτη που δεν θα ειναι στο καραβι λογο των ρολων τους;)
Link to comment
Share on other sites

Κανείς σας δεν κάνει λόγο για το φιλί:* ; (Ντάλια-Αλέξης)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Κανείς σας δεν κάνει λόγο για το φιλί:* ; (Ντάλια-Αλέξης)

 

Ακριβώς!

Αυτός θα μπορούσε για παράδειγμα, να είναι ο ένας από τους λόγους που μπορεί ένας να λείπει στο τέλος

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...