Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα δεν μου αρεσε σχεδον καθολου..για μενα ισως το χειροτερο απο ολα..

λιγο ο συναγερμος ηταν καλος και το πως φαινοντουσαν ιδιοι αλλα παρατραβουσε σε διαρκεια.Επισης μου την εσπαγε η αγγελα που τα εριχνε ολα κατω χωρις κανεναν λογο απλα ετσι για να περναει η ωρα ενω δεν ειχε καμια ουσια και δεν εβγαζε γελιο..

Ισως για ολα αυτα να εφταιγε το οτι ημουν πτωμα απο τις καρναβαλικες εκδηλωσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω μπορω να πω πως το περιμενα πολυ καλυτερο το επεισοδιο.Το βλεπαμε 4 ατομα παρεα και ψιλοβαρεθηκαμε. Δε γελασαμε σχεδν καθολου.

:worry:

Η σκηνη με την αγγελα ηταν παρατραβηγμενη απο τα μαλλια οπως επισης και τα ονειρα των πρωταγωνιστων ( θα ηταν καλυτερα να ειχαν μικροτερη διαρκεια ).

Ευχομαι να δουμε καλυτερα επεισοδια στη συνεχεια και να μη παρουσιασει κοιλια το μοναδικο αξιολογο σηριαλ για φετος.:)

 

Α, και δεν ημουν πτωμα απο τις καρναβαλικες εκδηλωσεις οταν το ειδα οπως ο φιλος JiKL !:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως. τωρα ξαφνικα της θυμηθηκε της αγγελας οτι ριχνει πραγματα και ειναι τοοσο απροσεχτη???? μηπως ηταν κουρασμενη κ αυτη απο το καρναβαλι?
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να δουμε καλυτερα επεισοδια στη συνεχεια και να μη παρουσιασει κοιλια το μοναδικο αξιολογο σηριαλ για φετος.:)

μην ξεχναμε οτι εχει και τη eurovision που του τρωει πιστευω αρκετο χρονο και ισως καποια επεισοδια(οπως το χθεσινο) να μην ειναι αυτο που περιμεναμε..να τα τραβαει με σκηνες που δεν χρειαζεται κτλ......

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν βασισμένο στην ατάκα! Είχε πολύ γέλιο κατά τη γνώμη μου. Μπορεί η ιστορία να μην προχώρησε, αλλά ένα διάλειμματάκι δεν βλάπτει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν βασισμένο στην ατάκα! Είχε πολύ γέλιο κατά τη γνώμη μου. Μπορεί η ιστορία να μην προχώρησε, αλλά ένα διάλειμματάκι δεν βλάπτει!

pos proxorise h toulaxiston mas edose mia idea

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

pos proxorise h toulaxiston mas edose mia idea

 

Συμφωνώ, απλά εννοώ ότι δεν προχώρησε πολύ. Το τονίζω γιατί κάποιοι παραπονιούνται ότι δεν είχε εξελήξεις, αλλά εμένα μου άρεσε, γιατί είχε πολύ γέλιο!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο επεισόδιο μέχρι τώρα με αστεία (και διάρκεια) τραβηγμένα από τα μαλλιά. Λες και στέρεψε το μυαλό του ή το έγραψε άλλος! Ελπίζω να είναι παροδικό. Παραδείγματα, αυτά που αναφέρθηκαν με την Αγγέλα να γίνεται ξαφνικά κινητή καταστροφή αλλά και γενικά οι ηθοποιοί να είναι σαν έξω από τα νερά τους, λες και διαβάζανε απλά τα κείμενα και να μην τα παίζουν. Μου φάνηκε και παράθυρο για το πρώτο αίσθημα στη σκηνή που ο Φώτης σκεπάζει την Αγγέλα κι αν συμβεί κι αυτό όντως θα έχει μπει ο Καπουτζίδης στο λούκι όλων των άλλων κοινότυπων σήριαλ...

 

Στη θέση του Καπουτζίδη δεν θα το έβρισκα τιμητικό να διαφημίζεται εκ των υστέρων το Σαββατογεννημένες ως το σήριαλ του δημιουργού του παρα 5. Και γενικά αυτή η εκμετάλευση μέχρις εσχάτων της μέχρι τώρα επιτυχίας του σήριαλ αρχίζει να μου δίνει στα νεύρα.

KCB
Link to comment
Share on other sites

mexri ta mesa tou epeisodiou eixa barethei ligo... to ksanaskefthka omws kai to epeisodio htan poly kalo! oti prepei gia na xalarwseis meta apo thn talaipwria kai thn kourash tou trihmerou.eixe arketo gelio.to protimw pantws apo to na eixe entonh drash se mia mera opws h xthesinh pou oi perissoteroi htan talaipwrhmenoi kai mplokarismonoi stis ethnikes odous kai perimenan na doun to para pente,na tous ftiaksei h diathesh kai ystera na ksekourastoun.
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο επεισόδιο μέχρι τώρα με αστεία (και διάρκεια) τραβηγμένα από τα μαλλιά. Λες και στέρεψε το μυαλό του ή το έγραψε άλλος! Ελπίζω να είναι παροδικό. Παραδείγματα, αυτά που αναφέρθηκαν με την Αγγέλα να γίνεται ξαφνικά κινητή καταστροφή αλλά και γενικά οι ηθοποιοί να είναι σαν έξω από τα νερά τους, λες και διαβάζανε απλά τα κείμενα και να μην τα παίζουν. Μου φάνηκε και παράθυρο για το πρώτο αίσθημα στη σκηνή που ο Φώτης σκεπάζει την Αγγέλα κι αν συμβεί κι αυτό όντως θα έχει μπει ο Καπουτζίδης στο λούκι όλων των άλλων κοινότυπων σήριαλ...

 

Στη θέση του Καπουτζίδη δεν θα το έβρισκα τιμητικό να διαφημίζεται εκ των υστέρων το Σαββατογεννημένες ως το σήριαλ του δημιουργού του παρα 5. Και γενικά αυτή η εκμετάλευση μέχρις εσχάτων της μέχρι τώρα επιτυχίας του σήριαλ αρχίζει να μου δίνει στα νεύρα.

Κι όμως είχε αρκετό γέλιο. Στιγμές όπως οι 5 Ζουμπουλίες ή οι 5 Ντάλιες ήταν από τα μεγαλύτερα ατού αυτού του επεισοδίου. Σε γενικές γραμμές ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ το επεισόδιο, γεγονός που σημαίνει πως ακόμα κα με το φόρτο των εκπομπών της Eurovision δεν "τρώει" την εξέλιξη του Παρά Πέντε.

 

Όσο για το μήνυμα του MEGA "Από το δημιουργό του Παρά Πέντε Γιώργο Καπουτζίδη" θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Τι το περάσανε δηλαδή; Αμερικάνικος κινηματογράφος; Άσε που το έκαναν λίγο ανάποδα! Θα μπορούσαν να πουν για το ίδιο το Παρά Πέντε ότι είναι δουλειά του σεναριογράφου των Σαββατογεννημένων.

Link to comment
Share on other sites

η ξαφνικη μετατροπη της αγγελας σε αδεξια μου εκανε εντυπωση και εμενα...δηλαδη επρεπε να μετακομισει στο σπιτι του φωτη για να της συμβει?εδω ειναι οντως φαουλ του καπουτζιδη:O

αλλα κατα τα αλλα το επεισοδιο χτες και προχωρησε(ειδαμε τον καινουριο κακο) και ειχε αστεια κομματια:)

οπως καταλαβαινετε,θα το δω και στην επαναληψη:D

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αλλη μια πατάτα που είδα ήταν η διαφήμιση της ΤΙΜ για το Παρά Πέντε! Ότι και καλά ο άλλος θα χρεωθεί κερατιάτικα 2,38€, να έχει συσκευή 3G, να είναι συνδρομητής με συμβόλαιο κι άσε που θα έχει ποιότητα του κ...λου.
Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε παιδια.τι να πω,οταν το επεισοδιο δεν εχει τοσο γελιο κ προχωραει η ολη φαση λετε δεν ειχε γελιο,οταν εχει γελιο λετε δεν προχωρησε!

τι να κανει κ αυτος ο καπουτζιδης για να μας ευχαριστησει ολους?

Link to comment
Share on other sites

Για κάψιμο το πάει το Mega το Παρά 5 και τον Καπουτζίδη μαζί. Ήμαρτον με αυτή την υπερβολική προβολή.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσε αυτό το επεισόδιο. Το βρήκα πολύ στατικό, χωρίς ιδιαίτερη εξέλιξη στην ιστορία και με παρατραβηγμένο και πραγματικά κακό χιούμορ.

 

Καλύτερο σημείο κατά τη γνώμη μου αυτό με τα όνειρα των παιδιών, εντελώς αντιαισθητικό το θέμα με το πρόβλημα της Θεοπούλας :down: και το πιο σπαστικό feature η αδεξιότητα της Αγγέλας...

 

Μακάρι να μην ξαναδούμε τόσο κακό επεισόδιο...

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε ότι προσπάθησαν υπερβολικά για να βγουν κάποιες χιουμοριστικές σκηνές.

Η ιδεά με τα όνειρα ήταν καλή, αλλά τράβηξε σε μήκος και κάποιες εκδοχές ήταν απογοητευση (ειδικά του φώτη). Η Ντάλια τείνει να γίνει κάτι σαν τον Joey στα φιλαράκια. Όσο πάει και αποχαζώνεται για να βγάλει γελιο.

 

Για την αδεξιότητα της Αγγέλας δεν έχω ενστάσεις. Μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο σε άτομο που φιλοξένησα. Μια χαρά ήταν πριν σε τακτικές επισκέψεις, αλλά αφού ήρθε σπίτι όλο κάτι έσπαγε στο background. Απο εκείνη την εποχή διασώζονται μονο ενα πιάτο σούπας και δύο γυάλινα ποτήρια...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε ότι προσπάθησαν υπερβολικά για να βγουν κάποιες χιουμοριστικές σκηνές.

Η ιδεά με τα όνειρα ήταν καλή, αλλά τράβηξε σε μήκος και κάποιες εκδοχές ήταν απογοητευση (ειδικά του φώτη). Η Ντάλια τείνει να γίνει κάτι σαν τον Joey στα φιλαράκια. Όσο πάει και αποχαζώνεται για να βγάλει γελιο.

 

Για την αδεξιότητα της Αγγέλας δεν έχω ενστάσεις. Μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο σε άτομο που φιλοξένησα. Μια χαρά ήταν πριν σε τακτικές επισκέψεις, αλλά αφού ήρθε σπίτι όλο κάτι έσπαγε στο background. Απο εκείνη την εποχή διασώζονται μονο ενα πιάτο σούπας και δύο γυάλινα ποτήρια...

 

:cool:How you doin?? :lol::w00t:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Επανάληψη κάθε Σάββατο το έχει? Τι ώρα? Το ξέρω ότι το έχετε ξαναπεί αλλά :rolleyes:

Δεν το είδα τη Δευτέρα αφού επέστρεφα από το 3ημερο.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να και η περίληψη του επόμενου επεισοδίου από το site του mega:

 

 

Ο κλοιός αρχίζει να σφίγγει επικίνδυνα γύρω από τους πέντε, ενώ εκείνοι συνεχίζουν ανυποψίαστοι τη ζωή τους. ΄Ενας-ένας εντοπίζονται από το καινούργιο τσακάλι. Οι πληροφορίες του Αλέξη για την εμπλεκόμενη εταιρεία φάνηκαν χρήσιμες και οι πέντε οδηγούνται κατευθείαν στην τωρινή της έδρα, που δεν είναι άλλη από ένα οδοντιατρείο. Ενώ η παρέα αποσπά πληροφορίες από τον οδοντίατρο συγχρόνως με έναν καλό καθαρισμό, η Θεοπούλα θα είναι το δεύτερο θύμα των κακών...

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

@Desertmissrain

 

Βάλτο σε spoiler γι αυτούς που θέλουν να το δούν.Το νέο επεισόδιο αναμένεται πολύ καλό δλδ :)

Link to comment
Share on other sites

η Θεοπούλα θα είναι το δεύτερο θύμα των κακών...[/i]

θελω να δω τι θα λεει η θεοπουλα στους κακους οταν την πιασουνε...

θα τους τρελανει με την κοντη:lol: :)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θελω να δω τι θα λεει η θεοπουλα στους κακους οταν την πιασουνε...

θα τους τρελανει με την κοντη:lol: :)

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και γελούσα :lol:

Άλλα θα λένε αυτοί, άλλα θα λέει η Θεοπούλα!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia poy mporo na bro to proxthesino episodio toy para pente?thanks

Μπορείς μέσω torrent, και μέσω rapidshare, μάλλον και σε άλλα p2p δίκτυα:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...