Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στο site του mega έχει την περίληψη του επεισοδίου της Δευτέρας (16/1). Πάρτε την

 

Η Ντάλια, η Ζουμπουλία, ο Σπύρος, ο Φώτης κι η Αγγέλα έχουν επιστρέψει στην καθημερινότητά τους. Είναι και πάλι μαζί, αλλά όχι όπως πριν... Οι έρευνές τους έχουν σταματήσει και κανείς δεν θέλει να μιλήσει για το παράξενο παιχνίδι της μοίρας που τους ένωσε τόσο ξαφνικά, σε δύο στιγμές της ζωής τους με απόσταση δεκαπέντε χρόνων τη μια απ την άλλη. Κανείς δεν τολμά να αγγίξει αυτό το θέμα. Εκτός από έναν: ο Φώτης αποφασίζει να ερευνήσει τα στοιχεία και με τη βοήθεια του πατέρα του, πηγαίνουν στο αρχείο εφημερίδων. Εκείνη την ημέρα, όλοι θα ξυπνήσουν με ένα κακό προαίσθημα...

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι γιατι οταν διαφημιζει το νεο επεισοδιο απο κατω γραφει 23/01 ενω στις υπολοιπες σειρες γραφει 16/01?

 

A και κατι αλλο το κλειδαραδικο που βγαλανε το αντικλειδι της Ζαννας ανηκει στα αδελφια της Ζετας Μακρυπουλια στην πραγματικοτητα...

Με τη ευκαιρια κανει και διαφημηση στα αδελφια της η κοπελα....

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Το διαφημίζει για τις 23/1, επειδή είναι ένα απο τα σήριαλ που θα αρχίσουν την επόμενη εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αλλά λέει στην ιστοσελίδα του MEGA ότι στις 16/1 είναι το 13ο επεισόδιο και στις 23/1 το 14ο!

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή... Σε 5 μέρες θα λυθεί το μυστήριο του χαμένου επεισοδίου... :ninja: :rolleyes: :p
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή... Σε 5 μέρες θα λυθεί το μυστήριο του χαμένου επεισοδίου... :ninja: :rolleyes: :p

Παιδιά απ' ότι έχει πει ο Κ. η σειρά έχει 28 επεισόδια (σε αντίθεση με τις άλλες που έχουν περισσότερα) και για να τα φέρουν ακριβώς θα το αρχίζουν την άλλη βδομάδα.Και για να λέει το treiler 23 μάλλον αυτό θα είναι το σωστό.:worry: Κρίμα:cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μας έβαλε στον πάγο όπως και ο καιρός????

Άντε στο περίμενε άλλη μια εβδομάδα μαμώτο :(:(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι θα παιχτεί στις 23/1 κι όχι στις 16/1;

Πότε το είπε ότι θα έχει 28 επεισόδια;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι θα παιχτεί στις 23/1 κι όχι στις 16/1;

Πότε το είπε ότι θα έχει 28 επεισόδια;

Kαλά αυτό με τα επεισόδια δεν ισχύει γιατί απλά πάντοτε υπάρχει μια σκέψη για μια σειρά επεισοδίων αλλά στη συνέχεια ανάλογα με την επιτυχία προσαρμόζεται και το σενάριο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι το λέω γιατί απλά έχω άλλες πληροφορίες.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω να σας πω το εξής: όχι μονο δεν βρίσκω γιατί σας αρέσει τόσο πολύ η Θεοπούλα, αλλά εμένα με εκνευρίζει και τη βρίσκω και πολύ κρύα. Σε αντίθεση με την άλλη γιαγιά, που πιστεύω είναι σαφώς καλύτερη. Οπως επίσης νομίζω πως καλά θα ήταν να έλλειπε εντελως ο ρόλος της Θεοπούλας.

Υπάρχουν ηλικιωμένοι που έχουν γράψει ιστορία (στην κορυφή βρίσκεται φυσικά ο παππούς στα Εγκλήματα), υπάρχουν αξιοπρεπείς ερμηνείες (όπως η συγκεκριμένη γιαγιά στο παρα5) και υπάρχουν και εντελώς άνοστοι (όπως η Θεοπούλα).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω να σας πω το εξής: όχι μονο δεν βρίσκω γιατί σας αρέσει τόσο πολύ η Θεοπούλα, αλλά εμένα με εκνευρίζει και τη βρίσκω και πολύ κρύα. Σε αντίθεση με την άλλη γιαγιά, που πιστεύω είναι σαφώς καλύτερη. Οπως επίσης νομίζω πως καλά θα ήταν να έλλειπε εντελως ο ρόλος της Θεοπούλας.

Υπάρχουν ηλικιωμένοι που έχουν γράψει ιστορία (στην κορυφή βρίσκεται φυσικά ο παππούς στα Εγκλήματα), υπάρχουν αξιοπρεπείς ερμηνείες (όπως η συγκεκριμένη γιαγιά στο παρα5) και υπάρχουν και εντελώς άνοστοι (όπως η Θεοπούλα).

+1.

Thanx

Επιτέλους κάποιος συμφωνεί μαζί μου.:happy:

Τhank god. Ειχα αρχίσει να νιώθω μοναξιά εδώ πάνω, στον θρόνο μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω να σας πω το εξής: όχι μονο δεν βρίσκω γιατί σας αρέσει τόσο πολύ η Θεοπούλα, αλλά εμένα με εκνευρίζει και τη βρίσκω και πολύ κρύα. Σε αντίθεση με την άλλη γιαγιά, που πιστεύω είναι σαφώς καλύτερη. Οπως επίσης νομίζω πως καλά θα ήταν να έλλειπε εντελως ο ρόλος της Θεοπούλας.

 

Αν έλειπε ο ρόλος της Θεοπούλας βρε Garfield θα έλειπε κάτι από τη σειρά, δε φαντάζεσαι πόσος κόσμος το βλέπει η ξεκίνησε να το βλέπει λόγω Θεοπούλας, στη δουλειά, στη σχολή, στο λεωφορείο ακούω ένα σωρό κόσμο να σχολιάζει τις ατάκες της Θεοπούλας. Εγώ πάντως περιμένω σε κάθε επεισόδιο πως και πως να δείξει τη Θεοπούλα, δεν είναι τυχαίο άλλωστε που στο mega επιλέγουν κάθε βδομάδα στο διαφημιστικό να δείχνουν το κομμάτι με τη Θεοπούλα, κάτι ξέρουν και το κάνουν. Βέβαια είναι λογικό να μην αρέσει σε όλους θα ήταν και παράλογο άλλωστε αλλά αφού αρέσει στους περισσότερους για να μας τη κόψουν τη Θεοπούλα;;Εδώ ένα επεισόδιο δεν έδειξε Θεοπούλα και έγινε τρελλός χαμός στο topic, από τότε όμως αυξήθηκε ο ρόλος της...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι θα παιχτεί στις 23/1 κι όχι στις 16/1;

Πότε το είπε ότι θα έχει 28 επεισόδια;

Πλέον είναι σίγουρο, μπήκε και στο mega teletext, διορθώθηκε και στο site, ουσιαστικά τη Δευτέρα θα προβληθεί το επεισόδιο που δε θα προβληθεί αύριο (ή μάλλον σήμερα) αφού αντικαταστάθηκε με ξένη ταινία και έτσι θα δούμε τη Δευτέρα πάλι το επεισόδιο που διαλύθηκε η ομάδα μέχρι και την επανασύνδεση τους. Το καινούργιο επεισόδιο θα προβληθεί κανονικά τη Δευτέρα 23/1, ά ρε mega τι μας κάνεις...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω αν και φανατικος της σειρας,δεν τον δικαιολογω την υστερια για τη Θεοπουλα.Υπαρχουν και αλλα προσωπα που προκαλουν περισσοτερο γελιο.

 

2 αποριες βλεποντας ξανα το σημερινο επεισοδιο:

 

-Πως πιασανε τους 5 στο γραφειο της Ζανας -η Ζανα και ο αλλος ο κακος- οταν πηγαν να ψαξουν?Τυχαια η καταλαβαν οτι θα πηγαιναν εκει και αν ναι,πως?

-Επισης θυμαμαι στο 1ο επεισοδιο που περιεγραφε η Αμαλια δεν ειχε το "προβλημα" με τα νι και τα λι.Και ειπε οτι θα τη γνωρισουμε παρακατω αλλα με αλλη προφορα.Περιεργο αυτο (εκτος και αν ειναι κατι που αποφασισαν να προσθεσουν) και ακομα πιο περιεργο αυτο που ειπε οτι ειχε κανει ενα ταξιδι που της αλλαξε τη ζωη.Ισως εχει σχεση με το αεροπλανο...

 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

με το αεροπλάνο όχι...μάλλον με την Θεσσαλονίκη:X (υποθέτω δεν γνωρίζω κάτι).

 

Επίσης είπαν ότι αυτό έγινε πριν 30 χρόνια (μάλλον κάποιος φόνος). Η Αμαλία, πρέπει να είναι λίγο μεγαλύτερη, οπότε ίσως έχει σχέση και με αυτό. (πάλι υποθέτω, δεν είναι σπόιλερ:) )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω να σας πω το εξής: όχι μονο δεν βρίσκω γιατί σας αρέσει τόσο πολύ η Θεοπούλα, αλλά εμένα με εκνευρίζει και τη βρίσκω και πολύ κρύα. Σε αντίθεση με την άλλη γιαγιά, που πιστεύω είναι σαφώς καλύτερη. Οπως επίσης νομίζω πως καλά θα ήταν να έλλειπε εντελως ο ρόλος της Θεοπούλας.

Υπάρχουν ηλικιωμένοι που έχουν γράψει ιστορία (στην κορυφή βρίσκεται φυσικά ο παππούς στα Εγκλήματα), υπάρχουν αξιοπρεπείς ερμηνείες (όπως η συγκεκριμένη γιαγιά στο παρα5) και υπάρχουν και εντελώς άνοστοι (όπως η Θεοπούλα).

+1.

Thanx

Επιτέλους κάποιος συμφωνεί μαζί μου.:happy:

Τhank god. Ειχα αρχίσει να νιώθω μοναξιά εδώ πάνω, στον θρόνο μου. :p

Ούτε εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να βλέπει κανείς τη σειρά για συγκεκριμένα πρόσωπα. Καλές οι ατάκες τις Θεοπούλας, ακόμα καλύτερος ο συνδιασμός της με την Ντάλια (βλ. πρόσφατη επανάληψη). Ακόμα, καλή η Αμαλία (πολύ καλή θα έλεγα :love: ) και τα λι και νι της, αλλά εγώ βλέπω την σειρά σαν ένα πολύ καλό σύνολο. Π.χ. ατάκες όπως αυτές της Ζουμπουλίας και της Αγγέλας μου αρέσουν το ίδιο.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να βλέπει κανείς τη σειρά για συγκεκριμένα πρόσωπα. Καλές οι ατάκες τις Θεοπούλας, ακόμα καλύτερος ο συνδιασμός της με την Ντάλια (βλ. πρόσφατη επανάληψη). Ακόμα, καλή η Αμαλία (πολύ καλή θα έλεγα :love: ) και τα λι και νι της, αλλά εγώ βλέπω την σειρά σαν ένα πολύ καλό σύνολο. Π.χ. ατάκες όπως αυτές της Ζουμπουλίας και της Αγγέλας μου αρέσουν το ίδιο.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :)

Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε τη διεύθυνση έδωσε ο Σπύρος στο δολοφόνο ? Αλονήσου 47... κάτι μου λέει ότι ο Καπουτζίδης είναι φαν του JJ Abraams :p (δείτε κατασκόπους, και πτώσεις αεροπλάνων) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε τη διεύθυνση έδωσε ο Σπύρος στο δολοφόνο ? Αλονήσου 47... κάτι μου λέει ότι ο Καπουτζίδης είναι φαν του JJ Abraams :p (δείτε κατασκόπους, και πτώσεις αεροπλάνων) :lol:

 

Δεν το κατάλαβα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα!!

Αναφέρομαι στον αριθμό 47 που χρησιμοποιεί συνέχεια ο JJ Abraams, δημιουργός των ALIAS και LOST(περισσότερο στο ALIAS το χρησιμοποιεί το 47). Το Lost επίσης έχει να κάνει με τη πτώση ενός αεροπλάνου, όπως και το παρα 5'.

 

Δηλαδή: Στο LOST πέφτει ένα αεροπλάνο και υπάρχουν κάποιοι επιζώντες οι οποίοι έχουν ένα κοινό σημείο, ένα κοινό γνώστό, τέλος πάντων όλοι κάπως συνδέονται.

 

Στο παρα 5', όλοι

(ακομα και η Αμαλία, καθώς στο χθεσινό επισόδειο είπε ότι ένα ταξίδι της άλλαξε τη ζωή)

έχουν μέσα στο αεροπλάνο που έπεσε πριν 15 χρόνια ένα συγγενή, δηλαδή όσοι βρέθηκαν μέσα στο ανσασέρ συνδέονται κάπως.

 

Βεβαια μπορεί να είναι σύμπτωση (που κατα 80% είναι) αλλα απλως μόλις άκουσα τον αριθμό 47 στο παρα 5' το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το ALIAS (το μεγάλο μου κόλλημα δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια είναι λογικό να μην αρέσει σε όλους θα ήταν και παράλογο άλλωστε αλλά αφού αρέσει στους περισσότερους για να μας τη κόψουν τη Θεοπούλα;;Εδώ ένα επεισόδιο δεν έδειξε Θεοπούλα και έγινε τρελλός χαμός στο topic, από τότε όμως αυξήθηκε ο ρόλος της...

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά με το υπογραμμισμένο κομμάτι :)

 

Οσο για τα υπολοιπα, πάντα καποια υποθεση θα μοιάζει με καποια άλλη. Λογικό και φυσικό το βρίσκω. Ετσι λέγανε και για το καφέ ότι μοιάζει με το σοκολά, έτσι, και για ένα σωρό άλλα. Θυμάμαι ο Γιώργος Κωνσταντίνου χρόνια πριν, είχε κάνει μια, όχι απλή αντιγραφή, αλλά ξεπατίκωμα, σκηνη τη σκηνη με καποιες γιαγιάδες που τις είχε κυριολεκτικά βουτήξει απο το golden girls. :D

Το θέμα είναι πως, εντάξει, παίρνεις το αρχικο στόρυ, αλλά απο κει κι ύστερα το πως το ξετυλίγεις και το τι διαστάσεις του δίνεις, είναι μια άλλη ιστορία.;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Δε σημαίνει ότι αντέγραψε ο Καπουτζίδης το Lost! Τελικά, όντως στις 23/1 έχει νέο επεισόδιο. Στις 16/1 έχει το 12ο.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

με το αεροπλάνο όχι...μάλλον με την Θεσσαλονίκη:X (υποθέτω δεν γνωρίζω κάτι).

 

Επίσης είπαν ότι αυτό έγινε πριν 30 χρόνια (μάλλον κάποιος φόνος). Η Αμαλία, πρέπει να είναι λίγο μεγαλύτερη, οπότε ίσως έχει σχέση και με αυτό. (πάλι υποθέτω, δεν είναι σπόιλερ:) )

 

πανω απο 30 χρονων η αμαλια?λιγο δυσκολο...αλλωσρε δε θα μπορουσε να συμμετασχει στα καλλιστεια...:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...