Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Αποκλείεται να σέρνεται η υπόθεση. Ο Καπουτζίδης έχει ταλέντο, φαίνεται. Από το 2006 θα δεις τη διαφορά! Όλοι θα είναι πιο ενωμένοι πιστεύω και πιο παθιασμένοι με τη λύση του μυστηρίου!

2) Η τηλεόραση όντως έχει γίνει, ... Μόνο η Δευτέρα είναι η μόνη μέρα για να κάτσεις να δεις μια ωραία σειρά. Το Καφέ για μερικούς (πλην εμού), το Παρά 5 για πολλούς και το Safe sex σε καθηλώνουν στην τηλεόραση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia to epeisodio x8es itan fovero.idiaitera sigkinitiko!na fantasto tora oti to mega tha arxisei tis epanalipseis mexri teli genari?a!fantazomai oti to kserete...i amalllllia epistrefei se 6 akoma epeisodia me rolo kleidi apo tin nea xronia.sto para5 for ever......

 

Ημερήσιο τηλεβαρόμετρο - Top 10

 

PictOld ΠΕΡΙΟΔΟΣ: ΔΕΥΤΕΡΑ 19/12/2005

 

ΚΟΙΝΟ: ΣΥΝΟΛΟ 4+ (9,245,326 άτομα)

 

ΤΟΡ-10 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΗΜΕΡΑΣ 19/12/2005

ΤΙΤΛΟΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΝΑΡΞ ΛΗΞΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΜΛ (000) ΤΜΛ% ΜΡΔ%

1 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ MEGA 21:58 22:55 0:46 1899 20,5 42,9

2 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ANTENNA 21:05 22:13 0:50 1801 19,5 42,5

3 SAFE SEX MEGA 23:01 23:54 0:42 1149 12,4 32,4

4 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ MEGA 18:57 19:58 0:45 926 10,0 30,7

5 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ MEGA 21:09 21:58 0:42 906 9,8 21,6

http://C

THE BEST......

Link to comment
Share on other sites

στείλε μου pm αν θες με το μαιλ σου

 

:offtopic: Nic το θέλω και εγώ. Να σου στείλω και το δικό μου mail? END OF :offtopic: Χίλια συγνώμη, δεν θα επαναληφθεί..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Eytyxws gia mena pou to para5 den einai sto styl aytwn twn ellhnikwn tainiwn, pou genika tis thewrw metriotates.

Pote den hmoun fan tou paliou ellhnikou kinhmatografou. Htan paroximenos akoma kai gia thn epoxh tou. :down:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο: η "χρυσή εποχή του ελληνικού κινηματογράφου" είναι ανακάλυψη των καναλιών που παίζουν αυτές τις ταινίες ξανά και ξανά τσάμπα (υπάρχουν καταγγελίες από τα σωματεία ηθοποιών και σκηνοθετών, δεν έχουν πληρώσει ποτέ). Έτσι κλείνουν τρύπες στο πρόγραμμα και καμιά φορά κάνουν και τηλεθέαση

Απ' όλες αυτές τις ταινίες είναι ζήτημα αν είναι 4-5 που βλέπονται. Και βέβαια το Παρά Πέντε και οι άλλες καλές σύγχρονες σειρές είναι κατά πολύ ανώτερες από εκείνα τα έργα.

Είμαι off topic

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

sorry gia tis imerominies katalathos tis evala!

 

pantos sxetika me tis ellinikes tainies an kai aresoun se pollous kai tis theoroun klasikes ktl emena den mou aresoun katholou.teleios kries kai toso pera apo tin dikia mas epoxi

http://C

THE BEST......

Link to comment
Share on other sites

αφαίρεσε αν θέλεις τις ημερομηνίες...μήπως είσαι ο Καπουτζιδης; ή γνωστός του;

Όχι απαραίτητα αλλά κι αν είναι, μας έδωσε κάποιες πληροφορίες και τον ευχαριστούμε πολύ!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κυριως γιατι ενωθηκαν μετα απο αρκετο καιρο(φθινοπωρο,καπου Σεπτεμβρη οταν χωρισαν και ενωθηκαν ξανα με τον νεο χρονο,δηλαδη 3-4 μηνες μετα) και ετσι δεν δωσαν και αφορμες στους αλλους να τους ψαξουν.Θεωρουσαν ετσι κ αλλιως πως ειναι νεκροι και ειδικα μετα απο ενα τοσο μεγαλο διαστημα οπου εμειναν μακρυα απο την υποθεση κανεις δεν θα υποψιαζεται πλεον πως ζουν και ετσι θα συνεχισουν την δουλεια τους(στην αρχη τουλαχιστον) ευκολοτερα.

 

O άλλος εμφανιζόταν στην τηλεοραση ως παρουσιαστής, πως ειναι δυνατόν να μην καταλάβουν οτι ζει;

σε ορισμένα σημεία το σενάριο κάνει κοιλιά αλλα πάντως είναι καταπληκτικη σειρα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σιγά την τηλεθέαση που κάνει κι ο Τηλεβόας!!!!!!!! Κι έπειτα δεν ξέρουν ούτε τι επάγγελμα κάνει ούτε ποιος είναι. Μια χαρά σενάριο και υπόθεση υπάρχει! :)

 

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά έχω την εντύπωση πως το Παρά 5 στιγματίζει τον ALPHA.

Στο επεισόδιο της Δευτέρας:

Εκεί που έψαχνε όλη η παρέα, αρχίζει να σκάει απ'τα γέλια και να λέει:

"Dream show βλέπατε;"

Στο προηγούμενο επεισόδιο:

Λέει η Σοφία στον Σπύρο:

-Που ήσουν και με άφησες μόνη να βλέπω Μικρούτσικο;

Σε ένα άλλο επεισόδιο:

Έκανε πρωινό η Φρίντα, η ξαδέρφη του Φώτη και δεχόταν λουλούδια κι ευχές από τον διευθυντή του καναλιού και από άλλους γνωστούς, όπως και η Μενεγάκη.

Ή σε ένα άλλο επεισόδιο:

Λέει η Ντάλια: <<Καλά, πώς κόβουν έτσι το πρόγραμμα, ούτε ο ALPHA δεν το κάνει έτσι>>.

Για ποιο λόγο άραγε να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά έχω την εντύπωση πως το Παρά 5 στιγματίζει τον ALPHA.

Στο επεισόδιο της Δευτέρας:

Εκεί που έψαχνε όλη η παρέα, αρχίζει να σκάει απ'τα γέλια και να λέει:

"Dream show βλέπατε;"

Στο προηγούμενο επεισόδιο:

Λέει η Σοφία στον Σπύρο:

-Που ήσουν και με άφησες μόνη να βλέπω Μικρούτσικο;

Σε ένα άλλο επεισόδιο:

Έκανε πρωινό η Φρίντα, η ξαδέρφη του Φώτη και δεχόταν λουλούδια κι ευχές από τον διευθυντή του καναλιού και από άλλους γνωστούς, όπως και η Μενεγάκη.

Ή σε ένα άλλο επεισόδιο:

Λέει η Ντάλια: <<Καλά, πώς κόβουν έτσι το πρόγραμμα, ούτε ο ALPHA δεν το κάνει έτσι>>.

Για ποιο λόγο άραγε να συμβαίνει αυτό;

:blink: :blink: :blink: poli 24 to katadises! tsts:blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: poli 24 to katadises! tsts:blink: :blink: :blink:

Τι εννοείς;; :blink:

 

ΥΓ: ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΕΙ Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ! ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ALPHA.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την αίσθηση ότι η παρέα ήταν μαλωμένοι για λίγες βδομάδες. Δεν κατάλαβα ότι μάλωσαν για τόσους μήνες.:blink: Κάποια στιγμή έπρεπε να συμβεί και αυτό για να δεθούν πιο πολύ. Καλύτερα που το έκανε τώρα. Το όλο story ταίριαζε για Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο.:) :) Από γέλιο δεν είχε και πολύ. Για να μην πω καθόλου. (Εάν εξαιρέσεις τα Πατήσια της Ντάλιας:tease: :tease: ). Πιστεύω ότι ο Κ. μάλλον θα ήθελε να δώσει ένα άλλο ύφος σε αυτό το επεισόδιο (λόγο Χριστουγέννων και τσακωμού). Δεν νομίζω να το έκανε λόγο έλλειψης έξυπνου σεναρίου. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι όλοι τους είχαν κάποιο πρόσωπο στο αεροπλάνο. Νομίζω ότι το τραβάει πολύ το πράγμα:alien: :alien: :alien: Καλύτερα να είχαν συναντηθεί τυχαία…
Link to comment
Share on other sites

i amalllllia epistrefei se 6 akoma epeisodia me rolo kleidi apo tin nea xronia.sto para5 for ever......

 

Πράγματι και εγώ πιστεύω ότι η Αμαλία παίζει σημαντικό ρόλο. Αυτό το έχουμε καταλάβει από το πρώτο κιόλας επεισόδιο. Εάν θυμάστε και παρατηρήσατε μόλις ξεκίνησε το πρώτο επεισόδιο η Αμαλία ήταν η εκφωνήτρια που παρουσίασε τους πέντε πρωταγωνιστές.(Χωρίς όμως να έχει πρόβλημα με το νι-λι). Και όταν πήγε να σχολιάσει τον εαυτό της είπε (περίπου) «Όσο για μένα…ας πούμε ότι είναι λίγο νωρίς να μιλήσουμε για μένα». Τώρα τι ρόλο βαράει η Αμαλία ακόμα δεν έχω καταλάβει.(Λέτε να έχασε και αυτή κανένα στο αεροπλάνο;:lol::alien: :alien: ) Πέρα από το θέμα της Αμαλίας, ο αρχηγός που δεν φαίνεται πιστεύετε ότι είναι κάποιος που είδη έχουμε δει ή πιστεύετε ότι θα εμφανιστεί στα επόμενα επεισόδια;:confused:

Link to comment
Share on other sites

i amalllllia epistrefei se 6 akoma epeisodia me rolo kleidi apo tin nea xronia.sto para5 for ever......

 

Πράγματι και εγώ πιστεύω ότι η Αμαλία παίζει σημαντικό ρόλο. Αυτό το έχουμε καταλάβει από το πρώτο κιόλας επεισόδιο. Εάν θυμάστε και παρατηρήσατε μόλις ξεκίνησε το πρώτο επεισόδιο η Αμαλία ήταν η εκφωνήτρια που παρουσίασε τους πέντε πρωταγωνιστές.(Χωρίς όμως να έχει πρόβλημα με το νι-λι). Και όταν πήγε να σχολιάσει τον εαυτό της είπε (περίπου) «Όσο για μένα…ας πούμε ότι είναι λίγο νωρίς να μιλήσουμε για μένα». Τώρα τι ρόλο βαράει η Αμαλία ακόμα δεν έχω καταλάβει.(Λέτε να έχασε και αυτή κανένα στο αεροπλάνο;:lol::alien: :alien: ) Πέρα από το θέμα της Αμαλίας, ο αρχηγός που δεν φαίνεται πιστεύετε ότι είναι κάποιος που είδη έχουμε δει ή πιστεύετε ότι θα εμφανιστεί στα επόμενα επεισόδια;:confused:

 

Εμένα η φωνή του μου μοιάζει με κάποιον που βλέπουμε...:X

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος από εσάς γνωρίζει το τραγούδι που έπαιξε στο επεισόδιο του Παρα Πέντε στις 19/12/2005? Αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Καλές γιορτές!!!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το Foolish Games της Jewel? Νομίζω πως έχει γραφτεί και σε προηγούμενη σελίδα. Θα το βρεις στο soundtrack του Batman & Robin (1997). Είναι και το μόνο πράγμα που άξιζε από εκείνο το έργο :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

εμενα η φωνη του αρχηγου μου θυμιζει τον υπουργο που επαιζε στο 1ο επεισοδιο και πεθανε.για την Αμαλια αναμενουμε....

http://C

THE BEST......

Link to comment
Share on other sites

Loipon...kano kapoies skepseis ego tora!!!

MIPOS i amalia einai i aderfi toy fwti poy exase sto aeroplano?giati i amalia eipe oti ekane ena taxidi poy tis allakse tin zoi...k o fwtis exase tin aderfi toy sto aeroplano...Mipos einai ligo travigmeno:blink: ?Alla tha mporoyse na einai k etsi!:w00t:

Stous 31 Dromous...
Link to comment
Share on other sites

Loipon...kano kapoies skepseis ego tora!!!

MIPOS i amalia einai i aderfi toy fwti poy exase sto aeroplano?giati i amalia eipe oti ekane ena taxidi poy tis allakse tin zoi...k o fwtis exase tin aderfi toy sto aeroplano...Mipos einai ligo travigmeno:blink: ?Alla tha mporoyse na einai k etsi!:w00t:

 

Μα το επίθετο της Αμαλίας στο έργο είναι Αντωνοπούλου :O

Link to comment
Share on other sites

Μα το επίθετο της Αμαλίας στο έργο είναι Αντωνοπούλου :O

....... και ειναι απο την Αρκαδια!!!!!

Βεβαια σ' αυτη τη σειρα δεν μπορουμε να ειμαστε για τιποτε σιγουροι!!!!

Ειναι ολο εκπληξεις!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο να είναι η Αμαλλλλία η χαμένη αδερφη του Φώτη - γιατί πράγματι υπήρχε το όνομά της στη λίστα των θυμάτων, παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι έχει κάποια σχέση με το δυστύχημα.

 

Επειδή γράφω όλα τα επεισόδια και τα ξαναβλέπω 2-3 φορές :!: , παρατηρώντας την λίστα των επιβατών είδα ότι υπάρχει το όνομα Αντωνόπουλος (δεν θυμάμαι τώρα το μικρό)- και όπως είπαμε η Αμαλλλλία λέγεται Αντωνοπούλου...;)

 

Βέβαια δεν ξέρουμε αν υπηρχαν επιζόντες ή όχι...., αν υπήρχαν πάντως μπορεί το μωρό που χάθηκε και παρουσιάστικε ως αδερφή του Φώτη να ήταν η Αμαλία Αντωνοπούλου, και η Αμαλλλία να είναι η πραγματική αδερφή του. :blink: :X :!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...