Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα για οσους και οσες δεν μπορουν να καταλαβουν καποια μηνυματα που περναει μια παραγωγη,αλλά ειναι κολλημενοι σε ηλιθιες ατακες και χαζοχιουμορ και δεν μπορουν χωρις αυτο,τι να πω???

 

Ποια είναι τα μηνύματα που θέλει να περάσει η παραγωγή;Στις ηλίθιες ατάκες δεν

βασίστηκε η μεγάλη επιτυχία της σειράς;

Απλά τα πράματα.Έχουν δέσει τον γάιδαρο της επιτυχίας τα παιδιά (παραγωγή,ηθοποιοί,σκηνοθέτες κτλ) ;)

Όσο για το κανάλι,είναι το τελευταίο που μπορεί να κάνει κάτι για να δούμε βελτίωση.Πάντως αν θέλετε την γνώμη μου το Mega χειρίζεται άψογα όλη αυτή την κατάσταση (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...:innocent:)

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο επεισόδιο ήταν.

Ο Καπουτζίδης ποτέ δεν έκρυψε ότι το Παρά Πέντε έχει και αρκετά δραματικά στοιχεία (θυμηθείτε το περσινό Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο...). Άλλωστε η σειρά έχει και μυστήριο, οπότε όσο πλησιάζουμε προς το τέλος η απαιτούμενη κλιμάκωση της αγωνίας δεν μπορεί να επιτυγχάνεται μόνο με κωμικά στοιχεία.

Τωρα τι πας να εξηγησεις?

Καποιοι δεν μπορουν αν δεν ακουσουν μια φορα το ΙΙΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα τρομερο το επεισοδιο.πολυ καλα κανει ο καπουτζιδης που μας περναει τετοια μηνυματα.κ ειχε κ γελιο(ποτε δεν χανει το χιουμορ του)

ομως τη λυπηθηκα ρε παιδια τη νταλια!!!:cry:

το τελος απαιχτο!!

τελικα...ποιος θα λειπει απ'την 5αδα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι πας να εξηγησεις?

Καποιοι δεν μπορουν αν δεν ακουσουν μια φορα το ΙΙΙ!!!!

Δεν καταλαβα, ποιο ΙΙΙ;:confused: :confused:

 

Και σιγα το βαθυτερο ρε παιδια, αν θελω κατι βαθυτερο θα κατσω να διαβασω κανα βιβλιο ή να δω καμια ταινια του Lars von Trier. Το Παρα Πεντε(μεχρι το τελος της πρωτης σεζον τουλαχιστον) το βλεπω για να γελασω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλούτσικο ήταν και πέτυχε να δείξει αυτό που ήθελε.Αλλά ήταν εντελώς ανούσιο,άτοπο και εκτός πραγματικότητας.Αυτό που έκαναν στην Ντάλια,στην πραγματική ζωή δεν θα γινόταν ποτέ.Προσωπικά πιστεύω πως το παρατράβηξαν πολύ.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλούτσικο ήταν και πέτυχε να δείξει αυτό που ήθελε.Αλλά ήταν εντελώς ανούσιο,άτοπο και εκτός πραγματικότητας.Αυτό που έκαναν στην Ντάλια,στην πραγματική ζωή δεν θα γινόταν ποτέ.Προσωπικά πιστεύω πως το παρατράβηξαν πολύ.
Κι αυτο με τα λεφτα στο τελος δεν θα γινοταν ποτε στην πραγματικη ζωη...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα, ποιο ΙΙΙ;:confused: :confused:

 

Και σιγα το βαθυτερο ρε παιδια, αν θελω κατι βαθυτερο θα κατσω να διαβασω κανα βιβλιο ή να δω καμια ταινια του Lars von Trier. Το Παρα Πεντε(μεχρι το τελος της πρωτης σεζον τουλαχιστον) το βλεπω για να γελασω.

Το Παρα5 ειναι πραγματικη ζωη,δειχνει πως μεσα σε μια παρεα υπαρχουν τσακωμοι ή πως καποια περιστατικα σημαδευουν τη ζωη μας χωρις να φταιμε.

Πολυ καλα μηνυματα περασε.

 

Δεν ειναι αποκλειστικη κωμωδια.

Γι αυτα υπαρχουν ο Λαζοπουλος και ο Θεμος.

 

Το ατου του παρα5 ειναι η ποικιλια του;)

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτο με τα λεφτα στο τελος δεν θα γινοταν ποτε στην πραγματικη ζωη...:p

 

Ναι αλλά σαν κίνηση ήταν όμορφη και εγώ,πιστεύω ότι θα μπορούσε να γίνει.Βέβαια με τόσα λεφτά βαριέσαι να πετάς αλλά είδατε πιστεύω που πηγαίναν τα λεφτά που έπεφταν..

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Lawfighter δεν προκειται να συμφωνησουμε οποτε ας το αφησουμε. Για σενα περασε μηνυματα για μενα απλα προσπαθησε ανεπιτυχως και παει λεγοντας.

 

Εξαλλου εγω εχω πει πως πλεον το βλεπω καθαρα για να δω πως θα εξελιχθει απο αποψη πλοκης και οχι γιατι το ευχαριστιεμαι οσο πριν.:(

 

Τοτο πες μου ποιος λογικος ανθρωπος θα πεταγε τα λεφτα του...; Γνωρισε τον αμα ξερεις κανεναν, please:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως για κωμική τηλεοπτική σειρά παρουσιάζει πολλά καλολογικά στοιχεία.. τα ιιιιιι και οι βλακώδεις κατα καιρους ερωτήσεις με εκνεύριζαν κι εμένα..

 

πόσα επεισόδια μας έμειναν για το τέλος, ξέρει κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοτο πες μου ποιος λογικος ανθρωπος θα πεταγε τα λεφτα του...; Γνωρισε τον αμα ξερεις κανεναν, please:lol::p

 

μήπως τη σκηνή τη βάζει για να αποκαταστήσει την τραγική ειρωνία που συνέβη στην πεντάδα; μήπως είναι ένα είδος κάθαρσης (βαριά λέξη για σειρά βεβαια..);

 

λέω εγώ τώρα. read between the lines sofi!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως τη σκηνή τη βάζει για να αποκαταστήσει την τραγική ειρωνία που συνέβη στην πεντάδα; μήπως είναι ένα είδος κάθαρσης (βαριά λέξη για σειρά βεβαια..);

 

λέω εγώ τώρα. read between the lines sofi!

Ειπα εγω οτι δεν το κανει γι'αυτο;;;

Διαβασε το ποστ του Τοτου στο οποιο απαντησα...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Eιπε οτι κατι τετοιο μπορει να γινοταν και στην πραγματικοτητα και σε αυτο απαντησα.

Read between the posts dentist!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Παρα5 ειναι πραγματικη ζωη

 

Συγνώμη που θα σε προσγειώσω αλλά το παρά πέντε είναι μία τηλεοπτική σειρά και η πραγματική ζωή έρχεται όταν βγαίνει η τηλεόραση από τη πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Read between the posts dentist!

 

i prefer to read between the tosts:D :confused:

 

είπαν τίποτα για καινούργιο επεισόδιο την άλλη βδομάδα; στο site του mega πάντως αν και δε δίνει περίληψη γράφει "επεισόδιο 47"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό είναι υποκειμενικό, εμένα π.χ. μου άρεσε πάρα πολύ, είχε πολυ έντονες σκηνές και συγκινητικές στιγμές και φαίνεται ότι ο άνθρωπος έχει ταλέντο σε αυτό που κάνει (ο Καπουτζίδης) αν και ισχύει ότι έχει ξεφύγει λίγο από κωμωδία...Αλλά προσωπικά δε με χαλάει

Aν και αντίπαλος , θα συμφωνήσω μαζί σου! :p

 

Πολύ καλό το σημερινό!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σαν κίνηση ήταν όμορφη και εγώ,πιστεύω ότι θα μπορούσε να γίνει.Βέβαια με τόσα λεφτά βαριέσαι να πετάς αλλά είδατε πιστεύω που πηγαίναν τα λεφτά που έπεφταν..

Εννοείς τα διαφημιστικά της πιτσαρίας! :lol: (έξυπνο)

 

Εντάξει ωραίο επεισόδειο, συγκινήθηκα τολμώ να πώ, πρόσφατα με παράτησαν και οι καλύτεροι μου φίλοι και μπήκα για τα καλά στο ρόλο της Ντάλιας.

 

Πέστα ρε Toto!

Γιατί να μην γίνει;!

Έχουμε γίνει όλοι, τόσο υλιστές στη ζωή μας;!

Δεν μιλάω για την πλειοψηφία.

 

Θα προτιμούσα όμως να το κάνουνε στο τέλος της σειράς.

...
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα όμως να το κάνουνε στο τέλος της σειράς.

Ναι, αλλά στο τέλος θα είναι σε πλοίο (όπως είχε πει η Αμαλία). Δε λέει να τα φάνε τα ψάρια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως σημερα ειπε οτι μετα απο αυτο οι πεντε δεν ξαναχωρισαν... Βρε ολο μας τα αλλαζει τουτο το παιδι... Και γιορταζε και σημερα (γιαυτο καπακι δυο νεα επεισοδια; κερασμα; μπορει...)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσε πολυ το σημερινο...πολυ συγκινητικο..μου αρεσε πολυ η εξεληξη με τη ζουμπι και την Μαριλενα που τους βοηθησε.Και ειχε και γελιο...μια σειρα πρεπει να τα εχει ολα..αυτο ειναι αυτο που με κραταει το παρα 5...δεν χρειαζεται μονο να χασκογελανε...

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Lawfighter δεν προκειται να συμφωνησουμε οποτε ας το αφησουμε. Για σενα περασε μηνυματα για μενα απλα προσπαθησε ανεπιτυχως και παει λεγοντας.

 

Εξαλλου εγω εχω πει πως πλεον το βλεπω καθαρα για να δω πως θα εξελιχθει απο αποψη πλοκης και οχι γιατι το ευχαριστιεμαι οσο πριν.:(

 

Τοτο πες μου ποιος λογικος ανθρωπος θα πεταγε τα λεφτα του...; Γνωρισε τον αμα ξερεις κανεναν, please:lol::p

Ένας άνθωπος τίμιος, εδώ μία παρέα τίμια, η οποία θέλει το καλο όλων, μάχεται γι'αυτό εδώ και δύο χρόνια,δεν φοβάται να ρισκάρει την ζωή της κλπ κλπ κλπ, δεν θα "κώλωνε" να ρίξει τα λεφτά από ένα μπαλκόνι...Τα λεφτά, τα οποία στην πραγματικότητα είναι αδικοχαμένες ψυχές ανθρώπων...Μην το ξεχνάτε αυτό....Όσο για το τέλος, τοσο περισσότερο ενισχύεται η άποψη ότι στο καράβι θα μπει η τετράδα, εκτός Ντάλιας, η οποία θα φύγει για Αυστραλία με τον Αλέξη, αφού λυθεί το μυστήριο και λήξει ένδοξα αυτή η ιστορία....Αναμένουμε να δούμε την συνέχεια....Με λιγότερες επαναλήψεις, ελπίζω....Πάντως, είχε δίκιο ο εορτάζων, όταν είπε στο "ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ", ότι πλέον κάθε επεισόδιο θα αποτελεί κι ένα μικρό τελος....Σήμερα τελείωσε το μυστήριο με τον πατέρα της Ντάλιας και η κόντρα των συμπεθέρων...Η συνέχεια; Είδωμεν.....

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Τοτο πες μου ποιος λογικος ανθρωπος θα πεταγε τα λεφτα του...; Γνωρισε τον αμα ξερεις κανεναν, please:lol::p

Υποτιθεται οτι οι ανθρωποι σε αυτη τη σειρα ειναι καλοι!

Απο το 1ο επεισοδιο μας το ειπαν αυτο Σοφακι

!

Link to comment
Share on other sites

Παντως σημερα ειπε οτι μετα απο αυτο οι πεντε δεν ξαναχωρισαν... Βρε ολο μας τα αλλαζει τουτο το παιδι... Και γιορταζε και σημερα (γιαυτο καπακι δυο νεα επεισοδια; κερασμα; μπορει...)

 

τί ενοείς ?? έδειξαν 2πλό επεισόδιο ???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...