Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορία που μου προέκυψε απότομα: Όλοι είχαν ενα δικο τους στο αεροπλανο -έτσι ξεκινησαμε αν και κατι αλλαξε οταν βρεθηκαν στον Παραδεισο... Ομως με αυτη τη λογικη, στη θεση της Νταλιας δε θα επρεπε να ηταν ο Αλεξης; Με εξαιρεση τη Ζουμπι ολοι οι αλλοι εχασαν τους γονεις τους σε εκεινο το ατυχημα... Η Νταλια εχασε τον εραστη της, αλλα ο Αλεξης τον πατερα του...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ομως με αυτη τη λογικη, στη θεση της Νταλιας δε θα επρεπε να ηταν ο Αλεξης; Με εξαιρεση τη Ζουμπι ολοι οι αλλοι εχασαν τους γονεις τους σε εκεινο το ατυχημα... Η Νταλια εχασε τον εραστη της, αλλα ο Αλεξης τον πατερα του...

 

Εννοείς να ήταν ο Αλέξης στη θέση της Ντάλιας από την αρχή όλης της ιστορίας;

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατά κάποιον τρόπο η χθεσινή αποκάλυψη και η σχέσης της με τη Ντάλια μου θυμίζει λίγο την ταινία Van Helsing. Όπως η τελευταία απόγονος της βασιλικής οικογένειας έπρεπε να σκοτώσει τον Κόμη Δράκουλα για να πάνε οι ψυχές των συγγενών της και η δική της από την Κόλαση στον Παράδεισο, ίσως έτσι κατέληξε η Ντάλια σε αυτήν την ιστορία, για να διορθώσει άλλες αδικίες (ίσως και του πατέρα της αργότερα) έτσι ώστε να πάει η ψυχή του πατέρα της στον Παράδεισο :innocent::innocent::innocent:.

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατά κάποιον τρόπο η χθεσινή αποκάλυψη και η σχέσης της με τη Ντάλια μου θυμίζει λίγο την ταινία Van Helsing. Όπως η τελευταία απόγονος της βασιλικής οικογένειας έπρεπε να σκοτώσει τον Κόμη Δράκουλα για να πάνε οι ψυχές των συγγενών της και η δική της από την Κόλαση στον Παράδεισο, ίσως έτσι κατέληξε η Ντάλια σε αυτήν την ιστορία, για να διορθώσει άλλες αδικίες (ίσως και του πατέρα της αργότερα) έτσι ώστε να πάει η ψυχή του πατέρα της στον Παράδεισο :innocent::innocent::innocent:.

 

E;;; :confused: :wacko: :wacko: :confused:

:lol: :lol: :lol:

 

Sorry ρε συ, αλλά είναι απίστευτα τραβηγμένος από τα μαλλιά ο παραλληλισμός που κάνεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

E;;; :confused: :wacko: :wacko: :confused:

:lol: :lol: :lol:

 

Sorry ρε συ, αλλά είναι απίστευτα τραβηγμένος από τα μαλλιά ο παραλληλισμός που κάνεις.

 

Και που είσαι ακόμα! Δεν έχεις ιδέα για το τι είδους παραλληλισμούς κάνω συνέχεια!!!! :p:p:p.

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως, λογικα η Νταλια θα βγει απ' την ιστορια, αφου το ειχε πει και η Αμαλια..

 

 

Τωρα το πως δεν ξερουμε...

Εγω πιστευω θα το μαθει και θα φυγει για ...καπου... με τον Αλεξη...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τραγούδι στο 2x17 "χωρίς εσένα δεν ζώ... κτλ κτλ" ποια το τραγουδά ??
Link to comment
Share on other sites

το "χωρις εσένα η ζωή θα ήταν ένα βαρετό σερφάρισμα στο ίντερετ...ζαμπόν χωρίς λιπαρά κλπ.." λες? μια βλαμμένη το λέει: Ευσταθία νομίζω τη λένε. Λέει κ ένα άλλο με τον Πλιάτσικα που λέει "Θέλει μαγκιά"
Link to comment
Share on other sites

το "χωρις εσένα η ζωή θα ήταν ένα βαρετό σερφάρισμα στο ίντερετ...ζαμπόν χωρίς λιπαρά κλπ.." λες? μια βλαμμένη το λέει: Ευσταθία νομίζω τη λένε. Λέει κ ένα άλλο με τον Πλιάτσικα που λέει "Θέλει μαγκιά"

Γιατι ειναι βλαμμενη καλε η κοπελα;:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το "χωρις εσένα η ζωή θα ήταν ένα βαρετό σερφάρισμα στο ίντερετ...ζαμπόν χωρίς λιπαρά κλπ.." λες? μια βλαμμένη το λέει: Ευσταθία νομίζω τη λένε. Λέει κ ένα άλλο με τον Πλιάτσικα που λέει "Θέλει μαγκιά"

 

το κομμάτι πώς λέγεται ?

Link to comment
Share on other sites

gia na epistrepsoume on topic meta ti parenthesi me ti vlammeni tin eystathia(+1) ego pistevo oti to telos mporei na min toys vrei kai toso moniasmenous! entaksei eipame dn tha pethanei kaneis alla oxi kai na pane ola kala... ektos an pesei tilefonima pano sto ploio opos diavasa kai pio pano kai etsi synexistei kai i diafimisi stin TIM! pantos den nomizo oti tha xei na kanei sonei kai kala me ti ntalia afou pistevo oti sti ntalia den tha to poun kai tha tin profylaksoun apo ayti tin apokalypsi!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

gia na epistrepsoume on topic meta ti parenthesi me ti vlammeni tin eystathia(+1) ego pistevo oti to telos mporei na min toys vrei kai toso moniasmenous! entaksei eipame dn tha pethanei kaneis alla oxi kai na pane ola kala... ektos an pesei tilefonima pano sto ploio opos diavasa kai pio pano kai etsi synexistei kai i diafimisi stin TIM! pantos den nomizo oti tha xei na kanei sonei kai kala me ti ntalia afou pistevo oti sti ntalia den tha to poun kai tha tin profylaksoun apo ayti tin apokalypsi!

 

Ναι, αλλά μέχρι πότε; Όπως λέει και η παροιμία, "Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο". Στο τέλος της σειράς όλα θα αποκαλυφθούν, όπως το ποια είναι πραγματικά η Αμαλία, κτλ. Κάποια στιγμή πρέπει να αποκαλυφθεί η αλήθεια και στη Ντάλια. Εξάλλου, μην ξεχνάς πως όταν οι σκιές μιλούσαν στην ομάδα μετά το ατύχημα, είπε μια απ' αυτές "Ο λόγος που εσείς οι ΤΕΣΣΕΡΙΣ μαζευτήκατε...". Και εννοούσε χωρίς τη Ντάλια. Άρα είναι η μοίρα των τεσσάρων εκείνων να φτάσουν στο τέλος, όχι της Ντάλιας.

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε γιατί έβαλε η "μοίρα" και την Ντάλια στην ιστορία; Νομίζω ότι εσκεμμένα μας δημιουργείται αυτή η εντύπωση τώρα και κάτι θα γίνει στην πορεία που θα μας διαψεύσει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε γιατί έβαλε η "μοίρα" και την Ντάλια στην ιστορία; Νομίζω ότι εσκεμμένα μας δημιουργείται αυτή η εντύπωση τώρα και κάτι θα γίνει στην πορεία που θα μας διαψεύσει...

αποκλείεται η "μοίρα" να έκανε...λάθος κι εκεί που είχε υπολογίσει να μπει ο Αλέξης στο ασανσέρ να μπήκε στη θέση του η Ντάλια?? Γιατί ο μπαμπάς του αλέξη ήταν στο αεροπλάνο κ ταιριάζει πιο πολύ να είναι αυτός το 5ο μέλος της πεντάδας...(κ γι αυτό να είπαν οι συγγενείς "εσείς οι 4" γιατί ο 5ος που αυτοί ήθελαν δεν μπήκε ποτέ στο ασανσέρ):wacko:

Link to comment
Share on other sites

οι σκιες ειπαν αν δε κανω λαθος πως "εσεις οι 4 μαζευτηκατε για ενα συγκεκριμενο σκοπο"

να ξεσκεπασουν δλδ τους κακους.

ο μπαμπας της νταλιας ειναι ενας απο τους κακους.

 

 

(δε ξερω αλλα πριν που το σκεφτηκα εβγαζε νοημα.τωρα οσοι το πιασατε το πιασατε)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε περίπου τελειώνει η σειρά?Αρχές-μέσα Ιουνίου?:confused:

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα έχει καινούργιο επεισόδιο την Δευτέρα; Ούτε περίληψη δεν έχει το site του Mega! :worry: :worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τρελλη σκεψη (συγχωρεστε με τωρα γυρισα και το μυαλο μου ειναι σουπα!)

Αν ειναι τεσσερεις που πρεπει να ξεσκεπασουν τους κακους, μηπως η Νταλια τελικα ανηκει στους κακους και ειναι εκει για καποιο αλλο λογο; (Το τελειο: Η Νταλια τοσο καιρο το παιζει χαζη ενω πισω απο την πλατη τους οργανωνει κατι αλλο!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Τρελλη σκεψη (συγχωρεστε με τωρα γυρισα και το μυαλο μου ειναι σουπα!)

Αν ειναι τεσσερεις που πρεπει να ξεσκεπασουν τους κακους, μηπως η Νταλια τελικα ανηκει στους κακους και ειναι εκει για καποιο αλλο λογο; (Το τελειο: Η Νταλια τοσο καιρο το παιζει χαζη ενω πισω απο την πλατη τους οργανωνει κατι αλλο!)

 

:p

σοβαρα το πιστευεις?

η κανεισ πλακα?

:lol:

 

βασικα ουτε ο πατερας της δεν ανηκει στην πενταδα των κακων σωστα?

πρεπει να βρουμε τον 5ο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...