Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πώς κοιτάζεται για το αν υπάρχει αναβάθμιση , μπήκα στο site της sonyericsson για το w900 και δεν έχει τίποτα για on-line αναβάθμιση όπως π.χ. το k750.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πώς κοιτάζεται για το αν υπάρχει αναβάθμιση , μπήκα στο site της sonyericsson για το w900 και δεν έχει τίποτα για on-line αναβάθμιση όπως π.χ. το k750.

 

Έχουμε κατεβάσει το software από τη σελίδα του Κ750 και το χρησιμοποιούμε με το W900.

 

Η εφαρμογή το αναγνωρίζει κανονικά (βγάζει και την φωτογραφία του) και μας ενημερώνει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες αναβαθμίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

αν ναι λετε να ειναι προβλημα που οφειλεται στο κοκκινο μενου???????:mad:

 

Ti exete pathei re paidia me to "kokkino menu"??

An den sas aresei aisthitika ok.Opoios thelei mporei na to vgalei.

Apo kei kai pera, oti provlima yparxei to fortwnoume sto menu ths Vodafone?Les kai to kanoniko menu ths SE (kai tis kathe etairias) den exei kanena bug.

Oso gia ta videakia pou les, isws exoun provlima ta arxeia.Me poio programma ta metetrepses?

To megethos tou arxeiou (se MB) den exei shmasia.An to bitrate omws einai para poly megalo ,tote den tha ta paiksei.Alla kanonika den tha eprepe na kanei restart.

To diko mou den to kanei:worry:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Alla kanonika den tha eprepe na kanei restart.

To diko mou den to kanei:worry:

 

ευχαριστω dum θα ξαναριξω μια ματια στο davinci!

και αν ειναι σας ξαναενοχλω!

ρε συ thejb δεν εχω προβλημα με το κοκκινο μενου!απλα σμφωνα με τις αποψεις πολλων απο εδω μεσα οταν το βγαλεις το μανου της vodafone το κιν γινεται πιο γρηγορο και τα χρωματα ειναι καλυτερα!ετσι λενε!και επειδη οντως σε καποια σημεια(ειδικα οταν πας να ανοιξεις τις φωτο που δεν ειναι αποθηκευμενες στο φακελο με τις εικονες του κινητου) αργει πολυ!

αν ομως δεν ισχυουν αυτα που λενε για το οτι γινεται καλυτερο και γρηγοροτερο κραταω αυτο που εχω και κανω απλως αναβαθμιση οταν βγει!

απλα ειναι γενικοτερη αποψη αυτη που σου λεω!

αν ειναι μυθος ομως ας μου το πει καποιος να μην τρεχω τσαμπα!το εχεις δοκιμασει να παιξει ολοκληρες ταινιες και στις παιζει κανονικα?

εγω χρησιμοποιω το magicbit 3gp converter!esy?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Alla kanonika den tha eprepe na kanei restart.

To diko mou den to kanei:worry:

 

ευχαριστω dum θα ξαναριξω μια ματια στο davinci!

και αν ειναι σας ξαναενοχλω!

ρε συ thejb δεν εχω προβλημα με το κοκκινο μενου!απλα σμφωνα με τις αποψεις πολλων απο εδω μεσα οταν το βγαλεις το μανου της vodafone το κιν γινεται πιο γρηγορο και τα χρωματα ειναι καλυτερα!ετσι λενε!και επειδη οντως σε καποια σημεια(ειδικα οταν πας να ανοιξεις τις φωτο που δεν ειναι αποθηκευμενες στο φακελο με τις εικονες του κινητου) αργει πολυ!

αν ομως δεν ισχυουν αυτα που λενε για το οτι γινεται καλυτερο και γρηγοροτερο κραταω αυτο που εχω και κανω απλως αναβαθμιση οταν βγει!

απλα ειναι γενικοτερη αποψη αυτη που σου λεω!

αν ειναι μυθος ομως ας μου το πει καποιος να μην τρεχω τσαμπα!το εχεις δοκιμασει να παιξει ολοκληρες ταινιες και στις παιζει κανονικα?

εγω χρησιμοποιω το magicbit 3gp converter!esy?

 

 

 

To "I'm TOO DVD to 3gp converter" pou proteine o enas filos ligo pio panw.Kanonika ta paizei(exw thn prwth ekdosh logismikou)Vevaia , an afisw to bitrate sta 1200(!!!)pou einai kanonika tote mou leei oti einai adynath h anaparagwgh tou video(milaw gia mp4)(logiko, giati oute to ppc mou den antexei tetoio video:wacko: )

 

 

*sou to lew giati to programma kamia fora paizei rolo.Px me to xilisoft video converter otan metatrepw videakia se mp4 tote to video paizei elaaaaxista arga kai o hxos trexei(=provlhma:( )

 

To menu tou kinitou einai ligo argo, afto einai alitheia.Den kserw pws einai to non-vodafone.Pantws kai alla kinhta vodafone pou eixa den eixan argo menu(=to menu ths vodafone den einai genika argo , eksartatai apo to kinhto).

Sthn telikh ti na sou pw?Otan o allos dinei 20 euro mporei na ta vlepei ola kalytera:D

alla mporei ontws na einai kai kalytera

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!σωστος ο thejb!

λες αν το κανω και εγω την αλλη βδομαδα να τα βλέπω ολα σουπερ?

:D

σ'αυτο που λες για τα βιντεακια εχεις δικιο!

το κατεβασα και αυτο το προγραμμα να το δοκιμασω!

οποτε δεν μπορεις να πεις οτι υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για να τρεχει κανονικα τα βιντεο ε?

γιατι οτι βιντεακι του βαζω παντα σχεδον ειναι με διαφορετικες ρυθμισεις!

και σπανε τα νευρα μου μεχρι να βρω αυτο που με ικανοποιει!

ολοκληρη ταινια του εχεις βαλει ποτε?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να ειναι η ιδεα μου αλλα μετα απο την απαλλαγη του κοκκινου μενου τα χρωματα ζωντανεψαν ελαφρα οπως και το μενου ειναι ελαχιστα ποιο γρηγορο και κατα τη γνωμη μου πολυ ποιο ομορφο

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν αναγνωρίζει.

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια; Δεν το καταλαβαινω αυτο..εδω το Nokia 6600 αναγνωριζε που ειναι τοσο παλιο..Υπαρχουν αλλα κινητα της ericsson τα αναγνωριζουν;
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!σωστος ο thejb!

λες αν το κανω και εγω την αλλη βδομαδα να τα βλέπω ολα σουπερ?

:D

σ'αυτο που λες για τα βιντεακια εχεις δικιο!

το κατεβασα και αυτο το προγραμμα να το δοκιμασω!

οποτε δεν μπορεις να πεις οτι υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για να τρεχει κανονικα τα βιντεο ε?

γιατι οτι βιντεακι του βαζω παντα σχεδον ειναι με διαφορετικες ρυθμισεις!

και σπανε τα νευρα μου μεχρι να βρω αυτο που με ικανοποιει!

ολοκληρη ταινια του εχεις βαλει ποτε?

 

Loipon, koita ti trexei me tous video converters:

Metatroph apo x arxeio se 3gp den aksizei se afto to kinhto giati 1. xamhlh poiothta video kai 2.ta 3gp video einai mono 176*144 , oxi parapanw kai fainontai mikra sthn othonh tou kinhtou:( .Gia mikrhs diarkeias videakia einai ok , alla oxi na deis oloklhrh tainia.An ta valeis full screen , h kakh poiothta tou 3gp ginetai.....poly xeiroterh.:X

 

Metatroph apo x arxeio se mp4:

kalh poiothta, pianoun megalo omws xwro sth mnhmh alla h analysh mporei na einai 320*240, ara ta vlepeis fullscreen xwris alloiwseis.

ALLA me to xilisoft video converter ta eipame, trexei o hxos.:mad: Me to I'm too dvd to 3gp einai ola ok.:up: Malista, mporeis na valeis kai tous ypotitlous!!:respect: Alla tha prepei na meiwseis to bitrate(kai thn poiothta mazi)wste na mporeseis na xwreseis mia tainiasto kinhto , kai na mporesei na thn paiksei vevaia(me bitrate sta 196 einai kaloutsika, den kserw mexri poso mporei na paiksei to kinhto:worry: )Dhmiourgountai polla arxeia(opws tha diapistwses, an to dokimases)1 gia kathe kafalaio ths tainias.

Ta paizei mia xara.

Elpizw na voithisa:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια; Δεν το καταλαβαινω αυτο..εδω το Nokia 6600 αναγνωριζε που ειναι τοσο παλιο..Υπαρχουν αλλα κινητα της ericsson τα αναγνωριζουν;

 

Mono smartphones diavazoun word arxeia.To 6600 palio-ksepalio , einai smartphone.

Ola ta kinhta ths seiras Pxxx ths SE diavazoun Word , kathws kai ta anamenomena M600 kai W950:)

 

To w900 diavazei omws .txt:O

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Loipon, koita ti trexei me tous video converters:

Metatroph apo x arxeio se 3gp den aksizei se afto to kinhto giati 1. xamhlh poiothta video kai 2.ta 3gp video einai mono 176*144 , oxi parapanw kai fainontai mikra sthn othonh tou kinhtou:( .Gia mikrhs diarkeias videakia einai ok , alla oxi na deis oloklhrh tainia.An ta valeis full screen , h kakh poiothta tou 3gp ginetai.....poly xeiroterh.:X

 

Metatroph apo x arxeio se mp4:

kalh poiothta, pianoun megalo omws xwro sth mnhmh alla h analysh mporei na einai 320*240, ara ta vlepeis fullscreen xwris alloiwseis.

ALLA me to xilisoft video converter ta eipame, trexei o hxos.:mad: Me to I'm too dvd to 3gp einai ola ok.:up: Malista, mporeis na valeis kai tous ypotitlous!!:respect: Alla tha prepei na meiwseis to bitrate(kai thn poiothta mazi)wste na mporeseis na xwreseis mia tainiasto kinhto , kai na mporesei na thn paiksei vevaia(me bitrate sta 196 einai kaloutsika, den kserw mexri poso mporei na paiksei to kinhto:worry: )Dhmiourgountai polla arxeia(opws tha diapistwses, an to dokimases)1 gia kathe kafalaio ths tainias.

Ta paizei mia xara.

Elpizw na voithisa:)

 

Eίχα κάνει κάτι mp4 με 500kbps και παίζανε καλύτερα και απο οτι στο pc μου :p

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίχα κάνει κάτι mp4 με 500kbps και παίζανε καλύτερα και απο οτι στο pc μου :p

 

ελα ρε!

οπωσδηποτε πες πως!!:D

σωσε με!εχουν σπασει τα νευρα μου!χθες ημουν πανω απο το pc

τρεις ωρες και δοκιμαζα τις σωστες ρυθμισεις για να μετατρεψω ενα κολωβιντεακι avi 20 mb!

και ολο το εστελνα και ολο δεν το επαιζε!

ξεκιναγα οκ και ταχυτητα και ηχο

και μετα σταματαγε ο ηχος και αργουσε το βιντεακι!!

πολυ κολλημα σου λεω!

μπορεις να μου πεις το προγραμμα και τις ρυθμισεις που βαζεις?

και τη μορφη των αρχειων που μετατρεπεις σε mp4?

dum να ξερεις οτι θα σε εμπιστευτω και θα παω απο βδομαδα να

βγαλω το μενου!ελεπιζω να ειναι οντως πιο γρηγορο μετα ε?

και thejb ευχαριστω ρε φιλε για τη βοηθεια!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε!

οπωσδηποτε πες πως!!:D

σωσε με!εχουν σπασει τα νευρα μου!χθες ημουν πανω απο το pc

τρεις ωρες και δοκιμαζα τις σωστες ρυθμισεις για να μετατρεψω ενα κολωβιντεακι avi 20 mb!

και ολο το εστελνα και ολο δεν το επαιζε!

ξεκιναγα οκ και ταχυτητα και ηχο

και μετα σταματαγε ο ηχος και αργουσε το βιντεακι!!

πολυ κολλημα σου λεω!

μπορεις να μου πεις το προγραμμα και τις ρυθμισεις που βαζεις?

και τη μορφη των αρχειων που μετατρεπεις σε mp4?

dum να ξερεις οτι θα σε εμπιστευτω και θα παω απο βδομαδα να

βγαλω το μενου!ελεπιζω να ειναι οντως πιο γρηγορο μετα ε?

και thejb ευχαριστω ρε φιλε για τη βοηθεια!

 

 

Re sy, twra katalava ti les.

Tou perasa ena videaki pou metetrepsa se mp4 me video bitrate sta 1200 kai hxo sta 128.

E,,, kai fysika sernotan:D :D :D

Afto to video file mou, me tetoio bitrate, oute Pentium 2 den to paizei swsta.

Ti nomizeis oti agorases??:wacko:

Den exei kanena provlima to kinhto , apla exei kai kapoia oria

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Den exei kanena provlima to kinhto , apla exei kai kapoia oria

 

:D ειναι κακο να εχω απαιτησεις?:D

οχι ολα οκ!εγω εκανα βλακεια και μαλλον χρησιμοποιουσα και λαθος προγραμμα!

βρηκα ενα αλλο το mpgable και μπορει να μην ξανανοιξω την τηλεοραση μου!:lol:

το προγραμμα ειναι σουπερ thejb!

εχω παθει πλακα!και μικραινει και το μεγεθος του αρχειου

σχεδον 50%!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το μονο που μενει ειναι να βρω και καπου τον κωδικο του γιατι αυτο που κατεβασα ειναι trial και μετατρεπει μονο μεχρι 5 λεπτα!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Den exei kanena provlima to kinhto , apla exei kai kapoia oria

 

:D ειναι κακο να εχω απαιτησεις?:D

οχι ολα οκ!εγω εκανα βλακεια και μαλλον χρησιμοποιουσα και λαθος προγραμμα!

βρηκα ενα αλλο το mpgable και μπορει να μην ξανανοιξω την τηλεοραση μου!:lol:

το προγραμμα ειναι σουπερ thejb!

εχω παθει πλακα!και μικραινει και το μεγεθος του αρχειου

σχεδον 50%!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το μονο που μενει ειναι να βρω και καπου τον κωδικο του γιατι αυτο που κατεβασα ειναι trial και μετατρεπει μονο μεχρι 5 λεπτα!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το ImTOO DVD μετατροπη η ταινια σε DVX avi και μετα με το PVauthor σε 320χ240 500000 bitrate και 25 fps και ηχος 64>44100 ειναι τελεια η ταινια με υποτιτλους κανονικα και αριστη ποιοτητα εικονας ηχου.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ωραιοι!

ευχαριστω παιδες για τις συμβουλες!

ειχα απελπιστει και ειχαν σπασει τα νευρα μου να

δοκιμαζω ρυθμισεις προκειμενου να παιξει το κιν τα βιντεακια!

τωρα κατι γινεται και βρηκα την ηρεμια μου!:lol:

τωρ το μονο που μενει ειναι να βρω και τους κωδικους

για το ImTOO MPEG Encoder!

μετατρεπει και αυτο μονο 5 λεπτα!trial!και παλι πολλα ευχαριστω!:O

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Mono smartphones diavazoun word arxeia.To 6600 palio-ksepalio , einai smartphone.

Ola ta kinhta ths seiras Pxxx ths SE diavazoun Word , kathws kai ta anamenomena M600 kai W950:)

 

To w900 diavazei omws .txt:O

 

μαλιστα...:) αν ειναι διαβαζει .txt κατι γινεται...:D

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα σύγχρονα SE, από το Κ700 και μετά διαβάζουν αρχεία txt... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα σύγχρονα SE, από το Κ700 και μετά διαβάζουν αρχεία txt... :)

 

Nai, kai afto vasika ginetai logw (kai mesw)wap browser , oxi epeidh prostethike ksexwrista afth h dynatothta.

Genika ta perissotera kinhta to kanoun afto(akoma kai to Siemens s55 pou einai sxetika paliotero)to thema einai an anagnwrizoun ellinikes grammatoseires h oxi.

To w900 ta paei perifima se afto:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έκανα διαγραφή όλων απο την επαναφορά ρυθμίσεων του w900, και ως γνωστόν έχασα τις εφαρμογές και τα θέματα (τα original του κινητού). Θυμόμουν παλαιότερα οτι μπορούσες να τα ξανακατεβάσεις απο τη S.E, εχτές όμως που δοκίμασα δε βρήκα τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να τα ξαναβρώ? Thanks in advance...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το κινητό είναι πολύ καλό ωραία χρώματα γενικώς πάρα πολύ ευχαριστημένος εκτός βέβαια από το ηχειάκι του το οποίο είναι πολύ λίγο για αυτό το κινητό...(πολύ καλύτερο του w550).

Τέλως πάντων εγώ έχω μια ερώτηση :

 

Υπάρχει τρόπος να αυξήσης την ένταση του συνομιλητή σου κατά τη διάρκεια μις κλήσης ???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...