Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

profanos ksexases oti to W800 me 100euro ligotera pareixe perissoteri mnimi...?

 

mi dikeologeite ta adikeologita...

idia kamera, mikroteri parexomeni mnimi, 3G, kaliteri othoni, terastio megethos = +150euro apo to w800???? perase kai kana 6mino... (i texnologia tou tha eprepe na eixe fthininei...)

sovara????

 

Kατι ακουσα για καρτα μνημης 2GB... αλλα μεχρι να βγει και να δουμε το πακετο, ολα εικασιες θα ειναι. :O

 

Οπως και να χει ομως... Η οθονη του δεν συγκρινεται με καποιο κινητο so far... και σιγουρα δεν προοριζεται να ειναι το best selling κινητο της SE (οπως δεν ειναι αλλωστε και το W800 - εξ ου και η ελλειψη σε συσκευες).

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως και να χει ομως... Η οθονη του δεν συγκρινεται με καποιο κινητο so far...

 

Καλά μη λέμε και ότι θέλουμε... Θες να πεις ότι μία οθόνη που υποθέτω έχεις δει κάπου(;;;;;) είναι καλύτερη από αυτή των sharp/samsung;

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακουσα για καρτα μνημης 2GB... αλλα μεχρι να βγει και να δουμε το πακετο, ολα εικασιες θα ειναι. :O

 

Οπως και να χει ομως... Η οθονη του δεν συγκρινεται με καποιο κινητο so far... και σιγουρα δεν προοριζεται να ειναι το best selling κινητο της SE (οπως δεν ειναι αλλωστε και το W800 - εξ ου και η ελλειψη σε συσκευες).

 

sorry, de katalava?...

 

akouses pouthena oti i karta 2GB tha einai sto paketo? (!!!!!)

 

trela psemata file mou... exei ligoteri mnimi (sto paketo) apo to w800...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι ακυρώθηκε το RDS ραδιόφωνο; :worry:
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Sharp Samsung ποια μοντελα εννοεις? Να μου ελεγες Panasonic με τα 16Μ χρωματα και την οντως εντυπωσιακη οθονη να το καταλαβαινα.. Και οχι φυσικα.. δεν εχω δει την οθονη του. ΕΙΚΑΣΙΑ κανω οτι λογω μεγεθους, αναλυσης και χρωματων θα ειναι μια απο τις πιο εντυπωσιακες (οταν βγει).

 

Διαβασα καπου οτι μαλλον θα περιλαμβανεται στο πακετο... Τωρα αν αναφεροταν οτι η εν λογω καρτα ειναι απλα συμβατη με το κινητο, δεν ξερω... Αναφερομαι παντα σε καρτα SONY 2GB και αν δεν απατωμαι το ειδα στο official site της SE. Θα δειξει οπως ειπα, ολα ειναι εικασιες τωρα :O

 

Ποτε δεν ειπα οτι θα αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αν και το μονο που με χαλαει (εκτος του μεγεθους) ειναι οτι δεν εχει προστατευτικο φακου καμερας το οποιο για μενα ειναι αρκετα σημαντικο.. Ακομα τρεχω παντως με το Κ750 μου (σημερα εκλεισα 2 μηνες στο service)... Οποτε μην "τα παιρνετε" τοσο πολυ. Οποιος γουσταρει θα το αγορασει, οποιος δεν γουσταρει δεν θα το αγορασει. Απλα.

 

Περιμενω με ενδιαφερον παντως να δω σε τι τιμη θα βγει (αν ποτε θα βγει) το Ν91 της Nokia. Ειναι ακρως ενδιαφερον κινητο για τους μουσικοφιλους :O Και μετα πιστευω, οτι θα μπορουμε να συγκρινουμε το w900 με κατι το συγκεκριμενο :rolleyes:

 

Eπισημες πληροφοριες μεχρι στιγμης: http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_loader&php=php1_10333&zone=pp&lm=pp1&pid=10333

 

Στην ελληνικη εκδοση της παρουσιασης, δεν αναφερει το RDS, αλλα νομιζω πως σε ενα review που εχει δοθει, το αναφερει.. Δεν ειμαι σιγουρος ομως.

 

Αντε να δουμε :)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Sharp Samsung ποια μοντελα εννοεις? Να μου ελεγες Panasonic με τα 16Μ χρωματα και την οντως εντυπωσιακη οθονη να το καταλαβαινα..

 

Sharp v903 και Samsung D600... ;)

Link to comment
Share on other sites

Sharp v903 και Samsung D600... ;)

 

Το V903 εχει πολυ καλη οθονη, τελεια καμερα (3.2Mpixels ειναι αυτα...) αλλα κανει και 680 euros :O

 

Το D600 εχει και αυτο πολυ καλη οθονη αλλα εχει ακριβως την ιδια αναλυση με αυτη που υποτιθεται πως θα εχει το W900. Εχει 81 MB μνημης και κανει 480 euros. Για 50-70 euros παραπανω παιρνεις ακριβως τα ιδια αλλα με 400κατι MB εσωτερικης μνημης (W900). Φυσικα θα μου πεις.. πως το design του D600 ειναι αρκετα καλυτερο (κατα την γνωμη μου) απο αυτο του W900...

 

Οι αναλυσεις παντως πανω κατω ειναι ιδιες. Για μενα το Sharp ξεφευγει παρα πολυ λογω τιμης (κυριως!). Οσον αφορα τωρα συγκριση Samsung D600 και SE W900... Ας περιμενουμε να βγει πρωτα :cool:

 

Eρωτηση κρισεως... τωρα που η Panasonic δεν βγαζει πια κινητα... ποια εταιρεια θα τολμησει να βγαλει οθονη 16Μ σε τοσο χαμηλη τιμη? :wacko:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

1)Το D600 εχει και αυτο πολυ καλη οθονη αλλα εχει ακριβως την ιδια αναλυση με αυτη που υποτιθεται πως θα εχει το W900. Εχει 81 MB μνημης και κανει 480 euros. Για 50-70 euros παραπανω παιρνεις ακριβως τα ιδια αλλα με 400κατι MB εσωτερικης μνημης (W900). Φυσικα θα μου πεις.. πως το design του D600 ειναι αρκετα καλυτερο (κατα την γνωμη μου) απο αυτο του W900...

 

2)Eρωτηση κρισεως... τωρα που η Panasonic δεν βγαζει πια κινητα... ποια εταιρεια θα τολμησει να βγαλει οθονη 16Μ σε τοσο χαμηλη τιμη? :wacko:

 

1) sigrineis elliniki timi D600 me germaniki timi pou edosa gia to W900...

sorry... alla mias kai den exoume elliniki timi gia to w900 tha sou po tin germaniki tou D600 - 340euro... loipon, exoun mia diafora apo ta 540 tou w900 e?...

 

 

2) oles!... an kai den exei simasia giati tou sharp paramenei pio kali apo tou panasonic kai as exei kati ek. xromata ligotera...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι μαλλον θα περιλαμβανεται στο πακετο... Τωρα αν αναφεροταν οτι η εν λογω καρτα ειναι απλα συμβατη με το κινητο, δεν ξερω... Αναφερομαι παντα σε καρτα SONY 2GB και αν δεν απατωμαι το ειδα στο official site της SE. Θα δειξει οπως ειπα, ολα ειναι εικασιες τωρα :O

 

den iparxoun eikasies... :) to kinito poleite idi se kapoies agores... kai opos itan anamenomeno den exei KATHOLOU karta mnimis... 470MB esoterikis einai arketa na to ektinaksoun 200euro pano apo ton antagonismo!!!! :shock:

 

:knife:

Link to comment
Share on other sites

Το V903 εχει πολυ καλη οθονη, τελεια καμερα (3.2Mpixels ειναι αυτα...) αλλα κανει και 680 euros :O

 

Το D600 εχει και αυτο πολυ καλη οθονη αλλα εχει ακριβως την ιδια αναλυση με αυτη που υποτιθεται πως θα εχει το W900. Εχει 81 MB μνημης και κανει 480 euros. Για 50-70 euros παραπανω παιρνεις ακριβως τα ιδια αλλα με 400κατι MB εσωτερικης μνημης (W900). Φυσικα θα μου πεις.. πως το design του D600 ειναι αρκετα καλυτερο (κατα την γνωμη μου) απο αυτο του W900...

 

Οι αναλυσεις παντως πανω κατω ειναι ιδιες. Για μενα το Sharp ξεφευγει παρα πολυ λογω τιμης (κυριως!). Οσον αφορα τωρα συγκριση Samsung D600 και SE W900... Ας περιμενουμε να βγει πρωτα :cool:

 

Eρωτηση κρισεως... τωρα που η Panasonic δεν βγαζει πια κινητα... ποια εταιρεια θα τολμησει να βγαλει οθονη 16Μ σε τοσο χαμηλη τιμη? :wacko:

Κατ αρχήν το D600 έχει 440€ οπότε μιλάμε για διαφορά 100-110! αλλά κι έτσι, εδώ μιλάμε για οθόνες, όχι για τα συνολικά τεχνικά χαρακτηριστικά; Εσύ δλδ κρίνεις την ποιότητα μιας οθόνης από το πόσο κάνει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Θα δειξει οσον αφορα τα πρωτα (τιμες Γερμανιας κτλ κτλ). Σε συγκριση παντως με τιμες εδω, και με το τι προσφερουν ολα τα αλλα κινητα (και αν ξεκολλησετε λιγο απο τα 42MB λιγοτερο απο του W800), αντικειμενικα, πιστευω οτι 500-550 ειναι λογικη τιμη για ΑΡΧΙΚΗ. Σιγουρα θα πεσει αρκετα μετα απο λιγες εβδομαδες/μηνες.

 

Τωρα, για το δευτερο... Κοιτα, και η BMW ειναι απο τα καλυτερα ισως αμαξια (λεω τυχαια μια μεγαλη εταιρεια).. αλλα δεν συγκρινεται με μια Ferrari για παραδειγμα.

 

Οποτε, μου αρεσει να μιλαω για πραγματα τα οποια ειναι απτα και ισως μια μερα καταφερω να εχω στην ιδιοκτησια μου. Προσωπικα, δεν θα εδινα εναν ολοκληρο μισθο για ενα κινητο τηλεφωνο. Μπορει να εχει την καλυτερη οθονη του κοσμου, την καλυτερη καμερα, 50GB μνημης, αλλα αν ειναι να δωσεις οτι εχεις και δεν εχεις για ενα κινητο... τι να σου πω.

 

Ακομα και 500 να ειναι η τιμη του W900 για παραδειγμα, εγω δεν θα τα εδινα. Αν με καλυπτει η εταιρεια (Vodafone σημερα, αυριο αγνωστο..) και υπαρχει καλυτερη τιμη (μεσω ανανεωσης, νεου συμβολαιου κτλ) τοτε θα το σκεφτω. ΓΙα μενα η τιμη παιζει μεγαλο ρολο - ειδικα στα κινητα τα οποια μπορει να παθουν 1.000.000 ζημιες απο το τιποτα :)

 

Ουτως η αλλιως, οπως εχω ξαναγραψει, με χαλαει απιστευτα ο σχεδιασμος του W900 και δεν πιστευω οτι με ενδιαφερει η αγορα του, τουλαχιστον αμεσα. Ομως, ειμαι αντικειμενικος και με ενδιαφερει αυτη η πορεια της SE στα Walkman phones καθως θα ακολουθησουν και αλλα. H τιμη ειναι μεσα στα πραγματα που με ενδιαφερουν, καθως θα καθορισει και την πολιτικη της εταιρειας στο μελλον (για ποιους θα ειναι προσιτα κτλ κτλ) :O

 

Παντως... πολυ καλη η τιμη του D600 στην Γερμανια οπως περιεγραψες. Τεσπα, εφοσον αρχισε να πωλειται ηδη (δεν το γνωριζα), ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις για το τι περιλαμβανει το πακετο του W900 ακριβως και σε ποιες χωρες? :)

 

Oσον αφορα τα Μ χρωματων, μακαρι... αρκει οι νεες μπαταριες να μπορουν να τα υποστηριζουν. Ελπιζω παντως, να μην δημιουργησει μια αγορα απο κινητα παντοφλες (λογω καλης οθονης) :X

 

Παντοτε φιλικα,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ότι σε ένα απ τα 2 SE που αναμένονται (W900, P990) ακυρώθηκε το RDS ραδιόφωνο αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο... Γι αυτό ρώτησα.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, εφοσον αρχισε να πωλειται ηδη (δεν το γνωριζα), ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις για το τι περιλαμβανει το πακετο του W900 ακριβως και σε ποιες χωρες? :)

 

i siskevasia perilamvanei:

 

kinito,

mpataria,

stereo akoustika me tilekontrol kai FM radiodekti,

manual,

fortisti...

 

afta!

 

to w900i den anagrafei RDS radio... kati pou anagrafete sto P990i... tora an einai tipografiko lathos de to gnorizo oute tha pao na agoraso to w900 gia na to diapistoso! :p

Link to comment
Share on other sites

i siskevasia perilamvanei:

 

kinito,

mpataria,

stereo akoustika me tilekontrol kai FM radiodekti,

manual,

fortisti...

 

afta!

 

to w900i den anagrafei RDS radio... kati pou anagrafete sto P990i... tora an einai tipografiko lathos de to gnorizo oute tha pao na agoraso to w900 gia na to diapistoso! :p

 

Σε ποιες χωρες ομως εχει κυκλοφορησει επισημα?

 

Και οντως.. ουτε στην ελληνικη εκδοση του site της SE ουτε και στην international αναφερεται το RDS.. Οχι οτι ειναι τοσο σπουδαιος λογος για να κρινεις ενα κινητο αλλα και παλι, δεδομενου οτι και στο w800 k k750 υπαρχει και ειναι και καλογουστο, δεν δικαιολογειται η απουσια του..

 

Παντως, εγω προσωπικα φιλε Energy δεν ξανακανω το λαθος να αγορασω κινητο με το που πρωτοβγει (γ@@μω τις νεες εκδοσεις λογισμικου και τα bugs) και φυσικα μακρια απο Vodafone live κινητα (ειδικα για SE) :rocket:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μεινουμε λιγο στο w900 μονο, αν θελετε παλι να δουμε ποιο ειναι το καλυτερο κινητο, ανοιξτε αλλο τοπικ, δεν μας ενδιαφερει εμας. Αφου σας αρεσουν τα samsung, panasonic κτλ, πατε αγοραστε τα, εμας εδω μας ενδιαφερει το w900, μας αρεσει, το γουσταρουμε και περιμενουμε ποτε θα βγει και συζηταμε για τα καλα του και τα κακα του. Αν αρχισουμε συγκρισεις με αλλα κινητα θα γεμισουμε 1000 σελιδες. Και σιγουρα δεν ειναι το καλυτερο κινητο, οπως ολα, σιγουρα θα εχει και αυτο τις ατελειες του. Συνηθως σε ενα κινητο πρωτα κοιταζουμε το αν μας αρεσει εξωτερικα. Και εμενα προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ (απο τις φωτογραφιες). Περιμενω να το δω και απο κοντα και αν μου κανει ενα "κλικ" μολις το δω, θα το τσιμπησω αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

αν έχει ήδη κυκλοφορήσει σε ορισμένες αγορές όπως λέγεται και αν πρόκειται να κυκλοφορήσει και στις υπόλοιπες εντός του Δεκεμβρίου όπως αναμένεται πως και δεν έχουμε δει ολοκληρωμένο και αναλυτικό του τεστ ακόμα παρά μονο φωτογραφίες και μια γενική του παρουσίαση στο επίσημο σάιτ της σονυέριξον είτε σε ελληνικά είτε σε ξένα σάιτ? τόσο αδιαφορο μοντέλο το θεωρούν ή τόσο ανάξιο λόγου αναφοράς?
Link to comment
Share on other sites

Piga kai epeksa me ena W900 simera se katastima voda sto londino, kai gia na sas pw tin alitheia den enthousiastika. ( kai as eimai SonyEricssonakias)

Pio polu enthousiasmo mou dimiourgise to tapeino w550 otan to eixa dokimasei prin kanena mina.

 

To sigkekrimeno w900 pou xeiristika itan to aspro voda branded. Diladi nai me autokolita voda kai me menu voda. Krima giati tetoia othonara xaramizetai apo ta paidika eikonidia tis voda. Episis to gegonos oti to polipliktro exei portokali se perivlima kanei asximi antithesi me ta kokina logotipa tis voda akrivws stin othoni kai sto kinito.

 

Kata ta alla i siskevi den kainotomei me ekseresi to 3G. Gia opoion de xreiazetai 3G pistevw pws ena K750/W800 me kartoula 1gb einai makran i kaliteri lisi akoma stin agora ( to k750 kikloforei aisiws 7 mines sxedon, kiolas) se omorfo design, mikro megethos, poli kali camera kai kalo mp3 player. Ti allo na zitisei kaneis? Ante ok as eixe kai to K750 tin poiotita video recorder/playback pou exoun ta d600 kai w900... alla siga egw prwsopika mia xara tin vgazw mexri to W850/K950 (???) ton erxomeno maio!

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

Polu nwris akoma. Tha einai o diadoxos tou K750/W800, kai apoti akougetai na einai 3G.

Pantos molis diareusoun onlineaksiopistes plirofories kai fotografies, opws kai persi me to K750 tha tis postarw.

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

ego simera pou milisa se vodafone thessalonikis me eipan pos to perimenoun giro stis 15 tou minos...

paidia skeftomai na parw to w800 pantos...

to idio prama more...G3 kai xaza

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα στην vodafone της πολης μου και μου ειπαν οτι δεν το φερνουν αλλο!!!

η δεν ξερει αυτη τι της γινεται η ετσι μαλλον ισχυει και εγω εχω χασει επεισοδια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...