Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το προβλημα ειναι 100% θεμα handsfree. Πηγα για δευτερη φορα στο σερβις της SE και μου έδωσαν και παλι ένα καινουριο handsfree. To εχω εδω και δυο μερες και δεν εχει αποσυνδεθει ουτε μια φορα!Δουλευει ρολοι.

 

Προφανως τα φτιαχνουν ελαττωματικα η ειναι πολυ ευπαθη. Εχω σκοπο να τους το παω για αλλαγη οσο συχνα χρειαστει μεχρι να ληξει η εγγυηση αν και ευχομαι να μη χρειαστει.

 

Το λεω για οσους εχουν προβλημα. Μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 2 διαφορετικα handsfree και μαλιστα τα προσεχω σαν τα ματια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω θα διαφωνίσω στο οτι το προβλημα ειναι θεμα handsfree.Εμενα μου κανει τα ίδια και με το φορτιστή...

Κάτι άλλο θα είναι.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα διαφωνίσω στο οτι το προβλημα ειναι θεμα handsfree.Εμενα μου κανει τα ίδια και με το φορτιστή...

Κάτι άλλο θα είναι.

 

Ισως στη δικη σου περιπτωση να εχουν προβλημα οι επαφες στο κινητο. Εγω παντως αφοτου αλλαξα το handsfree δεν μου εχει αποσυνδεθει καθολου(ουτε μια φορα) ενω πριν αποσυνδεοταν καθε 1-2 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχει ενας φιλος ενα vodafone live sony ericsson w900i

με sim Τim

μπορω καπως να κανω format η να σβησω ολες τις ρυθμίσεις της vodafone γιατι εχει γινει _ουρδελο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα ειναι 100% θεμα handsfree. Πηγα για δευτερη φορα στο σερβις της SE και μου έδωσαν και παλι ένα καινουριο handsfree. To εχω εδω και δυο μερες και δεν εχει αποσυνδεθει ουτε μια φορα!Δουλευει ρολοι.

 

Προφανως τα φτιαχνουν ελαττωματικα η ειναι πολυ ευπαθη. Εχω σκοπο να τους το παω για αλλαγη οσο συχνα χρειαστει μεχρι να ληξει η εγγυηση αν και ευχομαι να μη χρειαστει.

 

Το λεω για οσους εχουν προβλημα. Μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 2 διαφορετικα handsfree και μαλιστα τα προσεχω σαν τα ματια μου.

 

 

file diladi sto allaxan dorean etsi ? kai go exo to idio provlima .

to service stin thessaloniki xerei kaneis pou einai ? episis to idio provlima exo kai me to kalodio gia fortisi . na ta pao kai ta 2 paketo?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχει ενας φιλος ενα vodafone live sony ericsson w900i

με sim Τim

μπορω καπως να κανω format η να σβησω ολες τις ρυθμίσεις της vodafone γιατι εχει γινει _ουρδελο το κινητο?

Μπες στις ρυθμισεις και κανενα μια επαναφορα με κωδικο ασφαλειας *0000.και το κινητο θα ερθει στην αρχικη του κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις και κανενα μια επαναφορα με κωδικο ασφαλειας *0000.και το κινητο θα ερθει στην αρχικη του κατασταση.

Δεν θα χαθούν όμως οι ρυθμίσεις της vodafone.:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

w900 or w850?

Ωραία ερώτηση.:)

Γιατί δεν ανοίγεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς??(αν δεν υπάρχει ήδη).

Αν και η απάντηση είναι εύκολη θα έλεγα(υπερ του w900)...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μεταφορα κατι αρχειων στην μνημη του τηλεφονου και αφου εσβησα το κινητο τωρα παω να το ανοιξω και δειχνει μια ασπρη οθονη. τιποτα αλλο.δεν μπορω να κανψ τιποτα. ξερει κανεις τι πεζει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μεταφορα κατι αρχειων στην μνημη του τηλεφονου και αφου εσβησα το κινητο τωρα παω να το ανοιξω και δειχνει μια ασπρη οθονη. τιποτα αλλο.δεν μπορω να κανψ τιποτα. ξερει κανεις τι πεζει ?

 

Δυστυχώς δεν το γλιτώνεις το σέρβις φίλε μου:(

Μάλλον χρειάζεται αναβάθμιση.

Αλλά όχι από το internet.Μόνο σε σέρβις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ποσο θα μου κοστισει και τη αλλλο διορθωνει η αναβαθμιση ?

 

Αν έχεις εγγύηση, δεν κοστίζει τίποτα φυσικά.

Δεν ξέρω αν διορθώνει κάτι.

Γιατί, υπάρχει κάτι στραβό ή κάποιο bug??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ερώτηση.:)

Γιατί δεν ανοίγεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς??(αν δεν υπάρχει ήδη).

Αν και η απάντηση είναι εύκολη θα έλεγα(υπερ του w900)...

 

 

η εύκολη απάντηση είναι αποκλειστηκά δική σου

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

η εύκολη απάντηση είναι αποκλειστηκά δική σου

Έτσι και αλλιώς τι νόημα έχει?

Το w900 δεν υπάρχει στην αγορά πλέον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως μεταχειρισμένα βρίσκεις άφθονα και πολύ άνετα.Άσε που τα βρίσκεις στην μισή τιμή απ'ότι το πήραμε εμείς καινούργιο...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως μεταχειρισμένα βρίσκεις άφθονα και πολύ άνετα.Άσε που τα βρίσκεις στην μισή τιμή απ'ότι το πήραμε εμείς καινούργιο...

 

Έτσι γίνεται με όλα τα μεταχειρισμένα.

Πάντως και μόνο λόγω κάμερας-video και ποιότητας κατασκευής προτιμώ το w900 από το w850 που μόνο μικρότερο είναι και τίποτα πάραπάνω από το 900άρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται με όλα τα μεταχειρισμένα.

Πάντως και μόνο λόγω κάμερας-video και ποιότητας κατασκευής προτιμώ το w900 από το w850 που μόνο μικρότερο είναι και τίποτα πάραπάνω από το 900άρι.

 

μικρότερο?? ή μήπως το μισό. και ειδικά αυτο το στραβό design για να ανασηκώνεται λίγο η οθόνη είναι όλα τα λεφτά, πιο ασχημο πράγμα δεν ξανα έιδα.

 

τώρα το γεγονός οτι η αυτόνομία του 850 είναι κλάσης ανώτερη δεν το αποκαλώ και "τίποτα παραπάνω" το ίδιο ισχύει και για τον πολύ καλύτερο media player.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! να κανω μια ερωτηση...σε περιπτωση που καποιος χασει το hands-free της συσκευης(εγω δηλ.:O ) τι κανει? απο αποψη ραδιοφωνου εννοω, πως το αναπληρωνει? πηρα τηλ. στην μαμα εταιρεια και μου ειπαν οτι δεν πωλειται σαν αξεσουαρ.... τι να κανω?ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

μικρότερο?? ή μήπως το μισό. και ειδικά αυτο το στραβό design για να ανασηκώνεται λίγο η οθόνη είναι όλα τα λεφτά, πιο ασχημο πράγμα δεν ξανα έιδα.

Προσωπικά μου αρέσει.

Γούστα είναι αυτά.

 

τώρα το γεγονός οτι η αυτόνομία του 850 είναι κλάσης ανώτερη δεν το αποκαλώ και "τίποτα παραπάνω" το ίδιο ισχύει και για τον πολύ καλύτερο media player.

 

Κλάσης ανώτερη η αυτονομία?

Δεν το ξέρω αυτό, αλλά για να το λές εσύ.

Πάντως το w900 βγάζει 48 ώρες με πολύ χρήση και το 3G ανοιχτό.

 

Για τον player δεν έχω γνώμη γιατί δεν τον έχω ακούσει.Αλλά και το w900 είναι κορυφαίο στον τομέα αυτό.

 

Δεν βλέπω πάντως το λόγο να διαφωνούμε.

Η ίδια η SE το κατατάσσει σε κατώτερη κλίμακα το w850 από το w900.Αν το είχε για καλύτερο θα το έλεγε πχ w910.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απολα το 900 ήταν ένα πείραμα.. δέυτερον 48 ώρες σύμφωνα με σένα γιατί ενας φίλος μου που του έιπα πόσο πάει η μπαταρία μου λέει¨"φτάνει με άνετα μια μέρα και με βολεύει γιατί το φορτίζω καθε νυχτα," και του λέω καλά ρε τί χρήση του κάνεις και μου λέει "εε.. πολλά μηνύματα ρε με την κοπέλα μου πάνω απο 50 και ακούω μουσική όπως ολα τα κινητά στο σχολείο" (σκίζει εε?) όταν λέω media player εννοώ και τα features.τέλος να σου κάνω μια απορία. το κ600 είναι υποδιέστερο απτο κ700?:confused: :confused: αφού η έρικσσον το κατατάση σε χαμηλότερη κλίμακα? επίσης το 950 είναι ανωτερο απτο 900 και το 850?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

πρώτα απολα το 900 ήταν ένα πείραμα.. δέυτερον 48 ώρες σύμφωνα με σένα γιατί ενας φίλος μου που του έιπα πόσο πάει η μπαταρία μου λέει¨"φτάνει με άνετα μια μέρα και με βολεύει γιατί το φορτίζω καθε νυχτα," και του λέω καλά ρε τί χρήση του κάνεις και μου λέει "εε.. πολλά μηνύματα ρε με την κοπέλα μου πάνω απο 50 και ακούω μουσική όπως ολα τα κινητά στο σχολείο" (σκίζει εε?) όταν λέω media player εννοώ και τα features.τέλος να σου κάνω μια απορία. το κ600 είναι υποδιέστερο απτο κ700?:confused: :confused: αφού η έρικσσον το κατατάση σε χαμηλότερη κλίμακα? επίσης το 950 είναι ανωτερο απτο 900 και το 850?

 

Αρκετό καιρό πριν κάποιος φίλος παραπονιόταν για την μπαταρία.

Έλεγε ότι χρειάζεται να το φορτίζει κάθε βράδυ.

Τον ρωτήσαμε αν το χρησιμοποιεί πολύ και μας είπε ότι δεν μιλάει και τόσο, απλά ακούει μουσική περίπου 12 ώρες:wacko: :p

Απορώ πώς δεν το φόρτιζε και 2 φορές την ημέρα.:p

 

Πέρα από την πλάκα, μερικά από τα πρώτα w900 είχαν πρόβλημα με την μπαταρία που οφειλόταν σε κακή διαχείρηση ενέργειας από το κινητό= πρόβλημα στην πλακέτα.

Από εκεί ξεκίνησε και η φήμη περί κακής αυτονομίας.

Στην πραγματικότητα το κινητό μου κρατάει πολύ καλά και στο λέω με κάθε ειλικρίνεια.

 

Αυτό που λές με το k700 και το K600 είναι πράγματι περίεργο.

Ίσως η SE δεν ήθελε να δημιουργήσει μια καινούρια σειρά και απλά έδωσε το όνομα αυτό.(αντι για παράδειγμα να το πεί Q600) Πάντως η λογική λέει ότι ο αύξοντας αριθμός δείχνει και την θέση του μοντέλου στο portfolio της εταιρίας

Αλλά επειδή έχω την εντύπωση ότι είμαστε λίγο off topic, ας συνεχίσουμε εδώ:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155204

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...