Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://briefcase.pathfinder.gr/view/giannisg13

 

Κάποιο παιδί τα έχει ανεβάσει.

Έχει πάααρα πολλά παιχνίδια και μπολικες εφαρμογές.

Από εφαρμογές έχω κυρίως όσα έχουν να κάνουν με b/t(bt chat , bt explorer , bt browser) , to e-msn , mini opera , διάφορους χάρτες της Αθήνας , εορτολόγιο και μερικά άλλα.

Αλλά η καλύτερη (και πληρέστερη εφαρμογή)είναι το "world factbook" Έχει πληροφορίες για όλες τις χώρες του κόσμου(από την σημαία και τον χάρτη μέχρι την κυβέρνηση και το ποσοστό ανδρών -γυναικών στον πληθυσμό:blink: .

Φοβερή(αν και όχι ιδιαίτερα χρήσιμη)εφαρμογή.Βέβαια , είναι και 4,8 mb:wacko: :D

Δεν τις ανεβαζεις καπου ολες τις εφαρμογες σε ενα .ζιπ αρχειο να τα εχουμε ολοι...?

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://briefcase.pathfinder.gr/view/giannisg13

 

Κάποιο παιδί τα έχει ανεβάσει.

Έχει πάααρα πολλά παιχνίδια και μπολικες εφαρμογές.

Από εφαρμογές έχω κυρίως όσα έχουν να κάνουν με b/t(bt chat , bt explorer , bt browser) , to e-msn , mini opera , διάφορους χάρτες της Αθήνας , εορτολόγιο και μερικά άλλα.

Αλλά η καλύτερη (και πληρέστερη εφαρμογή)είναι το "world factbook" Έχει πληροφορίες για όλες τις χώρες του κόσμου(από την σημαία και τον χάρτη μέχρι την κυβέρνηση και το ποσοστό ανδρών -γυναικών στον πληθυσμό:blink: .

Φοβερή(αν και όχι ιδιαίτερα χρήσιμη)εφαρμογή.Βέβαια , είναι και 4,8 mb:wacko: :D

 

 

α ναι νομιζω πως τα ειχα κατεβασει!

αλλα απο εφαρμογες δεν περασα και πολλες!

την ειχα δει αυτη αλλα δεν την περασα γιατι ειπα πως θα ηθελε να μπαινεις internet για να βλεπεις αυτα που θελεις!οκ τοτε μαλλον θα την βαλω!

εξαλλου με την καρτα 1 giga τι μας νοιαζουν τα 4,8 mbs ε?:D

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

εξαλλου με την καρτα 1 giga τι μας νοιαζουν τα 4,8 mbs ε?:D

 

Φυσικά και δεν μας νοιάζουν(αν και εγώ έχω 512 κάρτα):O αλλά μου κάνει εντύπωση το μέγεθος για java εφαρμογή.:blink: :blink:

Εδώ , ο acrobat reader για symbian είναι νομίζω (το αρχείο που κάνεις την εγκατάσταση )περίπου 2 mb

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να σας κάνω δυο ερωτήσεις για το w900i.

1)Μέσα η συσκευασία έχει ενα καλώδιο usb σύνδεσης . Με αυτο μπορώ να περάσω τα πάντα στο κινητό. Συγκεκριμένα θέλω να περάσω κάτι φωτογραφίες απο το site http://www.paparazzigr.com .Υποθετικά αν οι φωτογραφιές έχουν ιό περνάει αυτόματα στο κινητό ; Να πω την αλήθεια δεν ξέρω κατα πόσο εικόνες μπορούν να έχουν ιό

2)Διέγραψα τα διάφορα βίντεο trailer που είχε μέσα το κινήτο (π.χ Zathura ,Dick and jane κ.ά ).Δεν πιστεύω να δημιουργήσει πρόβλημα στο κινητό ;

 

Σας παρακαλώ απαντήστε γιατί πάω διακοπές και δεν θα μπορέσω να δώτις απαντήσεις

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να σας κάνω δυο ερωτήσεις για το w900i.

1)Μέσα η συσκευασία έχει ενα καλώδιο usb σύνδεσης . Με αυτο μπορώ να περάσω τα πάντα στο κινητό. Συγκεκριμένα θέλω να περάσω κάτι φωτογραφίες απο το site http://www.paparazzigr.com .Υποθετικά αν οι φωτογραφιές έχουν ιό περνάει αυτόματα στο κινητό ; Να πω την αλήθεια δεν ξέρω κατα πόσο εικόνες μπορούν να έχουν ιό

2)Διέγραψα τα διάφορα βίντεο trailer που είχε μέσα το κινήτο (π.χ Zathura ,Dick and jane κ.ά ).Δεν πιστεύω να δημιουργήσει πρόβλημα στο κινητό ;

 

Σας παρακαλώ απαντήστε γιατί πάω διακοπές και δεν θα μπορέσω να δώτις απαντήσεις

Καλημερα.ναι με το καλωδιο που περιεχεται στην συσκευασια μπορεις να περασεις τα παντα στο κινητο και επισης με το ιδιο καλωδιο μπορεις να κανεις και αναβαθμιση στο κινητο.οι φωτογραφιες που θελεις να περασεις δεν εχουν "ιο" και το κινητο που εχεις δεν εχει προβλημα απο "ιους".

επισης κανενα προβλημα δεν θα αντιμετωπισεις,επειδη εσβησες τα προεγκατεστημενα βιντεο :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να σας κάνω δυο ερωτήσεις για το w900i.

1)Μέσα η συσκευασία έχει ενα καλώδιο usb σύνδεσης . Με αυτο μπορώ να περάσω τα πάντα στο κινητό. Συγκεκριμένα θέλω να περάσω κάτι φωτογραφίες απο το site http://www.paparazzigr.com .Υποθετικά αν οι φωτογραφιές έχουν ιό περνάει αυτόματα στο κινητό ; Να πω την αλήθεια δεν ξέρω κατα πόσο εικόνες μπορούν να έχουν ιό

2)Διέγραψα τα διάφορα βίντεο trailer που είχε μέσα το κινήτο (π.χ Zathura ,Dick and jane κ.ά ).Δεν πιστεύω να δημιουργήσει πρόβλημα στο κινητό ;

 

Σας παρακαλώ απαντήστε γιατί πάω διακοπές και δεν θα μπορέσω να δώτις απαντήσεις

 

 

 

 

 

 

Καλημερα.ναι με το καλωδιο που περιεχεται στην συσκευασια μπορεις να περασεις τα παντα στο κινητο και επισης με το ιδιο καλωδιο μπορεις να κανεις και αναβαθμιση στο κινητο.οι φωτογραφιες που θελεις να περασεις δεν εχουν "ιο" και το κινητο που εχεις δεν εχει προβλημα απο "ιους".

επισης κανενα προβλημα δεν θα αντιμετωπισεις,επειδη εσβησες τα προεγκατεστημενα βιντεο :!:

Ευχαριστώ πολύ φιλέ RAVER. Συγγνώμη αλλά τι είναι η αναβάθμιση στο w900i ; Μπορεί κάποιος να εξηγήσει την διαδικασία ;

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

οταν θα ερθει εκεινη η ωρα θα σου πουμε τι θα κανεις.τωρα το κινητο ειναι καινουργιο και φανταζομαι οτι θα δουλευει μια χαρα.αν κατα την πορεια αντιμετωπισεις προβληματα(κολληματα) τοτε θα χρειαστει να κανεις αναβαθμιση.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν θα ερθει εκεινη η ωρα θα σου πουμε τι θα κανεις.τωρα το κινητο ειναι καινουργιο και φανταζομαι οτι θα δουλευει μια χαρα.αν κατα την πορεια αντιμετωπισεις προβληματα(κολληματα) τοτε θα χρειαστει να κανεις αναβαθμιση.:)

 

 

Η on line αναβάθμιση ΔΕΝ υπάρχει πλέον για το w900 , όπως με ενημέρωσαν από το τμήμα εξυπηρέτησης της se:( :(

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Η on line αναβάθμιση ΔΕΝ υπάρχει πλέον για το w900 , όπως με ενημέρωσαν από το τμήμα εξυπηρέτησης της se:( :(

 

Και πράγματι έτσι είναι....

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο την σταματησαν?

 

Διότι με το τελευταίο πρόβλημα σε πολλούς (μαζί τους κι εγώ:p) κλειδωνόταν η γλώσσα της sim και το κινητό δούλευε μόνο με Αγγλικά..

 

(Μακάρι να ξαναλειτουργήσει...:( )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να μετατρέψετε τα βιντεάκια

για το W900? To ImTOO MPEG Encoder κάνει καθυστέρηση στον ήχο.

 

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να μετατρέψετε τα βιντεάκια

για το W900? To ImTOO MPEG Encoder κάνει καθυστέρηση στον ήχο.

 

Θένκς!

:)

 

Total video converter φίλε μου.

Το καλύτερο για όλων των ειδών τα βιντεάκια εκτός από dvd.Για αυτά υπάρχει το I'm too dvd to 3gp converter :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Διότι με το τελευταίο πρόβλημα σε πολλούς (μαζί τους κι εγώ:p) κλειδωνόταν η γλώσσα της sim και το κινητό δούλευε μόνο με Αγγλικά..

 

(Μακάρι να ξαναλειτουργήσει...:( )

 

 

Εννοεις με το τελευταιο firmware ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Διότι με το τελευταίο πρόβλημα σε πολλούς (μαζί τους κι εγώ:p) κλειδωνόταν η γλώσσα της sim και το κινητό δούλευε μόνο με Αγγλικά..

 

(Μακάρι να ξαναλειτουργήσει...:( )

Ισχύει και για άλλα μοντέλα το συγκεκριμένο πρόβλημα. Θέμα χρόνου είναι να λυθεί. np που λένε και οι ξένοι :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για άλλα μοντέλα το συγκεκριμένο πρόβλημα. Θέμα χρόνου είναι να λυθεί. np που λένε και οι ξένοι :)

 

Αυτό σημαίνει ότι στο μέλλον θα υπάρχει ξανά η δυνατότητα για on line update στο w900??

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα thanks για την νεα εκδοση του Myphone Explorer

 

μετα για δειτε στις φωτο τι εννοω και εγω θελω καποιους drivers που δεν εχω αυτους που μπορω να τους βρω ετσι ωστε να αναγνωριστει το κινητο ::

 

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Iσως σας βοηθησει και αυτο περισσοτερο

 

Ειτε πηγα να κανω τον συγχρονισμο με το Bluetooth ειτε με το καλωδιο του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Iσως σας βοηθησει και αυτο περισσοτερο

 

Ειτε πηγα να κανω τον συγχρονισμο με το Bluetooth ειτε με το καλωδιο του κινητου

 

Αυτό το error πρέπει να στο έβγαλε στην προσπάθεια μέσω bluetooth.

Για να επικοινωνήσει το κινητό σου με το πρόγραμμα πρέπει να κάνεις πρώτα pairing το κινητό με τον Η/Υ. Αυτό σημαίνει ότι ανοίγεις στο κινητό το bluetooth σε ανιχνεύσιμο mode και αναζητώντας από τον Η/Υ τις bt διαθέσιμες συσκευές επιλέγεις με διπλό κλικ το κινητάκι σου. Αυτό θα σου ζητήσει έναν κωδικό για να σου δώσει πρόσαβαση. Βάζεις τον ίδιο, τέσσερα μηδενικά είναι νομίζω το default (0000) στο κινητό και στο PC, και αποδέχεσαι νε γίνει εξουσιοδοτημένη συσκευή το PC στο κινητό. Ο Η/Υ θα περάσει κάποιους drivers αυτόματα για να μπορούν να επικοινωνούν. Τώρα έχεις την δυνατότητα να συνδεθείς με το κινητό σε διαφόρα mode ανάλογα τις διαθέσιμες υπηρεσίες που αυτό υποστηρίζει. Αν επλέξεις από τον υπολογιστή "quick connect" --> "bluetooth serial port" --> w900i (ή το όνομα του κινητού σου που όρισες σαν bt name), τότε μπορείς να στείλεις και να λάβεις αρχεία. Η "bluetooth serial port" είναι μια εικονική πόρτα (σε μένα η com 17) πού την ορίζεις στις επιλογές του MyPhone explorer (F2). Μετά πατάς αρχείο σύνδεση και λογικά όλα είναι ΟΚ.

 

Ελπίζω να βοήθησα και να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.:worry:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ναι μην ανυσηχεις ολα αυτα τα εχω ξανα κανει τοσες φορες το εκανα και αυτο με το bluetooth βρεθηκαν μεταξυ τους οι συσκευες Pc-Mobile phone

 

To γαμ........... προβλημα ειναι οτι εχω Server2003 και εκει χτυπανε οι drivers οταν συνδεω το κινητο στο pc για αυτο τον λογο ανεβασα τα screenshots

 

Με το w800i ειχα βρει και δουλευε κανονικα μενει να βρω τωρα και το w900i για αυτο και ρωτησα αν ξερει καποιος

 

ετσι ωστε να μπορει να συγχρονιστει μετα το MyphoneExplorer και γενικα να γινει σωστα η ολη φαση

Link to comment
Share on other sites

Ρωταγα σήμερα σε καποια καταστήματα της ΤΙΜ και μου είπαν οτι η εταιρεια το επέσυρε και δεν το πουλάνε πια!!! Ξερει κανείς γιατι έγινε αυτό?????:( :( :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ το τηλεφωνο εχει πλεον σταματησει να κατασκευαζεται. Κυκλοφορησε περισσοτερο σαν ενα πειραμα για την 3D καρτα γραφικων σε κινητο. Εξ'αρχης προβλεπονταν σε υπαρχει σχετικα μειωμενη κυκλοφορια. Τωρα αρχιζει και αποκτα μια καποια συλλεκτικη αξια. Μαλλον δυσκολα θα ξαναδουμε τετοια ποιτικη συσκευη κατ'ευθειαν απο την Ιαπωνια!:cry:

 

Βέβαια για μένα που είμαι κάτοχος , αυτά τα νέα δεν είναι και πολύ δυσάρεστα.:rolleyes:

Αυτή πιστεύω ότι είναι και η πιο σημαντική ίσως διαφορά του w900 από το k800.

Κανείς δεν θα πάρει ένα w900 επειδή είναι μικρό , ελαφρύ και όμορφο.Όσοι δέχτηκαν να συμβιβαστούν με τις διαστάσεις του , το έκαναν γιατί ήξεραν να εκτιμήσουν τις δυνατότητές του.

Αντίθετα, το k800 θα γίνει μαιντανός , όπως και οι προκάτοχοί του.;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...