Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το w900 είναι 3G ενώ το 6270 όχι.

Το w900 έχει πολύ καλύτερη κάμερα και αναπαραγωγή μουσικής από το 6270

Έχει πολύ μεγαλύτερη μνήμη.

 

Δεν ξέρω για το 6270 , αλλά το w900 έχει και πολύ καλή αυτονομία.

Βέβαια , είναι αρκετά πιο βαρύ και αρκετά μεγάλο σε μέγεθος.

Αν για σένα το μέγεθος....δεν μετράει , πάρε το w καλύτερα:) :)

 

Δε με ενδιαφέρει το μέγεθος. Άλλωστε και το Νοκια είναι αρκετα μεγάλο! Ευχριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε με ενδιαφέρει το μέγεθος. Άλλωστε και το Νοκια είναι αρκετα μεγάλο! Ευχριστώ πολυ!

 

So...join the club:)

(Παρακαλώ:rolleyes: )

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το w900i to thema ειναι οτι πουθενα δεν βρισκω χωρις vodafone live.Αν το παρω vodafone live τι θα χασω?mono se ena magazi to exω βρει unbranded 435ευρω
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το w900i to thema ειναι οτι πουθενα δεν βρισκω χωρις vodafone live.Αν το παρω vodafone live τι θα χασω?mono se ena magazi to exω βρει unbranded 435ευρω

αφου το βρηκες πηγαινε και αγορασε'το μην σε προλαβει κανενας αλλος :).

τα vodafone live απο το unbranded δεν εχει καποιες διαφορες στην λειτουργικοτητα του.το μονο σπαστικο οτι εχεις αυτο το χαζο μενου της βοδα και οτι δεν μπορεις να απενεργοποιησεις καθολου τον ηχο της καμερας.

ολα τ'αλλα εχουν διορθωθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση θα ήθελα να κάνω!

Το W900i σε άσπρο κυκλοφορεί μόνο απο voda?? αν όχι που το εχετε δεί?

 

ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

το μονο σπαστικο οτι εχεις αυτο το χαζο μενου της βοδα και οτι δεν μπορεις να απενεργοποιησεις καθολου τον ηχο της καμερας.

ολα τ'αλλα εχουν διορθωθει.

 

 

Φιλαρακο νομιζω πως αν το βαλεις στο σιωπηλο μπορεις να απενεργοποιησεις τον ηχο της καμερας....ετσι νομιζω..

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι σε διλλυμα. Λοιπον εχω βάλει στο μάτι το sοny ericsson w900i και το nokia 6270. Ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε να πάρω; Και τα δύο απ' ότι έχω πληροφορηθει εχουν τις ίδιες δυνατότητες.

 

Ευχαριστώ

Εγω θα σου ελεγα οχι το 6270 αλλα το 6280 που ειναι και αυτο 3G:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το παραγγειλα και εγω σημερα την Δευτερα μαλλον θα το εχω στα χερια μου.Να σας ρωτησω η συσκευασια του περιεχει κανενα memory stick?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το παραγγειλα και εγω σημερα την Δευτερα μαλλον θα το εχω στα χερια μου.Να σας ρωτησω η συσκευασια του περιεχει κανενα memory stick?

 

 

με 470 mb εσωτερικη μνημη... θα κανεις καιρο να χρειαστεις memory stick!

 

Μεγεια και ειμαι σιγουρος οτι θα το λατρεψεις οπως ολοι μας...:D

:X
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο νομιζω πως αν το βαλεις στο σιωπηλο μπορεις να απενεργοποιησεις τον ηχο της καμερας....ετσι νομιζω..

 

Ισχύει.Είναι ο μόνος τρόπος...:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Exω ενα προβλημα σχετικα με τη μεταφορα μπ3 και μεγαλων αρχειων στο κινητο. Ειναι απελπιστικα αργο δεδομενου του USB2.0. Σε ολους ετσι ειναι;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια αντε να ρθει αυτη η δευτερα να το δω κι εγω!!Ρε παιδια τι κανατε τελικα βρηκατε καμια θηκουλα?γραφοντας στο σκρουτζ w900 μου εδειξε μια θηκη krussel.16eyrw.pws thn vlepetai?:)
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Nαι, ειναι πολυ αργο με το καλωδιο usb!:(

Τι αργό ρε παιδιά?

Θα μας τρελάνετε??:wacko:

Ίσα ίσα!

 

Μόνο αν επιλέξεις λειτουργ. τηλεφώνου είναι αργή η μεταφορά , και κανονικά δεν είναι για μεταφορά αρχείων

 

Στην επιλογή μεταφορά αρχείων είναι πολύ γρήγορο:) :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... SOS....

 

Ξέρετε πόσο διαρκεί η αναβάθμιση? Έχω εδώ και μία ώρα το κινητό συνδεμένο με τον υπολογιστή και συνεχώς αναβοσβήνει η ένδειξη "Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο".

 

Πρέπει να περιμένω κι άλλο? Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Απαντήστε μου όσο γίνεται πιο γρήγορα...

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... SOS....

 

Ξέρετε πόσο διαρκεί η αναβάθμιση? Έχω εδώ και μία ώρα το κινητό συνδεμένο με τον υπολογιστή και συνεχώς αναβοσβήνει η ένδειξη "Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο".

 

Πρέπει να περιμένω κι άλλο? Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Απαντήστε μου όσο γίνεται πιο γρήγορα...

 

Ευχαριστώ.

 

Κανονικά θα έπρεπε να γράφει και "μην αγγίζετε τον υπολογιστή"

Δεν κάνει τόση ώρα κανονικά , αλλά επειδή είναι online update , εξαρτάται από την ταχύτητα της σύνδεσής σου και από το αν στο μεταξύ ανοίγεις άλλα site κλπ.

Μην το ξεσυνδέσεις , προς Θεού!!!

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σχετικά με αυτή την αναβάθμιση. Λέει πατήστε το πλήκτρο "C" όση ώρα και αν το πατάω το αναθεματισμένο δεν κα΄νει κάτι το κινητό θα έπρεπε να γράφει κάτι ?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να γράφει και "μην αγγίζετε τον υπολογιστή"

Δεν κάνει τόση ώρα κανονικά , αλλά επειδή είναι online update , εξαρτάται από την ταχύτητα της σύνδεσής σου και από το αν στο μεταξύ ανοίγεις άλλα site κλπ.

Μην το ξεσυνδέσεις , προς Θεού!!!

Η σύνδεση που έχω είναι DSL 512, οπότε δεν είναι παράγοντας καθυστέρησης αυτός.

 

Τελικά μετά από μιάμιση ώρα που το είχα συνδεμένο, χωρίς να το πειράζω φυσικά ούτε το τηλέφωνο, αλλά ούτε και τον υπολογιστή, (δεν είχα ανοιχτή καμία εφαρμογή όπως explorer), το ρίσκαρα και τράβηξα το καλώδιο από το κινητό, ενώ το μήνυμα ήταν κολλημένο όπως είχα γράψει και στο προηγούμενο μήνυμα.

 

Το κινητό έκανε απλά μία επανεκίνηση, και αυτό ήταν. Λειτουργεί κανονικότατα και έχει περάσει και την καινούρια έκδοση λογισμικού.

 

Δεν ξέρω τι συνέβει και τί πήγε στραβά. Μάλλον κόλλησε η εφαρμογή του υπολογιστή αφού έγινε η αναβάθμιση, γιατί μετά προσπαθούσα να την κλείσω πατώντας το κόκκινο "Χ" πάνω δεξιά και δεν έκανε τίποτα.

 

Πάντως από τα δεδομένα μου δεν χάθηκε τίποτα, απολύτως τίποτα, ούτε ρυθμίσεις... όλα είναι όπως και πριν.

 

Δεν ξέρω, αλλά μάλλον ήμουν τυχερός. Δεν ξέρω πάντως αν θα το ξανακάνω, γιατί φοβήθηκα μην καταστρέψω τη συσκευή και είναι ολοκαίνουρια.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Φιλικά, Θάνος.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ προβλημα!!!!

κατεβασα το προγραμμα για update απο την se.ξεκιναω το προγραμμα και μου λεει να διαλεξω τι υποδοχη εχει το κινητο για καλωδιο και το επιλεγω.μχρι εδω καλα

μου βγαζει μετα ενα πινακα και μου λεει

1. απενεργοποιησε το κινητο

2.αφαιρεσε sim

3.βαλε μπαταρια

4.πατα το c

5συνδεσε το τηλ με usb

 

τα εκανα ολα αυτα αλλα παραμενει ετσι χωρισ να κανει κατι.

 

το κινητο εβγαλε μια οθονη που λεει να μην αφαιρεθει το καλωδιο αν δεν κλεισω εφαρμογη

 

παιδια βοηθεια.τι λαθος εκανα?

μηπως ξεχασα κατι?

αν γινεται το update ετσι τοτε γιατι εχει την επιλογη στο μενου ρυθμισεις-update???

και εγω εχω 512 συνδεση

και εγω πατησα το c και δεν εκανε κατι!!!

το κινητο το αναγνωριζει και εχει τους drivers

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ΄''ΚΟΥΤΟΥΣ''.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

B O H Θ Ε Ι Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γυναικες πολλες,παρα πολλες μα ποτε δεν ειναι αρκετες!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ προβλημα!!!!

κατεβασα το προγραμμα για update απο την se.ξεκιναω το προγραμμα και μου λεει να διαλεξω τι υποδοχη εχει το κινητο για καλωδιο και το επιλεγω.μχρι εδω καλα

μου βγαζει μετα ενα πινακα και μου λεει

1. απενεργοποιησε το κινητο

2.αφαιρεσε sim

3.βαλε μπαταρια

4.πατα το c

5συνδεσε το τηλ με usb

 

τα εκανα ολα αυτα αλλα παραμενει ετσι χωρισ να κανει κατι.

 

το κινητο εβγαλε μια οθονη που λεει να μην αφαιρεθει το καλωδιο αν δεν κλεισω εφαρμογη

 

παιδια βοηθεια.τι λαθος εκανα?

μηπως ξεχασα κατι?

αν γινεται το update ετσι τοτε γιατι εχει την επιλογη στο μενου ρυθμισεις-update???

και εγω εχω 512 συνδεση

και εγω πατησα το c και δεν εκανε κατι!!!

 

B O H Θ Ε Ι Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έχω την εντύπωση οτι θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση τον driver που σου ζητάει, μόλις το συνδέεις. Δε χρειάζεται κάποιο cd, απλά πρέπει τα windows να κάνουν την εγκατάσταση ώς νέα συσκευή.

 

Εύχομαι να βοήθησα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση τον driver που σου ζητάει, μόλις το συνδέεις. Δε χρειάζεται κάποιο cd, απλά πρέπει τα windows να κάνουν την εγκατάσταση ώς νέα συσκευή.

 

Εύχομαι να βοήθησα.

 

 

ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ .ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ DRIVERS

Γυναικες πολλες,παρα πολλες μα ποτε δεν ειναι αρκετες!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ ONLINE UPDATE

 

1.Την στιγμή που συνδέετε το usb καλώδιο στο κινητό , το κουμπί "c' πρέπει να είναι πατημένο και να το αφήσετε μόνο όταν βγάλει το σχετικό μήνυμα

 

2.Η διαδικασία της αναβάθμισης παίρνει αρκετή ώρα.20-25 λεπτά ίσως και πιο πολύ.

 

ΟNE2370: Τελικά η αναβάθμιση έγινε??Το εαν το πρόγραμμα έχει καλλήσει μπορείς να το δείς από τα windows σου(από τον task manager).

Εσύ μπορείς να έχεις γρήγορη σύνδεση , αλλά δεν ξέρεις πόσοι προσπαθούν ταυτόχρονα να κατεβάσουν το αρχείο;)

Πάντως , το χρονικό διάστημα που λές είναι αδικαιολόγητα μεγάλο , μάλλον κάτι πήγε στραβά.:(

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Σύντομα θα αποκτήσω και εγω το W900 και θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Εαν είναι Vodafone Live, υπάρχει τρόπος να το ξεφορτωθώ?

2. Ποιά είναι η νεότερη έκδοση λογισμικού (firmware)?

3. Έχει ακόμα η SE το πρόβλημα με το τελικό "ς" στις επαφές?

4. Στο πακέτο περιέχεται καλώδιο USB και επιπλέον κάρτα μνήμης?

 

Ξέρω οτι όλα αυτά μπορεί να έχουν ειπωθεί σε παλιότερα posts αλλά δεν έχω τον χρόνο να τα ψάξω τώρα...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Σύντομα θα αποκτήσω και εγω το W900 και θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Εαν είναι Vodafone Live, υπάρχει τρόπος να το ξεφορτωθώ?

2. Ποιά είναι η νεότερη έκδοση λογισμικού (firmware)?

3. Έχει ακόμα η SE το πρόβλημα με το τελικό "ς" στις επαφές?

4. Στο πακέτο περιέχεται καλώδιο USB και επιπλέον κάρτα μνήμης?

 

Ξέρω οτι όλα αυτά μπορεί να έχουν ειπωθεί σε παλιότερα posts αλλά δεν έχω τον χρόνο να τα ψάξω τώρα...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

1.μπορεις να το βγαλεις.εγω το πηγα στο 9volto και το εβγαλε με 20 ευρω και περιμενα 15 λεπτα.αξιζει!!

2.δεν ξερω.και εγω ακομα προσπαθω με αυτα

3.δεν εχει προβλημα

4.εχει καλωδιο usb.καρτα δεν εχει,αφου εχει ενσωματομενα 470 mb

Γυναικες πολλες,παρα πολλες μα ποτε δεν ειναι αρκετες!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

1.μπορεις να το βγαλεις.εγω το πηγα στο 9volto και το εβγαλε με 20 ευρω και περιμενα 15 λεπτα.αξιζει!!

2.δεν ξερω.και εγω ακομα προσπαθω με αυτα

3.δεν εχει προβλημα

4.εχει καλωδιο usb.καρτα δεν εχει,αφου εχει ενσωματομενα 470 mb

 

Πρόβλημα με το τελικό "ς" έχει , αλλά λύνεται με τη χρήση τ9.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...