Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ασε και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και βαρεθηκα και τα παρατησα!

ασε που υπαρχει και κινδυνος οντως να γινει καμια πατατα!

τι εχεις,vodafone?

Θα κανεις και ubrand στο 9volto η' μονο αναβαθμιση?

ποια εκδοση firmware εχεις?εγω εχω την R5AG001

αν κανεις unbrand πες μου αν εχει διαφορες γιατι το σκεφτομαι και εγω!

και πες μου αν δεις και διαφορα με την αναβαθμιση!

καληνυχτα!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ηχογράφηση (του περιβάλλοντος) έχει να υποθέσω;Αν ναι, για πόσο χρόνο;Απεριόριστο;

 

Ηχογράφηση του ραδιοφώνου;Αν και δύσκολο το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση (του περιβάλλοντος) έχει να υποθέσω;Αν ναι, για πόσο χρόνο;Απεριόριστο;

 

Ηχογράφηση του ραδιοφώνου;Αν και δύσκολο το βλέπω...

 

Exei hxografisi synomilias kai perivallontos me aperioristh diarkeia.

H hxografish ginetai se .amr, h poiothta einai apolytws ikanopoihtikh kai pianei kai elaxisto xwro(1 defterolepto=1.5 kb peripou nomizw)

Apo to radio dystyxws oxi, den hxografei

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. είμαι και εγώ ενας κατοχος του w900. σήμερα καθώς μετέφερε κάποια αρχεία απο τον υπολογιστή στην memory stick του κινητού(mode μεταφορά αρχείων) οταν αποσύνδεσα το καλώδιο συνέβει το εξής παράξενο. άνοιξα το κινητό και δεν μου εμφάνιζε τα γραφικά, δηλαδή έγραφε μόνο Select Info (ενώ το κινητό ήταν στα ελληνικά, πριν γίνει αυτό) και δεν μπορούσα να κάνω τπτ στα τυφλά. έχει κανείς καμιά ιδέα?? υπάρχει κανένας κωδικός για restore factory settings plz help:( :(
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. είμαι και εγώ ενας κατοχος του w900. σήμερα καθώς μετέφερε κάποια αρχεία απο τον υπολογιστή στην memory stick του κινητού(mode μεταφορά αρχείων) οταν αποσύνδεσα το καλώδιο συνέβει το εξής παράξενο. άνοιξα το κινητό και δεν μου εμφάνιζε τα γραφικά, δηλαδή έγραφε μόνο Select Info (ενώ το κινητό ήταν στα αγγλικά) και δεν μπορούσα να κάνω τπτ στα τυφλά. έχει κανείς καμιά ιδέα?? υπάρχει κανένας κωδικός για restore factory settings plz help:( :(

νομιζω ο κωδικος επαναφορας ειναι (0000) .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν δουλεύει ο κωδικός. χθές το βράδυ το άφησα χωρίς μπαταρία μήπως και "ξεχάσει" την βλακεία που έγινε αλλά τζίφος. σήμερα προσπάθησα να μπώ στα τυφλά,εβαλα Pin ktl ΟΚ κάνω κλήση απο το σπίτι στο κιν εμφανίζει Answer Busy και μετα μου βγάζει

Configuration error. Please contact your network operator or service centre.

για service πάει?:(
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν δουλεύει ο κωδικός. χθές το βράδυ το άφησα χωρίς μπαταρία μήπως και "ξεχάσει" την βλακεία που έγινε αλλά τζίφος. σήμερα προσπάθησα να μπώ στα τυφλά,εβαλα Pin ktl ΟΚ κάνω κλήση απο το σπίτι στο κιν εμφανίζει Answer Busy και μετα μου βγάζει για service πάει?:(

 

:rtfm:

εκεί λέει πώς πρέπει να αποσυνδέεις το κινητό απο το pc.

Τώρα, μια επίσκεψη στο service θα σου λύσει όλα τα προβλήματα:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

:rtfm:

εκεί λέει πώς πρέπει να αποσυνδέεις το κινητό απο το pc.

Τώρα, μια επίσκεψη στο service θα σου λύσει όλα τα προβλήματα:)

 

οκ οκ shit happens:O :O πρώτη μου επαφή είναι αυτή με SE, μια ζωή στα Nokia ήμουν. και κάτι τελευταίο που μπορώ να βρώ SE Service Point στην περιοχή μου, στο site της SE δεν αναφέρει τπτ μονο μερικά τηλ εξυπηρέτησης πελατών

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν δουλεύει ο κωδικός. χθές το βράδυ το άφησα χωρίς μπαταρία μήπως και "ξεχάσει" την βλακεία που έγινε αλλά τζίφος. σήμερα προσπάθησα να μπώ στα τυφλά,εβαλα Pin ktl ΟΚ κάνω κλήση απο το σπίτι στο κιν εμφανίζει Answer Busy και μετα μου βγάζει για service πάει?:(

 

Ο κωδικός ασφαλείας είναι 12345 άμα δεν τον έχεις αλλάξει... για δοκίμασε!

Link to comment
Share on other sites

οκ οκ shit happens:O :O πρώτη μου επαφή είναι αυτή με SE, μια ζωή στα Nokia ήμουν. και κάτι τελευταίο που μπορώ να βρώ SE Service Point στην περιοχή μου, στο site της SE δεν αναφέρει τπτ μονο μερικά τηλ εξυπηρέτησης πελατών

 

TS International sto city plaza της Γλυφάδας(επί της Βουλιαγμένης):)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που φαίνεται άλυτο μέχρι στιγμής. Προσπαθώ να συνδεσω το pda μου (ipaq 2790) με το w900. ενώ στο S700 που είχα μέχρι πρότινος γινόταν η συνδεση αν έβαζα στην αρχή του dial up string Z; τώρα με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις, δεν μπορώ να συνδεθώ. όλες οι υπόλοιπες εντολες στο string είναι οι ίδιες (+cgdcont=1,"ip","internet.vodafone.gr").

 

επίσης δεν δουλεύει η μεταφορά αρχείων. μόνο από το sonyericsson file manager μπορώ να μεταφέρω αρχεία.

 

Any clues?

Link to comment
Share on other sites

για τα άτομα που θα προσπαθήσουν να κάνουν αναβάθμιση (για να βγάλουν vodafone μενού) από davinciteam.com (αν και είμαι κατά, για τα 10 ευρωπουλα που θέλουν) για να μην κάνουν το ίδιο λάθος με μένα και δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση από το site της sonyericsson μετά.

Προσοχή στο CDA, το πρόγραμμα τους έχει CDA102337/3 – EMEA3 το σωστό για w900i και ελληνικά είναι το CDA102418/3 – EMEA3 (για να μπορείς από seus να κάνεις μετά αναβάθμιση)

και τα αρχεία αναβάθμισης flash να είναι/ΕΜΕΑ3, το main και το file system.

Link to comment
Share on other sites

ασε και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και βαρεθηκα και τα παρατησα!

ασε που υπαρχει και κινδυνος οντως να γινει καμια πατατα!

τι εχεις,vodafone?

Θα κανεις και ubrand στο 9volto η' μονο αναβαθμιση?

ποια εκδοση firmware εχεις?εγω εχω την R5AG001

αν κανεις unbrand πες μου αν εχει διαφορες γιατι το σκεφτομαι και εγω!

και πες μου αν δεις και διαφορα με την αναβαθμιση!

καληνυχτα!

 

kalispera.

file mu ti enois otan les ubrand,den kataleveno!!!:wacko: :wacko: :wacko:

piga kai evgala to menu tis vodafone,mono afto ekana:D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera.

file mu ti enois otan les ubrand,den kataleveno!!!:wacko: :wacko: :wacko:

piga kai evgala to menu tis vodafone,mono afto ekana:D

 

αυτο εννοω και εγω με το unbrand!:O

ειδες τιποτα διαφορες?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω και εγω με το unbrand!:O

ειδες τιποτα διαφορες?

 

den to exo psaksi kala na su po tin alithia giati den prolaveno.an vro tipota tha su po filaraki.cu:D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, το w900 ειναι φοβερο. Σημερα απεκτησα κι εγω ενα.

Μηπως ομως μπορει κανεις να μου πει, πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε τον ηχο που κανει η καμερα? Εψαξα, αλλά δεν βρηκα κατι. Βρηκα μονο οτι εχει 4 επιλογες ηχου....

Link to comment
Share on other sites

εννοεις στο ... ρυθμισεις / ηχοι / σιωπηλο / ενεργο ?

αν το εχω ομως εκει, δεν ακουγεται το τηλεφωνο οταν χτυπαει...

 

Δεν υπάρχει όμως και άλλη λύση.

Αν θέλεις να τραβήξεις μια φώτο χωρίς να σε ακούσουν , πριν ενεργοποιήσεις την κάμερα βάλε το στο αθόρυβο και μετα ξαναγύρνα στο προηγούμενο προφίλ σου;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ok,

αν και το βρισκω λιγο χαζομαρα ή παραληψη απο την sony, να μην υπαρχει καποιος αλλος τροπος. Τελος παντων. Εστω κι ετσι, ειναι μια λυση.

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ok,

αν και το βρισκω λιγο χαζομαρα ή παραληψη απο την sony, να μην υπαρχει καποιος αλλος τροπος. Τελος παντων. Εστω κι ετσι, ειναι μια λυση.

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.

 

Ναι, παράλειψη.

Αλλά κατηγορείς λάθος άνθρωπο:D

Όλα τα vodafone live δεν έχουν την δυνατότητα(τάχα για νομικούς λόγους )απενεργοποίησης του ήχου της κάμερας.

Άρα είναι θέμα vodafone menu;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ok,

αν και το βρισκω λιγο χαζομαρα ή παραληψη απο την sony, να μην υπαρχει καποιος αλλος τροπος. Τελος παντων. Εστω κι ετσι, ειναι μια λυση.

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.

Δεν ειναι παραληψη της sony αυτο αν δεν κανω λαθος υπαρχει παραγραφος προς τους κατασκευαστες που απαγορευει το να μην υπαρχει ηχος στην ληψη φωτο,ειχε γινει θεμα παλαιοτερα.:happy:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παράληψη.

Αλλά κατηγορείς λάθος άνθρωπο:D

Όλα τα vodafone live δεν έχουν την δυνατότητα(τάχα για νομικούς λόγους )απενεργοποίησης του ήχου της κάμερας.

Άρα είναι θέμα vodafone menu;)

 

Δεν εχω το vodafone live.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το vodafone live.

 

:wacko: :blink: :wacko:

Τώρα με κούφανες!!!!

Νόμιζα ότι μόνο το live ήταν έτσι.

Αυτό που σού είπα για τα live κινητά(ανεξαρτήτως μάρκας)ισχύει.

Αλλά νόμιζα ότι το κανονικό είχε απενεργοποίηση του ήχου της κάμερας.

Όντως, παράλειψη:(

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Oxi,

ουτε το κανονικο εχει απενεργοποιηση του ηχου της καμερας. Η μονη λυση, ειναι αυτη που ειπε το παληκαρι λιγο πριν. Το βαζεις στο αθορυβο, κανεις τη δουλεια σου και μετα το "βγαζεις" απο το αθορυβο. Ειναι λιγο μπελας. Εκτος αν καποιος αλλος ξερει κανενα αλλο τρυκ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...