Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ου καλά ...  αν  καταναλώσεις λιγότερα μπορείς να πάρεις σουβλάκια, σουπερμαρκετ,  να μην πληρώσεις τον επομενο μηνα , δωρα και πολλααα αλλα.

Δεν ειναι ανάγκη να το συνεχίσεις cmrv έχει τοσο πολλά επιπλέον και καινοτομίες που δεν γίνεται ευκολα σύγκριση με τα παλαιού τύπου όμοια πακέτα ....    μια ιδέα ήταν για να ψιλιαστούν όσοι δεν το έχουν κάνει ακόμα

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, blizard said:

Ου καλά ...  αν  καταναλώσεις λιγότερα μπορείς να πάρεις σουβλάκια, σουπερμαρκετ,  να μην πληρώσεις τον επομενο μηνα , δωρα και πολλααα αλλα.

Δεν ειναι ανάγκη να το συνεχίσεις cmrv έχει τοσο πολλά επιπλέον και καινοτομίες που δεν γίνεται ευκολα σύγκριση με τα παλαιού τύπου όμοια πακέτα ....    μια ιδέα ήταν για να ψιλιαστούν όσοι δεν το έχουν κάνει ακόμα

 

Βαλε στην υπογραφή σου ολα τα "καλούδια" του liquid ώστε σε κάθε σου ποστ να βλέπουν όλοι τι δίνει.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο καρτοκινητό με διάρκεια 60 ημέρων 🙂  οι παροχές και τα χρήματα έχουν διαρκεια 60 ημερών το δώρο πρέπει να το πάρεις το 1ο μήνα ... δεν υπάρχει άλλο με παροχές που τις μοιράζεις όπως θες σε 2 μηνες .100mb.png.e8181354a4039a052cca4c0a5f7fddb7.png

 

cmrv.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

@panos.k2Μπέρδεψες τα νήματα το καλύτερο καρτοκινητό vs το καλύτερο δίκτυο.. οκ βέβαια το μήνυμα περνάει..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

@panos.k2Μπέρδεψες τα νήματα το καλύτερο καρτοκινητό vs το καλύτερο δίκτυο.. οκ βέβαια το μήνυμα περνάει..

Μολις Το κατάλαβα Ευχαριστω. Το περνάω αμέσως στο άλλο νήμα. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε ξέρω αν ταιριάζει πλήρως εδώ το θέμα αλλά...

Αυξήσεις σε τηλεφωνία και Ίντερνετ μετά τις εκλογές - Οι πάροχοι θα μπορούν να αλλάζουν τις τιμές ανάλογα με τον πληθωρισμό

https://www.ethnos.gr/Economy/article/265706/ayxhseissethlefoniakaiinternetmetatiseklogesoiparoxoithamporoynnaallazoyntistimesanalogametonplhthorismo

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 

Καλημέρα σε όλους, λοιπόν έχω μπερδευτεί με cu, whats up, frog, q, κτλ ποια είναι η πιο συμφέρουσα καρτοκινητη ρε παιδιά; μπορεί κάποιος να με ξεμπλέξει; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, teopanta1 said:
 

Καλημέρα σε όλους, λοιπόν έχω μπερδευτεί με cu, whats up, frog, q, κτλ ποια είναι η πιο συμφέρουσα καρτοκινητη ρε παιδιά; μπορεί κάποιος να με ξεμπλέξει; 

Πρώτα σιγουρέψου ποιες εταιρίες έχουν καλό σήμα στα μέρη που το θέλεις. Μετά πες πόση ομιλία/SMS/internet θέλεις κάθε μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πρώτα σιγουρέψου ποιες εταιρίες έχουν καλό σήμα στα μέρη που το θέλεις. Μετά πες πόση ομιλία/SMS/internet θέλεις κάθε μήνα. 

Vodafone και wind έχουν καλό σήμα σίγουρα για cosmote δεν είμαι σίγουρος, sms δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα data ναι τα θέλω και ομιλία μπορώ να πω ότι κάνω μια χρήση γύρω στα 1000 λεπτά τον μήνα 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, teopanta1 said:

Vodafone και wind έχουν καλό σήμα σίγουρα για cosmote δεν είμαι σίγουρος, sms δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα data ναι τα θέλω και ομιλία μπορώ να πω ότι κάνω μια χρήση γύρω στα 1000 λεπτά τον μήνα 

Αφου μιλάς τόσο, με 15ε ανανέωση κάθε μήνα θα έχεις σε όλες τις εταιρίες απεριόριστη ομιλία και κάποια σμσ και GB. Στο liquid με 8ε θα έχεις 1118 λεπτά περιπου. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, VIPdriver said:

Αφου μιλάς τόσο, με 15ε ανανέωση κάθε μήνα θα έχεις σε όλες τις εταιρίες απεριόριστη ομιλία και κάποια σμσ και GB. Στο liquid με 8ε θα έχεις 1118 λεπτά περιπου. 

Στο liquid όμως 1118΄ λεπτά ομιλίας με 8€ σημαίνουν πρακτικά λίγα data και 0 sms αφού η αναλογία πάει 1118' λεπτά ή 6gb ή 1118 sms. Oπότε με 8€ συνδρομή στο liquid και αν μιλάς 1000' λεπτά ή αλλιως 1000 κλήσεις του 1' αφού είναι 1' η χρέωση τότε περισσεύουν απο την 8αρα ανανέωση κάπου 0,75€ που αντιστοιχούν σε περίπου 625mb. Οπότε  με 1000' έχεις πολύ λίγα mb. Αν και ξεκάθαρα πολύ περισσότερα από όσα δίνει το οποιοδήποτε πακέτο των 7.25€/30 ημέρες σε οποιαδήποτε καρτοκινητή

Αν από την άλλη αν δεν έχεις θέμα να βάζεις 15αρα τότε σίγουρα συμφέρει αφού έχεις απεριόριστη ομιλία με το υπόλοιπο απο το 15αρι να έχεις περίπου 11,3gb που και πάλι είναι περισσότερα απο όσα δίνει το όποιο πακέτο καρτοκινητής.. Η αν το συνδυάσεις με τα 10€ και bigbang κρυστάλλους παίρνεις το απόλυτο vfm απεριόριστη ομιλία + 200gb/μήνα συν περίσσευμα για κάνα sms ή κουπόνι.. Αυτά για τους μη καλοκαιρινούς μήνες γιατί τώρα που τρέχει η καλοκαιρινή προσφορά συμφέρει liquid 15αρι για ομιλία και απεριόριστα data και μάζεμα πόντων για bigbang το χειμώνα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, teopanta1 said:

Vodafone και wind έχουν καλό σήμα σίγουρα για cosmote δεν είμαι σίγουρος, sms δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα data ναι τα θέλω και ομιλία μπορώ να πω ότι κάνω μια χρήση γύρω στα 1000 λεπτά τον μήνα 

cu με το πακέτο 10,9 έχεις απεριόριστη ομιλία δηλαδή 12 ευρώ κάρτα με τον φόρο καρτοκινητής και 3gb internet. Με τις άλλες επιλογές τις αγοράς για απεριόριστη ομιλίας θέλεις 15 € κάρτα τον μήνα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνανε προσφορά από vodafone 7+1 gb data 1600 προς όλους και 1600 sms 12,5 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Τι λέτε συμφαιρει; ή να επιμείνω να το κάνω cu; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, teopanta1 said:

Παιδιά μου κάνανε προσφορά από vodafone 7+1 gb data 1600 προς όλους και 1600 sms 12,5 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Τι λέτε συμφαιρει; ή να επιμείνω να το κάνω cu; 

Μια χαρά μου φαίνεται. Αν σου φτάνουν τα 1600 λεπτά είσαι οκ.  Τα data είναι καλά για 12,5€. Ειδάλλως 10,90 με 12€ κατάθεση στο cu απεριόριστα προς όλους και 3gb συν sms. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο box now έχουν οφέλη μόνο όσοι έχουν cosmote; δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και οι υπόλοιποι; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τέλη του μήνα ταξιδεύω 6 μέρες Τουρκία και ίσως πριν τα Χριστούγεννα 10-15 μέρες Νέα Υόρκη. Οπότε κοιτάζω χρεώσεις roaming.

Η Cosmote (What's Up) νομίζω έχει 1,04€ το λεπτό για Τουρκία και 3,08€ για ΗΠΑ. Οι πιο πρόσφατοι πίνακες δεν φαίνονται όμως.

Η Nova δίνει 0,99€ το λεπτό σε Τουρκία και ΗΠΑ! Αλλά έχει το ακριβότερο SMS.

https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/free2go-roaming-pricelist-01-04-2023.pdf

H Vodafone απλά απαράδεκτη. 5,31€ για κάθε λεπτό ομιλίας προς Ελλάδα!!! Ευτυχώς οι εισερχόμενες (για καμιά κλήση που πρέπει οπωσδήποτε να απαντηθεί), έχουν 1,98€. Αν ήθελε να είναι "σωστή" εταιρία, θα έπρεπε στην Τουρκία να δίνει δωρεάν roaming (όπως και στην ΕΕ), μέσω της Vodafone TR. Την ίδια μητρική εταιρία υποτίθεται έχουν...

https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/basic-charges-consumers/

 

Υ.Γ. Εννοείται πως για data, θα αγοράσω τοπική SIM. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Τέλη του μήνα ταξιδεύω 6 μέρες Τουρκία και ίσως πριν τα Χριστούγεννα 10-15 μέρες Νέα Υόρκη. Οπότε κοιτάζω χρεώσεις roaming.

Η Cosmote (What's Up) νομίζω έχει 1,04€ το λεπτό για Τουρκία και 3,08€ για ΗΠΑ. Οι πιο πρόσφατοι πίνακες δεν φαίνονται όμως.

Η Nova δίνει 0,99€ το λεπτό σε Τουρκία και ΗΠΑ! Αλλά έχει το ακριβότερο SMS.

https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/free2go-roaming-pricelist-01-04-2023.pdf

H Vodafone απλά απαράδεκτη. 5,31€ για κάθε λεπτό ομιλίας προς Ελλάδα!!! Ευτυχώς οι εισερχόμενες (για καμιά κλήση που πρέπει οπωσδήποτε να απαντηθεί), έχουν 1,98€. Αν ήθελε να είναι "σωστή" εταιρία, θα έπρεπε στην Τουρκία να δίνει δωρεάν roaming (όπως και στην ΕΕ), μέσω της Vodafone TR. Την ίδια μητρική εταιρία υποτίθεται έχουν...

https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/basic-charges-consumers/

 

Υ.Γ. Εννοείται πως για data, θα αγοράσω τοπική SIM. 

Τραγική η Vodafone. Εσύ δεν έχεις κάποιο συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Gv2008 said:

Τραγική η Vodafone. Εσύ δεν έχεις κάποιο συμβόλαιο;

Όχι, έχω 3 καρτοκινητά (φοιτητικό CU βασικό νούμερο και εναλλάξ βάζω κάρτα σε φοιτητικό What's Up και Q). 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Όχι, έχω 3 καρτοκινητά (φοιτητικό CU βασικό νούμερο και εναλλάξ βάζω κάρτα σε φοιτητικό What's Up και Q). 

Μάλιστα. Καλύτερα να πάρεις κάρτα από την Τουρκία και να καλείς στην Ελλάδα από τα δωρεάν λεπτά που δίνουν προς Ε.Ε. Δεν ξέρω βέβαια πως θα σε παίρνουν 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τέλη του μήνα ταξιδεύω 6 μέρες Τουρκία και ίσως πριν τα Χριστούγεννα 10-15 μέρες Νέα Υόρκη. Οπότε κοιτάζω χρεώσεις roaming.
Η Cosmote (What's Up) νομίζω έχει 1,04€ το λεπτό για Τουρκία και 3,08€ για ΗΠΑ. Οι πιο πρόσφατοι πίνακες δεν φαίνονται όμως.
Η Nova δίνει 0,99€ το λεπτό σε Τουρκία και ΗΠΑ! Αλλά έχει το ακριβότερο SMS.
https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/free2go-roaming-pricelist-01-04-2023.pdf
H Vodafone απλά απαράδεκτη. 5,31€ για κάθε λεπτό ομιλίας προς Ελλάδα!!! Ευτυχώς οι εισερχόμενες (για καμιά κλήση που πρέπει οπωσδήποτε να απαντηθεί), έχουν 1,98€. Αν ήθελε να είναι "σωστή" εταιρία, θα έπρεπε στην Τουρκία να δίνει δωρεάν roaming (όπως και στην ΕΕ), μέσω της Vodafone TR. Την ίδια μητρική εταιρία υποτίθεται έχουν...
https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/basic-charges-consumers/
 
Υ.Γ. Εννοείται πως για data, θα αγοράσω τοπική SIM. 
Αφού θα αγοράσεις τοπικές σιμ για ίντερνετ το ιδανικό είναι να καλείς μέσω voip παρόχων.. Έτσι έκανα στην Τουρκία εγώ πριν λίγες ημέρες. Ας σε καλούν σε Messenger viber whatsapp οι άλλοι και εσύ θα βγάζεις κλήσεις κανονικά μέσω voip.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Τελικά όλες οι εταιρείες σου μηδενιζουν το υπόλοιπο αν δεν ανεωσεις ανά 2 μηνες ή κάποια είναι πιο σωστή και κρατάει παραπάνω??

Επίσης ποιο πακέτο ειναι πιο φτηνο για τη βασικη 2μηνιαια ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MAD 13 said:

Τελικά όλες οι εταιρείες σου μηδενιζουν το υπόλοιπο αν δεν ανεωσεις ανά 2 μηνες ή κάποια είναι πιο σωστή και κρατάει παραπάνω??

Επίσης ποιο πακέτο ειναι πιο φτηνο για τη βασικη 2μηνιαια ανανέωση?

Στην Q και στο F2G εάν αγοράσεις πακετο λίγες μέρες πριν το 2μηνο, παρατείνει το υπόλοιπο χρημάτων έως την ημερομηνία της λήξης του πακέτου. Επισης από ότι λέει ο κόσμος, μπορείς σε αυτά τα 2 καρτοκινητα να δέχεσαι εισερχομενες και σμσ για 12 μήνες χωρίς ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο καρτοκινητο για data και ομιλία όλα απεριόριστα είναι το neo. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...