Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής το μπόνους το δίνει με ανανέωση από 10€ και πάνω, όπως γράφει στην εφαρμογή. Τώρα θα το χρεώνει. Με κάτω από 10€ δεν δίνει μπόνους ούτε θα χρεώνει τίποτα. Με 9€ και κάτω πχ θα είμαστε οκ.

Ο βάτραχος δεν συγκρίνεται με την Q πουθενά. Τα 120'/3€ τα δίνει μόνο σε εβδομάδα διπλασιασμού. Τα υπόλοιπα άστα να πάνε. Έχει βέβαια την πολιτική του διμήνου και τριμήνου φραγής. Από ίντερνετ, άστα να πάνε. Μόνο το κονέ που έχει η Q φτάνει για λογική χρήση. Τα υπόλοιπα πακέτα καουντντάουν είναι τα φτηνότερα της αγοράς. Αγοράζεις ότι χρειάζεσαι.

Ραντεβού τον Αύγουστο για λεπτομέρειες.

 

ΥΓ

Τα 10€ της φορητότητας δεν χάνονται αλλά μπαίνουν στην κάρτα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Θα γνωριζουμε καλυτερα απο Αυγουστο και μετα λοιπον.

 

Τα 120' εχουν κοστος 6ευρω; Αυτο εννοεις σωστα;

 

Κάθε 2η εβδομάδα το πακετο 60'/3€/μηνας γίνεται 120'/3€/μηνας

Link to comment
Share on other sites

Σε λεπτά ομιλιας η κιου εχει τα φτηνότερα, αφου το καουνταουν δινει 150-300 λεπτα με 3 ευρω. Εαν ομως σε καποιον/α φτανουν τα 120/μηνα, θα προτιμησει το καλυτερο σημα.

 

Συνολικά ομως το κόστος της κιου ανεβαινει με το νεο χαρατσι.

Link to comment
Share on other sites

Σε λεπτά ομιλιας η κιου εχει τα φτηνότερα, αφου το καουνταουν δινει 150-300 λεπτα με 3 ευρω. Εαν ομως σε καποιον/α φτανουν τα 120/μηνα, θα προτιμησει το καλυτερο σημα.

 

 

 

Συνολικά ομως το κόστος της κιου ανεβαινει με το νεο χαρατσι.

 

Όχι δεν ανεβαίνει σε κάποιον απλό χρήστη που αγοράζει καουντντάουν. Ανεβαίνει σε αυτόν που βάζει κάρτα και δεν κοιτάει τι χρεώνεται. Και τώρα δεν γίνεται και τόσο ακριβό που ανεβαίνει 1,70 το ανανεωμένο δώρο. Αν τα χρειάζεται κάποιος σιγά το κόστος. Αν δεν τα χρειάζεται κάποιος βάζει 6€ και δεν αλλάζει τίποτα. Απορώ γιατί έγινε τέτοιο θέμα. Να φύγει κάποιος από Q γιατί θα πληρώσουν κάποιοι 1,70€ για κάποιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Φευγει κάποιος από κιου διότι η κιου είναι η μοναδική που χρεώνει αέρα σε κάθε ανανέωση. Από 1η Αυγουστου, εκτός του 0,30€ που χρεωνε σε κάθε ανανέωση, θα χρεώνει και 1,70€. Με όποιον τρόπο και να το δεις, είναι χρέωση 2,00€ κάθε μηνα, που κανένα άλλο καρτοκινητο δεν χρεώνει. Όποιος θέλει να τα δίνει, ας τα δίνει. Όποιος όχι, φευγει. Το να προσπαθεις να πεισεις τον κόσμο ότι τον συμφέρει το 2ευρο χαράτσι κάθε μήνα είναι παραλογο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που χρειάζεται τα πολλά λεπτά προς Q θα πληρώσει το 1,70. Αυτός που δεν τα χρειάζεται θα βάζει 6€ και θα είναι εντάξει. Επιμένεις χωρίς λόγο. Έχουν κάνει την έρευνα αγοράς. Λες να φύγει ο κόσμος γι αυτό??. Τίποτα δεν θα αλλάξει και ο περισσότερος κόσμος ούτε που θα το πάρει χαμπάρι. Εσείς εδώ που σχολιάζετε δεν είσαστε καν στην Q για λόγους που δεν με αφορούν.

Αυτά που πληρώνετε τον μήνα στους άλλους είναι περισσότερα από τα χαράτσια.

Να είσαστε όπου θέλετε.

Ναι παίρνω ποσοστά για να πείσω 5 άτομα που δεν είναι στην κιού να μην φύγουν.:lol::lol: Είναι παράλογο όντως.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω όσοι έβαζαν 10€ και άνω, όπως επίσης γονείς και παππουδες θα αλλάξουν πάροχο. Είναι εξοργιστικό το μηνιαίο χαράτσι που θα μπει. Η κιου έχει αλλάξει χαρακτήρα. Υποτίθεται ήταν φτηνή καρτοκινητη για κόσμο με λίγες απαιτήσεις. Αυτό μόνο η φρογκ είναι πια. Και έχει και καλυτερο σήμα από κιου.
Link to comment
Share on other sites

Όνειρα θερινής νυκτός. Ο έρωτας σου με τον ψόφιο βάτραχο δεν σε αφήνει να δεις την πραγματικότητα. Δεν πειράζει. Κανένας δεν θα φύγει γιατί θα χρεώσει η εταιρεία 1,70 ένα καλό πακέτο. Τέτοιο μίσος είναι περίεργο. Ούτε εσύ θα φύγεις γιατί έχεις ήδη φύγει γιατί δεν έχεις σήμα. Καλό ταξίδι. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όνειρα θερινής νυκτός. Ο έρωτας σου με τον ψόφιο βάτραχο δεν σε αφήνει να δεις την πραγματικότητα. Δεν πειράζει. Κανένας δεν θα φύγει γιατί θα χρεώσει η εταιρεία 1,70 ένα καλό πακέτο. Τέτοιο μίσος είναι περίεργο. Ούτε εσύ θα φύγεις γιατί έχεις ήδη φύγει γιατί δεν έχεις σήμα. Καλό ταξίδι. :lol:

 

Ουτε έρωτας, ουτε μίσος. Την τσέπη μου κοιτάω. Δεν είπα ότι δεν έχω σήμα, είπα ότι έχω χάλια σήμα. Βέβαια δεν θα είναι πρωτη φορα που παραπληροφορεις για μένα...

Link to comment
Share on other sites

πάλι παραπληροφόρηση από το ίδιο άτομο ακούς εκεί έρωτας η μίσος ? και γω που έχω σήμα δηλαδή θα κάθομαι να βάζω κάρτα και να μου παίρνουν τα μισά επειδή δεν έχουν πελάτες αρμεγουν τους υφιστάμενους ?

πάντως αν βάλουν το νεο χαράτσι και στις εξαευρες θα είναι για γέλια όχι ότι δεν είναι και στις άλλες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πάλι παραπληροφόρηση από το ίδιο άτομο ακούς εκεί έρωτας η μίσος ? και γω που έχω σήμα δηλαδή θα κάθομαι να βάζω κάρτα και να μου παίρνουν τα μισά επειδή δεν έχουν πελάτες αρμεγουν τους υφιστάμενους ?

πάντως αν βάλουν το νεο χαράτσι και στις εξαευρες θα είναι για γέλια όχι ότι δεν είναι και στις άλλες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ξεχνάει με ποιον μιλάει και παιζει αυτόματος τηλεφωνητης...

Link to comment
Share on other sites

Θα σας φάει η στεναχώρια που δεν έχετε στις άλλες φτηνά πακέτα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, 6€ ελάχιστη ανανέωση, επέκταση λήξης υπολοίπου και εισερχόμενες για έναν χρόνο ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο.

Αφού δεν σας φτάνουν αυτά και δεν έχετε οικονομικό πρόβλημα, να περνάτε καλά και να γράφετε εδώ για να βλέπουν όλοι το επίπεδο των haters. Η κιού είναι η οικονομικότερη καρτοκινητή (για λογική χρήση) σε ολόκληρο τον κόσμο. Κάποιος μπορεί με 3-4€ τον μήνα να έχει πλήρως λειτουργική σύνδεση, με ομιλία και δεδομένα. Όλοι οι συνδρομητές της το γνωρίζουν. Εδώ γράφουμε για να περνάει η ώρα.

Ασκήσεις αντιπαράθεσης κάνουμε και έχετε ηττηθεί κατά κράτος.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα, εκτός από αυτό που λέει στην παρένθεση (με λογική χρήση). Η χρήση του καθενός είναι διαφορετική και σίγουρα κάτι το υποκειμενικό. Αλλά αυτά που παίρνεις με 3-4 ευρώ το μήνα είναι ελάχιστα και πρέπει να κάνεις πολύ μαζεμένη χρήση για να σου αρκούν. Θα το έλεγα και φτωχική.

Ο μεγάλος χρόνος που κρατάει μέχρι να λήξει δεν είναι κανένα φοβερό πλεονέκτημα για κάποιον που το έχει για κύριο νούμερο, αφού ακόμα και να αρκείται στη "λιτότητα" κάθε 2 μήνες θα χρειαστεί να ανανεώσει. Βοηθάει μόνο αυτούς που το έχουν για 2ο ή 3ο νούμερο για συγκεκριμένη χρήση. Πχ έχω wind στο σταθερό που δίνει και 1500' σε κινητά wind/q και βάζω προώθηση όλων των κλήσεων στο q όταν πάω διακοπές, και αφού είναι νούμερο που δεν καλεί κανένας ξέρω ότι με καλούν στο σταθερό όταν χτυπήσει. Σε αυτό το (πραγματικό) σενάριο χρήσης με βόλεψε που δεν χρειάστηκε να βάλω κάρτα τώρα που λείπω. Αλλά οκ και να μην το είχε, να έβαζα μια 6αρα δεν ήταν και κάτι που θα μου έριχνε έξω τον προϋπολογισμό μου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα, εκτός από αυτό που λέει στην παρένθεση (με λογική χρήση). Η χρήση του καθενός είναι διαφορετική και σίγουρα κάτι το υποκειμενικό. Αλλά αυτά που παίρνεις με 3-4 ευρώ το μήνα είναι ελάχιστα και πρέπει να κάνεις πολύ μαζεμένη χρήση για να σου αρκούν. Θα το έλεγα και φτωχική.

 

Εξαρτάται. Ενώ λες ότι είναι υποκειμενικό, μετά λες ότι είναι φτωχικό... :lol: Σε εμένα και οι 2 οι γονείς μια χαρά έχουν βολευτεί δεδομένου ότι χρειάζονται κάποια λίγα data (400~500ΜΒ) και μερικά λεπτά να καλούν και μια χαρά βολεύονται με 3~4 ευρώ το μήνα με την (φτωχική) τους σύνταξη. Δεν ξέρω εάν θα κρατήσει αυτή η προσέγγιση μετά τις τελευταίες εξελίξεις με το 1,70 (βασικά είναι 40% του πακέτου εάν το σκεφτείς) αλλά όπως καταλαβαίνεις, μια χαρά είναι η Q για ορισμένους.

Link to comment
Share on other sites

Ε, μα ναι, εξαρτάται από τη χρήση, αλλά για να αρκείται κανείς με τέτοιες παροχές πρέπει να κάνει πολύ μικρή χρήση, να αρκείται στο να τον καλούν περισσότερο ή να είναι μεγάλης ηλικίας χωρίς smartphone κλπ. Για τον υπόλοιπο κόσμο, αν δεν έχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα, δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση να δίνεις 4 ευρώ το μήνα ή 10-12 με πολλαπλάσιες και που συμβαδίζουν με την τυπική χρήση που κανείς το 2021 με smartphone.

Χώρια που βλέποντας την δική μου χρήση που το έχω ως 3ο νούμερο, η 6€ ανανέωση δεν λέει και πολλά. Γιατί για να ενεργοποιήσεις 2 πακέτα των 3€ για να έχεις για 2 μήνες πχ, θες 8€ ανανέωση με τα χαράτσια.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκεφτείτε ότι για να αποφύγετε το νέο χαρατσι θα χρειάζεστε 6ε κάθε μήνα, δηλαδή 12€/2μηνο, σε αντίθεση με το αντίστοιχο οικονομικό καρτοκινητο των πρασινων που θα γίνεται η δουλειά σας με 10€/2μηνο.

 

Και όσοι βάζετε 10€ και άνω στην κιου, θα δίνετε 2€ χαράτσι.

 

Τελικά πραγματι το σκέφτηκαν πολυ στην κιου, το 2ευρω έξτρα θα σας το παιρνουν είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο και όχι 3 λεπτά, την θεωρούμε πλεονέκτημα ή μπα;;;

Το να μιλάς π.χ. 45'' και να χρεώνεσαι 3 λεπτά είναι χαράτσι ή όχι;;;

Μάλλον για αυτό πετάμε χαρταετό.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο και όχι 3 λεπτά, την θεωρούμε πλεονέκτημα ή μπα;;;

Το να μιλάς π.χ. 45'' και να χρεώνεσαι 3 λεπτά είναι χαράτσι ή όχι;;;

Μάλλον για αυτό πετάμε χαρταετό.

 

Και άλλου υπάρχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς το 3λεπτο...

Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

Και άλλου υπάρχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς το 3λεπτο...

Μπράβο, καλό είναι αυτό. Που;

Link to comment
Share on other sites

Φρογκ της κοσμοτε. Τόσες σελίδες για αυτό μιλάμε. Ο εφιάλτης του pavlitakis1...
χαχα σωστός και είναι cosmote δίκτυο και όχι ότι να ναι ,βλέπε R

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι φτωχοί χρησιμοποιούμε φτωχικά πακέτα γιατί έχουμε φτωχικες ανάγκες. Εσείς προσπαθείτε να μας πείσετε να γίνουμε πλούσιοι ή να παραμείνουμε φτωχοί αγοραζοντας πλούσια πακέτα?:lol:

Υπάρχουν βέβαια και οι φτωχοί με την ψευδαίσθηση ότι αγοράζοντας ακριβά πακέτα γίνονται πλούσιοι.

 

 

 

Φρογκ της κοσμοτε. Τόσες σελίδες για αυτό μιλάμε. Ο εφιάλτης του pavlitakis1...

 

60' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Τρομερό πακέτο.

Σήμερα η κιού έδωσε 150' με 3€ προχθές 3γβ με 2€.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει χαρατσι στην 6ευρη ανανεωση καθε μηνα με 6 ευρω ανανεωση εισαι αρχοντας του καρτοκινητου σου, φτωχικος. Και τσιμπας τα καουν νταουν αναλογα τι θες. Με ενα-δυο ΚΟΝΕ εχεις λυσει και το θεμα ιντερνετ σε λογικα πλαισια, καπου διαβασα για 100giga το μηνα οτι χρειαζεται καποιος..... ημαρτον
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά από 9€ δεν θα υπάρχει χαράτσι. Το μπόνους δίνεται από 10€ και πάνω. Η αυτοψία θα δείξει. Βλέπω να έρχονται πολλοί στην κιου το επόμενο διάστημα. Τέτοιες τιμές δεν υπάρχουν πουθενά.

Εντάξει, αν είσαι άνεργος και βλέπεις τσόντες όλη μέρα, τα 100γβ δεν φτάνουν ούτε για 10 μέρες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...