Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

Εχω 2 καρτοκινητα εκ των οποιων το ενα vodafone.Επειδη δεν ειμσι ευχαριστημενος απο τα πακετα της,συμφερει να το κανω what'up???

Αν τους ζητησω να επικοινωνησουν μαζι μου θα γινει δουλειά;

Ευχαριστω

 

 

OptoStyle

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

Εχω 2 καρτοκινητα εκ των οποιων το ενα vodafone.Επειδη δεν ειμσι ευχαριστημενος απο τα πακετα της,συμφερει να το κανω what'up???

Αν τους ζητησω να επικοινωνησουν μαζι μου θα γινει δουλειά;

Ευχαριστω

 

 

OptoStyle

Καλημέρα. Τι χρήση κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

Εχω 2 καρτοκινητα εκ των οποιων το ενα vodafone.Επειδη δεν ειμσι ευχαριστημενος απο τα πακετα της,συμφερει να το κανω what'up???

Αν τους ζητησω να επικοινωνησουν μαζι μου θα γινει δουλειά;

Ευχαριστω

 

 

OptoStyle

 

Όχι δεν σε συμφέρει σε καμμία περίπτωση.

Σύγκρινε απλά τα πακέτα της κάθε εταιρείας και δεν θα βρείς κάτι καλύτερο στο WU. Τουλάχιστον όσο αφορά χρόνο ομιλίας και SMS

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

Εχω 2 καρτοκινητα εκ των οποιων το ενα vodafone.Επειδη δεν ειμσι ευχαριστημενος απο τα πακετα της,συμφερει να το κανω what'up???

Αν τους ζητησω να επικοινωνησουν μαζι μου θα γινει δουλειά;

Ευχαριστω

 

 

OptoStyle

 

Στο what's up το μόνο που θα κερδίσεις είναι κάλυψη-ποιότητα και σταθερότητα σήματος + μεγαλυτερςς ταχύτητες ίντερνετ αλλά η τσέπη σου θα αδειάζει περισσότερο και θα έχεις και λιγότερες παροχές ίντερνετ και ομιλίας από το CU. Αν είσαι ικανοποιημένος με την ποιότητα δικτύου της Vodafone δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις. Αλήθεια όμως γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος με τα πακέτα του cu? Ίσα ίσα θεωρώ ότι δίνει περισσότερα στα ίδια λεφτά σε σχέση με το what's up.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι χρήση κάνεις?
Καλημερα.Δεν το χρησιμοποιω και τοσο πολυ..Απλα αν εχει καλυτερο σημα στα δεδομενα,για να κραταω ισα ισα το νουμερο

 

OptoStyle

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του

 

OptoStyle

Στο what's up το μόνο που θα κερδίσεις είναι κάλυψη-ποιότητα και σταθερότητα σήματος + μεγαλυτερςς ταχύτητες ίντερνετ αλλά η τσέπη σου θα αδειάζει περισσότερο και θα έχεις και λιγότερες παροχές ίντερνετ και ομιλίας από το CU. Αν είσαι ικανοποιημένος με την ποιότητα δικτύου της Vodafone δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις. Αλήθεια όμως γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος με τα πακέτα του cu? Ίσα ίσα θεωρώ ότι δίνει περισσότερα στα ίδια λεφτά σε σχέση με το what's up.
Η αληθεια ειναι οτι επειδη η αλλη καρτα ειναι Q,συνηθησα με 3-4 ευρω να την βγαζω μια χαρα,και μου κακοφαινονται τα δεκαρια και τα δωδεκαρια για μια τρυπα στο νερο

 

OptoStyle

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν το χρησιμοποιω και τοσο πολυ..Απλα αν εχει καλυτερο σημα στα δεδομενα,για να κραταω ισα ισα το νουμερο

 

OptoStyle

Αν είναι για να συντηρείς το νούμερο μπορείς να το κάνεις με το cashback με λίγα χρήματα αλλιώς μπορείς να πας στην Wind που με ενεργοποίηση χαμηλής αξίας πακέτων παίρνει παράταση το υπόλοιπο και κατ επέκταση και η λήξη του αριθμού. Στην q έχεις και ανανέωση από 6€ συγκεκριμένες μέρες την εβδομάδα (περίπου 2)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..απαντησα πιο πανω οτι εχω Q

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..απαντησα πιο πανω οτι εχω Q

 

OptoStyle

 

Για "μόνο συντήρηση" το πιο φτηνό είναι το CU με το cashback. Μετά έρχεται το κιου και μετά όλα τα υπόλοιπα καρτοκινητά.

 

Για "καλύτερο σήμα" θα πρέπει να δοκιμάσεις και τις 3 εταιρίες στα σημεία που θα χρειαστείς ίντερνετ. Κανένας δεν μπορεί να ξέρει τι κάλυψη έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

Εχω 2 καρτοκινητα εκ των οποιων το ενα vodafone.Επειδη δεν ειμσι ευχαριστημενος απο τα πακετα της,συμφερει να το κανω what'up???

Αν τους ζητησω να επικοινωνησουν μαζι μου θα γινει δουλειά;

Ευχαριστω

 

 

OptoStyle

 

Θα μπορούσες να το κάνεις Frog (Cosmote), αλλά τα πακέτα data είναι για 25 μέρες.

 

https://www.frogmobile.gr/el

 

Αν θες απλά να συντηρείς τον αριθμό, μπορείς στη Vodafone να χρησιμοποιείς την υπηρεσία Cashback. Βρίσκεις ένα προϊόν που σε ενδιαφέρει, το παίρνεις από το supermarket, σκαναρεις την απόδειξη και σου ανανεώνει το υπόλοιπο για 2 μήνες νομίζω. Όταν σου έρθει επιβεβαίωση πατάς εξαργύρωση.

 

https://ibb.co/zRchr6P

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι κανω στο cashback?

Δηλαδη μπορω να το κανω στο υπαρχων CU που εχω?

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καποιος που θελει υπηρεσιες μονιμες περισσοτερες ή λιγοτερες απο Q, χωρις ψαξιμο και προγραμματισμο παει τα σκαει σε συμβολαιο, δεν ερχεται εδω να κλαψουριζει.

Απλα πραματα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που θελει υπηρεσιες μονιμες περισσοτερες ή λιγοτερες απο Q, χωρις ψαξιμο και προγραμματισμο παει τα σκαει σε συμβολαιο, δεν ερχεται εδω να κλαψουριζει.

 

Απλα πραματα.

απλά πάει cu και ησυχάζει το κεφάλι του μια και καλή,ούτε συμβόλαια ούτε νταβατζηλικια και κρυφες χρεώσεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

απλά πάει cu και ησυχάζει το κεφάλι του μια και καλή,ούτε συμβόλαια ούτε νταβατζηλικια σε χρεώσεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Απο εκει εκανα φορητοτητα, εφαγα το υπολοιπο σε αγορες και εφερα το νουμερο Q, ο καθενας εχει τις εμπειριες του και αποφασιζει.

Σε online φορητοτητα με διπλασιασμο υπολοιπου οι παροχες ειναι αψογες με 2 κονε 33 γιγα εχει τωρα το νουμερο. Και με μικρο πακετακια απο το καουνταουν καλυπτω και την ομιλια.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που θελει υπηρεσιες μονιμες περισσοτερες ή λιγοτερες απο Q, χωρις ψαξιμο και προγραμματισμο παει τα σκαει σε συμβολαιο, δεν ερχεται εδω να κλαψουριζει.

 

Απλα πραματα.

Ειδικά όταν δεν έχει καν Q. Αυτό είναι το αστείο της υπόθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά όταν δεν έχει καν Q. Αυτό είναι το αστείο της υπόθεσης.

 

Δεν με ενδιαφερει καν τι εχει καποιος. Εγω απανταω στα γραπτα, δεν βλεπω καν ποιο μελος ειναι και τι μπορει να εχει. Δεν εχω χρονο για ερευνα χωρις οφελος. :)

Το συγκεκριμενο μερος ειναι για βοηθεια ωστε να βγουμε κερδισμενοι ολοι, οπως και ολα τα αλλα threads. Ειρωνειες κατηγοριες κτλπ δεν πιανουν τοπο και περνανε στο ντου-κου.

 

Οταν εψαχνα που να κανω φορητοτητα ηταν πολυ ευκολο που να στειλω το νουμερο, μεσα σε 1-2 ωρες ειχα την απαντηση. Βοηθησε εδω το thread. Ως τωρα δεν υπαρχει κανενα μειονεκτημα εστω σε σχεση με πριν (vodafone). Τωρα τι θα γινει σε 6 μηνες εδω ειμαστε η και αλλου σε αλλο δικτυο.

Edited by n70-spec
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει εκανα φορητοτητα, εφαγα το υπολοιπο σε αγορες και εφερα το νουμερο Q, ο καθενας εχει τις εμπειριες του και αποφασιζει.

 

Σε online φορητοτητα με διπλασιασμο υπολοιπου οι παροχες ειναι αψογες με 2 κονε 33 γιγα εχει τωρα το νουμερο. Και με μικρο πακετακια απο το καουνταουν καλυπτω και την ομιλια.

φυσικά έβαλες 10€ κάρτα κατά την φορητοτητα που εγώ τα έβαλα για απεριόριστα στο cu που δεν έχει η q να τα λέμε αυτά όμως

και επίσης απαντάω που μίλησες για συμβόλαιο και μόνο πράγμα που δεν ισχύει

για όλα τα καρτοκινητα παρά μόνο στην q και σε κανένα αλλο καρτοκινητο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φυσικά έβαλες 10€ κάρτα κατά την φορητοτητα που εγώ τα έβαλα για απεριόριστα στο cu που δεν έχει η q να τα λέμε αυτά όμως

και επίσης απαντάω που μίλησες για συμβόλαιο και μόνο πράγμα που δεν ισχύει

για όλα τα καρτοκινητα παρά μόνο στην q και σε κανένα αλλο καρτοκινητο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σωστα 10ευρω ηταν αναγκαστικο με την αιτηση φορητοτητας ονλαιν

Αυτη τη στιγμη το νουμερο εχει τις υπηρεσιες που χρειαζεται, ιντερνετ και χρονο ομιλιας 200λεπτα τα οποια περισσευουν για την χρηση του συγκεκριμενου.

Το δευτερο σκελος δεν το καταλαβαινω. Βοηθησε με. Ειπα οτι καποιος που δε θελει να ψαχνεται και να στηριζεται στις random προσφορες των καρτοκινητων παει και κανει συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να πάει σε ένα κατάστημα ή ένα περίπτερο.

Στην συνέχεια μπορεί να μας ενημερώσει ώστε να μάθουμε και εμείς.

 

Τελικά δεν πήγε. Της είπα για την ανακοίνωση της κιου για το μηνιαίο χαράτσι των 1,70€ και γελουσε. Φρογκ και σταθερα 3ευρα πακετα και ο'τι περισσεύει μεταφέρεται στον επόμενο μηνα (κατι που δεν κάνει η κιου) και θα εχει και σημα κοσμοτε. Ηδη 2 πελάτες εχασε η κιου...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν πήγε. Της είπα για την ανακοίνωση της κιου για το μηνιαίο χαράτσι των 1,70€ και γελουσε. Φρογκ και σταθερα 3ευρα πακετα και ο'τι περισσεύει μεταφέρεται στον επόμενο μηνα (κατι που δεν κάνει η κιου) και θα εχει και σημα κοσμοτε. Ηδη 2 πελάτες εχασε η κιου...

 

Το χαρατσι 1.70 ισχυει καθε μηνα; Ειναι μονο οταν κανεις ανανεωση; Σε ποιο ποσο; 6; 10; 10+;

Link to comment
Share on other sites

Σωστα 10ευρω ηταν αναγκαστικο με την αιτηση φορητοτητας ονλαιν

 

Αυτη τη στιγμη το νουμερο εχει τις υπηρεσιες που χρειαζεται, ιντερνετ και χρονο ομιλιας 200λεπτα τα οποια περισσευουν για την χρηση του συγκεκριμενου.

 

Το δευτερο σκελος δεν το καταλαβαινω. Βοηθησε με. Ειπα οτι καποιος που δε θελει να ψαχνεται και να στηριζεται στις random προσφορες των καρτοκινητων παει και κανει συμβολαιο.

είπες q η συμβόλαιο σωστά ? απλά σου λέω ότι δεν ισχύει έχει και άλλες πορτοκαλιές ο κήπος,όπου θέλει κόβει ο καθένας το πορτοκαλί του ....χωρίς να είναι σε συμβόλαιο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το χαρατσι 1.70 ισχυει καθε μηνα; Ειναι μονο οταν κανεις ανανεωση; Σε ποιο ποσο; 6; 10; 10+;

Η ανακοίνωση γραφει "καθε πρωτη ανανεωση του μηνα". Βαλε και το χαρατσι 0,30€ καθε ανανεωσης ανεξαρτητου ποσου, παμε στα 2,00€. Με 3 ανανεωσεις κιου, 6,00€ χαρατσι, που σημαινει 2 μηνιαια πακετα ομιλιας δωρο στην φρογκ. Γιατι να τα πεταξει αυτα τα λεφτά στην κιου, ενω μπορεί να τα εχει σε 2 μηνιαια πακετα ομιλιας στην φρογκ;

Link to comment
Share on other sites

είπες q η συμβόλαιο σωστά ? απλά σου λέω ότι δεν ισχύει έχει και άλλες πορτοκαλιές ο κήπος,όπου θέλει κόβει ο καθένας το πορτοκαλί του ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ισχυει και για ολες τις καρτοκινητες. Συμφωνω για τα πορτοκαλια.

btw Πηγα στο frog και δεν ειδα κατι ιδιαιτερο. ( στο site εννοω )

Το national pack το εχει για πλακα η Q μαζι με internet κιολας στα καουντ νταουν.

Δεν λεει πουθενα για ανανεωσεις υπολοιπου. Εχει με 6ευρω;

Πηγα και στο ιντερνετ. Δεν ειδα κατι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ανακοίνωση γραφει "καθε πρωτη ανανεωση του μηνα". Βαλε και το χαρατσι 0,30€ καθε ανανεωσης ανεξαρτητου ποσου, παμε στα 2,00€. Με 3 ανανεωσεις κιου, 6,00€ χαρατσι, που σημαινει 2 μηνιαια πακετα ομιλιας δωρο στην φρογκ. Γιατι να τα πεταξει αυτα τα λεφτά στην κιου, ενω μπορεί να τα εχει σε 2 μηνιαια πακετα ομιλιας στην φρογκ;

 

Ισχυει το χαρατσι στο 6ευρω ανανεωσης;

Link to comment
Share on other sites

 

Ισχυει το χαρατσι στο 6ευρω ανανεωσης;

 

Η ανακοίνωση της κιου λεει "με την πρώτη ανανεωση του μηνα". Για καποιον που του φτανουν τα 120'/μηνα, η φρογκ ειναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση της κιου λεει "με την πρώτη ανανεωση του μηνα". Για καποιον που του φτανουν τα 120'/μηνα, η φρογκ ειναι μονόδρομος.

 

Θα γνωριζουμε καλυτερα απο Αυγουστο και μετα λοιπον.

 

Τα 120' εχουν κοστος 6ευρω; Αυτο εννοεις σωστα;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...