Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δες στο p2ktools,στην επιλογή other features/messages/sms storage τι είναι τικαρισμένο,και κάνε το αντίθετο.

 

Πρώτα πατάς GET,βλέπεις,κάνεις τις αλλαγές,SET και μετά RESTART.

 

Το δοκίμασα και δεν αλλαζει κατι στην μνημη. Παντως το p2ktools μου δειχνει το αντιθετο απο το motorola tool οσον αφορα το sms storage. Με οποιοδηποτε setting η μνημη χωραει μονο ~20 μηνυματα. Μηπως πρεπει να το ξαναδοκιμασω αφου εχω σβησει τα υπαρχοντα μυνηματα;

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα και δεν αλλαζει κατι στην μνημη. Παντως το p2ktools μου δειχνει το αντιθετο απο το motorola tool οσον αφορα το sms storage. Με οποιοδηποτε setting η μνημη χωραει μονο ~20 μηνυματα. Μηπως πρεπει να το ξαναδοκιμασω αφου εχω σβησει τα υπαρχοντα μυνηματα;

Δεν μπορώ να σου πω στα σίγουρα.Η διαδικασία που έχω περιγράψει στον οδηγό πάντως δουλεύει.

 

Οπότε,καλό θα ήταν να τα διέγραφες και να ξαναδοκιμάσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω στα σίγουρα.Η διαδικασία που έχω περιγράψει στον οδηγό πάντως δουλεύει.

 

Οπότε,καλό θα ήταν να τα διέγραφες και να ξαναδοκιμάσεις. :)

 

Το ειχα δοκιμασει και παλιοτερα με το motorola tool (με 0 μηνυματα στην μνημη) και παλι απετυχε... Παντως με μια ματια στο google βλεπω πως κι αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα. Σκεφτομαι να επιστρεψω το τηλεφωνο στον παροχεα μου γιατι ειναι πραγματικα απαραδεκτο bug (ακομα κι αν μπορει να διορθωθει με seem editing). Αυτα... :( Thanks bomber21...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Να ρώτησω και εγώ κάτι :)

 

Είναι δυνατόν ένα v3i Vodafone Live να είναι κλειδωμένο και να μην παίζει μία κάρτα Q-Telecom που του βάζω?

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει κάποια λύση ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρώτησω και εγώ κάτι :)

 

Είναι δυνατόν ένα v3i Vodafone Live να είναι κλειδωμένο και να μην παίζει μία κάρτα Q-Telecom που του βάζω?

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει κάποια λύση ;)

Στην Ελλάδα,συνήθως οι Providers δεν κλειδώνουν τα κινητά τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ bomber21 για την απάντηση σου.

Λες να παίζει ρόλο ότι έχει το vodafone live? Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από αναβάθμιση software από VodaShop. Άμα του κάνω ένα flash εγώ λές να διορθωθεί τπτ ?

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ bomber21 για την απάντηση σου.

Λες να παίζει ρόλο ότι έχει το vodafone live? Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από αναβάθμιση software από VodaShop. Άμα του κάνω ένα flash εγώ λές να διορθωθεί τπτ ?

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

etsi tha elega egw....

Orismena flash einai kleidomena pantos....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ bomber21 για την απάντηση σου.

Λες να παίζει ρόλο ότι έχει το vodafone live? Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από αναβάθμιση software από VodaShop. Άμα του κάνω ένα flash εγώ λές να διορθωθεί τπτ ?

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

όταν βάζεις την q Κάρτα και πάει να bootαρει το κινητό,τι μήνυμα βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia,exw kai egw ena V3i edw kai 2 peripou ebdomades.kai proxthes paratirisa ena problima,tin wra pou milousa sto til akouga sto akoustiko tin stigmi pou mou apantouse o sinomilitis mou kati san paramorfwsi me apotelesma na akouw ton sinomiliti mou poli diskola.sigoura den ftaei to sima tou diktiou,pisteuw pws to akoustiko mallon ta tinaxe(kaike).to kinito einai se aristi katastasi den mou epese pote kai to prosexw para poli,exei simbei se kanenan allon?fisika tin deutera tha to paw stin vodafone mipws kai mou allaxoune siskeui(diskolo to kobw),mallon tha mou poune afise to kai tha to kanoume service.stin periptwsi tou service se poso kairo tha to exw pisw?pisteuw einai stin eggiisi i siggekrimeni blabi.
Link to comment
Share on other sites

όταν βάζεις την q Κάρτα και πάει να bootαρει το κινητό,τι μήνυμα βγάζει;

 

Το κλασικό της Vodafone Welcome,Willcommen και άλλες γλώσσες, το σήμα της Voda.

Το σήμα είναι νεκρό με το που βάλω την Q-card & κάρτα Vodafone δεν παίζει πλέον :( (Σήμα Dead, που και που θυμάται και βγάζει 2-3 γραμμές σήμα αλλά για κανα λεπτό το πολύ)

Τελικά το κινητό το έδωσα πίσω σε ένα VodaShop και αυτοί θα κάνουν ότι είναι να κάνουν. Είναι αγορασμένο τον Αύγουστο 06.

 

Η εγγύηση με υποστηρίζει? Για πλήρη αντικατάσταση ! Αν γνωρίζει κάποιος !!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Mporei pragmati na exoune elleipsei apo ashmi V3i . Ego exo paragkeilei edo kai 3 bdomades na mou fairoune , alla akomh ouden neotero . Episeis mou eipan oti autoi paragkelnoun ashmi alla apo ta kentrika tous stelnoun bioleti sinexia . Tora ti akribos paizei agnosto . Isos yparxei eleipsei kai theloun parallila na sproksoun kai ta bioleti na min tous minoune :) .
Link to comment
Share on other sites

Eιναι φυσιολογικο που χωραει μεσα η συσκευη μονο 9 μηνυματα και αναβοσβηνει φακελακι? να σημειωσω πως δεν εχω μεσα καρτα μνημης αν παιζει καποιο ρολο. επαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι..

ρωταω γιατι ενας φιλος εχει μεσα αυτη την στιγμη 150 μηνυματα και δ του αναβοσβηνει κανενα φακελακι! pls help

Link to comment
Share on other sites

Eιναι φυσιολογικο που χωραει μεσα η συσκευη μονο 9 μηνυματα και αναβοσβηνει φακελακι? να σημειωσω πως δεν εχω μεσα καρτα μνημης αν παιζει καποιο ρολο. επαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι..

ρωταω γιατι ενας φιλος εχει μεσα αυτη την στιγμη 150 μηνυματα και δ του αναβοσβηνει κανενα φακελακι! pls help

Μπορείς να το διορθώσεις ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό.

http://grmoto.blogspot.com/2006/10/guide.html

 

Αλλά αν θυμάμαι καλά δεν έχεις συνδέσει το κινητό σου σε p2k mode,οπότε δεν μπορείς να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος μου πως εχει μεσα περασμενα 150 μηνυματα χωρις να εχει συνδεσει το κινητο σε κανενα απο αυτα τα κερατακια p2k κτλ που αναθεμα και αν ξερω τι ειναι!?!?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia! Kainourgios sthn parea! Mia erwthsoula, ekana firmware update me thn teleutaia ekdosi (R479_G_08.B5.3DR) k ola doulevoun mia xara alla diapistwsa oti gia na valw mp3 ringtone prepei na einai apo8hkevmeno sto kin k oxi sthn karta. Mporei kapws na dior8w8ei h prepei na gurisw sto palio?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να χαρώ ποιότητα το V3i. Χτες με μεγάλη έκπληξη παρατήρησα ότι έφυγε το πλαστικό προστατευτικό μαραφετάκι όπως το ανοίγεις πάνω δεξιά. Όταν έλεγα ότι το παλιό μου V3 μοιάζει να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής κάτι ήξερα.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Να χαρώ ποιότητα το V3i. Χτες με μεγάλη έκπληξη παρατήρησα ότι έφυγε το πλαστικό προστατευτικό μαραφετάκι όπως το ανοίγεις πάνω δεξιά. Όταν έλεγα ότι το παλιό μου V3 μοιάζει να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής κάτι ήξερα.

 

gia kalh mou tyxh to hksera oti ksekolane k kirios apo thn zesth k molis ta eida ligo na exei bgei to ena ta ksekollisa k ta 2 kai ta kollisa me kalh kolla.pisteuw se kanena service na exoun na sou dosoun na baleis

X P E R I A

N E O V

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.Η κοπέλα μου αγόρασε πρόσφατα το v3i D&G με έκδοση R479_G_08.B4.85R.Αρχικά θέλω να εξαφανίσω από την οθόνη το cosmote και την ημερομηνία,από τι διάβασα θα το κάνω με το p2ktools πιστέυω να το πετύχω.Η έκδοση που έχει είναι σταθερή? η τελευταία διορθώνει κάτι σημαντικό για να την κάνω και αν την κάνω θα χαθούν κάποια εξτρα που έχει σαν D&G(π.χ.όταν ανοίγει και κλείνει το κινητό λέει Dolce & Gabbana? Αν δεν θέλω να πειραματιστώ μόνος μου που αναβαθμίζουν τα motorola?

Eυχαριστώ.

Όλα είναι σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

gia kalh mou tyxh to hksera oti ksekolane k kirios apo thn zesth k molis ta eida ligo na exei bgei to ena ta ksekollisa k ta 2 kai ta kollisa me kalh kolla.pisteuw se kanena service na exoun na sou dosoun na baleis

 

Άστα να πάνε φίλε. Είχα δει ένα μαυράκι πάνω στο κάθισμα του συνοδηγού στο αυτοκίνητο και το πέταξα έξω πριν ξεκινήσω. Με το που πάω να πάρω τηλέφωνο και το βλέπω να λείπει, αναστροφή και επιστροφή στο αρχικό μέρος όπου έψαχνα σα βλάκας στο πεζοδρόμιο να το βρω. Ευτυχώς με λίγη τύχη τα κατάφερα αν και ακόμα να το κολήσω. Σπάσιμο πάντως να βλέπεις το V3 που είναι παλιότερο μοντέλο να είναι πιο στιβαρό σε σχέση με το V3i. Αν είχε μια μνήμη της προκοπής σε αυτό θα γυρνούσα. :(

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας... Είμαι αρκετά νέος χρήστης του V3i. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα Sony Ericsson K750...Μετά από αρκετά χρόνια με Sony Ericsson είναι λίγο δύσκολο να συνηθήσω το Motorola.... Προσπάθησα να βρώ τι mods μπορούν να γίνουν και πήγα στο Moto Community όπου είδα ότι υπάρχουν τα PK2Tools για να κάνεις αλλαγές... Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή με τον τρόπο που περιγράφει εκεί μέσα αλλά δεν γίνεται με τίποτα... Έχει κανείς κάποια συμβουλή ή κάποιο εργαλείο που να λειτουργεί πιο απλά....??

http://www.jimnyclub.gr/forum/templates/subSilver/images/logo_phpBB.gif

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό λέμε να το φλασάρουμε πάντα με φουλ μπαταρία.

 

Τώρα,άσε τη μπαταρία έξω για μερικές ώρες ,μετά βάλτη και φόρτισε το πολλές ώρες.

 

Μετά μπες σε bootloader mode (αν δεν μπαίνει,πάτα * και # και ΝΟ ταυτόχρονα ενώ βάζεις την μπαταρία και έχεις έτοιμο το RSD Lite) και φλάσαρε του ένα Monsterpack.Δεν πειράζει αν δεν έχει Ελληνικά,θα του βάλεις μετά,αν πάνε όλα καλά.

πηγα και εγω να κανω flash και μου εβγαλε error και καπακι στον bootloader.μετα απο 2 ωρες προσπαθειας με αλλα monsterpacks αλλα και flash που συνεχως μου εβγαζε error και failed επεσε η μπαταρια.........και τωρα κανω αυτο που λετε και θα περασω ενα αλλο flash που βρηκα μηπως το σωσω...αν καποιος ξερει κατι παραπανω σχετικα με αυτο ας βοηθησει!

τνχ!

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

το κινητο πηγε στην vodafone και μετα τις γιορτες δυστηχως θα ξερω.
play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου απαντήσατε που γίνονται οι επίσημες αναβαθμίσεις των motorola,μιας και έχω nokia δεν ξέρω.

Ευχαριστώ.

Όλα είναι σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...