Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στην 85R η αυτονομία αυξήθηκε αρκετά φτάνοντας άνετα πλέον τις 4 ημέρες με σβηστό το βράδυ την στιγμή που πριν κράταγε έως 3 ημέρες!

 

Υoupiiiiiiiiiiii!!!! :D

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχω καταφέρει να συνδέσω το κινητό με το PC και να το δουν τα διάφορα προγραμματάκια (P2KTools, Commander κλπ). Έχω περάσει και μερικά skins, αλλά κάθε φορά που πάω να ανοίξω κάποιο, τελικά μου περνάει το default skin, παρότι μου δείχνει ως ενεργοποιημένο αυτό που έχω επιλέξει. Τι φταίει; Στο V3 που επίσης έχω δεν μου το κάνει αυτό. Με λίγα λόγια όσα skins και αν πέρασα, το V3i "βλέπει"/εγκαθιστά μόνο τα δικά του (μαμάς).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ V3i μου, (αυτό με τα προβλήματα :mad: βλεπε παραπάνω...)

 

ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ !!! :rolleyes: :)

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στα άδυτα του παγκοσμίου ιστού. Αν ψάξεις καλά σε συγκεκριμένους χώρους θα τα βρείς. Για να βάλεις λογισμικό θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το RSD lite και όχι το MultiflashFlex, που είναι κυρίως για παλαιότερες συσκευές.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Έχω κάποιες απορίες και ελπίζω να μου τις λύσετε.

1.Έχω βάλει κωδικό πρόσβασης στα μηνύματα μου.Ωστόσο όταν έχω Mp3 να παίζει,αν πατήσω το κουμπί για τα μηνύματα δεν βγάζει παραθυράκι για τον κωδικό και μπαίνει κατευθείαν.Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

2.Μπορεί να μου βρει κανείς την εικόνα που υπάρχει στα ψεύτικα v3i που έχουν για δείγμα στα καταστήματα?Που είναι ένα φανάρι ή κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Ομολογώ πως έχω μπερδευτεί λίγο.Ψάχνω κριτικές για το Motorola το οποίο έχει 2 megapixel κάμερα και είναι 3G.Αν ξέρετε κάτι να μου πείτε please γράψτε κάτι!

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Ομολογώ πως έχω μπερδευτεί λίγο.Ψάχνω κριτικές για το Motorola το οποίο έχει 2 megapixel κάμερα και είναι 3G.Αν ξέρετε κάτι να μου πείτε please γράψτε κάτι!

 

Το κινητό στο οποίο αναφέρεσαι πρόκειται για το V3x, το οποίο στην Ελλάδα παρέχεται αποκλειστικά από την Vodafone.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρω Micro SD 1 GB, θα την δεί το κινητό;;; Ίσως με το 85R, λογισμικό που έβαλα να τις δέχεται;;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέπτομαι να πάρω το V3 η το V3i αλλά έχω και κάποιες απορίες η πρώτη και βασικότερη είναι αν το V3 και το V3i έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις μηκος-πλάτος-βάρος-όγκο! Και εάν υπάρχει κάτι (κάποιος τομέας) που κατά την γνώμη σας πάντα, είναι καλύτερο το απλό V3 απ’το V3i ? θα εκτιμούσα πολύ την άποψη σας γιατί θα με βοηθήσει πολύ στην απόφαση μου!
Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρω Micro SD 1 GB, θα την δεί το κινητό;;; Ίσως με το 85R, λογισμικό που έβαλα να τις δέχεται;;;;

 

Αν το δοκιμάσεις μην ξεχάσεις να μας πεις αποτελέσματα. :)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέπτομαι να πάρω το V3 η το V3i αλλά έχω και κάποιες απορίες η πρώτη και βασικότερη είναι αν το V3 και το V3i έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις μηκος-πλάτος-βάρος-όγκο! Και εάν υπάρχει κάτι (κάποιος τομέας) που κατά την γνώμη σας πάντα, είναι καλύτερο το απλό V3 απ’το V3i ? θα εκτιμούσα πολύ την άποψη σας γιατί θα με βοηθήσει πολύ στην απόφαση μου!

 

Μόνο στο χρώμα (προσωπική άποψη). Κατά τα άλλα οι διαστάσεις είναι απόλυτα ίδιες και το V3i είναι μακράν καλύτερη επιλογή από το "απλό" V3.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

καλησπέρα. πρόσφατα αγόρασα το v3i και θέλω να έχω ως ήχο κλήσης ένα mp3 από την κάρτα μνήμης...

πώς γίνεται αυτή η επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πρόσφατα αγόρασα το v3i και θέλω να έχω ως ήχο κλήσης ένα mp3 από την κάρτα μνήμης...

πώς γίνεται αυτή η επιλογή?

 

Δεν το έχω ψάξει καθόλου, αλλά φίλος που το είχε μου είπε ότι δεν γινόταν.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Όπως εχα πει και σε προηγούμενα post, το V3i μετά τις βλάβες που παρουσίασε, και το είχα δώσει για επισκευή, τελικά ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ !! :D

 

Το καινούργιο είναι μια χαρά !!! ΟΛΑ Ο.Κ :yahoo: :up:

 

Μια παρατήρηση:

Το προβληματικό V3i ήταν made china, το καινούργιο ήταν made Singapore

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καθομαι εδω και 2 ωρεσ και ψαχνω τα tools για να βαλω καινουργιο

firmware και δεν τα βρισκω μηπως μπορει καποιος να μου τα στειλει με καποιον τροπο ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες. Προσπαθώ να μεταφέρω ένα τραγούδι περίπου 10 ΜΒ με το καλώδιο από το κινητό στο pc και αποτυγχάνει. Το τραγούδι το έβαλα μέσα με card reader. Υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος του μεταφερόμενου αρχείου στην περίπτωση χρήσης του καλωδίου; Κάπου θυμάμαι συνέβαινε για κάποιο κινητό και είπα μήπως συμβαίνε και στο v3i. :worry:

Επιπλέον έχω κάτι τραγούδια στα 224kbps και δεν τα παίζει. Φταίνε τα τραγούδια ή απλά το κινητό παίζει μέχρι 192kbps; :worry:

 

Υ.Γ. Κάτι που με εκνευρίζει ιδιαίτερα στο κινητό είναι το αυτόματο resize που κάνεις στις εισερχόμενες φωτογραφίες. Υπάρχει κάποια επιλογή για να μην το κάνει από μόνο του;

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Για τα τραγούδια μπορώ να σου απαντήσω πως το bitrate είναι μέχρι 192kbps.

Στα τραγούδια με μεγαλύτερο θα πρέπει να το αλλάξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα τραγούδια μπορώ να σου απαντήσω πως το bitrate είναι μέχρι 192kbps.

Στα τραγούδια με μεγαλύτερο θα πρέπει να το αλλάξεις

 

Τελικά βλέπω ότι από μλκς άλλο τίποτα η Motorola! :mad: Το mp3 που ήταν μεγαλύτερο των 10ΜΒ (αν και έπαιζε κανονικά στο κινητό στα 192kbps) δεν κατάφερα τελικά ούτε να το μεταφέρω αλλά ούτε και να το διαγράψω χρησιμοποιώντας το καλώδιο. Με το card reader που χρησιμοποίησα μετά δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, οπότε εικάζω ότι μάλλον ισχύει αυτό που ίσχυε παλαιότερα για κάποια άλλο κινητό (το sharp GX-30 αν θυμάμαι καλά): αρχεία μεγαλύτερα των 10ΜΒ μεταφέρονται μόνο με card reader. :blink:

Η τεχνολογία εξελίσεται και η Μοτορόλα μας υπενθυμίζει ότι το προπολεμικό μενού της είναι απλά ένα δείγμα της τεχνολογίας της! :(

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Από πότε το ξεκλείδωμα συσκευών είναι παράνομο? Η Motorola δε θα στο ξεκλειδώσει αλλα αν απευθυνθείς στο δίκτυο σου(vodafone,tim) δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα..

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...