Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τελικα πολυ μαπα το βιντεο του w800i εκανα convert απο wmp σε 3gp πολυ τετραγωνακι ρε παιδια μηπως υπαρχει αλλο προγραμμα για να γινει πιο καθαρη η εικονα????ειναι το μονο προβλημα που εχει το κινητο και ξενερωσα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τελικα πολυ μαπα το βιντεο του w800i εκανα convert απο wmp σε 3gp πολυ τετραγωνακι ρε παιδια μηπως υπαρχει αλλο προγραμμα για να γινει πιο καθαρη η εικονα????ειναι το μονο προβλημα που εχει το κινητο και ξενερωσα

Στην τελευταία έκδοση firmware διορθώνεται αρκετά αυτό το πρόβλημα. (R1N)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εκανα φιλε μου τελικα υστερα απο πολλη ωρα βρηκα μεσω του nero recode 2 το τελειο αποτελεσμα παιρνω πισω οσα ειπα sorry sony ericsson
Link to comment
Share on other sites

την εκανα φιλε μου τελικα υστερα απο πολλη ωρα βρηκα μεσω του nero recode 2 το τελειο αποτελεσμα παιρνω πισω οσα ειπα sorry sony ericsson

Α! Εννοούσες να μετατρέψεις video από άλλες μορφές σε 3gp , για να τα βλέπεις από το W800 ? Αν ναί πράγματι, το nero recode, είναι η καλύτερη λύση (convert σε mp4) .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να πώ,με εχετε βοηθήσει παρα πολύ και σας ευχαριστώ πολύ.Αλλα όταν το κατεβασα και ελεγε πως θα λανει την αναβαθμηση σε 15 δ. εκανε 30 λ, και αναγκαστηκα να το κλίσω γιατι ήταν 1 το βράδυ. και σε εσασ τόση ώρα έκανε?(ταχυτητα ιντερνετ 64kbit/δευτ)
Link to comment
Share on other sites

Α! Εννοούσες να μετατρέψεις video από άλλες μορφές σε 3gp , για να τα βλέπεις από το W800 ? Αν ναί πράγματι, το nero recode, είναι η καλύτερη λύση (convert σε mp4) .

 

δε μου βγαινει καλη ποιοτητα βιντεο, γιαυτο αν σας ειναι ευκολο:

περιγραψτε μου συντομα ποιες ρυθμισεις κανετε στο Nero recode για να παρετε την καλυτερη

δυνατη ποιοτητα?

(π.χ. import file/video/resize= ποσο?/nero digital settings= αναλυτικα για την καθε

παραμετρο,π.χ. AVC-Rate control-κ.λ.π.)

επισης στην αρχη πατωντας το κουμπι "More" ποιο Nero digital profile επιλεγετε?

εμενα στο "Mobile" δε βγαζει καλη ποιοτητα

 

ευχαριστω

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

δε μου βγαινει καλη ποιοτητα βιντεο, γιαυτο αν σας ειναι ευκολο:

περιγραψτε μου συντομα ποιες ρυθμισεις κανετε στο Nero recode για να παρετε την καλυτερη

δυνατη ποιοτητα?

(π.χ. import file/video/resize= ποσο?/nero digital settings= αναλυτικα για την καθε

παραμετρο,π.χ. AVC-Rate control-κ.λ.π.)

επισης στην αρχη πατωντας το κουμπι "More" ποιο Nero digital profile επιλεγετε?

εμενα στο "Mobile" δε βγαζει καλη ποιοτητα

 

ευχαριστω

Δεν χρειάζεται να κάνεις τόσο εξειδικευμένες ρυθμίσεις. Απλώς επέλεξε το mobile profile (όχι το AVC ) κ στο επόμενο παράθυρο στο Nero Video Settings, βάλε να κάνει 2-pass encoding , κ best quality. Tα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να τα πειράζεις. . Αν όμως , δεν έχει καλή ποιότητα ούτε το video που πας να μετατρέψεις, τότε δεν μπορείς να την βελτιώσεις.

 

Αν θες κ ένα tutorial δες εδώ :

 

http://spawnweb.dk/recode/k750.htm :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Sony Ericsson W800i στη Vodafone??????????????

Οπως εχει αναφερθει πιο πανω, συμφωνα με τα λεγομενα, και πωλητων της Vodafone, και απο το Πλαισιο , το περιμενουν αρχες Δεκεμβρη.

Οποιος εχει κατι περισσοτερο ας γραψει γιατι το θεμα "καιει" , και εμενα , και αλλα ατομα απο'τι φαινεται.

....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα χθες, το έβαλα να φορτίσει 12 ώρες και πριν από λίγο που πήγα να το ανοίξω, τζίφος! Μου έβγαλε την επιλογή για full λειτουργία ή όχι και αφού επέλεξα full, κόλλησε και έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία. Σε συνεχείς προσπάθειες έκανε το ίδιο πράγμα, μέχρι που τελικά σταμάτησε να μου βγάζει και την οθόνη επιλογής και απλά αναβοσβήνει σε φόντο λευκό!!! Πάω για service, ε...;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ta w800i einai elatwmatika to esteila gia anavatmisi kai katelixe na 8elei kainourgia plaketa,kainourgio kinito diladi kai perimeno peripou 30 meres kai apo oti fenete oi plaketes 8a er8oun mazi me ta kinita (tou xronou) ade kala xristougena :cry:
http://www.karaiskaki.gr/_img/olympiacos.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν το πήρα το κήνιτό στις 11 Οκτωβρίου,μόλις είχε έρθει στη Vodafone αλλά τώρα δεν το έχει εδώ και καιρό. λέτε να το παιριμένουν με πιο καλό λογισμικό και χωρις προβλήματα?Τελικά δεν αξίζει να του κάνω αναβάθμηση, γιατί θα μου βγεί χειρότερο. :hunter: :angry:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα Firmware. Αν ο φίλος σου έχει τη νέα έκδοση (R1N035 για το Κ750) θα έχει σαφώς καλύτερη ποιότητα το video του . Για το W800 δεν έχει βγεί ακόμα, αν κ λογικά δεν πρέπει να αργήσουν πολύ ακόμα να βγάλουν τη νέα .

 

Για να τσεκάρεις την έκδοση στο κινητό πάτα :

 

>*<<*<* (όπου > ή < δεξιά - αριστερά κ * αστερίσκος )

Μετά επέλεξε πληροφ. υπηρεσ. κ μετά πληροφ. λογισμικού.

Παιδια το πηρα και εγω προσφατα , πηγα να τσεκαρω την εκδοση οπως γραφετε εδω , αλλα δε μπορω να καταλαβω τι παταω για το > η το < :wacko:

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω προσφατα , πηγα να τσεκαρω την εκδοση οπως γραφετε εδω , αλλα δε μπορω να καταλαβω τι παταω για το > η το < :wacko:

> = δεξια, < = αριστερα... το joystick... ;)

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

to pire o ksaderfos mou kai to eida,wraia xrwmata,ligo argei,den kserw poio logismiko exei panw.i kamera otan eixe ti megalyteri analysi eixe kati san xionakia otan simadeves gia na travikseis,otna evale tin analysi 640x....

tote eixe pio kali poiotita i eikona,milaw panta gia tin wra pou simadeveis,oxi gia ti fwto pou vgazeis.einai fysiologiko ayto?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τόσο εξειδικευμένες ρυθμίσεις. Απλώς επέλεξε το mobile profile (όχι το AVC ) κ στο επόμενο παράθυρο στο Nero Video Settings, βάλε να κάνει 2-pass encoding , κ best quality. Tα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να τα πειράζεις. . Αν όμως , δεν έχει καλή ποιότητα ούτε το video που πας να μετατρέψεις, τότε δεν μπορείς να την βελτιώσεις.

 

Αν θες κ ένα tutorial δες εδώ :

 

http://spawnweb.dk/recode/k750.htm :)

 

επιλεγω mobile και κανω οτι ακριβως λεει το tutorial + επιπλεον πειραματισμους.

ισως φταιει η ταινια(=αποσπασμα απο DVD the wall- pink floyd)

 

παντως ευχαριστω

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!

Βασικά έχει δοκιμάσει κανείς το my friends -> yamigo.com σε συνδιασμό με msn? δουλεύει κανονικά? γιατί εμένα μου εμφανίζει όλες τις επαφές κανονικά, αλλά τις δείχνει όλες offline, την στιγμή που κάποιοι είναι on line!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά επειδή είναι πολλές οι σελίδες, μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορείς στα ονόματα να βάζεις τα γενέθλιά τους, γιατι το S700 δεν το κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά επειδή είναι πολλές οι σελίδες, μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορείς στα ονόματα να βάζεις τα γενέθλιά τους, γιατι το S700 δεν το κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα! :mad:

 

iparxei i dinatotita.otan ftiaxneis mia epafi i otan kaneis edit mia idi iparxousa, an kaneis deksia to joystick kai pas sti teleutaia kartela tha deis oti mporeis na baleis imerominia gia genethlia...

Link to comment
Share on other sites

emena mou ekane problhma shmera me to joistick kai tha to paw ayrio gia service

file mou ego einai i defteri fora pou to pigaino gia allagi joystick!!!!!!

5 meres kai akoma den einai etoimo...pistevo oti einai provlimatika sto sigkekrimeno simeio..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω το walkman να εισάγει τα τραγούδια στην playlist όταν τα βάζω μέσω card reader στην κάρτα μνήμης?

Χθες πέρασα κάποια τραγούδια, και δεν τα βρίσκω στην λίστα, ότι και αν κάνω :(

EDIT: Λύθηκε το πρόβλημα, είχα κάνει εγώ λάθος :p :p

Link to comment
Share on other sites

killer instict, Τί είχες κάνει πάλι ρε????

philipv, πρέπει να έχεις internet over gprs (όχι wap over gprs) , και βάζεις τις ρυθμίσεις όπως και στο outlook!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφού ακολουθάω ολα τα βήματα οταν παει να επικοινωνήσει με την συσκευή μου βγάζει αυτο το μύνημα....

 

Η συσκευή σας δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει αυτή την υπηρεσία

Ο λειτουργός του δικτύου σας δεν επιτρέπει τη χρήση αυτής της υπηρεσίας για αυτή τη συσκευή.

Περιμένουμε να σάς βοηθήσουμε ξανά σύντομα.

Σάς ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε την Υπηρεσία Ενημέρωσης της Sony Ericsso

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...