Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια ειχα ξαναγραψει ενα post για ενα προβλημα που ειχα με την καρτα μνημης.ενω ειχα συνδεσει το κιν με τον υπολογιστη για μια μεταφορα αρχειων τελειωνοντας εβγαλα το καλωδιο απο το κινητο.μετα απο εκει η καρτα δεν ξαναδουλεψε.σε προηγουμενο post που γρψει για το ιδιο προβλημα ειχα λαβει την απαντησει οτι με ενα card reader θα την εκανα format και θα δουλευε.πηρα το card reader αλλα παλι δεν αναγνωριζει την καρτα οπως και το κιν.λογικα πρεπει να εχει καει η καρτα.αν καποιος μπορει να βοηθησει ας απαντησει στο post μου.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειχα ξαναγραψει ενα post για ενα προβλημα που ειχα με την καρτα μνημης.ενω ειχα συνδεσει το κιν με τον υπολογιστη για μια μεταφορα αρχειων τελειωνοντας εβγαλα το καλωδιο απο το κινητο.μετα απο εκει η καρτα δεν ξαναδουλεψε.σε προηγουμενο post που γρψει για το ιδιο προβλημα ειχα λαβει την απαντησει οτι με ενα card reader θα την εκανα format και θα δουλευε.πηρα το card reader αλλα παλι δεν αναγνωριζει την καρτα οπως και το κιν.λογικα πρεπει να εχει καει η καρτα.αν καποιος μπορει να βοηθησει ας απαντησει στο post μου.

 

Αν το τηλέφωνό σου μπορεί να διαβάσει άλλη κάρτα, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η πρώτη κάρτα δεν αναγνωρίζεται ούτε από τηλέφωνο αλλά ούτε και από άλλο μηχανισμό ανάγνωσης η κάρτα σου χάλασε οριστικά. Αν πάλι το τηλέφωνό σου δεν διαβάζει πλέον κάρτες ...τότε τα πράγματα αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

το τηλ μου διαβαζει αλλη καρτα και η δικια μου δεν διαβαζεται απο αλλο (το εχω δοκιμασει απλα ξεχασα να το αναφερω)
Link to comment
Share on other sites

το τηλ μου διαβαζει αλλη καρτα και η δικια μου δεν διαβαζεται απο αλλο (το εχω δοκιμασει απλα ξεχασα να το αναφερω)

 

:( 99% Η κάρτα σου χάλασε. Το 1% είναι γιατί ποτέ κανείς δεν ξέρει :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια γνωριζει κανεις αν μπορουμε απο το τηλεφωνο να στειλουμε email?οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει... επειγον
Link to comment
Share on other sites

To κινητό τα κάνει θάλασσα με τα μηνύματα. Έχω καμιά 30αριά συνεχόμενα μηνύματα από το ίδιο άτομο και σε μερικά έχει μπερδέψει τα κείμενα. Δηλαδή ένα

μήνυμα ξεκινάει κανονικά και μετά λείπει κάποιο μέρος του και αντί αυτού έχει μπει μέρος κείμενου από άλλο μήνυμα. Το ίδιο ισχύει και για το μήνυμα από το οποίο έχει πάρει τμήμα κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Pedes pia einai telika h teleftea ver. tou firmware gia to w800i pou dinei h SE?

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεται στο δικό του όμως.

 

Από ότι μας είπε, και από ότι κατάλαβα δεν διαβάζεται πιά.

 

καλημερα παιδια ειχα ξαναγραψει ενα post για ενα προβλημα που ειχα με την καρτα μνημης.ενω ειχα συνδεσει το κιν με τον υπολογιστη για μια μεταφορα αρχειων τελειωνοντας εβγαλα το καλωδιο απο το κινητο.μετα απο εκει η καρτα δεν ξαναδουλεψε
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο άσχετο, έχω ψάξει και δεν έχω βρει κατσαβίδι μικρό για να βγάλω την πρόσοψη του κινητού μου. Που μπορώ να βρώ?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο άσχετο, έχω ψάξει και δεν έχω βρει κατσαβίδι μικρό για να βγάλω την πρόσοψη του κινητού μου. Που μπορώ να βρώ?:wacko:

 

Κοτζάμ Κως και δεν έχει ένα μικρό κατσαβίδι ? :p

Το κατσαβίδι που χρειάζεται, εκτός από ένα πολύ μικρό σταυροκατσάβιδο, είναι το κατσαβίδι με κωδικό Τ6. Ρώτα σε μαγαζιά με ηλεκτρολογικό υλικό αν δεν βρίσκεις σε κατάστημα με εργαλεία.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με, έχω ψάξει και δεν έχω βρεί το σωστό μέγεθος. Μόνο ένα μικρό σταυροκατσάβιδο θέλω...

 

Ευχαριστώ xamurabi

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω μία 2gb κάρτα της Sandisk. Την υποστηρίζει?

 

* έχω το W700i το οποίο είναι ίδιο με το 800.

ναι χωρις κανενα προβλημα.δοκιμασμενο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει το W800 το αγόρασα από το e-shop.gr. Τότε είχα ποστάρει ότι το κινητό πρέπει να ήταν παραεισαγωγή από Γερμανία και ο λόγος είναι γιατί υπάρχουν κάτι προεπιλεγμένα δίκτυα της Vodafone στο εξωτερικό και εκτός αυτού η έκδοση του λογισμικού είναι R1K001 που δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην Ελλάδα. Το πήγα πρόσφατα για αναβάθμιση γιατί όταν πήγα να την κάνω μόνος μου έλεγε ότι δεν υπήρχε νεώτερη έκδοση.Τα βήματα τα έκανα σωστά. Το πάω στη SE Ηρακλείου και μου λένε ότι θα το στείλουν Αθήνα γιατί ούτε εκεί μπορούσαν να κάνουν αναβάθμιση επειδή το κινητό.Μετά από 10 μέρες έρχεται το κινητό χωρίς καμιά αναβάθμιση με το αιτιολογικό ότι το software δεν υποστηρίζεται. Προσωπικά όταν το πήρα από το eshop μου είπαν ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα υποστήριξης γιατί τους είπα ότι δεν μου άρεσε που το κινητό είχε προεπιλεγμένα άσχετα δίκτυα.Συμπέρασμα: την πάτησα. Η ερώτησή μου είναι: Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο κινητό με ανεπίσημο τρόπο αλλά με επίσημο λειτουργικό; Με to wotanserver θα κάνω δουλειά ή όχι; Κάποιο άλλο τρόπο μπορείτε να μου πείτε για να κάνω κανονικό και ολικό flash?
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει το W800 το αγόρασα από το e-shop.gr. Τότε είχα ποστάρει ότι το κινητό πρέπει να ήταν παραεισαγωγή από Γερμανία και ο λόγος είναι γιατί υπάρχουν κάτι προεπιλεγμένα δίκτυα της Vodafone στο εξωτερικό και εκτός αυτού η έκδοση του λογισμικού είναι R1K001 που δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην Ελλάδα. Το πήγα πρόσφατα για αναβάθμιση γιατί όταν πήγα να την κάνω μόνος μου έλεγε ότι δεν υπήρχε νεώτερη έκδοση.Τα βήματα τα έκανα σωστά. Το πάω στη SE Ηρακλείου και μου λένε ότι θα το στείλουν Αθήνα γιατί ούτε εκεί μπορούσαν να κάνουν αναβάθμιση επειδή το κινητό.Μετά από 10 μέρες έρχεται το κινητό χωρίς καμιά αναβάθμιση με το αιτιολογικό ότι το software δεν υποστηρίζεται. Προσωπικά όταν το πήρα από το eshop μου είπαν ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα υποστήριξης γιατί τους είπα ότι δεν μου άρεσε που το κινητό είχε προεπιλεγμένα άσχετα δίκτυα.Συμπέρασμα: την πάτησα. Η ερώτησή μου είναι: Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο κινητό με ανεπίσημο τρόπο αλλά με επίσημο λειτουργικό; Με to wotanserver θα κάνω δουλειά ή όχι; Κάποιο άλλο τρόπο μπορείτε να μου πείτε για να κάνω κανονικό και ολικό flash?

 

 

Αν το τηλέφωνό σου είναι CID36 και όχι CID49 τότε σου είπαν φούμαρα και σε "ξεπέταξαν" για να μη ζορίζονται. (βλέπε ...άσχετοι !!!):mad:

Διάβασε προσεκτικά το thread . Μπορείς να κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο στο τηλέφωνό σου σαν να ήταν K750. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει το W800 το αγόρασα από το e-shop.gr. Τότε είχα ποστάρει ότι το κινητό πρέπει να ήταν παραεισαγωγή από Γερμανία και ο λόγος είναι γιατί υπάρχουν κάτι προεπιλεγμένα δίκτυα της Vodafone στο εξωτερικό και εκτός αυτού η έκδοση του λογισμικού είναι R1K001 που δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην Ελλάδα. Το πήγα πρόσφατα για αναβάθμιση γιατί όταν πήγα να την κάνω μόνος μου έλεγε ότι δεν υπήρχε νεώτερη έκδοση.Τα βήματα τα έκανα σωστά. Το πάω στη SE Ηρακλείου και μου λένε ότι θα το στείλουν Αθήνα γιατί ούτε εκεί μπορούσαν να κάνουν αναβάθμιση επειδή το κινητό.Μετά από 10 μέρες έρχεται το κινητό χωρίς καμιά αναβάθμιση με το αιτιολογικό ότι το software δεν υποστηρίζεται. Προσωπικά όταν το πήρα από το eshop μου είπαν ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα υποστήριξης γιατί τους είπα ότι δεν μου άρεσε που το κινητό είχε προεπιλεγμένα άσχετα δίκτυα.Συμπέρασμα: την πάτησα. Η ερώτησή μου είναι: Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο κινητό με ανεπίσημο τρόπο αλλά με επίσημο λειτουργικό; Με to wotanserver θα κάνω δουλειά ή όχι; Κάποιο άλλο τρόπο μπορείτε να μου πείτε για να κάνω κανονικό και ολικό flash?

 

με wotanserver θα κανεισ τη δουλεια σου μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα account στην wotanserver μέσω paypal. Πότε θα παραλάβω κωδικούς και username και πώς θα τους παραλάβω; Πάντως με το Davinci είδα ότι το τηλ είναι CID 36.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα account στην wotanserver μέσω paypal. Πότε θα παραλάβω κωδικούς και username και πώς θα τους παραλάβω; Πάντως με το Davinci είδα ότι το τηλ είναι CID 36.

 

Θα σου έρθουν με mail κατευθείαν. Κανε ένα backup ομως γιατί θα χαθούν όλα!

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ! Ελπίζω να μην εμφανιστεί κανένα πρόβλημα στην πορεία. Ενεργοποίησα το AMR πειράζει; Η έκδοση R1BC002 που έβαλα είναι η τελεταία; Μετά από αυτή την αναβάθμιση θα μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά το SEUS; Πάντως ρε παιδιά έλεος με τη συμπεριφορά της SE. Δεν το περίμενα αυτό ποτέ. Δηλαδή έδωσα 7€ επειδή κάποιοι στην Αθήνα δεν έχουν όρεξη να δουλέψουν; Αίσχος!
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ! Ελπίζω να μην εμφανιστεί κανένα πρόβλημα στην πορεία. Ενεργοποίησα το AMR πειράζει; Η έκδοση R1BC002 που έβαλα είναι η τελεταία; Μετά από αυτή την αναβάθμιση θα μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά το SEUS; Πάντως ρε παιδιά έλεος με τη συμπεριφορά της SE. Δεν το περίμενα αυτό ποτέ. Δηλαδή έδωσα 7€ επειδή κάποιοι στην Αθήνα δεν έχουν όρεξη να δουλέψουν; Αίσχος!

 

Έρχομαι να επιβεβαιώσω τα λεγόμενά σου. Μερικοί "επαγγελματίες" εκμεταλλεύονται την λογική "άγνοια" ή την "ανοχή" ή και την ατολμία διεκδίκησης των πελατών τους σε σχέση με τα καταναλωτικά δικαιώματά τους.

 

Υ.Γ.

Κανένα πρόβλημα δεν θα αντιμετωπίσεις στη πορεία

Ναι έβαλες την τελευταία έκδοση για το W800

Απο τη στιγμή που το τηλέφωνό σου έχει IMEI W800 τότε αναβαθμίζεται απρόσκοπτα από το SEUS.

Ακόμη όμως και αν έχεις πρόβλημα αναβάθμισης και έχεις όρεξη για "χειροποίητη" αναβάθμιση ευτυχώς που υπάρχουν και οι "περίεργοι" που μας έδωσαν το FAR.

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να κάνω format στο w800?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...