Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία VoLTE, αυτό συμβαίνει.

Επικοινωνήστε με τον πάροχό σας και ζητηστε να την ενεργοποιήσουν.

Όταν είναι ενεργή, μπορείς να μιλάς και ταυτόχρονα να πλοηγεισαι στο ίντερνετ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία VoLTE, αυτό συμβαίνει.
Επικοινωνήστε με τον πάροχό σας και ζητηστε να την ενεργοποιήσουν.
Όταν είναι ενεργή, μπορείς να μιλάς και ταυτόχρονα να πλοηγεισαι στο ίντερνετ.
Με μία sim?

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση ο αριθμός των σιμ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση ο αριθμός των σιμ.
Οκ ευχαριστώ. Θα τους καλέσω και θα τους ζητήσω να μου ενεργοποιήσουν το volte να δω τι απάντηση θα πάρω!

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ κατί ψιλοπερίεργο σχετικά με VOLTE. Δεν το είχα ενεργοποιήσει. Μετα απο ταξίδι στην Ιταλία, γυρνάω και δουλεύει απο μόνο του! Αυτοματισμός roaming! 😁

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Θα τους καλέσω και θα τους ζητήσω να μου ενεργοποιήσουν το volte να δω τι απάντηση θα πάρω!

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην Vodafone ενεργοποιείται στέλνοντας το μήνυμα WIFI στο 1339. Δεν εμφανίζεται κάποιο σχετικό εικονίδιο στην μπάρα ειδοποιήσεων, αλλά δουλεύει.
Ο φίλος σου με Nova πάλι δεν έχει VoLTE, αλλά η Nova θέλει επικοινωνία με εκπρόσωπο για να γίνει αυτή η ενεργοποίηση. Ή μπορεί να γίνει και αυτόματα, όπως συνέβη στη σύνδεση του αδερφού μου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έβγαλε με το wifi στο 1339.
Αν ισχύει ότι το είχα ήδη ενεργό, τότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα9306ee84dcbce9b133a59e61ab1f6f03.jpg

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία ρύθμιση για VoLTE στο κινητό;
Να πω εδώ ότι στο δικό μου Xiaomi δεν εμφανίζεται ρύθμιση για VoLTE στο μενού παρά μόνο για VoWiFi, αλλά το VoLTE παίζει σωστά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία VoLTE, αυτό συμβαίνει.
Επικοινωνήστε με τον πάροχό σας και ζητηστε να την ενεργοποιήσουν.
Όταν είναι ενεργή, μπορείς να μιλάς και ταυτόχρονα να πλοηγεισαι στο ίντερνετ.
Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα μου;
Δε μπορώ να το ενεργοποιήσω κάπως 3cf1e0dc94521ca912e3ff335f114dc6.jpg

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους και εγώ. Είχα ένα άγχος για την μπαταρία αλλά δείχνει καλά σημάδια για αρχή αν και ακόμα δεν το έχω σκίσει.

Καμία θήκη ρε παιδιά θα βρούμε? Back cover σιλικόνης ψάχνω αλλά ενισχυμένο. Κοίταξα και για gt neo 2 αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Vodafone ενεργοποιείται στέλνοντας το μήνυμα WIFI στο 1339. Δεν εμφανίζεται κάποιο σχετικό εικονίδιο στην μπάρα ειδοποιήσεων, αλλά δουλεύει.
Ο φίλος σου με Nova πάλι δεν έχει VoLTE, αλλά η Nova θέλει επικοινωνία με εκπρόσωπο για να γίνει αυτή η ενεργοποίηση. Ή μπορεί να γίνει και αυτόματα, όπως συνέβη στη σύνδεση του αδερφού μου.
Λοιπόν δεν ξέρω τι συμβαίνει.
Πήρα σήμερα τηλέφωνο τη Vodafone.
Τους λέω ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο πέφτει το ίντερνετ πολλές φορές και πως όσους έχω ρωτήσει μου λένε ότι είναι θέμα volte.

Συμφωνούν μαζί μου.
Μου λένε θα απενεργοποιήσουν το wifi calling και θα το ενεργοποιήσουν ξανά από την αρχή να δούμε.
Το κάνουμε και είπαν θα με καλέσουν ξανά μετά από μέρες να δούμε αν όντως έφτιαξε.

Τελικά τίποτα δεν έφτιαξε!

Συνεχίζει και πέφτει το ίντερνετ μου και εγώ το χρειάζομαι για τη δουλειά μου ενώ μιλάω ταυτόχρονα.

Έχω απελπιστεί με το θέμα.

Δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή η Vodafone πραγματικά.


Όποιος έχει καμιά ιδέα ας βοηθήσει αν θέλει...

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2023 at 1:31 ΜΜ, crewskas said:

Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα μου;
Δε μπορώ να το ενεργοποιήσω κάπως emoji848.png3cf1e0dc94521ca912e3ff335f114dc6.jpg

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτή η επιλογή είναι για περίπτωση που έχει 2 sim.

Εικονίδιο VoLTE βλέπεις στο status bar όταν δεν είσαι σε κλήση? Με cosmote το βλέπω.

EDIT: sorry τώρα είδα ότι σε Vodafone δεν εμφανίζεται εικονίδιο VoLTE

Edited by panandreas
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιλογή είναι για περίπτωση που έχει 2 sim.
Εικονίδιο VoLTE βλέπεις στο status bar όταν δεν είσαι σε κλήση? Με cosmote το βλέπω.
EDIT: sorry τώρα είδα ότι σε Vodafone δεν εμφανίζεται εικονίδιο VoLTE
Δε βλέπω.
Σύμφωνα με τη Vodafone είναι ενεργοποιημένο.

Αν έχω καταλάβει σωστά το πρόβλημα, το θέμα μου είναι ότι όταν πέφτει το ίντερνετ δεν επανέρχεται μόνο του, παρά μόνο αν τερματίσω την κλήση.

Έχω δοκιμάσει εγώ να κλείσω και να ανοίξω δεδομένα ενώ μιλάω, αλλά και πάλι δεν επανέρχεται!


Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό και είμαι ανάμεσα σε realme gt2 8/128 vs Samsung a54..πιο θεωρείτε έχει καλύτερη κάμερα και βίντεο;Και κάτι πολύ βασικό έχετε υπερθέρμανση σε παιχνίδια call of duty  με τον επεξεργαστή και ρίχνει frame?Και κάτι τελευταίο πόσο καιρό ακόμα θα παίρνει ενημερώσεις και security patch??Γιατί η Samsung υποστηρίζει για 4+5 αντίστοιχα..ξέρω το gt2 του ρίχνει σε φόρτιση και επεξεργαστή στο κεφάλι... τι λέτε; ευχαριστώ πολύ όσους βοηθήσουν για επιλογή κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει για ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα χθες... χρειάστηκε να κάνω κλήση στο 166 κ συνδέθηκε μέσω 112!Το έκλεισα κ ξαναπροσπαθησα όπου έγινε πάλι το ίδιο.... επειδή δεν θέλω σε κλήσεις για παροχή βοήθειας να συνδέομαι μέσω 112, έκανα μια δοκιμή κ στο 199 όπου πάλι συνδέθηκε μέσω 112! Γνωρίζει κάποιος αν είναι κάποιο bug η χρειάζεται κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει? Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι ύποπτο στις ρυθμίσεις.Θελω να μιλάω απευθείας με τον αριθμό έκτακτης ανάγκης τον οποίο καλώ

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μας δυστυχώς δεν τρέχει το cosmote chronos.
Δυστυχώς δεν είναι πιστοποιημένη με arcore by Google για επαυξημένη τεχνητή νοημοσύνη.
Άλλες συσκευές όχι τόσο "δυνατές" όπως το προηγούμενο τηλέφωνο μου oppo find x2 lite, είναι, και το τρέχουν.
Κρίμα!!!!


Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους, κάτοχος real me gt2 εδώ και μήνες,ήθελα αρχικά να ρωτήσω, ενώ η συσκευή έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή ραδιοφώνου fm,όσες φορές έχω προσπαθήσει να το ανοίξω δεν ανοίγει με τίποτα,έχω ακουστικά με βύσμα στη θύρα υποδοχής handsfree , καμία ιδέα ?

 

Επίσης το θέμα του ήχου όταν τραβάω βίντεο ακούγεται σαν ηχογράφηση, υπάρχει δηλαδή ένα στοιχιεο μαγνητοφώνησης & όχι τελείως καθαρά όπως πχ με το xiaomi, ποια κατηγορία στην επιλογή ήχος προτείνετε, πχ σινεμά, ζωντανό,ομιλία κλπ.

 

Τέλος η μπαταρία πέφτει όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα (cosmote 5g), σκέφτομαι να πάρω power bank real me 10000 mah για 2 φορτίσεις, πιστεύετε αξίζει ή δε θα δω διαφορά με το ήδη , κοινότυπο powerbank που έχω ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aregli92 said:

Καλησπέρα σε όλους, κάτοχος real me gt2 εδώ και μήνες,ήθελα αρχικά να ρωτήσω, ενώ η συσκευή έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή ραδιοφώνου fm,όσες φορές έχω προσπαθήσει να το ανοίξω δεν ανοίγει με τίποτα,έχω ακουστικά με βύσμα στη θύρα υποδοχής handsfree , καμία ιδέα ?

 

Επίσης το θέμα του ήχου όταν τραβάω βίντεο ακούγεται σαν ηχογράφηση, υπάρχει δηλαδή ένα στοιχιεο μαγνητοφώνησης & όχι τελείως καθαρά όπως πχ με το xiaomi, ποια κατηγορία στην επιλογή ήχος προτείνετε, πχ σινεμά, ζωντανό,ομιλία κλπ.

 

Τέλος η μπαταρία πέφτει όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα (cosmote 5g), σκέφτομαι να πάρω power bank real me 10000 mah για 2 φορτίσεις, πιστεύετε αξίζει ή δε θα δω διαφορά με το ήδη , κοινότυπο powerbank που έχω ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Γύρνα το σε 4G για εξοικονόμηση μπαταρίας, τόσα πολλά δεδομένα χρειάζεσαι με μεγάλη ταχύτητα και θες 5G;

Αν το φορτίζεις 2 φορές την ημέρα με την χρήση που κάνεις, στο έτος πάνω θα χρειαστείς αλλαγή στη μπαταρία όπως πάει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...